Dieselelektrická lokomotiva řady 797.8

Založil Ondrej, 23.05.2017, 15:55:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ondrej

Ahoj,
přikládám fotky dalšího přírůstku flotily Dopravního podniku Praha, tentokrát posunovací lokomotivu řady 797.8.
Rozměrově je šířka 10 studů a délka včetně nárazníků 27 studů, měřítkově je k vozu metra co jsem dělal předtím.


Více informací o ní: https://www.metroweb.cz/metro/pracvozy/T797/T797.htm











sohibil

Celkom zaujímavý nápad, upraviť tie pražce. Hneď to pôsobí vierohodnejšie.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

mirek


Bard

Vypadá to krásně, mám rád MOCy podle skutečné předlohy. A předlohu jsi vystihl.

milanv

Pěkné. Čistá elegance - moc se mi líbí, jak to vypadá "nenápadně" a přitom je to nadupané SNOTem od podvozku až po střechu.
Trochu mě zmátla ta sedadla, protože mi to nesedělo na rozměry skutečné mašiny, ale v měřítku toho vozu metra to sedí, jen jsem se nechal zmást...
Pán na Žlutém hradě

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Igorus

Fakt moc povedené. Ty desetistudové mašiny mají určité kouzlo  ;)

fanda

Nádhera, nádhera, chválím tě za prosekávání této trnité cesty.

Protože bohužel nemám koule, tak jsem skončil u osmistudových vlaků. A jako srab se vymlouvám, že 10 studové vagóny by měly problémy např s přestavníky výhybek (zvláště u dvojitého kolejového křížení) nebo při míjení se na dvou kolejích v obloucích o poloměru 40 a 56 studů. Jsou to samozřejmě jen výmluvy, protože výhybky lze modelářsky předělat a přestavníky přehodit na druhou stranu (jako to udělal MIHO) a nedělat ty nejdelší vozy.

Ještě jedna výmluva mě napadá - provozovat vedle sebe 10 a 6 studů už fakt vypadá blbě (a vzdát se např. továrního HORIZONu bych asi nemohl). Když jezdíme s vnoučaty s 6,7 a 8 study, tak to ještě tak nebije do očí.

Jen pro informaci - u mých 8-studových vlaků jsem zatím nenarazil ani u mého zatím nejdelšího vozu Tadgnss (přes nárazníky 61 studů = 488mm). Pracuju zatím na prvním exempláři (je to žrout kostek), až budu mít kopii, tak teprve pořádně vyzkouším jízdu 2 vlaků na dvou sousedních kolejích v malých obloucích (ale nemám nikde dvoukolejnou trať s tak malými oblouky, takže by mi to stejně nevadilo ;-)

Vočko

MOC moc povedená lokotka  ;)

Slušela by jí dioráma.