(vlastni) nadrazi v Jindrichove Hradci

Založil VlaPa, 21.09.2015, 15:06:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

VlaPa

Ahojky,

rád bych vám ukázal svoji první velkou stavbu, vlakové nádraží v Jindřichově Hradci :-) Model zatím není dokončený a chybí jak spousty detailů (kliky, sloupy, popisy, podhledy, podlahy, části zastřešení), tak i celá střecha hlavní budovy a pravá část s plotem. Práce na něm bude ještě habaděj, v zimě se nudit rozhodně nebudu ;)
Několik fotek jsem uložil na http://legonadrazi.rajce.idnes.cz/legonadrazi/

Budu rád za každý názor.
Snímky "originalu" jsou na google mapách a nebo na http://www.mizici.com/article.php?aid=576

Vláďa

Kuba

Moc pěkný první vstup tady na fóru :)
Mi se to líbí  ;)

linhi

Paráda,jsem rád že si to sem konečně dal,je fajn vidět že se to daří a naše Jindřichohradecké nádraží bude jistě ozdobou nějaké z výstav!

Mtron

Parádní práce, těším se na živo někde na vystavě, jinak bude tam i ten PES? nebo už chcípnul ?  ;D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Atom


danyboy


Foton

#6
Trochu se mi (zblízka) nelíbí ty šikmé/zaoblené kameny nad okny. Ale možná to lépe udělat nejde.
Jinak paráda, obzvláště se mi líbí to modré topení :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

VlaPa

Citace od: Mtron kdy 21.09.2015, 19:10:16
Parádní práce, těším se na živo někde na vystavě, jinak bude tam i ten PES? nebo už chcípnul ?  ;D

Díky, budu rád, když se to povede na výstavu dostat :-) Minule, když jsem byl omrknout některý detaily na nádraží, tak tam pes už nebyl ... ale slibuju, dám ho tam.

VlaPa

Citace od: Foton kdy 22.09.2015, 14:01:52
Trochu se mi (zblízka) nelíbí ty šikmé/zaoblené kameny nad okny. Ale možná to lépe udělat nejde.
Jinak paráda, obzvláště se mi líbí to modré topení :-)

Zatím se mi kameny nad okny nepodařilo lépe vymyslet (jsou strašně nepravidelné), ale třeba přijde nějaká idea časem :-) Díky.

Kamila

Luxusní, těšim se až to bude hotový, doufám, že tu budou fotky! :-)
Kamila

mirek


Skyrider

Nádherná práce, můžu se zeptat, bude kolem toho ještě kolejiště?

VlaPa

Citace od: elerond kdy 22.09.2015, 18:50:45
Nádherná práce, můžu se zeptat, bude kolem toho ještě kolejiště?
Díky, jsem rád, že se líbí  ;) O kolejišti přemýšlím a pokud bude nádraží s vlaky zhruba ve stejném měřítku, určitě se do toho pustím ... a kdyby tam byly "české" vlakové soupravy (např. CityElefant, Regionova nebo starý klasický fialový motorák), nemělo by to chybku :-)

Aki

Sice ještě nedokončené, ale už pěkné. Pěkný vstup a vítej mezi námi.

Dovedu si představit jak výstavní expres vypravený z Opavy ve směru Hradec Králové hlavní nádraží zastavuje kromě Berouna Závodí i v Jindřichově Hradci.  8) >:D

milanv

Opravdu pěkné. Už se těším, až to bude hotové, nejlépe i nejen s vlaky, ale i s dalším životem (scénky s minifigy atp.). To bude ozdoba výstav.

Co se vlaků týče, tento výběr asi znáš, pokud jsi místní, viď? To by byla krása...

Co se týče detailů: líbí se mi ty kameny nad okny, i když někde prostřední dva vystupují před ostatní, celkově je to dobrý nápad - je to okamžitě poznat. Čemu nerozumím, jsou ty šedé střechy se study a občas Tiles na nich. Nepoznal jsem, co to má znázorňovat, pokud něco - pokud to není jen pracovní verze. Co použít velké tiles?
Pán na Žlutém hradě

peki

Paráda také se těším na dokončení, určitě to bude ozdobou nějaké akce kostek. Fotku vkládám z technických důvodů - ukazuji jak vkládat obrázek, tak doufám že se mi to povede  ;)


VlaPa

Citace od: milanv kdy 23.09.2015, 11:12:30
Opravdu pěkné. Už se těším, až to bude hotové, nejlépe i nejen s vlaky, ale i s dalším životem (scénky s minifigy atp.). To bude ozdoba výstav.

Co se vlaků týče, tento výběr asi znáš, pokud jsi místní, viď? To by byla krása...

Co se týče detailů: líbí se mi ty kameny nad okny, i když někde prostřední dva vystupují před ostatní, celkově je to dobrý nápad - je to okamžitě poznat. Čemu nerozumím, jsou ty šedé střechy se study a občas Tiles na nich. Nepoznal jsem, co to má znázorňovat, pokud něco - pokud to není jen pracovní verze. Co použít velké tiles?

Diky ... i za odkaz :-) Jižní Čechy mám rád a trávím tam hodně času, ale místní nejsem. 
Co se střech týká, zatím jsem ve fázi "laborování". Study nebudou určitě vidět ani na střechách ani na podlahách ... na střechách se podpsal zub času a nejsou zdaleka jednobarevné. Tak si "hraju" a zkouším tomu dát patinu ... ale možná to vzdám a použiju tebou doporučené velké tiles.

Jinak, okolo tohoto nádraží je spousta krásných dalších budov (černo/oranžová přes koleje, novinová trafika) vřetně zastávky jednokolejky ... tohle všechno postavit by se mi líbilo :-)

Foton

Citace od: VlaPa kdy 23.09.2015, 08:21:00
Díky, jsem rád, že se líbí  ;) O kolejišti přemýšlím a pokud bude nádraží s vlaky zhruba ve stejném měřítku, určitě se do toho pustím ... a kdyby tam byly "české" vlakové soupravy (např. CityElefant, Regionova nebo starý klasický fialový motorák), nemělo by to chybku :-)

No já doufám, že tam bude hlavně ta úzkorozchodná část :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Puclik

Velmi pěkné a včetně interiérů. Ocenuji výběr reálné předlohy, stejná nádražní budova akorát v jiných barvách stojí na více místech republiky např. v Praze - Uhříněvsi a u nás v Praze - Hostivaři.
Těším se tvůj MOC bude k vidění v nějakém kolejišti. P.S. malá technická, proč je na čelní (vstupní)  straně nádraží u druhého okna z leva "římsa" z 2x tile 2x1 o jednu řadu níž ?

VlaPa

Citace od: Puclik kdy 25.09.2015, 09:11:45
Velmi pěkné a včetně interiérů. Ocenuji výběr reálné předlohy, stejná nádražní budova akorát v jiných barvách stojí na více místech republiky např. v Praze - Uhříněvsi a u nás v Praze - Hostivaři.
Těším se tvůj MOC bude k vidění v nějakém kolejišti. P.S. malá technická, proč je na čelní (vstupní)  straně nádraží u druhého okna z leva "římsa" z 2x tile 2x1 o jednu řadu níž ?

Díky moc :-) Prosím Tě, mohl bys mi ještě trochu upřesnit, kde to tam "kulhá" ? Já na to koukám a koukám a nic nevidím ... buď to už mám hluboko v paměti a nevnímám realitu a nebo jsem to "nechtěně" opravil (měl jsem u druhého okna zleva rozházené Tan Tile :-) Dík.

Puclik

Ahoj. Podle toho co píšeš jsi to asi už opravil, to co jsem myslel já jsem označil na fotce z Rajčete.

VlaPa

Citace od: Puclik kdy 28.09.2015, 20:44:48
Ahoj. Podle toho co píšeš jsi to asi už opravil, to co jsem myslel já jsem označil na fotce z Rajčete.

Jo jo, tak to jsem uz opravil ... i tak diky :-)

Bard

Moc se mi to líbí. Tím spíš, že mám rád LEGO stavby podle skutečné předlohy. A vybral sis stavbu, která si o tohle zpracování přímo říká.

Tomik

Moc pěkná stavba a zaujalo mě, jak moc máš detailní interiér - to ztvárnění litinového článkového radiátoru zkrátka nemá chybu. Jen tak dál.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

haryal

Vláďo paráda  :). Ať se práce daří a těším se na realitu.  :D
Hanka
Hanka

VlaPa

Citace od: haryal kdy 30.09.2015, 09:57:21
Vláďo paráda  :). Ať se práce daří a těším se na realitu.  :D
Hanka

Diky. Uz se tesim, az dokoncim spodek a vrhnu se na strechu  ;D