Jbohacovy vlaky na hraní

Založil jbohac, 07.05.2014, 23:35:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

jbohac

Tak tu mám jednu takovou zrůdičku, velmi neumělý pokus o Šlechtičnu. Detaily téměř žádné,
šlo mi především o to vyzkoušet, zda lze postavit mašinu se čtyřmi hnanými nápravami z 4.5 V motorů a s modifikovanými velkými červenými koly (vše s okolky). To se snad povedlo.
Poháněno non-LEGO baterií a obvodem z auta na dálkové ovládání.


http://jiri.boha.cz/lego/slechticna

mirek

Dávám palec nahoru a klobouk dolu. Líbí.
Detaily vidím... ČKD znak na bocích.

pryb

Celé je to v takovém tom hranatém původním 4.5V stylu. Už to jenom podtrhnout původními magnety. Líbí se mi to.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Bard

Předlohu v tom jasně rozpoznávám, hlavní rysy se ti podařilo dobře vystihnout. Nepřipadá mi, že by to byl neumělý pokus. Spíš bych to označil za "oldschool" provedení.

jbohac

Další pokus: jedničkový Albatros (498.1):


Používá stejný systém podvozku jako Šlechtična výše. Pyšný jsem na bloky pístů.
Jenže "ta mašinka je především dlouhá. Tak dlouhá, že kdyby byla o polovinu kratší, tak bude pořád bude moc dlouhá" :)
Ty motory mají ta kola prostě moc daleko od sebe, mezi jednotlivými díly podvozku musí být místo na vzájemné otáčení, a pak nějaký ten detail kolem pístů a je z toho takováhle mrcha.

Více informací a návod: http://jiri.boha.cz/lego/#albatros
Video: https://www.youtube.com/watch?v=NiUpce23_lg

(a ta tramvaj na tom videu bohužel není moje dílo - tu postavil brácha během pár desítek minut po mnoha letech nelegování; to je tak když má někdo talent)

Aki

Pro mne nepřekonatelný Albatros postavil Buďo ze Tatranského Lugu.
  ;)

mirek

Ano, velice pěkná stavba, jen ovšem na rovné tratě, nebo jako statický model. Snad se nepletu.

Michal Budinský

#7
Diki Aki   :) , sme TatraLUG nie Tatranský lug  ;)

Mirek podvozky na tendri sú otočme  ,hnacie kolesa sú na ráme .Prvá dvojnáprava je otočná a kolesá pod kabínou sú na otočnom čape .
Napriek tomuto model nezvláda lego zákruty ani rovinku striedanú flexi koľajou. Veľke kolesa sú od Big Bena .

Prijemne ma prekvapilo že som ho tu našiel  :)

hobby

#8
Šťastný nový rok!
Souhlasím, že ten Albatros je jako statický model velmi povedený, ale to je právě jeho mínus. Pro mne musí být model funkční. Proto lego-steam-lokomotivy nejsou jednoduché; vím o čem mluvím. Navíc odmítám kola bez nákolků, dělené nápravy a otáčení nárazníků s předními běhouny, protože je to popření jejich principu. Samozřejmě, že pohyb ojnic je prioritní. Proto toleruji i podstatné vzhledové odchylky oproti originálu, ale NEjízdu v zatáčkách a výhybkách nikoliv. Čímž je pro mne určena délka stroje + počet hnacích náprav (max. 3 velké, nebo 4 středně velké /Big Ben/).

Citace od: Michal Budinský kdy 01.01.2016, 00:37:21
...Prvá dvojnáprava je otočná a kolesá pod kabínou sú na otočnom čape .
Napriek tomuto model nezvláda lego zákruty ani rovinku striedanú flexi koľajou. Veľke kolesa sú od Big Bena .
Ano, i přední soukolí musí být na otočném rameni, jinak lokotka nemůže projet ani sebemírnější oblouk.
No přátelé, netřeba zapomínat, že v případě lega stále jde o (geniální) hračku a já se ani nesnažím vidět v tom něco jiného.