Buďove LDD vlakové výtvory

Založil Michal Budinský, 03.08.2012, 07:51:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Michal Budinský

Ahoj.

Používam LDD kôli svojej jednoduchosti a ako pomôcku.Rendry niesu finálnym produktom, ale cestou k reálu. 
I keď niektoré časti v LDD niesu(pri každom  príspevku dám i odkaz ak by som použil altrnatívnu súčiastku)
Túto tému venujem hlavne plánovaným výtvorom ,ktoré sú v zatiaľ ako rendry.
Kritika a postrehy sú vítané :)


Toto je jednoduché "priecestie bez krajiny"kde by som poprosil o názory k proporciám jednotlivých vozidel(hlavne výšku a šírku pri autobusoch aj dlžku).


Michal Budinský

#1
Rosnička/šmolinka a otvorené nákladné vozne.

Dodatok:staviam vagon za lokomotívou  ,má to byť typ  Es. :)

peki

Pěkné kousky. Určitě inspirace pro stavbu.

Michal Budinský

#3
Toto predstavuje lokomotívu radu 740 a mraziarenské vozne výstavbu lokomotívu mám rozbehnutú ,ale vo farbách "Dopravního podniku"/"Doprastavu"

(tá medzera nad oknami bude zaplnená tiles LDD mi to nedovolil . . .)

Anatyt


Michal Budinský

#5
Tu je farebná verzia lokomotívy radu 740 a pokúsil som sa o 5-studové autá  :) .Nie som motorista ,ale podobá sa to na Volkswagen golf.
Ide o pokusenie sa dodržať nejakú tú "mierku".

Michal Budinský

Pokus o krytý a zakrývací vozeň.

Michal Budinský

#7
Predstavujem render lokomotívy Bayer Garratt (rad  A15  4-6-4+4-6-4 Rodézkych železníc)
Čerpal som hlavne z priložených obrázkov.Lokomotívu mám na 80% rozostavanú i v reále a chcelo to veľa skúšania(už je to pomaly rok) a zháňania súčiastok.
Rozhodol som sa pre netradičnú farbu "tan",ktorá najlepšie pasovala k prvému obrázku.RC-motorizácia je zatiaľ neúspešná :-\  (skúšať,skušať a skúšať).Dlžka je 70cm,váha cca. 2kg a ako obvykle 7-studovka až na kabínu ,ta je ešte o jeden väčia.Podvozok je delený a na klboch podobne ako v reále.V zákrutách je to síce obluda ,ale tá veľkosť a masívnosť sa mi páčia.Nieje to ešte úplne hotovo stále čosi mením , prestavujem a je čo vilepšovať :)

Michal Budinský

Upravená ,modrá varianta lokomotívy (radu 210 -žehlička) .Vláčkari si všimnú hneď ,že čelné sklá/okná sú tri a nie dve   ako vreále .Táto konštrukcia dovoľuje namiesto nich použiť toto :

http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=31ac01

Michal Budinský

Cisterna  na prepravu plynu a samozrejme 7-studovka.

P4tr1cius

Tvoje výtvory sú, Buďo, čo sa týka vlakov, určite jedni z najlepších. A to si dovolím tvrdiť aj ako "nevláčkár". Málilinko do toho vidím, kedže som bol na návšteve VLÁČKÁRSKEHO GURU MIREKA a padal som na zadok z jeho výtvoru. Je len veľká škoda, že ti tvoje výtvory, byť niektoré "iba" v počítačovom programe, nepochvália aj viacerí, čo vláčikom rozumejú viac ako ja. Škoda. Si ale určite v prvej dvojke v ČeskoSlovensku. Si proste frajer, a to som mal tu česť to vidieť naživo.

Michal Budinský

Ďakujem !To človeka poteší :) Hlavné zámery mojich rendrov :

-sú akýmsi predskokanom a cestou k reálnemu modelu
-inšpirovať a podeliť sa o svoje nápady ako ostatný na fóre
-a hlavne ,aby laik pozrel na mašinku či vagón a mohol povedať "však toto som videl kdesi na stanici "  :)

Michal Budinský

Čo to tu teče ?Nieje tá cisterna náhodou na chemikálie???Nééé. . . Hej! Nemláť do toho kľúčom !Keď to chceš opraviť profesionálne tu máš kladivo!

http://www.cas.sk/clanok/111530/video-z-cisterny-na-stanici-bratislava-vychodna-unikal-nebezpecny-fenol.html

peki

Citace od: Michal Budinský kdy 07.11.2012, 19:24:26
-inšpirovať a podeliť sa o svoje nápady ako ostatný na fóre

Supr. Zkus někdy udělat nějakou hromadnou fotku jako zde Máš už taky slušnou flotilu  ;)

Michal Budinský

Hromadnú fotku spravím ,len aspoň trochu inak. Nech ma kopne múza a prídem s niečim novým :)

Cisternová sága pokračuje.V rámci zefektívnenia kontajnerovej dopravy konštruktéri prišli s riešením nacpať cisternu do rámu. . .

Michal Budinský

Na dotaz Pekiho -hromadná fotka v LDD (toto sú mašinky ,ktoré už mám hotové v reále ,alebo im k tomu chýba málo)

Michal Budinský

Ahojte ,tak zas som čosik vy-rendril.
Lokomotíva  Bi-Polar (1-B0-D0-D0-B0-1),ktorá ma zaujala svojou farebnosťou a tvarom.Sú na nej dokonca doplnky ,čo bi ste našli skôr pri parných lokomotívach(zvon a lampáš).
Motorizáciu som neriešil jedná sa čisto o model.

Prikladám obrázok podľa ktorého som zväčša tvoril a náhodou nájdený výtvor tejto lokomotívy tiež z lega.

http://www.flickr.com/photos/52377194@N03/sets/72157624581815058/

Colonel32

Zajímavá volba předlohy, provedení mi na tvůj standard přijde takové trochu slabší.

Michal Budinský

Ahojte .Celé toto dielko začalo ,kde použiť diel       http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=87058 a znovu zamyslením sa nad šírkou lego vlakov.
Toto je model zariadenia na pokládku koľají.

Odkaz na reálny stroj.   http://www.vlaky.net/servis/galeria.asp?id=706

Michal Budinský


Michal Budinský

Ahojte.
Pokus o samovýsypný vagón.Od reálu má ďaleko a je skôr hybridom viacerých vagónov tohto typu.No myšlienka a účel ostávajú.

Colonel32

Přijde mi na pohled takový... disproporciální. Ty podvozky mi přijdou příliš krátké - tak jeden stud na délku bych jim asi přidal (např. i za cenu prodloužení rámu) - tak jako má ten dump car o příspěvek výše. Podobnost s vozy Faccs je čistě náhodná?

Michal Budinský

#22
Predlohou bol vagón Faccs.Pokúšal som sa uplatniť diel     http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=87058  a zároveň príliš nenaťahovať dľžku vagónu.Čím dľžka náprav bola vopred daná.

Colonel32

Citace od: Michal Budinský kdy 19.12.2012, 00:02:37
Čím dľžka náprav bola vopred daná.

Né nezbytně - sice je jen jeden způsob, jak tam umístit boogie plate, ale pokud by se tam dala mezivrstva 1 plate na výšku mezi boogie plate a kola, pak by se dala krajní náprava o jeden stud předsadit. Rám by se nastavil pomocí dvou plate 1x6 na sobě a něčím přichytil zezhora.

Michal Budinský

#24
Áno ,takto by to šlo .Dľžka nagónu by vzrástla a pôsobila rušivo voči lokomotíve.Možno by lepšie vyzeral na tomto podvozku vagón   Tadgnss  alebo jemu niečo podobné.Mám na mysli ,že tie výsypné žľaby by mohli byť tri na jednej strane.

Vagón Tadgnss-

http://www.vlaky.net/servis/galeria.asp?id=2013

Michal Budinský

Ahojte, ďaľšie vagóny zaradené do výroby. Na mesto treba veľa cementu.. eh teda kociek :)

Michal Budinský

Ahojte  :)

Pokus o železničný žeriav TDK 750 .Je to 8 wide, čo mu pridáva na masivite a naštastie nepôsobí ručivo voči mojím predošlým vlakom.


Michal Budinský

Ahoj.

Rad 498.1 "Albatros" "poličkový model" 7 vide.Zbehlí stavitelia si všimnú,že technic panely 64683 v dark blue niesu .V reálnom moce (ak ho zreálnim) budú čierne či prelepené samolepkou v dark blue .

pryb

Spodek by měl být podle mě spíš černý, červená jen kola. Uchycení těch menších kol působí hodně masivně. Ale celkově to vypadá dobře, líbí. Jsem zvědavý na reálnou stavbu.

Co jsou ty schůdky do kabiny, divně vyrenderovaný Brick, Modified 1 x 1 with Handle (2921)?
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Michal Budinský

Áno tie schodky do kabíny sú z Brick, Modified 1 x 1 with Handle (2921).
Podvozok som robil podľa tohto,preto toľko červenej ;)