(vlastní ) stavby do kolejiště, mosty a vlaky

Založil cendix, 09.05.2009, 19:38:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

FilipS

Přesně tak, jedná se o tento díl

AdamKo

Citace od: Rhox kdy 14.08.2010, 18:50:08Myslím,že jsou to starý castle pláště....
Citace od: Diidy kdy 14.08.2010, 19:22:50Přesně tak, jedná se o tento díl

Díky za objasnění. ;)    S tímto dílem zatím vůbec žádné zkušennosti nemám. Musím uznat, že se perfektně hodí nejen na minifigy...

cendix

Citace od: mirek kdy 13.08.2010, 08:20:53
Upřednostňuji ladnost a konstrukci vodárenské věže, která je více než realistická.
Vidím, že foto bylo pořízeno přímo v Roztokách v parku.

Jako vzor jsem měl vodojem u nádr. Pha-Běchovice a identický v kolínských žel. dílnách. Oba sloužily k zavodňování par. lokomotiv. Silo mě inspirovalo to v Přelouči.

cendix

Před nádražím HK v Roztokách byl k vidění i trolejbus Škoda 15Tr a Citybus 18M

Rhox

U skladu spěšnin bych udělal na střeše ještě vrstvu tiles, ale schodiště a obzvlášť ten obchůdek se mi moc líbí,máš tam spoustu zajímavých detailů,třeba ty čapky na střeše....

FilipS

Famózní obchůdek, moc se mi líbí jeho zdobení a netradiční použití dílků.

Radek Hejret

Nádhera!!! Už v Roztokách mne velmi zaujalo silo, některé detaily z kolejiště jsem tam přehlédl. Je super, že to nyní uveřejňuješ, skvělá inspirace pro ostatní.

cendix

Tak se mi od Roztok konečně podařilo něco vytvořit. :P Tento typ transformátoru se vyskytuje v okolí Pardubic (vím zatím o 4) a nápad postavit ho jsem dostal, když jsem rozebíral ten příliš jednoduchý z Roztok. Rozměry jsou celkem obludné, ale chtěl jsem využít štíty  http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=3876, protože skvěle odpovídají izolátorům. Podařilo se mi ho zapojit i do rozvodné sítě (dlouhé asi 20cm  ;D)

cendix

A ještě fotky 2 originálů.

germik

Hezký, u nás je taky ;). Jen to měřítko není moc šťastně trefeno ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

kryst.off

#70
Velice povedené - jak jsi řešil kloub a "harmoniku"? Jinak se mi moc líbí SNOT řešení dveří. Škoda že není interiér. A autobus vypadá jako neprůchodný - ale nevím jestli to tak skutečně je.
kryst.off

cendix

#71
 Kloub tam není, je to napevno spojené. Harmonika je taky SNOT,http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=4510 a plate. Průchod je tedy 6x4 study. Busy slouží pouze jako doplněk nádraží. To je dlouhé 180cm, tak jsem oba mohl udělat poměrně dlouhé. ;)

cendix

Trochu jsem to zmenšil, víc to nepůjde.

cendix

Založil jsem Výzkumný ústav Legových mostních staveb (VÚLMS) a mám teď rozpracovaných několik mostů

Kiko97


nerow

Řekl bych, že přední a zadní část pilíře jsou kolmý na baseplate. A na boční části pilíře mají na sobě bosáš a celé boční části jsou nasunuty na tu přední a zadní část. Teda aspoň takhle bych to udělal já. Musím ti to všechno pochválit. Naprosto mi to vyrazilo zrak. Obzvlášť ten pilíř na třetí fotce.

cendix

Citace od: nerow kdy 05.12.2011, 23:48:50
Řekl bych, že přední a zadní část pilíře jsou kolmý na baseplate. A na boční části pilíře mají na sobě bosáš a celé boční části jsou nasunuty na tu přední a zadní část.

Je to jak říkáš. Obvykle dělám bosáž z Tile 1x1 a 1x 2, tady je 1x2 a 1x3, aby se zakryla nepravidelná mezera na kraji svislých stěn.

Luky1987

Zelený a druhý modrý most jsou opravdu super.
Máš na to nějaký výpočet (hrubý) nebo něco takového?

cendix

Citace od: Luky1987 kdy 06.12.2011, 15:53:52
Zelený a druhý modrý most jsou opravdu super.
Máš na to nějaký výpočet (hrubý) nebo něco takového?

Myslíš čas a počet kostek nebo plán výstavby?

Togaran

Citace od: Luky1987 kdy 06.12.2011, 15:53:52
Zelený a druhý modrý most jsou opravdu super.
Máš na to nějaký výpočet (hrubý) nebo něco takového?

Myslím, že myslí materiálové charakteristiky, průřezové charakteristiky a vnitřní síly.
Mohlo by to být zajímavé, nemáš náhodou E, poissonovo číslo a hustotu lego kostky? Asi by se musel jako matriál brát nějaký průměr kostka+vzduch v ní...
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Luky1987

#80
Citace od: Togaran kdy 06.12.2011, 17:36:41
Citace od: Luky1987 kdy 06.12.2011, 15:53:52
Zelený a druhý modrý most jsou opravdu super.
Máš na to nějaký výpočet (hrubý) nebo něco takového?

Myslím, že myslí materiálové charakteristiky, průřezové charakteristiky a vnitřní síly.
Mohlo by to být zajímavé, nemáš náhodou E, poissonovo číslo a hustotu lego kostky? Asi by se musel jako matriál brát nějaký průměr kostka+vzduch v ní...

Myslím jako výpočet statiky ;D

"Jednoduchý" výpočet, ktyrý by ti například řekl, že když chceš překonat určitou vzdálenost, jaký bude optimální plný průřez (třeba 4x16studů) aby se to nezhroutilo, nedejbože neprasklo...
Ale na to by se určitě musely znát přesné charakteristiky daných použitých kostek.

cendix

#81
Já nedělám žádné výpočty, jdu na to experimentálně. Většinou si vyberu nějaký skutečný vzor a pak zkouším, aby vyšly hlavně ty šikmé vzpěry a tím je to dané. A hlavně: Lego nastojato vydrží hodně ;D

Colonel32


cendix

Zvažuju něco trochu většího ;D

Kiko97

 :o No tak to už nemáš až také ťažké. Piliere máš iba ich predĺžiť, dorobiť klenby a vymyslieť zatočenie mosta.

Anatyt

No ak bude chcieť zachovať mierku k LEGO vlakom, tak tie stlpy budú tak 2m vysoké. ;D

mirek

Citace od: cendix kdy 05.12.2011, 19:51:26
Založil jsem Výzkumný ústav Legových mostních staveb (VÚLMS) a mám teď rozpracovaných několik mostů
Blahopřeji k tvé aktivitě. Pracoviště máš obrovské. Nevidím však žádné přístroje na měření pevnosti a pružnosti mostů.  ;D >:D
Mosty z tvé dílny jsou perfektní. Jeden jak druhý je nádherný.
Použitím tvých mostů bych z kolejiště na půdě překlenul pomalu berounské náměstí.  ;D

cendix

Tak se mi podařilo dokončit některé stavby, které byly dlouho rozdělané.

Jako první je nádraží inspirované stanicí Velim. Konečně jsem využil díly z lugbulku. ;)

cendix

A jedno menší skladiště spěšnin.

hobby

Vidím u těch staveb dalších pár novinek v detailech. OK!