BRICKSCZ

Založil berkshrund, 04.01.2016, 07:19:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

berkshrund

Už 3 týdny marně čekám na objednávku od tohoto českého shopu. I přes množství mailů a urgencí prodejce nereaguje. Zaplatil jsem za díly skoro 4 tis., takže jen negativ nic nevyřeší. Je to přitom zvláštní, protože prodejce (Petr Dražil) má dobré hodnocení.

Nemáte s tímto člověkem nějakou zkušenost? Dám tomu ještě pár dnů a pokud nezareaguje, budu se k němu muset vypravit.

Kuba

Citace od: berkshrund kdy 04.01.2016, 07:19:26
Už 3 týdny marně čekám na objednávku od tohoto českého shopu. I přes množství mailů a urgencí prodejce nereaguje. Zaplatil jsem za díly skoro 4 tis., takže jen negativ nic nevyřeší. Je to přitom zvláštní, protože prodejce (Petr Dražil) má dobré hodnocení.

Nemáte s tímto člověkem nějakou zkušenost? Dám tomu ještě pár dnů a pokud nezareaguje, budu se k němu muset vypravit.

Taky od 16.12 kdy jsem zaplatil cca 600,- čekám na zásilku. 26.12.2015 mi odepsal na e-mail (po mé urgenci), že boural auto a proto nestihl zaslat objednávky co měl před vánoci. Slíbil, že zašle hned v pondělí 28.12.2015. stejně mi do teď nic nepřišlo. Takže otázka, jestli to je pravda neb jen výmluva.
Ale jen špatným hodnocením a žádosti o vráceni peněz to zatím nechci řešit. Měl jako jediný český prodejce pár kusů pokrývky hlaviček, co nutně sháním a proto potřebuji aby se mi zásilka dostala domů.  ;) Budu mu psát další urgenci a dám mu tedy ještě pár dní šanci.

berkshrund

Tak jsem rád, že nejsem sám a snad se prodejce ozve. Taky stojím víc o objednané lego než o problémy. Jen mě zaráží, že přestože na BL chodí (ve statusu je vždy zaznamenáno poslední přihlášení), na mé maily nereaguje.

Každopádně, ještě pár stovek od dalšího poškozeného a bude to v případě podvodu na trestní podání (minimum je tušim 5 tis. Kč).

Kuba

Citace od: berkshrund kdy 04.01.2016, 07:47:28
Tak jsem rád, že nejsem sám a snad se prodejce ozve. Taky stojím víc o objednané lego než o problémy. Jen mě zaráží, že přestože na BL chodí (ve statusu je vždy zaznamenáno poslední přihlášení), na mé maily nereaguje.

Každopádně, ještě pár stovek od dalšího poškozeného a bude to v případě podvodu na trestní podání (minimum je tušim 5 tis. Kč).

No zas tak daleko to doufám nedojde.  ;)

Miketuk

#4
Citace od: berkshrund kdy 04.01.2016, 07:19:26
Už 3 týdny marně čekám na objednávku od tohoto českého shopu. I přes množství mailů a urgencí prodejce nereaguje. Zaplatil jsem za díly skoro 4 tis., takže jen negativ nic nevyřeší. Je to přitom zvláštní, protože prodejce (Petr Dražil) má dobré hodnocení.

Nemáte s tímto člověkem nějakou zkušenost? Dám tomu ještě pár dnů a pokud nezareaguje, budu se k němu muset vypravit.

4 negativy a 4 neutrály. To není zas tak dobré vzhledem k tomu, že má cca 220 hodnocení (z více jak 500 objednávek).

Citace od: berkshrund kdy 04.01.2016, 07:47:28
Tak jsem rád, že nejsem sám a snad se prodejce ozve. Taky stojím víc o objednané lego než o problémy. Jen mě zaráží, že přestože na BL chodí (ve statusu je vždy zaznamenáno poslední přihlášení), na mé maily nereaguje.

Každopádně, ještě pár stovek od dalšího poškozeného a bude to v případě podvodu na trestní podání (minimum je tušim 5 tis. Kč).

Trestní oznámení můžeš podat i když je částka pod 5000 Kč. Jen je to pak posuzováno jako přestupek, ne trestný čin.

over86c

Také mi dluží zaplacenou objednávku (797 Kč)  od 18.12.2015.
Objednávka, kterou jsem dělal 12.12.2015 došla, ale ne zcela kompletní.
Poslední reakce prodejce byla 23.12.
Tak snad vše dopadne...

berkshrund

Dá se takovému prodejci preventivně pozastavit účet na BL? Třeba na základě statusů NSS?

Kuba

spíše se divím, že pokud má nějaké problémy, (Ať už ty o kterých se zmiňoval ve své obhajobě, nebo prostě jen nestíhá zpracovávat objednávky) že ten svůj obchůdek na chvíli nezamkne, aby dal nejprve dopořádku to v čem je ve skluzu.  ::)

Pepouch80

Ahoj.Já jsem v tomhle obchůdku objednal včera za 2000.Co radíte až přijde faktura?Neplatit a objednávku stornovat?Jedná se o můj druhý nákup na BL tak nemám žádné zkušenosti.Díky

Futurion

Přeji vám, aby vše dobře dopadlo. Ale nebuďte včerejší. Jak je v tom autonehoda, hospitalizace v nemocnici a další pohádky, tak jsou to jen výmluvy. Zařiďte se podle toho a nenechávejte to vyšumět.

berkshrund

Citace od: Pepouch80 kdy 04.01.2016, 10:26:40
Ahoj.Já jsem v tomhle obchůdku objednal včera za 2000.Co radíte až přijde faktura?Neplatit a objednávku stornovat?Jedná se o můj druhý nákup na BL tak nemám žádné zkušenosti.Díky

Určitě neplatit, to je asi z předešlých reakcí jasné. Velmi by mě taky zajímalo, zda pošle fakturu, zatímco ostatním dlužníkům se neozve. Pokud se tak stane, je to další nepřímý důkaz, že jde o podvod.

berkshrund

Citace od: Futurion kdy 04.01.2016, 10:27:18
Přeji vám, aby vše dobře dopadlo. Ale nebuďte včerejší. Jak je v tom autonehoda, hospitalizace v nemocnici a další pohádky, tak jsou to jen výmluvy. Zařiďte se podle toho a nenechávejte to vyšumět.
Ja ještě doufám - když se podiváš na jeho hodnocení, tak má spoustu pozitivů už za leden nebo konec prosince. Někomu teda lego stále posílá.

Otázka je, zda postižení nejsou jen z ČR, protože neplatili přes Paypal a podvod je tak z pohledu prodejce snazší...

Pepouch80

Citace od: berkshrund kdy 04.01.2016, 10:29:29
Citace od: Pepouch80 kdy 04.01.2016, 10:26:40
Ahoj.Já jsem v tomhle obchůdku objednal včera za 2000.Co radíte až přijde faktura?Neplatit a objednávku stornovat?Jedná se o můj druhý nákup na BL tak nemám žádné zkušenosti.Díky

Určitě neplatit, to je asi z předešlých reakcí jasné. Velmi by mě taky zajímalo, zda pošle fakturu, zatímco ostatním dlužníkům se neozve. Pokud se tak stane, je to další nepřímý důkaz, že jde o podvod.
Díky.Určitě platit nebudu a pokud přijde faktura,hned to tu zveřejnim.Jde objednávka na BL třeba po týdnu stornovat?Díky

Kuba

Citace od: Pepouch80 kdy 04.01.2016, 10:26:40
Ahoj.Já jsem v tomhle obchůdku objednal včera za 2000.Co radíte až přijde faktura?Neplatit a objednávku stornovat?Jedná se o můj druhý nákup na BL tak nemám žádné zkušenosti.Díky

Já bych už taky neplatil a klidně se odvolal na to, že jsi v kontaktu s několika dalšími kupujícími, kterým stále dluží objednané zboží. Proto máš obavy poslat peníze. Pokud ale pošle fakturu dej nám tu prosím vědět.

Počkej ale ještě do odpoledne, jestli to už náhodou nebudu mít v přijaté poště až přijdu z práce, to co slíbil poslat 28.12.2015.  ;)  (to už je ale asi jen takový vlhký sen  ;D )

Pepouch80

Díky za odpovědi.Určitě platit nebudu a pokud pošle fakturu nebo mne bude nějak kontaktovat tak to tu okamžitě zveřejním

over86c

Objednával jsem včera nějaké drobnosti za 200 Kč. Fakturu zaslal dnes. Takže faktury posílá, ale na dotaz ohledně minulé objednávky bez reakce....

Miketuk

Citace od: berkshrund kdy 04.01.2016, 10:15:15
Dá se takovému prodejci preventivně pozastavit účet na BL? Třeba na základě statusů NSS?

Ano, 3 NSS statusy a má po prodávání.

berkshrund

#17
Já jsem včera již jeden udělil...a před chvílí na něj zareagoval, že se moc omlouvá, lego posílá do středy a dává slevu 20% jako omluvu. Jsem k tomu ale dost skeptický - jako důvod uváděl, že mu nejel přes vánoce internet...

Napsal jsem mu proto, že jsem s ostatními postiženými domluvený na trestním oznámení, pokud pujde z jeho strany jen o další vytáčky.

Kuba

Citace od: berkshrund kdy 04.01.2016, 11:41:51
Já jsem včera již jeden udělil...a před chvílí na něj zareagoval, že se moc omlouvá, lego posílá do středy a dává slevu 20% jako omluvu. Jsem k tomu ale dost skeptický - jako důvod uváděl, že mu nejel přes vánoce internet...

Napsal mu proto, že jsem s ostatními postiženými domluvený na trestním oznámení, pokud pujde z jeho strany jen o další vytáčky.

Takže mi píše že má nabourané auto a tobě, že mu nejel internet o vánocích :D
Hlavě že mi o vánočních svátcích posílal e-mail :D

berkshrund

#19
Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 04.01.2016, 11:45:19
Citace od: berkshrund kdy 04.01.2016, 11:41:51
Já jsem včera již jeden udělil...a před chvílí na něj zareagoval, že se moc omlouvá, lego posílá do středy a dává slevu 20% jako omluvu. Jsem k tomu ale dost skeptický - jako důvod uváděl, že mu nejel přes vánoce internet...

Napsal mu proto, že jsem s ostatními postiženými domluvený na trestním oznámení, pokud pujde z jeho strany jen o další vytáčky.

Takže mi píše že má nabourané auto a tobě, že mu nejel internet o vánocích :D
Hlavě že mi o vánočních svátcích posílal e-mail :D

No právě...

Navrhuju, že pokud do středy 6.1. kdokoliv z nás nedostane peníze zpět, samotné lego nebo alespoň podací číslo o odeslané zásilce, udělil bych mu další NSS (Not Shipping Seller) status, čímž mu bude zablokován účet a můžeme dát dohromady to trestní oznáméní. Klidně to na policii zanesu - není to bohužel poprvé.

Kuba

Citace od: berkshrund kdy 04.01.2016, 11:46:34
No právě...

Navrhuju, že pokud do středy 6.1. kdokoliv z nás nedostane peníze zpět, samotné lego nebo alespoň podací číslo o odeslané zásilce, udělil bych mu další NSS (Not Shipping Seller) status, čímž mu bude zablokován účet a můžeme dát dohromady to trestní oznáméní. Klidně to na policii zanesu - není to bohužel poprvé.

Popravdě nejvíce si přeji objednané zboží. Ráno jsem mu psal taky další e-mail s požadavkem o info co se děje a o podací číslo zásilky. Zatím bez reakce, i když z vašich reakcí je zřejmé, že dnes na internetu a poště funguje. Pokud se do večera nevyjádří, napíši mu znovu, s tím, že se budu v další korespondenci držet tvého návrhu.

Pepouch80

Tak už přílišla faktura i mě,takže nic platit nebudu a pánovi odepíšu

berkshrund

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 04.01.2016, 11:58:48
Citace od: berkshrund kdy 04.01.2016, 11:46:34
No právě...

Navrhuju, že pokud do středy 6.1. kdokoliv z nás nedostane peníze zpět, samotné lego nebo alespoň podací číslo o odeslané zásilce, udělil bych mu další NSS (Not Shipping Seller) status, čímž mu bude zablokován účet a můžeme dát dohromady to trestní oznáméní. Klidně to na policii zanesu - není to bohužel poprvé.

Popravdě nejvíce si přeji objednané zboží. Ráno jsem mu psal taky další e-mail s požadavkem o info co se děje a o podací číslo zásilky. Zatím bez reakce, i když z vašich reakcí je zřejmé, že dnes na internetu a poště funguje. Pokud se do večera nevyjádří, napíši mu znovu, s tím, že se budu v další korespondenci držet tvého návrhu.

Můžeš vyzkoušet, jak s ním pohne, když mu udělíš NSS. U mě to zafungovalo. Alespoň tedy verbálně. A taky mu připomeň, že:

Consequences of NSS:

If the situation is not resolved within 2 weeks of submitting the NSS then the buyer has the option to Cancel the order. Fee credit will not be given to the seller if an order is canceled through a NSS. If the seller has 3 orders canceled via NSS/NRS (sum of all orders in NSS and NRS status) then their Selling Privileges are permanently revoked.

berkshrund

Samozřejmě, že všichni chtějí mnohem víc díly, které u něj objednali. Ale tady to nevypadá, že máme na výběr. Proto budu rád, když dostanu alespoň peníze zpět (třeba i s pomocí trestního oznámení).

Anatyt

Citace od: berkshrund kdy 04.01.2016, 11:46:34
Klidně to na policii zanesu - není to bohužel poprvé.

A kolkokrat si uspel?

berkshrund

Citace od: Anatyt kdy 04.01.2016, 12:05:38
Citace od: berkshrund kdy 04.01.2016, 11:46:34
Klidně to na policii zanesu - není to bohužel poprvé.

A kolkokrat si uspel?

Spolupodával jsem 2x a obě podání se dostali před soud. V jednom případě byla osoba poslána do vězení (cca 1 rok, už si nepamatuju) a musí veškerou škodu postiženým nahradit. Druhý případ je zatím u soudu a ještě nebylo definitivně rozhodnuto.

Peníze tedy zpátky nemám, na to je ještě brzy. A po pravdě nečekám, že je dostanu zpět, i když třeba budu překvapen...každopádně to vedlo ke dvěma věcem: 1) dané osoby už v trestné činnosti nepokračují a 2) se nemusím cítit jako úplný pitomec, kterého někdo "napálil" a on s tím nic neudělal.

Anatyt

Ale asi nešlo o LEGO kocky. ;D

berkshrund

Citace od: Anatyt kdy 04.01.2016, 12:18:55
Ale asi nešlo o LEGO kocky. ;D

Nejenom. Byly v tom další hračky, kočárky, dětské vybavení...desítky podvedených ale byli právě kvůli legu.

over86c

Visí mi u tohoto prodejce ještě jedna nezaplacená objednávka za 200 Kč. Jak je možné objednávku stornovat?

Kuba

Citace od: Anatyt kdy 04.01.2016, 12:18:55
Ale asi nešlo o LEGO kocky. ;D

To je přece jedno, jestli jde o lego kostky nebo ne. důležité je, jak píše berkshrund, nedělat ze sebe blbce a když už nic jiného, zamezí se těmto podvodníkům okrádat lidi o peníze a čas. A je jedno jestli jde o lego, starožitnosti, mince, či cokoliv jiného.