(vlastný) Remorkér

Založil peter, 17.11.2005, 11:50:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peter

Když zde Jindroush ukázal obrázky svého zrekonstruovaného přístavu, tak se zde zvedla debata o jedné lodi. Tou lodí byl malinký člun-remorkér. Protože jsem loď ještě nikdy nestavěl, tak jsem si řek, že to zkusím. Zkusil jsem tedy postavit také jeden remorkér. Výsledek mého snažení posuďte sami.

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Vasyk

Tak ten je fakt nádhernej!! Nemáš návod ?? ;D

Teddy Bear

Excelentni!!!
Nevim proc, ale pri pohledu na fotky, jsem si vzpomnel na obrovské Lego modely lodí z WWII!
Ty barvy skvele ladi!!!

Fakt skvely!!!
Buďte sami sebou!!!

Police collector

Super, dávám nahoru všechny palce co mám. Krásná lodička :)
Terminated.

chadzi

Krasa, vypada jako z te lego knizky  8)

betakaroten

Senzační! Ten by se hodil i do Legolandu ... nebo jako propagační set labské plavby.

peter

Citace od: Vasyk kdy 17.11.2005, 11:57:41
Tak ten je fakt nádhernej!! Nemáš návod ?? ;D

Návod bohužel nemám a asi ani nebude. Tohle v CAD-u udělat už je šílenost a chce to značný čas, který bohužel moc nemám.

Citace od: Teddy Bear kdy 17.11.2005, 12:05:19
Ty barvy skvele ladi!!!

Jsem rád, že se Ti líbí to barevné schéma. Jindroush mi navrhoval aby byl vršek celí bílý, ale to se mi moc nezdálo. Myslím si, že by to bylo hodně jednotvárné a ty bílé detaily by nevynikly. Zelená mi prostě k tomu nějak pasuje víc, tak jsem to udělal takto ;)

Citace od: Police collector kdy 17.11.2005, 12:08:21
Super, dávám nahoru všechny palce co mám.

Tedy jen čtyři? >:D

Citace od: chadzi kdy 17.11.2005, 12:11:38
Krasa, vypada jako z te lego knizky 8)

Trochu jsem se díval na ten trup a prvně jsem to i zkoušel napodobit, jenže nešlo mi to, tak jsem to zkusil po svém. Když jsem se na to pak koukl, tak jsem zjistil, že se mi to celkem i zdařilo :D

Jsem rád, že se Vám to líbí, více obrázků nejdete v mé galerii na Brickshelf.com. Ještě doplním, že jsem se nechal hodně inspirovat tímto výkresem - první, druhá strana. Jinak ještě doplním celkové rozměry:


  • délka: 62cm
  • šířka: 19cm
  • výška po stěžeň: 38cm
  • výška po můstek: 22cm
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

muzzo

;D ;D ;D A já si hned říkal, že to rýsovací prkno tam není náhodou.

Honza D.

Hm, to je fakt paráda!
Já jsem někdy v létě zkoušel postavit tlačný remorkér, ten je hranatější a tudíž jednodušší; ale kam se na tebe hrabu... smekám hučku.
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

hobby

Je to výborný. Můžeš nám sdělit, jak dlouho jsi to stavěl, kolikrát jsi to rozebral, opravoval a přestavoval až do současné podoby? (pokud to dokážeš odhadnout). Dík.

Micho

Aj ja si dovolím vyjadriť obdiv nad prevedením toho remorkéra. Hneď mi padol do oka dizajnovo aj farebne, veľmi sa páči. Vynikajúca práca.  8) 8) 8)

peter

Citace od: hobby kdy 17.11.2005, 14:48:12
Je to výborný. Můžeš nám sdělit, jak dlouho jsi to stavěl, kolikrát jsi to rozebral, opravoval a přestavoval až do současné podoby? (pokud to dokážeš odhadnout). Dík.

S přestávkami, které někdy byly dost značné (pracuji) jsem na tom pracoval 14 dní, ale čistého času cca 2 dny. Jako první jsem si postavil můstek abych si udělal jakous takous představu o tom, jak to bude celkově veliké. Potom jsem se vrhnul na trup, který byl asi nejtěžší. Toto je až pátá verze, se kterou jsem byl už celkem spokojen. Zprvu se mi nezdálo, že z kostek vytvarovat nějaký tvar je taková fuška. Po trupu jsem doděl palubu a zbytek kajut pod můstkem.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

KLF

Chlapce mas moj obdiv ! Kludne by som s Tebou spolupracoval na realizacii mojich navrhnutych modelov. Uzivil by si sa ako dizajner pre LEGOLAND parky.
Terminated.

peter

Citace od: KLF kdy 17.11.2005, 22:41:44
Chlapce mas moj obdiv ! Kludne by som s Tebou spolupracoval na realizacii mojich navrhnutych modelov. Uzivil by si sa ako dizajner pre LEGOLAND parky.

Jsem opravdu překvapen, jaké kladné hodnocení jsem od vás všech dostal :-[ Jinak když mě někdo do modelářských dílen v Legolandu (Kladna) přijme tak dlouho váhat nebudu, ale to se bohužel nestane. Pokud ale chceš s nějakými modely pomoct, tak se mi ozvi a třeba rovnou pošli i obrázky a uvidíme co se dá dělat. ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Je to skutečně nádherný, jak tvar, tak i barvy.

Ohledně těch Legolandů - na Kladně se modely jen dávají dohromady, designují se v Dánsku.

edward193

Pripajam sa, aby som vyjadril obdiv... Velmi pekne. Svojho casu som sa pokusal postavit Titanic, ale Lego kociek bolo este malo, tak to podla toho aj vyzeralo... Po zhliadnuti tvojho modelu sa zamyslam nad tym, ze by som sa o ten Titanic znova pokusil, predsa sa u mna za ten cas trochu zmenil k lepsiemu stav Lega.

KLF

Citace od: edward193 kdy 24.11.2005, 14:47:14
Pripajam sa, aby som vyjadril obdiv... Velmi pekne. Svojho casu som sa pokusal postavit Titanic, ale Lego kociek bolo este malo, tak to podla toho aj vyzeralo... Po zhliadnuti tvojho modelu sa zamyslam nad tym, ze by som sa o ten Titanic znova pokusil, predsa sa u mna za ten cas trochu zmenil k lepsiemu stav Lega.

Usetrim Ti namahu: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=27959
Terminated.

Aki

Tak tady se musím přidat k obdivu i já! Toto nemá chybu!  :o :o :o

bejver

Hmm, čubrnim. Fakt krásnej. Kdybych něco takového vlastnil, asi bych neodolal touze dostat to na hladinu - co kdyby se nacpalo pár nějakých polonafouknutých balónků do podpalubí, nějakej ten kýl? Třeba by to plavalo...

TomG

Koukam, ze sem to peterovi nepochvalil :) Tak to tedy dodatecne cinim, fakt povedena lodicka :)

No plavani, pokud ten model jeste neni rozebrany, kolik ze to ma hmotnost ?
Only the best can survive.

Mates

Citace od: bejver kdy 06.12.2005, 16:36:13
Hmm, čubrnim. Fakt krásnej. Kdybych něco takového vlastnil, asi bych neodolal touze dostat to na hladinu - co kdyby se nacpalo pár nějakých polonafouknutých balónků do podpalubí, nějakej ten kýl? Třeba by to plavalo...
Stejně jako ty jsem reagoval také, když jsem ho prvně viděl. Je to moc hezky :o provedená stavba a také mě napadlo, jaké by to bylo, kdyby mohla i plavat, to by pak už vůbec neměla žádnou chybu! ;)

peter

Citace od: bejver kdy 06.12.2005, 16:36:13
... Kdybych něco takového vlastnil, asi bych neodolal touze dostat to na hladinu  ... Třeba by to plavalo.

Citace od: TomG kdy 06.12.2005, 16:44:35No plavani, pokud ten model jeste neni rozebrany, kolik ze to ma hmotnost ?

Citace od: Mates kdy 06.12.2005, 16:56:22... také mě napadlo, jaké by to bylo, kdyby mohla i plavat ...

Tak jsem neodolal a asi si s tím remorkérem trochu pohraji. Jeho váha, dle naší kuchyňské váhy je 2.650 g.

Pokud mi už o víkendu dovolí čas, tak bych se ho pokusil i nějak usadit na vodní hladinu. Přiznám se, že mne by to asi nenapadlo to takhle dotáhnout, ale když už jste to tu zmínili, tak se pokusím vyhovět ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Mates

Citace od: peter kdy 06.12.2005, 17:10:06
Tak jsem neodolal a asi si s tím remorkérem trochu pohraji. Jeho váha, dle naąí kuchyňské váhy je 2.650 g.

Pokud mi uľ o víkendu dovolí čas, tak bych se ho pokusil i nějak usadit na vodní hladinu. Přiznám se, ľe mne by to asi nenapadlo to takhle dotáhnout, ale kdyľ uľ jste to tu zmínili, tak se pokusím vyhovět ;)
;D ;D ;D
Tak to je supr, držím všechny palečky! :D

Dansson

Je to opravdu šikovně propracované, taky mě hned napadlo to spustit na vodu, asi rok zpátky jsem si postavil velký tankér(váha přes 3 kg) škoda že jsem ho nevyfotil, neměl jsem ještě tenkrát digitál.... no ale chci se dostat k tomu, že jsem ho navodu dával snad 100 krát i různě vyváženého olůvkama, ale vždy šel ke dnu, naštěstí měl v zadní části i průzkumnou ponorku, ve které se vždy celá posádka radostěn dostala na povrch.... jinak s tou ponorkou jsem si pohrál hodně a nakonec jsem ji vyvážil tak, že skoro zůstával stát asi metr podl hladinou, ikdyž šla velice pomalinku ke dnu... ale vypadalo to realisticky..
Tak hodně štěstí při vyvažování toho tvého remorkéru, pak se pochlub jak to dopadlo.

Aki

Citace od: peter kdy 06.12.2005, 17:10:06
Pokud mi už o víkendu dovolí čas, tak bych se ho pokusil i nějak usadit na vodní hladinu. Přiznám se, že mne by to asi nenapadlo to takhle dotáhnout, ale když už jste to tu zmínili, tak se pokusím vyhovět ;)

No a jak to dopadlo?  :-\

TomG

Ja myslim, ze nijak. Nejdriv stavel ten stavebni stroj, pak zkoumal semafor a kdo vi co resi ted. :)
Only the best can survive.

JOHN

Lodička je to moc pěkná !  :o Kam se hrabou ty z návodů  ;)

Michal Moučka

A má dvojitý trup? Na řekách je teď spousta ledových ker. Aby nedopadla jako Titanic.... ;)