(Vlastní) Rohový blok

Založil Jonas, 01.05.2007, 20:57:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jonas

#30
Pár nových obrázků z mého města, poté co zahájil provoz poštovní úřad a přibylo několik dalších menších domů.







Jonas - Můj Brickshelf

Tomášek

Velmi pěkné. Moc se mi líbí autobus a popeláři. Nejvíce mě ale uchvátily ochozy nad okny zeleného domu z automobilových blatníků. Ony se dělají už i žluté  :o ?
Procházím DARK AGE.

Jonas

Citace od: Tomášek kdy 13.07.2007, 14:58:43
Velmi pěkné. Moc se mi líbí autobus a popeláři. Nejvíce mě ale uchvátily ochozy nad okny zeleného domu z automobilových blatníků. Ony se dělají už i žluté  :o ?

Jak vidíš, tak dělají. Zde máš přehled jejich barev i setů:
http://www.peeron.com/inv/parts/50745
Jonas - Můj Brickshelf

hobby

Vida, městský blok v uliční zástavbě se brzy "uzavře" ;). Další "rožák"; je to výborné. Totiž, rožák je velmi městotvorný typ domu a navozuje skutečný dojem města. Kolik domů ještě chceš postavit?

Jonas

Citace od: hobby kdy 13.07.2007, 16:28:49
Totiž, rožák je velmi městotvorný typ domu a navozuje skutečný dojem města.
Je to tak. I jako laik ve stavebnictví a architektuře na to postupně přicházím.

Citace od: hobby kdy 13.07.2007, 16:28:49
Kolik domů ještě chceš postavit?
Vždycky jsem si myslel, že hlavním limitem budou kostky a díly. Teď zjišťuju, že je to spíše prostor. A ten už moc dalších nových staveb nedovolí. Přesto stále sbírám nové náměty a inspirace z různých měst, která navštěvuju.
Jonas - Můj Brickshelf

Šejmus

Je to moc pěkný, akorát se mi nelíbí kombinace barev (fasády a střechy - u pošty a domku se žlutými okny) -  modrá s červenou a zelená s červenou se moc k sobě nehodí
Fool of a Took!

Jonas

Citace od: Šejmus kdy 13.07.2007, 17:10:43
...akorát se mi nelíbí kombinace barev -  modrá s červenou a zelená s červenou se moc k sobě nehodí

Máš určitě pravdu, i když takto zkombinované barvy najdeš na řadě skutečných domů - mám je ve svém archivu nafocené. Samozřejmě, ne v těchto jasných odstínech, které poskytuje Lego. Bohužel, zvláště u střešních dílů existuje použitelný sortiment jen v několika málo barvách, a pak moc voleb nezbývá, zvláště když nechceš mít ulici příliš fádní.
Jonas - Můj Brickshelf

otaznik

Citace od: Tomášek kdy 13.07.2007, 14:58:43
Nejvíce mě ale uchvátily ochozy nad okny zeleného domu z automobilových blatníků.


Na to už dávno přišel peter. Chce se to líp dívat.  8)

Ale ulice je samozřejmě pěkná. Mě osobně nejvíc zaujal průjezd v jednom z domů. Šlo by prosím, Jonasi, na něj udělat nějaký detail?

Šejmus

hele co jsem našel na brickshelfu  ;D


je to dost blízko?
Fool of a Took!

Jonas

Citace od: otaznik kdy 13.07.2007, 19:17:05
Mě osobně nejvíc zaujal průjezd v jednom z domů. Šlo by prosím, Jonasi, na něj udělat nějaký detail?

Zkus se mrknout na můj Brickshelf. Tam je víc fotek s více detaily. Myslím ale, že v tom průchodu žádný speciální trik není.
Jonas - Můj Brickshelf

otaznik

Citace od: Jonas kdy 13.07.2007, 20:21:12
Zkus se mrknout na můj Brickshelf. Tam je víc fotek s více detaily. Myslím ale, že v tom průchodu žádný speciální trik není.

Nemyslel jsem to tak, že by tam byl nějaký stavební trik, jen se mi líbilo jeho použití nebo vůbec nápad ho tam umístit.

LiBorec

Citace od: Šejmus kdy 13.07.2007, 17:10:43
Je to moc pěkný, akorát se mi nelíbí kombinace barev (fasády a střechy - u pošty a domku se žlutými okny) -  modrá s červenou a zelená s červenou se moc k sobě nehodí

Me se prave takovej barevnej rozlet líbí,protoze ty barvy ac k sobe moc nejdou,jonas je sladil,a to dotvari peknou atmosferu >:D

lsdage

moc se mi to libi

zaujal me autobus (linka 27), mohl bys pls nahrat nejake jeho fotky?
(ano, vim ze vsichni jedete ty baracky a me se taky libi, ale autobus je autobus  ;D)

Jonas

Citace od: lsdage kdy 14.07.2007, 10:52:41
zaujal me autobus (linka 27), mohl bys pls nahrat nejake jeho fotky?
Podívej se sem.
Jonas - Můj Brickshelf

Tomášek

#44
Citace od: Jonas kdy 14.07.2007, 13:34:01
Citace od: lsdage kdy 14.07.2007, 10:52:41
zaujal me autobus (linka 27), mohl bys pls nahrat nejake jeho fotky?
Podívej se sem.

Zadek vypadá dobře, ale chtělo by to dát ještě jedno světlo na každou stanu ( rozšířit ty světla ). Stejně je to vepředu. Světla bych dal níže a také je rozšířil.
Procházím DARK AGE.

Rever

Musím říct, že tato nová várka domů se mi líbí podstatně víc, než ty předchozí domy. Barevně se mi tyto nové domy zdají také povedené. Zajímalo by mě, jestli vznikne celé město, ale na to by bylo asi zapotřebí několik možná stovek tisíc dílů.

Jonas

#46
Historicky nejstarší budovou v mém městě je nyní nárožní dům s podloubím (kdysi radnice), který stojí naproti poštovnímu úřadu.



Zde je jeho okolí.





A jeden detail sochy na nárožním průčelí.

Jonas - Můj Brickshelf

myth

Nádhera :D. Mohol by si sem dať pár celkových obrázkov z celého mesta, nech máme lepšiu predstavu o celkovom vyznení všetkých stavieb?
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Tomášek

Citace od: myth kdy 01.08.2007, 02:08:48
Nádhera :D. Mohol by si sem dať pár celkových obrázkov z celého mesta, nech máme lepšiu predstavu o celkovom vyznení všetkých stavieb?

Taky se za to přikláním, nemůžeme mít tak přehled o tak krásném a velkém městě  ;) .
Procházím DARK AGE.

Jonas

Citace od: myth kdy 01.08.2007, 02:08:48
Mohol by si sem dať pár celkových obrázkov z celého mesta, nech máme lepšiu predstavu o celkovom vyznení všetkých stavieb?

Prosím o trochu strpení. Obrázky celého města budou, ale ještě chvíli to potrvá. Většina staveb už sice stojí, ale sestavit je do jednoho celku není tak jednoduché. Už také proto, že to vyžaduje poměrně velký prostor, který zatím nemám dlouhodobě k dispozici. Potřebuju totiž plochu asi 3 x 1,5 m, aby se tam vešly i nádražní prostory s odpovídajícím kolejištěm.
Jonas - Můj Brickshelf

Jonas

Dnes jsem si poprvé vyzkoušel sestavit domy a další příslušenství do celku, abych viděl co a jak se vejde na desku o rozměru 290 x 125 cm. Bohužel, zas tak moc se toho tam nevejde, takže několik staveb zůstalo na ocet. Ale větší prostor už asi  nezískám, tak se s tím budu muset poprat, až začnu tvořit definitivní podobu města.



Více na mém Brickshelfu (po moderaci).
Jonas - Můj Brickshelf

otaznik

Už se těším, až to pustí na BS, vypadá to nádherně!!!  :o

A že já moc nechválím.  ;)

myth

Nádhera. Takto ucelene to vyzerá úplne super.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

zakm

Je to fakt super, naozaj klobúk dole . :D

Prvá dobrá vec je to že to neni megalomanské, tak ako môžme vidieť na BSH pri väčšine mestách .
Druhá vec postupné zdokumentovanie rozširovania mesta .
Tretia vec ...detaily - moc pekné. :D

...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

blackrabbit

OMG  :o No nádhera , až teda že mi nesedí ty červené okna u jednoho domku ale jinak super !Taky plánuji něco takového postavit . jen tak dál..  ;)