Malý Lugbulk pro společné projekty 2017

Založil Igorus, 29.08.2016, 16:31:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Igorus

Objednávky byly opraveny a znovu otevřeny.

Nyní je čas do 30.10.2016 (neděle), kdy končí objednávání v aplikaci a díly budou následně objednány v Legu. Primárně to platí pro ty, kterým jsem posílal SZ, ale i ostatní si mohou ještě upravovat objednávky.

Příští týden také počítejte s platbami za díly. Detaily v pondělí.

Pool

Já bych se chtěl ještě zeptat na počet možných druhů dílků v jednotlivých projektech. Nemělo jich být 40? Jsem si teď ještě všiml, že u Friend mám jen 36 druhů dílků a u Mikra jen 38 druhů. Tak nevím, jestli mi tam něco při uzavření té objednávky nezmizlo nebo to tak bylo původně???

juraj

Vedel by mi niekto poradit, Komu napisat, ked mi nefunguje reset hesla?

Kuba

Citace od: Igorus kdy 27.10.2016, 15:55:47
Objednávky byly opraveny a znovu otevřeny.

Sakra neak mi utekla tato informace, ze se uzavira 30.10. Snad jsem si nezadelal na problem... V aplikaci jsem to tedy znovu uzavrel beze zmen, ale az dnes.  :'(

over86c

Jsem stejný případ jako Kuba. Termínu 30.10. jsem si nějak nevšimnul. Je to nějaký problém, pakliže jsem bez změny rozsahu uzavřel až dneska? (Zavíral jsem už minulou neděli, ale ze seznamu byl následně adminem odebrán jeden dílek).
díky

Robkteryten

Citace od: over86c kdy 31.10.2016, 14:30:23
Jsem stejný případ jako Kuba. Termínu 30.10. jsem si nějak nevšimnul. Je to nějaký problém, pakliže jsem bez změny rozsahu uzavřel až dneska? (Zavíral jsem už minulou neděli, ale ze seznamu byl následně adminem odebrán jeden dílek).
díky

to samé jako kolegové. Dnes uzavřeno beze změny.

Chairudo

#126
úplně to samé, až dnes mi přišlo upozornění na odpověď ve vlákně, kterou Igorus napsal 27.10. Něco se tu pokazilo.

Každopádně updatováno a uzavřeno. díky
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

Dnes vám na to přišlo upozornění, že jsem tu dal nový příspěvek  ;D. Ale abyste nezamluvili ten hlavní problém, že nám z toho nějak vypadlo 6 druhů dílků. Nebo to jsem sám, kdo tam má ve Friends jen 36 druhů a u Mikra jen 38 druhů?

Jinak ten problém, že občas správně nefunguje upozornění, tak to mně osobně se stává vždy, když přecházím mezi různými počítači nebo po vyčistění dočasných souborů apod. Takže osobně když vlezu na kostky a nezobrazí se mi žádné nové příspěvky, tak dole koukám do části "Poslední příspěvky " a tam podle času vidím nové.

over86c

U Friends 36 druhů a u Mikra 38 druhů mám taky.

Chairudo

Tak to máme dost místa na ty slkíčka, loni v malém LB upravit dílky na poslední chvíli nebyl problém, s trochou dobré vůle by to mohlo jít i letos  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Igorus

O redukci dilů jsem psal zde:http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50112.msg239141#msg239141

O doplnění o sklíčka sem psal zde: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50112.msg239158#msg239158

Co se týká chyb tak viz zde http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=49410.0


Co se týká úprav,  uzavíráni objednávek a odeslání objednávky tak se bude řešit nejdříve zítra,  neboť se tomu dnes z osobních důvodů nemohu věnovat.

Pool

No on to někde Hacislav psal, že se vždy ztrácejí nějaké nominované dílky. Tak to už jsem asi našli kde  ;D  ;D  ;D. Jestli to chápu dobře, tak to je nějaký limit, že když se toho dílku nevezme nějaké množství, tak vypadává úplně? Nedalo by se tam příště nechat i tyhle méně žádané dílky, abychom využili limit na počet možných druhů?
Pokud ne, tak to je docela škoda, to by pak chtělo možná vymyslet systém, aby se tomu předešlo. Třeba tříkolový výběr, kratší časy výběrů, ale mít v záloze další druhy, když nějaké vypadnou.

Pool

Jinak ty skla by tam snad takový problém nemuselo být přidat a všem by to ušetřilo pěknou pálku. A i když byly v LB, tak stejně jich lidé nejspíš vzali stejné množství jako vzali i oken, takže budou chybět všem, i těm co je dostanou v LB  :-\. Jediný problém bude další zdržení, ale dal bych na to 3 dny a kdo to nestihne, má Šmoulu  ;D

Chairudo

V nejhorším případě je holt budeme muset navrhnout do LB 2017 a doufat že projdou, a pak si rok počkat ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Petronel

Citace od: Pool kdy 31.10.2016, 18:33:48
No on to někde Hacislav psal, že se vždy ztrácejí nějaké nominované dílky. Tak to už jsem asi našli kde  ;D  ;D  ;D. Jestli to chápu dobře, tak to je nějaký limit, že když se toho dílku nevezme nějaké množství, tak vypadává úplně? Nedalo by se tam příště nechat i tyhle méně žádané dílky, abychom využili limit na počet možných druhů?
Pokud ne, tak to je docela škoda, to by pak chtělo možná vymyslet systém, aby se tomu předešlo. Třeba tříkolový výběr, kratší časy výběrů, ale mít v záloze další druhy, když nějaké vypadnou.

Poole, promiň, ale poslední dobou na celém foru vidím tvůj nick. Není občas lepší se ve všem nešťourat, brát věci tak jak jsou a nechat to na organizátorech, kteří i tak mají s těmi věcmi spousty práce? Odpověď na všechny otázky jsi dostal, proč musíš stále něco nutně rozebírat a řešit?
Není to náhodou tak, že z LB bylo těch pár dílků vyřazeno z důvodu malého zájmu, aby se usnadnilo třídění a rozdělování a nebralo to, co chtějí jen dva lidi? Určitě to nebylo myšleno tak, že "tyhle typy dílků vás moc nechce, dáme místo nich něco jiného. Po třech dnech: aha tenhle taky nikdo moc nechce, zkusíme třeba tohle..."

Citace od: Pool kdy 31.10.2016, 18:50:23
Jinak ty skla by tam snad takový problém nemuselo být přidat a všem by to ušetřilo pěknou pálku. A i když byly v LB, tak stejně jich lidé nejspíš vzali stejné množství jako vzali i oken, takže budou chybět všem, i těm co je dostanou v LB  :-\. Jediný problém bude další zdržení, ale dal bych na to 3 dny a kdo to nestihne, má Šmoulu  ;D
A na tohle jsi taky odpověď dostal. Nechápeš? Nečteš, nebo..?
Další díly nejdou do objednávky přidávat, když všichni ostatní ji mají již nacvakanou a uzavřenou.
Už se bude jen platit.

peki

1) Z LB bylo těch pár dílků vyřazeno z důvodu malého zájmu (Igorus na to upozornil), aby se usnadnilo třídění.
2) Další díly nejdou do objednávky přidávat (vlastnost aplikace), když všichni ostatní ji mají již nacvakanou.
3) Čím menší počet druhu dílku, tím rychlejší zprac. na straně Lega.

Pool

Re Petronel: Sorry že žiju. Jsem tu nový a LB se teď účastním poprvé, takže nevím jak to běžně chodí. Jinak štourat do ničeho potřebu nemám, jen jsem nějak nechápal ten váš systém. Když jsem tu teď nominoval nějaké dílky do velkého LB co bude, tak hnedka se každý dílek řeší a podrobí hloubkové analýze od ostatních, jestli je ho vůbec potřeba atd. Takže se složitě přesložitě s velkou námahou všech vybere pár dílků. A vzhledem k tomu, že těch dílků co se dá brát není moc, tak je pochopitelné že se tomu tady tak všichni věnují. To bych ještě chápal, ale když se tedy s tím tady tolik nadělá, tak proč se pak nepohlídá to maximální možné využití všech možných druhů co vzít? To mi jasné nebylo, tak proto jsem se zeptal. Díky Pekimu za dovysvětlení, samozřejmě to chápu.

Petronel

#137
Pool omlouvám se, ujely mi nervy.
Ano, každý tu nějak začínal.
A já sdělil svůj názor, jen trochu nevybíravě a jak se říká "na plnou hubu"... Nevím proč by se měly dokola rozebírat ty samé otázky a vymýšlet jiné řešení, když jsou na ně již odpovědi.

Citace od: Pool kdy 31.10.2016, 20:05:30
Díky Pekimu za dovysvětlení, samozřejmě to chápu.
To mě ale stejně pobavilo. Protože přesně to co psal peki najdeš v mém příspěvku a i od Igoruse o trochu výše.

milanv

Já si ještě pamatuju, když jsem kdysi já měl podobné dotazy - a v podobné míře. Takže se Petrovi (Pool) vůbec nedivím a stejně tak se nedivím tolika lidem na tzv. "druhé straně", co se to nejen Petrovi snaží vysvětlit, ale přijde jim že opakují pořád totéž. Ono když do toho člověk nevidí a nemá za sebou ještě tu zkušenost, tak je celý LB opravdu hodně "divná" záležitost, nepodobá se to ničemu jinému, co jsem kdy kde jinde poznal. Takže pak je otázka štěstí, empatie, páru slov, co zrovna "sepnou" a zdánlivě stejnou věc najednou podají srozumitelněji. Proto jsem volal po větší a hlavně otevřenější debatě. Od zkušených: zkusit si představit nebo vzpomenout, co jste o LB věděli před první účastí a jak to vysvětlit teď. A pro ty nové: číst alespoň třikrát a nechat si to vždycky "uzrát v hlavě" - to pomůže víc než další dva dotazy a času teď máme ještě fůru. Kdyby se spěchalo (jako bylo teď před malým LB), tak to je něco jiného. Ale u velkého LB nespěcháme teď vůbec, takže pohoda.

A aby to nebylo jen tak do větru, tak já začnu. Pro jistotu v sekci pro členy, viz můj další příspěvek za chvíli.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Citace od: Pool kdy 31.10.2016, 18:33:48
No on to někde Hacislav psal, že se vždy ztrácejí nějaké nominované dílky. Tak to už jsem asi našli kde  ;D  ;D  ;D. Jestli to chápu dobře, tak to je nějaký limit, že když se toho dílku nevezme nějaké množství, tak vypadává úplně? Nedalo by se tam příště nechat i tyhle méně žádané dílky, abychom využili limit na počet možných druhů?
Pokud ne, tak to je docela škoda, to by pak chtělo možná vymyslet systém, aby se tomu předešlo. Třeba tříkolový výběr, kratší časy výběrů, ale mít v záloze další druhy, když nějaké vypadnou.

Navržené díly, které se nedostanou do aplikace pro objednání se vždy dají dohledat v příslušném tématu. A co se týká navržených úprav pro organizaci LB tak ti jménem organizátorů této kratochvíle (Peki-Igorus-Pryb) děkujeme. A to je asi vše.

Obecně k počtu lotů pro jednotlivé projekty - původní myšlenka byla 25/25. Následně se povolily stavidla a výsledek byl vidět v aplikaci. A finální redukce (která byla avizována, připomenuta a komunikována) - opravdu mi nedává smysl, objednávat pro 4 stavitele díly ve souhrnu 600 ks.

peki

#140
Citace od: Petronel kdy 31.10.2016, 20:42:23

Citace od: Pool kdy 31.10.2016, 20:05:30
Díky Pekimu za dovysvětlení, samozřejmě to chápu.
To mě ale stejně pobavilo. Protože přesně to co psal peki najdeš v mém příspěvku a i od Igoruse o trochu výše.

Inu když 2 dělají totéž ..... >:D Ve skutečnosti jsem na smart TV (kde se blbě píše) zkopírovat tvojí reakci. Jen jsem to promazal, vyměnil 2 slova a doplnil bod č. 3.

Řekl bych že je to píše o určitém nadhledu, který tady (na kostkách) občas postrádám. Co se nákupu dílků týká tak jsou dneska i jiné možnosti, Viz avizované zdi např. Vídeň. Či operativnější "malý Lugbulk" (objednáváme dílky na konkrétní projekt).

Nominaci a diskusi je potřeba brát s určitou mírou humoru. Ne se hned urážet a vysvětlovat si kdo ví víc o čem je Lego ID  8)

Při minulé nominaci mně pobavila například Chairudova snaha prosadit mědvěda ( pro příznivce J.C nešlo o ledního) do projektu Česko - Slovenské vesnice.

Marty713

Citace od: Igorus kdy 27.10.2016, 10:09:50Vyřazené díly pro micropolis:
NIDObrázekNázevBarvaBL IDElement IDProjektpoznámka
11.Plate 1 x 4Sand Green37106100234micropolis

Proč? :'(

over86c

Je již zřejmé, kdy bude probíhat platba za dílky objednané v rámci malého LB? Nerad bych něco prošvihnul. Dík

peki

Dneska objednáno.

Informace k platbě doplním během dneška. Jenom upozorňuji že informace o přeplatcích/nedoplatcích v aplikace neřešte. Veškeré platby budou vždy evidovány zvlášť v  tabulce (jako při nákupu setů).

Posledním kostlivcem je doúčtování Lugbulku 2016 a 2015. 

peki

#144
Seznam požadovaných plateb zde Prosím o kontrolu. V Aplikaci máte každý spočítáno kolik za tento Lugbulk platíte. Kopíroval jsem to z toho, tak doufám že je to OK.

Poplatek za zpecování je nastaven 2 EUR na KAŽDÝ Lugbulkg tedy celkem 4  EUR pokud berete z obou.

Důležitý pokyn k platbě. Zaokroulovat na desetikoruny, pomuže to se zprac.

Do správy pro příjemce napište :

nick + MLB 2016 Cavelon to prorovedl přímo ukázkově.

číslo účtu: 2600219371
kód banky: 2010


kontrolu platby ověříte výpisem z transparentního účtu zde


ZAPLACENO kurz 27,7

peki

#145
Citace od: Kuba kdy 15.11.2016, 20:39:31


zrovna odesláno, v poslední době mě vždy nějak minou důležité příspěvky ve vláknech. dík za upozornění a omlouvám se.
Taky upozorním na maličkost, a to, že v těch přehledech na které bylo odkazováno, co má kdo zaplatit, jsem měl za friensds napočítano hodně euro (částka úplně stejná, jako za micropolis, takže asi překlep). Přitom jsem ve friends nebral prakticky nic ( jen 1 věc). poslal jsem peníze tedy, "ne podle toho přehledu", ale kterých jsem se dpočítal v aplikaci.

Máš pravdu, nechápu jak je to možné. Doufám že toho nebude více. Bych se z těch přeplatků asi zbláznil  >:D
Správně je u tebe 10.18 EUR za Friends

Igorus

Včera dorazilo 10 velkých a jedna malá krabice. Po kontrole nebylo zatím dodáno pár dílů, ale zatím (v návaznosti na zkušenosti z minulého roku) vyčkáme.

Třídění je již naplánováno s dobrovolníky na víkend v lednu.

jojik

 Tak to je skvělá zpráva.
   A pokud by byla ještě potřeba nějakého třídiče dobrovolníka , tak se  hlásím.


Pool


Bruno