25 let 9V trains

Založil hobby, 17.12.2016, 10:42:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

hobby

Letos o Vánocích si připomínám 25 let od zrodu 9V lego-trains, což znamenalo malou revoluci. Tenkrát během tří let vydali asi 12 skvělých setů: Krokodil, Metroliner, dva nákladní vlaky, žluté nádraží, několik vagonů a drezín, závory, koleje atd. V té době jsem ještě pro sebe lego 'neobjevil', ale ty sety jsem postupně sehnal z druhé ruky, ve výborném stavu. Objížděl jsem hračkárny a psal inseráty a bylo to vzrušující. Dnes stačí jedno kliknutí, což je v podstatě nuda.
No vláčkaři, připomeňte si to se mnou :)

dědek

Hobby, ač nejsem vláčkař, rád na tu dobu vzpomínám. Metroliner jsem poháněl trafem Piko. Motorek střídavě dával do setu 7715... ;)

tomaslambo

Nikdy jsem moc velký vláčkař nebyl, ale nad katalogy jsem v té době proseděl hodiny a nemohl jsem se vynadívat. Zejména Metroliner a to žluté nádraží jsem chtěl mít

sohibil

Krokodíl bola fakt paráda. Dodnes jeden z najautentickejších Lego vlakov. Si vezmi aká doba bola vtedy (aké diely) a čo je dnes. Tomu ICE čo predstavili pred pár rokmi sa preto musím smiať.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

mirek

Hobby, krásná oslava 25 let LEGO 9V trains. Díky za připomenutí i mých začátků. Také jsem na tom byl podobně jako ty a dokupoval 9V vlaky do sbírky.
Hobby , díky... a vytrvej.

milanv

Díky! Ačkoliv nejsem vláčkař, tak tohle je těžká nostalgie i pro mě. Ze všech těchto setů jsem měl jen 2x3 cm velké obrázky v katalogu a občas jeden celostránkový. A snil jsem o tom, že jednou... Možná... Je to přesně z dob, kdy najednou LEGO začalo vypadat mnohem reálněji, včetně více barev. A tak nad každým takovým vlakem nebo nádražím bylo jen "aaach!" a pak smutné "jo..." po uvědomění si, že tohle za rohem u Máje fakt rodiče nevydolují, ani kdyby se uměli navrtat pod pult...

Marně si zkouším vzpomenout, jak se tehdá ten jediný obchod v Praze jmenoval, ani jestli se Národní třída jmenovala tehdy také tak. Pamatuji si tam ty modelářské vláčky včetně ukázkového kolejiště. A jednou nebo dvakrát za rok šeptanda, že přijedou krabice lega. A možná nějaká zbyde i na normálního člověka a ne jen na příbuzné prodavačů. Nezbyla. Aspoň teda já neznám nikoho takového...
Pán na Žlutém hradě

Micho

Tak, tak chlapi, krásna doba. To zháňanie malo svoje čaro. Ja som už hľadal síce cez web (také počiatky), pomohol mi aj kamarát nakúpiť cez nemecký eBay. Azda najzaujímavejšia kúpa boli lokomotíva a vagóny SantaFe, ktoré TESCO naskladnilo v kvantách. A keďže ľudia nevedeli čo s tým, potrebuje to samozrejme koľajnice, motorček ..., tak im v TESCU ostali haldy týchto setov, ktoré sa potom vypredávali postupne za nižšiu a nižšiu cenu. To bol raj pre nás Lego vlakárov.  :-)

Klaj

Zlate casy.

To zlute nadrazi mam uz hromadu let a porad vypada skvele :) Tehdy este budova byla opravdu z plnych zdi a ne jako ted hromada vzduchu a kolem par kostek :D
Draco dormiens nunquam titiliandus

mirek

Citace od: milanv kdy 18.12.2016, 20:17:30
Marně si zkouším vzpomenout, jak se tehdá ten jediný obchod v Praze jmenoval, ani jestli se Národní třída jmenovala tehdy také tak. Pamatuji si tam ty modelářské vláčky včetně ukázkového kolejiště. A jednou nebo dvakrát za rok šeptanda, že přijedou krabice lega. A možná nějaká zbyde i na normálního člověka a ne jen na příbuzné prodavačů. Nezbyla. Aspoň teda já neznám nikoho takového...

Milane, ten obchod na Národní se jmenoval Dům techniky mládeže (DTM). Vedoucím tam byl Jan Pecka...velký modelář. Skamarádili jsme se přes autíčka na autodráhu a plastikové modely letadel (obojí jsem měl ve výkladě jako ukázku). Honza před lety odešel do modelářského nebe. Jeho žena působí v modelářské prodejně "Pecka modelář" v Praze .http://www.peckamodel.cz/

peter

Citace od: milanv kdy 18.12.2016, 20:17:30Marně si zkouším vzpomenout, jak se tehdá ten jediný obchod v Praze jmenoval, ani jestli se Národní třída jmenovala tehdy také tak. Pamatuji si tam ty modelářské vláčky včetně ukázkového kolejiště. A jednou nebo dvakrát za rok šeptanda, že přijedou krabice lega. A možná nějaká zbyde i na normálního člověka a ne jen na příbuzné prodavačů. Nezbyla. Aspoň teda já neznám nikoho takového...

Tak minimálně jednoho určitě znáš ;)

Před více jak deseti lety jsme doma našli i původní paragony z jednoho z posledních nákupů přád pádem. Já svoje království měl ostatně založené jen a výhradně na nákupech v tomto domě, jelikož do TUZEXu jsme se my neměli šanci dostat. Máma mi pak několikrát vyprávěla, jak zde stáli již od brzkých ranních hodin v nekončící frontě a čekali až na ně přijde řada. Pokud se poštěstilo, tak pak prostě brali všechno co se jim jen trochu líbilo a to pak postupně dávali do mých rukou, než se jim zase poštěstilo ...
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Citace od: milanv kdy 18.12.2016, 20:17:30
A možná nějaká zbyde i na normálního člověka a ne jen na příbuzné prodavačů. Nezbyla. Aspoň teda já neznám nikoho takového...
Nemáš pravdu, šlo o to "jen" vystát několikahodinovou frontu.

milanv

To se člověk po letech dozví věci... Tak díky, asi moji rodiče nebyli ti správní frontoví bojovníci...
To jsou vzpomínky... Hobby, nechceš se domluvit s pekim, že by to byla jedna z těch "edukativních částí" výstavy? Myslím, že by to bylo zajímavé pro hodně lidí, když by se k tomu udělaly popisky a příp. i jeden delší text o tomto druhu vlaků a na co navazovaly z minulosti.
Když Tomík udělal takhle prezentaci alternativních modelů i s popiskem apod., tak se okamžitě zvedl zájem a lidi to začalo bavit mnohem víc.
Pán na Žlutém hradě