K LOH 2012 v Londýně: Olympijské kruhy z cca 1500 bricků 2x1 a 24 bricků 3x1

Založil kilhor, 24.06.2012, 23:04:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

kilhor

Jedná se o první rodinný MOC vytvořený přes víkend za přispění dvou malých olympioniků.

Visí nám na jedné stěně doma nad schodištěm, ale lze jej poslat na výstavu, kdyby na to někde bylo místo na bílé zdi. Chybět nám nebudou, postavíme si nové. k připevnění je třeba do zdi nabušit 4-6 hřebíčků "jehel".

Hledáním na Google Images "lego olympic circles" jsem takové kruhy nenašel, tak snad je to něco nového, co stojí za zveřejnění na kostkách. Je to naše první veřejné vystoupení, tak nás šetřete  ;).



Raistlin M

Mě se to MOC líbí. V kombinaci s prostředím to dokonce vypadá jako na chodbě nejakého ČOV. ;)

Systematik


Micho

Výborný nápad a prevedenie! Prosím o detailné foto napojenia kruhov na seba. Aký je priemer jedného kruhu? 8) 8) 8)

germik

Průměr je tuším-li správně nějakých 64 studů (?)... A napojení je právě pomocí těch bricků 1x3... >:D (?)

Jinak opravdu moc pěkné :D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Luky1987


kilhor

Citace od: germik kdy 25.06.2012, 12:36:29
Průměr je tuším-li správně nějakých 64 studů (?)... A napojení je právě pomocí těch bricků 1x3... >:D (?)

Ano je to tak: napojeni je pres 3x1 bricky a je krizeni barev je udelane podle schemetu vlajky na Wikipedia (které odpovídá "encyklopedii" Rozum do kapsy z roku 1985).

Studu kolem dokola by melo byt kolem 200. Pri planovani a nakupovani kosticek jsem pocital s potrebou 100 bricku 2x1 na jednu vrstvu kruhu.

Mozna je to 1-2 bricky mene nebo vice. Ale v kazdem pripade jsou vsechny kruhy stejne velke -- merili jsme to pokladanim na sebe. Presne to spocitat nemuzu -- momentalne to visi u deti ve tride. Dulezite je, aby byly kruhy hodne nasponovane.

peter

Velmi jednoduchý, ale efektní nápad. Opravdu v jednoduchosti je krása.

Citace od: Luky1987 kdy 25.06.2012, 13:07:18
Ještě bych na to dal Tiles, aby to bylo pěkně uhlazené ;)

Já vím, že ty máš rád vše hladké >:D Zde bych žádné tiles nedával, ať je to pěkně LEGO a LEGO jsou study ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Anatyt

Citace od: peter kdy 26.06.2012, 08:12:41
Já vím, že ty máš rád vše hladké >:D Zde bych žádné tiles nedával, ať je to pěkně LEGO a LEGO jsou study ;)

V tom prípade sučastný Technic nie je LEGO. :P

kilhor

Důvodu proč jsou vidět study jsou dva.

1) Ať všichni vidí, že to je LEGO a že i takový plast umí dobře vypadat na stěně. Kdyby tam byly tiles, řada lidí by v tom LEGO nepoznalo (a to by byl z mého pohledu fatální fail celého projektu).

2) Cena jedine vrstvy tiles by zdvojnásobila cenu celého projektu. Takhle to vyslo z nových kostek na cca pětikilo a to je za "obraz" na zeď slušná cena (cena zdi není započítána ;) ).


Colonel32

Já jsem teda nejvíce překvapen faktem, že Kilhor má děti. Doposud to vždycky bylo jen manželka tohle, manželka támhle (tedy lego chvíli ano a chvíli ne).

kilhor

Citace od: Colonel32 kdy 26.06.2012, 10:46:34
Já jsem teda nejvíce překvapen faktem, že Kilhor má děti. Doposud to vždycky bylo jen manželka tohle, manželka támhle (tedy lego chvíli ano a chvíli ne).

Děti jsem nehlásil. U těch mám stabilní podporu LEGO koníčka zajištěnu pravidelnými týdenními dávkami :D.

Bard

Taky se mi to moc líbí. I cena projektu je solidní (nechat study  :D).
A kooperace s dětmi je skvělá věc (protože to si všichni jistě přejeme).
Jasný palec nahoru.

peki

Citace od: kilhor kdy 24.06.2012, 23:04:52
...... ale lze jej poslat na výstavu, kdyby na to někde bylo místo na bílé zdi. Chybět nám nebudou, postavíme si nové. k připevnění je třeba do zdi nabušit 4-6 hřebíčků "jehel".

Pokud vše dopadne bude v Litovli  :)

Hana129

Tak to by bylo fajn, budu ráda, když to uvidím detajlněji. Moc dobrý nápad  ;)

kilhor

Citace od: Colonel32 kdy 26.06.2012, 10:46:34
Já jsem teda nejvíce překvapen faktem, že Kilhor má děti. Doposud to vždycky bylo jen manželka tohle, manželka támhle (tedy lego chvíli ano a chvíli ne).


A jen tak mimochodem, moc Ti děkuju... a pro všeobecné pobavení posílám log ze Skype chatu:

[26.06.12 11:13:09] manzelka: Já jsem teda nejvíce překvapen faktem, že Kilhor má děti. Doposud to vždycky bylo jen manželka tohle, manželka támhle (tedy lego chvíli ano a chvíli ne).
[26.06.12 11:13:11] manzelka: vysvetli
[26.06.12 11:14:20] manzel: ?
[26.06.12 11:14:39] manzel: netusim
[26.06.12 11:14:43] manzelka: tam o mne pises nebo co?
[26.06.12 11:14:53] manzel: asi nejaka ustni komunikace pri predavce kostek v praze ?
[26.06.12 11:15:00] manzelka: hmmmm

Poučení: :-X



;D

Colonel32

Citace od: kilhor kdy 16.04.2012, 11:10:38
Update: Před půl hodinou jsme o tom zase měli rozhovor a žena pravila: "Co mám dělat? Když Ti to zakážu, tak to budeš dělat stejně, jen s tím rozdílem, že tajně."

Vzal jsem to tak, že nebezpečí je zažehnáno a mohu kupovat dál.

A pak zazvonil pošťák a přivezl dva balíky. 

>:D

Colonel32

Na druhou stranu to stále není nic proti legendární vláčkařské historce "támhle jede ta malletka za třicet tisíc".

kilhor

Citace od: Colonel32 kdy 28.06.2012, 00:07:42
Citace od: kilhor kdy 16.04.2012, 11:10:38
Update: Před půl hodinou jsme o tom zase měli rozhovor a žena pravila: "Co mám dělat? Když Ti to zakážu, tak to budeš dělat stejně, jen s tím rozdílem, že tajně."

Vzal jsem to tak, že nebezpečí je zažehnáno a mohu kupovat dál.

A pak zazvonil pošťák a přivezl dva balíky. 

>:D

Tak teď jsi mi pomohl úplně nejvíc. Citace přímo vložená do diskuze, na kterou má žena link.   ;D ;D ;D

kilhor

Citace od: Colonel32 kdy 28.06.2012, 00:11:20
Na druhou stranu to stále není nic proti legendární vláčkařské historce "támhle jede ta malletka za třicet tisíc".

Hledal jsem přes vyhledávač historku na kostkách ... a nenašel. Co to je za historku?

Mohla by mi (a možné nejenom mně) v budoucnu být užitečná.

A taky by to mohl být celkem sranda.

Micho

Citace od: kilhor kdy 28.06.2012, 10:32:25
Citace od: Colonel32 kdy 28.06.2012, 00:11:20
Na druhou stranu to stále není nic proti legendární vláčkařské historce "támhle jede ta malletka za třicet tisíc".

Hledal jsem přes vyhledávač historku na kostkách ... a nenašel. Co to je za historku?

Mohla by mi (a možné nejenom mně) v budoucnu být užitečná.

A taky by to mohl být celkem sranda.

Ja som pochopil, že to sa nejedná o Lego, ale modelové vláčiky (TT, HO ...). V tomto prípade je to narážka na parnú lokomotívu "Malletka". Veď C32 tu k tomu ešte napíše, túto historku by som aj ja rád prečítal. Viem si predstaviť súpravu aj za skoro 100.000. To je asi nevhodné pred manželkou spomínať.   ;D

http://cs.wikipedia.org/wiki/Lokomotivy_Mallet

Colonel32

No, to se má takto. Za poslední roky se železniční modelářství vyvinulo následujícím směrem. Protože modeláři chtějí modelovat skutečnost co nejvěrněji, došli k závěru, že místo aby každý syslil doma kolejiště, tak budou stavět jen jednotlivé panely. Jednou za čas si pronajmou tělocvičnu, sjedou se na víkend a sestaví si velké kolejiště, které svými rozměry i konstrukcí (poloměry oblouků, vzdálenosti stanic) skutečnému světu odpovídá. Pak si každý vezmou nějakou (digitálně ovládanou) lokomotivu a s ní jednou ze stanice ke stanici, podle předem vypracovaného jízdního řádu.

No a byl jednou jeden pán, co s sebou na takovéto setkání vzal dvě vzájemně nekompatibilní věci, tedy novou lokomotivu, a manželku. Nová lokomotiva byl nějaký velmi detailní, ručně stavěný stroj v ceně asi 30 tisíc, o jejímž nákupu i premiéře na tomto setkání byli informování v podstatě všichni uživatelé, nikoli však manželka. Ta si myslela, že je to jen další běžná mašina (v cenové kategorii cca 6-7 tisíc). No, takže přijeli na setkání, chlápek ji hrdě vybalil, posadil na koleje, chopil se ovladače, a vyrazil s lokomotivou podél kolejí, zatímco manželka zůstala stát na místě a kochala se. Cca až do chvíle, než jeden ze dvou vedle ních stojících kolegů (netušíc že manželka představuje na setkání neinformovaného vetřelce) zvolal na kolegu cosi ve smyslu "Čum, ty vole, támhle jede ta malletka za těch 30 tisíc". Manželce zmrznul úsměv na tváři, pak následovalá krátká věcná konverzace s manželem, a další měsíc za 30 tisíc rodinná dovolená.   

kilhor

Citace od: Colonel32 kdy 28.06.2012, 14:39:24
No, to se má takto...   



;D ;D ;D


Tak tenhle pribeh stal za to. A jeste jsme se dozvedeli, jak dnes funguji zeleznicni modelari. Jsou to uplni blazni, ze jo?  ;)

SpCasPi000

Noo, a ako to vychádza cenovo, keď porovnáme klasických železničných modelárov a tých Legových? (vo vlakoch sa nevyznám, tak som úplne mimo pri tejto téme, viem len že sa mi páčia megaprojekty pri tomto takže to s tými panelmi je perfektný nápad, asi ako Moonbase Project).

Čo sú to vlastne za ženy čo si vezmú modelára? Veď musia dopredu rátať s tým že iné záležitosti budú často odstavované na vedľajšiu koľaj!  ;D

Olympijské kruhy sú akosi dokonale okrúhle, až sa mi to veriť nechce, nemám toľko brickov ani nervov (času) aby som to skúsil tiež, ale mám chuť zdekorovať si Legom celý byt keď sa bude dať niekedy v budúcnosti  :D

Colonel32

Citace od: kilhor kdy 28.06.2012, 17:10:44
A jeste jsme se dozvedeli, jak dnes funguji zeleznicni modelari.

Kdo má zájem, může prosondovat více:
http://zababov.cz/

kilhor

Citace od: SpCasPi000 kdy 28.06.2012, 18:38:49
Olympijské kruhy sú akosi dokonale okrúhle, až sa mi to veriť nechce, nemám toľko brickov ani nervov (času) aby som to skúsil tiež, ale mám chuť zdekorovať si Legom celý byt keď sa bude dať niekedy v budúcnosti  :D

Když už jsme u té dokonalosti kruhu:

1) Kdyby se to povesilo jen na 2-3 hrebicky (v tech nejhustsich uzlech), tak by váha modrého a červeného kruhu zdeformovala žlutý a zelený kruh do tvaru vejce. Proto je treba dat dva hrebicky zespodu žlutého a zeleného kruhu, aby z tvaru vejce byl zase tvar kruhový.

2) Protože Peki zítra odveze kruhy na Litovelskou výstavu, postavíme kruhy nové, tentokrát z 500 kostek 2x2, 1000 2000 kostek 2x1.

3) Jak je vidět na fotce, místa na stěně je dost a tak chystám další projekt tohoto typu: žluto-hnědý(-černý) květ slunečnice. Ne že mi to někdo vyfouknete před nosem a postavíte to dřív!

Edit: 1000 -> 2000

Colonel32

Citace od: SpCasPi000 kdy 28.06.2012, 18:38:49
Noo, a ako to vychádza cenovo, keď porovnáme klasických železničných modelárov a tých Legových?

Běžné vozy 500-1000 kč / kus
Ručně stavěné 1000-2000 kč / kus
Běžná lokomotiva elektrická, diesel: 2500-4000 kč / kus
Parní lokomotiva 4000-8000 kč / kus
Digitální dekodér 500-1000kč na každou lokomotivu
Zvukový dekodér 1000-1500kč na každou lokomotivu
Malosérivové / ručně stavěné parní lokomotivy 15.000-50.000kč / kus
( http://www.zeleznicni-modelarstvi.cz/p/parni-lokomotiva-556-011-depo-ostrava-csd-18857 )

SpCasPi000

Strašidelné ceny pri tých malosériovkách (a že my sme šialenci ?), no a tá predstava že tie krásne krajinky a vláčiky nejde rozobrať a postaviť z toho iné je úplne najstrašidelnejšia, to aby mal človek poschodový sklad so strážnou službou pri takých hodnotách :o

LOH KRUHY:  Keby to nebolo uvedené na začiatku tak by som tipoval že tých ''hřebíčkov'' (  ;D ) tam musí byť aspoň 100, tak to sa zas potvdilo že Lego je takmer dokonalé a jeho majitelia šikulky  ;)




kryst.off

Citace od: SpCasPi000 kdy 28.06.2012, 18:38:49
Čo sú to vlastne za ženy čo si vezmú modelára? Veď musia dopredu rátať s tým že iné záležitosti budú často odstavované na vedľajšiu koľaj!  ;D

No, to se má asi tak, že v době, kdy se ženy poznávají se svými nuži (tzn. většinou mezi 20 a 30 lety) jsou muži zaneprázdněni jinými věcmi - studium, začátek pracovní kariéry, kamarádi, večírky, akce, věčně bez peněz atd. A pak když se trochu usadí, mají jistou práci, koupí byt, zjistí že večírky jim nedělají dobře, kamarádi se rozutekli ke svým ženám a tak se vrací ke své lásce z dětství, na kterou už ale mají mnohem víc peněz. A to je ten zlomový bod, kdy to žena buďto skousne, nebo ne  8)

Jinak kruhy jsou super a debata v tomhle vlákně taky  ;)
kryst.off