kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

#2370
Nová výzva. Do rukou se mi dostal set 60152, kde je otočný malý nakladač. A že mám období, kdy elektrifikuji vše co mi přijde do ruky, pustil jsem se i do tohoto kousku.
Výzva byla v tom, že otočným elementem bylo nutno protáhnout dráty tak, aby se nerolovaly. Jak jsem to vyřešil ukazují obrázky.
Bude to další kousek na výstavu, až úpravy dokončím.

Milanv mně nemusel ani hecovat.

milanv

hahaha! To jsem rád, že už působím dlouhodobě :) Dělám si legraci, samozřejmě, ty sám sebe hecuješ ze všech nejvíc - občas si říkám, kam na ty nápady chodíš. Pokaždé znova a znova překvapíš. A k tomu ještě ta precizní modelářská práce - v tomto ohledu jsi mě nejvíc dostal s tím provrtáním minifigovy ručičky podél. To nechápu dodnes.

No a tak se stalo, že jsem nejdřív vůbec nechápal, co jsi elektrifikoval na tom nakladači. Fakt - několik vteřin jsem na tu první fotku hleděl, oči zaostřené na rameno lžíce a hledal, jak jsi proboha ten pohon ohýbání ukryl, že ho ani na tak detailní fotce nevidím... No, už jsem asi zralý na Choholouška - hlavně to neber jako hecování, ty jsi schopný to zrealizovat a pak by to bylo zase na mě :)
Pán na Žlutém hradě

mirek

Milane díky.
...to by LEGO muselo dát na trh mikromotorky s vestavěnou minišroubovicí, aby se lžíce dala ovládat... ale těch drátků...
Raději nééééé.

mirek

#2373
Hotovo.


dědek

Mirku, ten nakladač "jen"svítí, nebo i "maká" ?    :D

mirek

Citace od: dědek kdy 05.04.2017, 07:30:19
Mirku, ten nakladač "jen"svítí, nebo i "maká" ?    :D

Makám já. Nakladač jen svítí a bliká. Dá se s ním otáčet (ručně) a při tom stále svítí.

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/1294072633963464/

mirek

#2376
... a je postavený celý set.

mirek

#2377
Postavil jsem i set 60150, který bude výborným doplňkem kolejiště.
Absenci dveří jsem vyřešil následujícím způsobem. Některé kostky (barva) mě chyběly, tak jsem je nahradil žlutými.

Posuďte sami, jak modifikace dopadla.

MÍLA

#2378
Mirku co skusit ještě změnit přední část, viděl jsem na eurobricks a ještě někde že to předělávali do podoby blízké těm americkým food truckům, tady v evropě by se taky pár předloh našlo, co ty na to ?

třeba tahle http://www.zamecky-dvur.cz/pivovar/kalendar-akci-a-pivobus/

mirek

#2379
Díky, ale ne. Ve Všeradickém pivovaru jsem byl a toto reklamní auto jsem si několikrát nafotil. Myslím, že je to francouzský stroj.
Neupoutalo mne to převést do LEGO podoby.

Peugeot Traveller to je jiný "kafe". Ten už v Letňanech svítí.

MÍLA

Je to Citröen HY a je to dost známé vozidlo, na tom webu je i napsáno co je to za auto.

mirek

Citace od: MÍLA kdy 07.04.2017, 17:01:52
Je to Citröen HY a je to dost známé vozidlo, na tom webu je i napsáno co je to za auto.

Ano, vím... není mi tolik jako tobě (129), ale už také leccos pamatuji (74). Ten Citroen je totiž o 4 roky mladší než já.

lukasenko

Je vše jen náhoda?  :D http://auto.idnes.cz/dodavka-vlnity-plech-citroen-h-jumper-d8m-/automoto.aspx?c=A170407_155221_automoto_fdv
Citace od: mirek kdy 07.04.2017, 17:20:23
Citace od: MÍLA kdy 07.04.2017, 17:01:52
Je to Citröen HY a je to dost známé vozidlo, na tom webu je i napsáno co je to za auto.

Ano, vím... není mi tolik jako tobě (129), ale už také leccos pamatuji (74). Ten Citroen je totiž o 4 roky mladší než já.


mirek

#2384
Bez komentáře...

mirek

#2385
Ptákovina...zatím nástřel nápadu. Měření síly větru.



otaznik

Citace od: mirek kdy 07.04.2017, 17:20:23
Ano, vím... není mi tolik jako tobě (129), ale už také leccos pamatuji (74).
;D

MiHo

Citace od: mirek kdy 26.02.2017, 12:54:38
Miho bude mít radost...kdo si počká, ten se dočká.




Upravil jsem ovládání - video.


mirek

#2388
Moje velikonoční stavba. Počasí mi na půdě přálo.

dědek


milanv

Přesně to mě napadlo: příště jdu na pomlázku do Berouna! :)
Pán na Žlutém hradě

mirek

#2391
Ne, ne...místo hodování jsem makal. Ani psa bych v tom počasí nevyhnal ven.


mirek

#2392
Trochu jsem si ještě pohrál s elektronikou uvnitř stroje. Spokojenost. Cíl splněn: zastaví a stále svítí.

https://www.facebook.com/mirek.endrle/videos/1362927380461549/


sohibil

Musím pochváliť tú upravenú oranžovú električku. Great job :D

Neskúsil by si spraviť z papiera mechy medzi jej jednotlivé vozy? Síce to by bola strašná babračka, naviac s neistým výsledkom.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

mirek

#2394
Dieslová lokomotiva řady 720 - VIAMONT je hotová včetně obtisků vlastnoručně vyrobených.
Je to první lokotka, která ve stanici když stojí, tak svítí, díky třetí kolejnici.


sohibil

Na zadnej strane jej inak trochu dosť chýbajú okná - chudák fíra, cez tie dvere toho teda moc neuvidí. Vpredu to tiež nie je žiadna sláva ale aspoň niečo. Aj snaha sa cení :) Ja viem, kritizovať je ľahké, preto to tak rád robím :D

Ale aby si nepovedal že len kritizujem, tak aj poradím. Okná na zadnú aj prednú stranu sa dajú urobiť z transparentných brickov. Aby nekazili design, stačí im zafarbiť boky.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

peki

Citace od: sohibil kdy 10.05.2017, 21:41:38
Ale aby si nepovedal že len kritizujem, tak aj poradím.

Hektora jsme tu řešili před cca 9 roky. To to letí.  :o Každý má svůj styl, který mu vyhovuje.

Jinak k tomu svícení když vlak stojí. Mirku nekoukal jsi také po "mimokolejním" řešení - něco na bázi nabíjení/vybíjení? Předpokládám (nevím to) že to nějak podobně bude řešeno u klasické modelové železnice. 

sohibil

Citace od: peki kdy 11.05.2017, 12:14:10
Hektora jsme tu řešili před cca 9 roky. To to letí.  :o Každý má svůj styl, který mu vyhovuje.
A (takmer) každý problém má viac riešení. V tomto prípade by riešenie hektora z tebou zalinkovanej témy použiť nemohol - zavadzajú mu tam svetlá, musel by ich posunúť nižšie alebo v najhoršom prípade úplne odstrániť.

Sorry ak to príliš riešim ale ja už som taký extrémny detailista :D

Len tak na okraj, pred 9 rokmi som o tomto fóre ešte nemal ani tušenia.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

MiP

Citace od: peki kdy 11.05.2017, 12:14:10
Jinak k tomu svícení když vlak stojí. Mirku nekoukal jsi také po "mimokolejním" řešení - něco na bázi nabíjení/vybíjení? Předpokládám (nevím to) že to nějak podobně bude řešeno u klasické modelové železnice.
Super-kondenzátory, např. tu http://www.honzikovyvlacky.cz/2013/09/22/dalsi-prispevek-k-osvetleni-vagonu-aneb-funkcni-dekoder-s-mimoradnymi-uzitnymi-vlastnostmi/ Osobně nevěřím, že to utáhne bez ztráty intenzity osvětlení.
A nebo DCC  ;) Pokud by se napojilo i jinak statické osvětlení kolejiště, dalo by se s tím dynamicky čarovat - rozsvěcet v jednotlivých budovách, nějaká lampa na ulici občas problikne apod. Analog je sice jednoduchý, ale má svůj strop a na ten Mirek IMHO už dosáhl a vícekolejným řešením šel za něj.
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

mirek

#2399
Abych zjistil, zda existují jiná řešení, zeptal jsem se odborníka přes modelovou železnici.

Zde je jeho odpověď:   " napadají mě tato řešení:

1) přechod na digitální řízení – pořídit centrálu za cca. 2000,- Kč a do každé zamontovat loko dekodér za cca. 500 – 600 Kč
nevýhodou je, že bez počítače nejde dělat v podstatě žádnou automatizaci provozu

2) obvod s akumulátorem – akumulátor se za jízdy dobíjí a potom může při stojící loko svítit. Záleží jaký je poměr doby mezi jízdou a stáním. Led mají docela malou spotřebu a mohlo by to vcelku fungovat. Mám něco podobného na zvuk.

3) při použití pulzního regulátoru je možné také řešení s obvodem v lokomotivě zapojeným před motorem, který zajistí, že motor se roztáčí až při nějakém větším napětí, takže při regulátoru na malý výkon již světla svítí, ale ještě nejede

Řešení z 3 kolejí není špatné, ale kolej musí být všude, kde chcete stát a svítit. To se mi zdá dost pracné."

Podotýkám, že pracné to není. Pro mne je to schůdné a jednoduché řešení.

MiP-e děkuji za tvoji větu: "Analog je sice jednoduchý, ale má svůj strop a na ten Mirek IMHO už dosáhl a vícekolejným řešením šel za něj. "