Zapůjčení sbírky do Muzea Beskyd Frýdek-Místek

Založil k8k8na, 04.08.2014, 09:22:32

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

k8k8na

Byl by někdo ochoten zapůjčit svou sbírku na výstavu do Muzea Beskyd Frýdek-Místek na frýdecký zámek v létě 2015?????
k8k8na

Kuba

No nevím jestli budu mít na léto 2015 zkompletované sety (starší lego hrady a western) jelikož dílky používám i do vlastních staveb. Ale pokud by byl zájem i o vlastní stavby (MOC), tak určitě budu mít na léto 2015 zase něco postaveno. Frýdek-Místek mám na dojezd v dosahu několika minut.

DarkDrago

Když už bych zapůjčil sety, tak bych rád znal pár věcí. Datum (aspoň nějaký nástřel), jestli je proplacené jízdné a taky by byly dobré nějaké fotky prostor.
Jo a taky jaké sbírky jsou chtěny? ;D
Dračí páni s mocí ohně...

Mr. Cube

Pokud to nebude kolidovat s výstavou od Kuby, tak bych možná něco poskytnul. Jinak se připojuji k dotazům.

Kuba

Citace od: Mr. Cube kdy 04.08.2014, 10:17:40
Pokud to nebude kolidovat s výstavou od Kuby, tak bych možná něco poskytnul. Jinak se připojuji k dotazům.

Ono kdyby to náhodou kolidovalo, tak bych tu mou zvažovanou víkendovku přešoupl na jindy. Jde o to, že je zde potencionál uspořádat ve Frýdeku-Místku dlouhodobější výstavu. Tedy první dlouhodobou výstavu na Ostravsku. Což by bylo škoda nevyužít, když se nabízejí prostory muzea. Věřím, že je nás dost na moravě a něco bychom dokázali dát dohromady.

Záleží tedy zda bude mít k8k8na zájem i o (MOC)?? Pokud by se přidal i Danyboy, mohl bych sním vytvořit menší Castle diorama a bitvu. Zvládl bych i něco menšího na téma western a Ty by jsi mohl určitě udělat pěkné dioramko ze setů na Pána prstenů  ;)

danyboy

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 04.08.2014, 10:59:37
Citace od: Mr. Cube kdy 04.08.2014, 10:17:40
Pokud to nebude kolidovat s výstavou od Kuby, tak bych možná něco poskytnul. Jinak se připojuji k dotazům.

Ono kdyby to náhodou kolidovalo, tak bych tu mou zvažovanou víkendovku přešoupl na jindy. Jde o to, že je zde potencionál uspořádat ve Frýdeku-Místku dlouhodobější výstavu. Tedy první dlouhodobou výstavu na Ostravsku. Což by bylo škoda nevyužít, když se nabízejí prostory muzea. Věřím, že je nás dost na moravě a něco bychom dokázali dát dohromady.

Záleží tedy zda bude mít k8k8na zájem i o (MOC)?? Pokud by se přidal i Danyboy, mohl bych sním vytvořit menší Castle diorama a bitvu. Zvládl bych i něco menšího na téma western a Ty by jsi mohl určitě udělat pěkné dioramko ze setů na Pána prstenů  ;)

Já bych určitě do něčeho šel.

Mr. Cube

Pokud se ta víkendovka může hýbat, tak OK. Jinak by bylo dobré téma přesunout do akcí, hm?

Wiki

Zdravím, mohl bych ve spolupráci se švagrem (taky kostkař) udělat 9V/RC  kolejiště a částečně dohlédnout i na jeho provoz -  z Ovy je do FM kousek. Také můžeme zapůjčit  nějaké technik/city sety. Záleží na přesném termínu a také na podmínkách - prostory, jízdné, pojištění...

k8k8na

Jednalo by se o výstavu ve dvou na sebe navazujících výstavních místnostech, podél zdí vitríny pro vystavení a zabezpečení exponátů.
Finanční podmínky dle domluvy, samozřejmě proplaceno jízdné.
Pojištění zápůjček v rámci pojištění exponátů frýdeckého zámku.
k8k8na

k8k8na

Plánek výstavních prostor.
Datum výstavy zhruba od 11.června do 20.září 2015 -  ale to záleží na domluvě s majiteli sbírek.
k8k8na

k8k8na

k8k8na

Kuba

#11
Prostory vypadají dobře a termín mi vyhovuje. Jsem skoro místní, tak se nebráním ani případné pomoci s přípravou.

Jsem schopen postavit hrad s okolím na ploše dlouhé až 2m (záleželo by, jakou bych zvolil šířku). + malou stavbu na téma western. Nebo ve spolupráci s někým ještě delší zmiňované diorama na téma Hradů. Teď mám většinu kostek na Lipně. Ale až výstava na podzim skončí, mohu začít stavět. V příštím roce o účasti na Lipně nepřemýšlím (pokud tedy bude a bude tedy stále za účasti kostek). Hlavní důvod je vzdálenost Lipna od mého bydliště a moc se mi nechce po třetí na stejnou výstavu. Takže toto se mi jeví jako dobrá alternativa, navíc v regionu Ostravska a Beskyd, kde kostaři dosud lego nevystavovali.

Teď jen záleží, zda se nás najde dostatek, aby se výstava dala realizovat. Prostory jsou dle plánku poměrně velké a bojím se, že pokud bude Lipno, dají kostakři z Čech a jižní Moravy přednost Lipnu. Na druhou stranu by tato možnost mohla zaujmout některé slovenské kolegy.

Doporučuji se obrátit na adminy (PEKI), zda by se to dalo pořádat jako akce kostek.org. Pokud se najde společná řeč, třeba by se dal domluvit i jiný termín, kdy by se nekryly výstavy Lega v ČR.



Wiki

Termín i podmínky jsou perfektní a také není problém pomoct s přípravou nebo pokud by byl zájem s "bonusovými víkendovými projekty". Kolik času bude na samotnou instalaci ? Podle kalendáře je 11.6.2015 čtvrtek.

k8k8na

Míváme vernisáže akcí ve čtvrtek ale i na tom bychom se mohli domluvit dáváme dohromady termíny výstavy a na této pokud by začínala v daný termín je na vás kolik by jste potřebovali času na instalaci ale osobně myslím, že tři týdny.
k8k8na

tomaslambo

Pokud by byl zájem i o nějaké Technic sety, tak se mnou můžete počítat :D

Kuba

Prosím tedy všechny kostakře, jenž by měli o výstavu zájem, aby se zde uvedli a napsali jestli by stavěli MOC, nebo by dodali tovární sety.

Zatím z toho co je zde uvedeno:
Jukuruku-Kuba: Hrad (MOC), nebo společné hradní diorama, maly MOC western
Danyboy: předpokládám, že Hrad (MOC), nebo společné hradní diorama.? Možná nějaké sety ??
Wiki + švagr: Vláčkodráha + technik/city sety
Mr. Cube: sety (Hobit, Pán prstenů)
Tomaslambo: sety technik
Dargdrago: sety ??

Zatím je nás málo. Jde o to, že pokud se tvoří plán výstav v Beskydském muzeu, mělo by se za včasu napsat k8k8na, jestli jsme schopni dát něco na daný termín dohromady, či nikoliv.


linhi

Take bych mohl urcite zapujcit treba rimskou pevnost,nebo jine mocy,
nebo alespon nejakou armadu ci tovarni sety,ale mam to dost daleko..

danyboy

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 07.08.2014, 06:28:39
Prosím tedy všechny kostakře, jenž by měli o výstavu zájem, aby se zde uvedli a napsali jestli by stavěli MOC, nebo by dodali tovární sety.

Zatím z toho co je zde uvedeno:
Jukuruku-Kuba: Hrad (MOC), nebo společné hradní diorama, maly MOC western
Danyboy: předpokládám, že Hrad (MOC), nebo společné hradní diorama.? Možná nějaké sety ??
Wiki + švagr: Vláčkodráha + technik/city sety
Mr. Cube: sety (Hobit, Pán prstenů)
Tomaslambo: sety technik
Dargdrago: sety ??

Zatím je nás málo. Jde o to, že pokud se tvoří plán výstav v Beskydském muzeu, mělo by se za včasu napsat k8k8na, jestli jsme schopni dát něco na daný termín dohromady, či nikoliv.



Urcite bych sel do nejakeho hradu/ vesnice. Jsem na tom jak Kuba. (Vetsinu dilku mam na Lipne, takze zacit stavet muzu az na podzim).

Kubo, do nejakeho  stredovekeho projektu bych moc rad sel. Chtelo by to zlakat nekoho dalsiho.

peki

#18
Akce na 2015 (jako vždy se domlouvají v předstihu) jsou domluvené. Více jak 2 výstavy nemá smysl dělat, protože se to projeví na kvalitě. Podle velikosti akce :
- prostory
- počet afolů
- počet návštěvníků

Je kalkulována podpora od Lega do Lugu a na akci. Pokud bychom nedělali Lipno přidejme (podle loňského modelu, pokud se nezmění) o stavebnice v hodnotě 3000 EUR.

Janovi/Legu se akce na Lipně líbí. Na příští rok (již se o tom mluvilo s Michalem a Janou z LP) bychom mohli společně připravit takový mezinárodní sraz AFOLů z okolních států.

Osobně bych doporučoval akci na Lipně držet (ale bez vás stavitelů to nepůjde). Dále se soustředit mimo letní termín na menší akce pod hlavičkou kostek:
- koncept lego víkendů (viz tecnic víkend Brno/Boskovice)
- výstavy v regionálních muzejních, v roce 2015 je domluven Lanškroun

Akce pod hlavičkou kostek by měla mít určité parametry, kvalitu. Bude fajn pokud se do těchto vystav (včetně organizace) zapojí další členové kostek. O nových vystavovatelích ani nemluvě.

Co je důležité, KAŽDÁ TAKOVÁTO AKCE, bude přeze mne POVINNĚ komunikována do Lega viz pravidla pro pořádání akcí.

Další poznámka je k náplni této akce zapůjčení sbírky - vystavovaní prostých lego setů/ sbírek je slabota. Minimem jsou diorámata z továrních setů. To co lidi táhne jsou MOC + něco co se pohybuje.   

Wiki

#19
"Vláčkodráha " bude pohyblivá :), dneska nebo v sobotu jedeme omrknout budovu nádraží a udělat nějaké fotky. Možná by to chtělo i jiný MOC z FM a okolí - je otázka, zda jej někdo stihne postavit.

k8k8na

Pokud by někdo z Vás byl tedy ochoten pomoci s výstavou pro Muzeum Beskyd Frýdek-Místek budu velice ráda.
Předběžný termín tedy 11.6. - 20.9.2015. Pokud bude souhlasit i peki. Výstava může na Lanškroun navazovat města jsou od sebe vzdálená dostatečně, aby byly modely vystaveny i dvakrát.
k8k8na

Artezs

jak vidíte zasazený nějaký tovární set - třeba loď z lego movie do prostředí, které vytvořím - třeba zelení poseté skály, šplouchající voda, vodopád... -? Je to také vystavovatelné v muzeích? Samozřejmě soudím, že je hodně žádaný výrazný pohyb figurek a ladění barev... obecně lidé tedy chtějí vidět pohyb, příběhy apod...? 

danyboy

Citace od: Artezs kdy 08.08.2014, 17:10:22
jak vidíte zasazený nějaký tovární set - třeba loď z lego movie do prostředí, které vytvořím - třeba zelení poseté skály, šplouchající voda, vodopád... -? Je to také vystavovatelné v muzeích? Samozřejmě soudím, že je hodně žádaný výrazný pohyb figurek a ladění barev... obecně lidé tedy chtějí vidět pohyb, příběhy apod...? 

Já bych řekl, že jestli to prostředí nebude jen obyčejná baseplate, tak proč né.

Artezs


ManDay

Velice se mi zalíbila práce Ingmara Spijkhoven (http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=2LegoOrNot2Lego), určitě znáte modely trucků, co produkuje. K několika kusům (MOCUSTruckT1MkII, MOCUSTruckT2MkII, MOCTrailerTr2MkII, MOCTrailerTr10) vydal instrukce, takže jsem moc neváhal - mám blízký vztah k truckům - a dva trucky, včetně návěsů jsem si sestavil.

Pokud by byl zájem, mohu zapůjčit. Neočekávám od zapůjčení nic, ani moje jméno nemusí být nikde zmíněno, je to přece jen práce Ingmara (i když jsem něco málo vylepšil). Jde mi jen o podělení se o opravdu nádheré modely.

Chairudo

Momentálně mohu zapůjčit pouze sety, MOC mám v plánu designovat a stavět až přes zimu tak se uvidí co z toho bude.
Moje sety: 10030 Imperial Star Destroyer, 10181 Eiffel Tower 1:300 Scale, 10237 The Tower of Orthanc, 7190 Millennium Falcon, 10174 Imperial AT-ST - UCS,
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Stimpi

Ahoj,
pokud by byl zajem muzu zapujcit neco tovarnich technic setu. Sbirku mam smerovanou na moto, supercar a F1. Bohuzel zatim ani jedna "serie" neni uplne komplet dle mojich predstav (tim myslim napr vsechny velke F1 atd...)

Hacislav

#27
No pokud by mi byl někdo schopen poskytnout v Ostravě azyl (stačí mi gauč nebo i jen prostor kde si dam spacák).
Tak můžu zatím nabídnout Forest Froga (upraveny set 9397)  a B model z tohoto setu (ten už je v čistě tovární podobě).
Možná do té doby, dám dohromady i něco dalšího.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Kuba

Věc se má takhle:

Konzultoval jsem věc s kompetentnějšími kostkaři a není moc doporučeno dělat výstavu v jeden termín s Lipnem 2015 (údajně bude stále za účasti kostek a ještě větší). I já mam obavy, že když se pustím do příprav a domluvím se s některými kostakři na vystavování, nakonec stejně zvolí raději Lipno.
Některým kostakřům, kteří projevili zájem vystavovat ve FM, či kteří to nemají do F-M daleko, jsem již psal, že se bude muset výstava asi konat jindy. A muzeu jsem nabídl náhradní termín 2016 (jaro). Jenže někteří mi napsali, že přesto by chtěli ve FM vystavovat klidně už v létě 2015, někteří mi pro změnu nenapsali vůbec nic.
Muzeum vyčkává a nechává to otevřené do konce září 2014. Poté už bude hledat jiné varianty jak naplnit nabídnutý prostor.

Pokud bych měl jistotu, že prostor naplníme i ve stejný termín jako je Lipno 2015, neváhám a šel bych do toho. Zatím jsem zdrženlivý. Ten prostor co zatím nabídli, na malou výstavu Lega bohatě stačí a myslím, že v 10-12 lidech bychom to v pohodě zaplnili. Při případné spolupráci do budoucna může muzeum nabídnout i větší prostor, kde by se dala zorganizovat i větší výstava kostek, ten jsem ale ještě neviděl.

Co se týče přespání, to jsem ještě s muzeem nekonzultoval, zda je někde v okolí něco levného na ubytování, či tak něco. Nebo jestli jsou schopní něco zajistit. Ale pokud by nebylo kostkařů z daleka moc, nebráním se poskytnout svou zahradu na stanování, pokud by vás z daleka bylo ještě míň, na můj gauč se dva vlezou  ;) . Jen mám doma miminko, tak by se nesměl dělat v noci rambajs.  ;D . A na zahradě můžeme pogrilovat. Popřípadě bych se mohl optat na naší hasičárnu, tam je sál, ale muselo by se spát na zemi ve spacácích.
Bydlím v obci u Frýdku-Místku, cca 15min autem.

Tady nějaké technické informace (snad si je stále pamatuji dobře):
Pojištění modelů je v rámci celé expozice muzea
Proplatí dopravu
Podle návštěvnosti asi i nějaká drobná odměna
Zajistí i převoz modelu, pokud to člověk nebude mít jak dostat do FM.
Vitrýny jsou zasklené.

jerzeeg

Rad bych se konecne zmohl na nejaky MOC, ale spise se k tomu asi nedostanu (hlavne neni cas a zkusenosti), takze za me leda nejake castle diorama z tovarnich setu.. (pripadne mam trochu starsich SW)