Nákupy v Evropských Lego obchodech

Založil Chairudo, 20.06.2016, 18:16:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Trochu pozměním toto vlákno hlavně s informacemi jak se dá v Lego shopech nakupovat.





U nás certifikovaný Lego store bohužel není, tak musíme za nákupy levných kostiček do zahraničí.
Pro Moraváky jsou nejbližší hned 2 obchody ve Vídni, pro Čecháčky, hlavně ty na západě, budou blíže některé obchody v Německu - Berlín, Lipsko, Norimberk, Mnichov.
Když pojedete na sever na dovolenou, nezapomeňte si vyhledat LEGO obchody  :D Zajímavé jsou třeba obchody v Dánském LEGO House, nebo v Londýně, případně Kodaň nebo Hamburk.


Pokud chcete levně menší sety, je vždy lepší hlídat si X% slevy u nás v Tesku, Globusu a dalších supermarketech...
Pokud ale chcete exkluzivní velké sety které u nás nenajdete, nebo jste Afol který na své nemalé modely potřebuje spousty toho krásně ostrého plastu, když pominu Lugbulk a jiné výhody které můžete jako vystavovatel získat, vaše odpověď je právě Lego store. Přesněji řečeno Brick Wall.

Brick Wall = stěna kostek, dále jen stěna, je různě veliká a v každém obchodě trochu jiná.
A jak to funguje?

Ve stěně máte desítky přihrádek. V každé přihrádce stovky, tisíce až desetitisíce dílů a ty si můžete libovolně sypat i skládat do litrových a půllitrových kelímků.  Kelímky jsou uzavíratelné víčky, víko nemusí být nutně zacvaknuté, ale mělo by se dotýkat kelímku.
Pokud to nedodržíte, např v LEGO House v Billundu vás pošlou zpět ať kostky odsypete.
Na cestu doporučuji izolepu a nůžky na přelepení kelímků, nákup je pak mnohem jednodušší.



- Litrový kelímek viz obrázek stojí 17.99Eur = cca 500kč s ohledem na kurz. Kelímek si schovejte jelikož ho můžete použít k dalším nákupům a ušetřit tím 0,75Eur = cca 20kč.
V dánsku je kelímek 150 DKK, v Anglii 15 GBP - výborná cena i mimo Afol day

- 4x do roka Je v Lego shopu Afol Day kdy mají členové Kostek.org nebo jiné Afol komunity možnost nakupovat s 15% slevou, čímž se můžeme dostat na 14.66Eur = cca 400kč za kelímek.


Afol Shopping days pro 2020:

Sobota, 01.02.2020

Sobota, 18.04.2020

Sobota, 08.08.2020

Sobota, 07.11.2020


Pro počítání cen dílků budu brát hlavně základní cenu za kelímek 17.99Eur.

Co se do kelímku vleze?
- kostky můžete sypat - to hlavně malé bricky, plate slopes.... a nebo secvakávat, ale počítejte s tím, že sypaný kelímek  připravit, setřepat, důkladně naplnit a zalepit zabere cca 3-5 minut, kdežto cvakaný kelímek podle obsahu zabere 15-20 a více minut.
Vleze se tam např toto, ostatní věci si odvoďte:

Sypané - Brick 1x2 - přes 500ks = 1kč až 0,75kč/kus
Sypané - plate 1x2 - cca 1150ks = 0,43kč až 0,35kč
Sypané - plate 1x1 - cca 2300ks = 0,22kč až 0,18kč
Sypané - Tile 1x2 - cca 1500ks = 0,33kč až 0,27kč
Sypané - tile 2x2 - cca 850ks = 0,58kč až 0,48kč
Sypané - Stonky - cca 1200 = 0,41kč až 0,34kč
Sypané - Bambusové listy - přes 500ks = 1kč až 0,75kč/kus

Větší dílky od Bricků 1x4 nebo plate 2x4 doporučuji secvakávat, vleze se tam toho o cca třetinu více, do cen dílků není započítaná cena výplně desítek až stovky různých drobných dílků co se vlezou do mezer.

Cvakané - Brick 1x4 - cca 330ks = 1,50kč až 1,24kč
Cvakané - Brick 2x4 - cca 162ks = 3,08kč až 2,53kč
Cvakané - Brick 2x6 - cca 108ks = 4,62kč až 3,80kč
Cvakané - Plate 2x4 - cca 486ks = 1,02kč až 0,84kč.
Cvakané - Plate 2x6 - cca 324ks = 1,54kč až 1,26kč.

- přibližné ceny dalších dílků přidám jak je budu brát, zatím mi doma čekají na spočítání 2 kelímky stonků kytek a bambusových listů :D

Dostupnost, obměna a objednávání kostek

Obsah dílků ve stěně se postupně mění, převážně kvůli dílkům na malý model, který se cca měsíčně obměňuje.

Většina dílků, která už ve stěně někdy byla se dá objednat mailem, ty najdete na stránkách jednotlivých obchodů.
Naskladnění objednávky trvá cca měsíc, tak napište v dostatečném předstihu před plánovanou cestou, jak objednávka dorazí, potvrdí vám co je a co není dostupné.
Všechny dílky do stěny chodí v 6 litrových krabicích (6 kelímků), musíte tedy objednávat na krabice, né na počet dílů. 
Nemusíte ale koupit celou krabici, dílky kolik potřebujete si přeskládáte do kelímků (vyjde to levněji).

V jedné krabici bude Bricky 2x6 - cca 400, Bricky 2x4 - cca 600, Bricky 1x2 - cca 2400, Plate 2x6 - cca 1000, Plate 2x4 - cca 1500.

Určitě bych ale neotravoval s objednávkou dílků, kterých nechcete vzít ani celý kelímek. Kdyby došlo k velkému navýšení objednávek ale hodně zboží by jim tam zůstalo, mohlo by se taky stát, že tuto možnost zruší. Osobně bych je také nezatěžoval s dlouhými seznamy, ale třeba jen do 10-20 položek kde je reálná šance, že dílky budou dostupné.

Dostupnost dílků: převážně dílky které jsou nebo byly ve stěně, základní barvy - DBG, LBG, white, tan, blue, black, green, yellow, red, lime, orange.... a hlavně základní díly: bricky, plates, slopes a tiles... jiné typy spíše výjimečně.
Určitě bych je nezatěžoval s díly, které ve stěně nikdy neuvidíte, jako technic díly, Burpy, keře, lampy..... ;)
Stejně jako u Lugbulku si nejdříve ověřte, jestli je dílek aktivní.
Do e-mailu pak napište název dílku, barvu a Element ID ať nedojde k záměně.

Výhody nakupování ve stěně oproti Lugbulku, Bricklinku a kdekoli jinde:
1. Žádný nákupní limit (jen co fyzicky zvládnete nastrkat do kelímků)
2. Dostupnost objednaných dílů do měsíce - Bricklink 1-5 týdnů, Lugbulku 1 rok  ;D
3. U většiny dílků absolutně bezkonkurenční ceny.
4. Když si hlídáte akce, tak i dárek k nákupu :)


Toť zatím vše, více už mě nenapadá.
Jakékoli dotazy nebo informace pro zlepšení vlákna jsou vítány.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#1
Pokud by si chtěl někdo udělat 2.7. výlet, podívat se do Lego Shopů a ToysRus, zařídit si VIP kartu, zatím máme v autě 2 volná místa, tak se na trase Olomouc-Brno-Vídeň můžete přidat.

Tak už je volné jen 1 místo ;D
máme plno :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

papluh

Ja len dodám, že od Júla by mali byť v stene obnovené minimodely (jeden alebo oba). Teda aspoň tak vraveli predavači.

Chairudo

#3
Jelikož se mi hromadí dotazy:

kelímek má objem 1Litr a Bricků 1x2 se tam jen nasypáním vleze 500, kdyby se nacvakávaly tak i o čtvrtinu - třetinu více, ale to je při větším nákupu šíleně zdlouhavá piplačka.  - já si dělám zálusk na Trans-clear brick 1x2 které jsou normálně od 2kč nahoru ;)

U větších bricků třeba 1x4 se už dají skládat, nemám ozkoušeno, ale typuji přes 300 se asi vleze.

Výška kelímku je asi 50 plates nacvakaných do sebe.
Bral jsem třeba kelímek white plate 4x6 v kombinaci s 93273 White Slope, Curved 4 x 1 Double No Studs, a dostal jsem tam asi 100 plates a 250 slopes.

Provedl jsem ze zvědavosti ještě testy a od nich si můžete odvodit další velikosti s tím, že větší díly se dají secvakávat a vleze se jich tam víc.
Plate 1x2 = 1150ks
Tile 1x2 cca 1500ks
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#4
Tak se mi ze zvědavosti podařilo na první pokus do kelímku nacvakat 151 Bricků 2x4, nasypáním se vleze jen 111.
Vychází to na 3.30,- za kostku, což je oproti Bricklinku nejlepší cena v jakékoli barvě a oproti Pick a Brick rovnou poloviční cena.
+ zbývá i místo na dosypání drobných dílů kolem  :D

- zítra zkusím bricky 2x6  >:D

Bricků 2x6 jsem do kelímku naskládal 99, nasypáním 70. Cena na Pick a Brick 8.35,-
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#5
Včerejší nákup se vydařil.

Za mě 22 kelímků, jojik 10, danyboy podobně. Myslím, že jsme se přiblížili k 50 a po cestě jsme se úspěšně vyhnuli nekolika bouračkám, které se děly všude kolem nás, jedna z nich jen o 2 auta :o

Zajímavost pro milovníky LBG Tile 2x2 - mají je v Donau, 1 kelímek = cca 800 tiles = 0,62kč/kus
V týdnu asi ve Středu pojedeme znovu, kdo máte o něco zájem pište objednávky ;D

Kromě toho jsme mohli v SCS obdivovat Lego model Porsche 911 GT3 RS v životní velikosti.
Hacislave palec nahoru 8)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

papluh


Chairudo

Citace od: papluh kdy 03.07.2016, 15:43:27
Mali už nové minimodely v stene?

Netuším, nebylo to v oblasti mého zájmu :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

danyboy

Citace od: Chairudo kdy 03.07.2016, 16:25:29
Citace od: papluh kdy 03.07.2016, 15:43:27
Mali už nové minimodely v stene?

Netuším, nebylo to v oblasti mého zájmu :D

Nec tam bylo, zda nového,  To nevím.

papluh

Tieto boli doteraz. Vzhľadom na to, že diely na tie modely by mali byť dostupné v stene po dlhšiu dobu, je to zaujímavá info.


jojik

Ty minimodely tam byly ty staré , ale nebyly tam všechny kostky na ně.
Co jsem zaregistroval, tak nebyly červené brick 1x4   ani  šedé 1x4 modified.

Villa Legina

Citace od: Chairudo kdy 03.07.2016, 13:38:08
Včerejší nákup se vydařil.

Dávali už nákupom aj toho rytiera? Lebo mali by.

Chairudo

Citace od: Villa Legina kdy 03.07.2016, 18:26:28
Citace od: Chairudo kdy 03.07.2016, 13:38:08
Včerejší nákup se vydařil.

Dávali už nákupom aj toho rytiera? Lebo mali by.

Ano, viz krabičky na mojí fotce výše.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Rzx

Citace od: Chairudo kdy 03.07.2016, 22:27:50
Citace od: Villa Legina kdy 03.07.2016, 18:26:28
Citace od: Chairudo kdy 03.07.2016, 13:38:08
Včerejší nákup se vydařil.

Dávali už nákupom aj toho rytiera? Lebo mali by.

Ano, viz krabičky na mojí fotce výše.

Jeste k te fotce- jaktoze jsou nektere kelimky vetsi? Jsem myslel ze jsou jen dve velikosti kelimku.
Velkej a polovicni.. Ale na foti jde videt ze jeden je o trosku mensi.
Je mezi nima i cenovy rozdil?

Chairudo

Citace od: Rzx kdy 03.07.2016, 22:37:44
Jeste k te fotce- jaktoze jsou nektere kelimky vetsi?

;D ;D ;D

Kelímky jsou všechny stejné, jen to víčko které má okrajem přesah malinko přes centimetr je pokaždé jinak dovřené.
Nemusí být přesně zacvaklé, platí takové nepsané pravidlo, že pokud z kelímku kostky nepadají, tak je to ok ;)

Tak se může někdy stát, že máš víčko s většími kostkami i centimetr nad okrajem kelímku a pořád to projde.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

papluh

Hej, oficiálne by sa mal kelímok dať zavreť, neoficiálne ak sa dotýkajú hrany kelímku a vrchnáku, tak je to OK. Ak je postavený centrálny stĺpec z dielov tak sa naň dá vrchnák narvať a drží pekne.
Zatiaľ som videl len jediný raz ako niekoho vrátili, dal si poobvode plates a nadstavil tak kelímok asi o 1 cm medzeru medzi ním a vrchnákom  >:D

Inak ak sa zaráta aj objem vrchnáka, tak malý kelímok vychádza na objem o trochu lepšie ako veľký. Ide len o to či sa dá lepšie zaplniť.

Chairudo

Pokud jsou to správné informace tak teď by jako mini model mělo být tohle letadlo
http://stores.lego.com/en-gb/stores/at/vienna-scs


V Americe mají mini sochu svobody.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Vypadá to že pojedeme už zítra, kdo něco chce objednávky přijímám do půlnoci :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Tak včerejší výlet se povedl, cesta dobrá, i když tentokrát jen 19 kelímků ;D

Bohužel jsem zase zapomněl nafotit stěnu, jestli bude mít někdo cestu kolem a hodí sem pár fotek budu moc rád.
Ten mini model tam letadlo není, myslím, že to bylo něco jako žába, ale zajímavé je, že to nemůžu nikde najít.

další cesta nejpozději za měsíc, možná už za 2 týdny.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

Na dálku jsem se nákupu taky zúčastnil, tak moc děkuji.

A jinak žábu jsem zahlédl na tom odkazu http://stores.lego.com/en-gb/stores/at/vienna-scs. Ale mění to tam asi podle počasí, že před pár dny tam bylo to letadlo.


Chairudo

Citace od: xPool kdy 06.07.2016, 16:55:42
Na dálku jsem se nákupu taky zúčastnil, tak moc děkuji.

A jinak žábu jsem zahlédl na tom odkazu. Ale mění to tam asi podle počasí, že před pár dny tam bylo to letadlo.

Letadlo bylo minulý měsíc, ale tato žába tam taky není, nejsou tam na ni díly. Je to něco podobného, ale jiného.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

DarkDrago

Je to nějaká zelená ještěrka, možná krokodýl?? :D
Dračí páni s mocí ohně...

Hacislav

Citace od: Chairudo kdy 03.07.2016, 13:38:08
Kromě toho jsme mohli v SCS obdivovat Lego model Porsche 911 GT3 RS v životní velikosti.
Hacislave palec nahoru 8)

Jj, taky jsem ho chodil okukovat, když se stavělo u nás na hale. (mimochodem existuje více než 1ks)
Ale já jsem na této zakázce nedělal.
Pokud by jste chtěli vidět sochu, na které jsem se podílél musíte do Hamleys v Praze Na Příkopech.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

papluh

#23
Amíci majú mali krokodíla a mini-Jeep až teraz som si všimol, že to mali pred rokom  :-[
http://imgur.com/a/x8NKE
Teraz majú toto a je to aj v Nemeckom kalendári

žaba je minimodel pre júl na každomesačné detské stavanie

Chairudo

Jo, tyhle díly tam všechny jsou, tak to bude ono :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

DarkDrago

Citace od: papluh kdy 06.07.2016, 22:46:09
Amíci majú mali krokodíla a mini-Jeep až teraz som si všimol, že to mali pred rokom  :-[
http://imgur.com/a/x8NKE
Teraz majú toto a je to aj v Nemeckom kalendári

žaba je minimodel pre júl na každomesačné detské stavanie

Tak to není krokodýl, ale ještěrka, určitě to nemá zuby (ty tam ani nebyly) a má to MIXELS klouby + k tomu je ještě "rostlina" ze dvou 3741
Dračí páni s mocí ohně...

Villa Legina

#26
Citace od: Chairudo kdy 03.07.2016, 13:38:08
Zajímavost pro milovníky LBG Tile 2x2 - .. 1 kelímek = cca 800 tiles = 0,62kč/kus

Mne sa tentokrát vošlo 962 ks (vyžaduje viac času na vyskladávanie, už boli časy keď som ich tam napchala aj cez 1000, nemala som toľko trpezlivosti tentokrát).
Teraz 962 ks činí 0.0179209 eur t.j. cca 0,48 kč/kus ak dobre počítam (pri cene 17,24 eur za kelímok) :)

Chairudo

Nádhera, jak dlouho ti trvalo kelímek naplnit?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Villa Legina

Citace od: Chairudo kdy 07.07.2016, 17:30:24
Nádhera, jak dlouho ti trvalo kelímek naplnit?

Posledne necelú polhodinu. Mám v tom asi cvik. Ale zas nesnažila som sa ako inokedy. Závisí od toho ako má človek náladu na také hrajkanie sa. Bola som nervózna, že sa mi neujdú tí zberateľskí rytieri  ;D

Chairudo

Když máš čas tak to je v pohodě, já potřeboval naplnit 20 kelímků za hodinu a to nezbývá nic jiného než sypat ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr