Otevírací víkend 28.11 od 13:00 (sobota a neděle)

Založil peki, 21.10.2015, 22:26:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Hledám cca 10 lidí, kteří si připraví nějaký program soutěže aktivity pro děti. Cílem je děti:
- zabavit
- nechat něco postavit
- zasoutěžit

Termíny,časy

V sobotu 28.11
zahájení pro veřejnost 13:00 - 17:00 (je pravděpodobné že budeme déle podle situace)

Neděle 29.11
otevření 9:00 ukončení 17:00

Děti projdou jednotlivé stanoviště  dostanou razítka a půjdou si pro cenu.

Ze soboty na neděli bude zajištěno ubytování a strava. Předpokládám že se akce účastní hodně Brňáci. Tím neříkám jenom Brňáci. Viz diskuse zde

Odměna jedna stavebnice v hodnotě 200 EUR podle výběru cena podle Německého SH (je možno rozdělit na 2 stavebnice např. 120 EUR 80 EUR).
+ kostky na přehrabání
příspěvek na dopravu

Seznam již potvrzených vybraných aktivit.
===============================

1) Mech
2) a MeNadruhou

PF technic, nakládání kostek v ohrádce, závodní dráha ( 2 lidi oba Brno)
+ něco pro prcky

upřesníme prostor

3)  Mrs.Tygris
pro děti skládání v pytlíku,

4) Peki
- skládání poslepu

5) Pekoš
- skládání figurek
- skládaní autíček

6) Izabella08

- přiřaď lego zvířata ( velbloud, žralok, pták, prase... )s místem kde žije ( poušť, moře, chlívek...)
...prostě udělat dvojice
Připravím pěkné obrázky a lego zvířata budou v reálu.

- vyber z lego kostek barvy, které jsou obsaženy ve vlajkách např. ČR, Německa, Dánska, EU...
Opět bych připravila důstojné obrázky:)

- kdo za 1min. postaví z kostek nejvyšší věž, která zůstane stát

- přiřaď kategorii Lega ( Chima, SW, Friends, City, Minecraft, Duplo...) k jednotlivým nachystaným mini ukázkám...např. SW malá loď s droidem, City policajt honící zloděje, Minecraft  pár kostek s Creeperem a TNT Smajl atd.

7)  Chairudo
vláček s vagonky a figurkami na magnet (nebo háček), vláček jezdí kolečko a při průjezdu přes nádraží +-3 děti s Lego udicemi figurky z vláčku loví

8 ) Honzícek22

a) Duplo vláčkodráha - možnost zapojení dětí - přehazování výhybek, nakládání panáčků, kameny na změnu jízdy - rozměry mohu dodat po víkendu (odhaduji minimálně tak 5x5 metrů - několik mašinek)

Domluvit s mechem a  MeNadruhou
b) RC lego auta - určitě 2-3ks k zapůjčení návštěvníkům, možnost překážkové jízdy, závody na čas

9) MilanV
stanoviště LEGO Creationary - stavění vylosované věci podle obrázku. Několik sad vlastních kostek plus vlastní obrázky vhodnější i pro menší děti.

10) Neřád

něco spíš pro prcky DUPLO
bludiště  2*2 nebo 3*3 duplo plate a kulička
stavení kolejí dle předlohy různá obtížnost
počítaní s duplem  čísla vs. obrázky
případně nějaké hrátky s barvami
mam nekolik sad kostek kde na jedne je cislo a na druhy stejny pocet nejakych obrazku je to pocitani od 1 do 10  nebo opacne skladat na nejaky podstavec nebo se muzou ruzne scitat odcitat

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcScW58RAY3ro2K3bZLlCTFuoeuOQwhiKFL6ipfxs9fjgzgkpQ1r-w

potom me jeste napadlo jako o tezsi postavit z dupla ruzna zvirata existuje na to apka
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.buildingexamples.make.lego.duplo.theme.animals
vytiskl bych si ji 10 - 20 a podle hotoveho obrazku by to museli dat dohromady

Mrs.Tygris



juraj


papluh

Ako som písal do správy tak sa hlásim s mojou IR RC ponukou (alebo aj iné stanovište)

Měch

Taky se rád zúčastním. Mohl bych vzít RC autíčka nebo bych bral i to stavění poslepu.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

honzicek22

#6
Z vlastních zdrojů nabízím následující:
a) Duplo vláčkodráha - možnost zapojení dětí - přehazování výhybek, nakládání panáčků, kameny na změnu jízdy - rozměry mohu dodat po víkendu (odhaduji minimálně tak 5x5 metrů - několik mašinek)
b) RC lego auta - určitě 2-3ks k zapůjčení návštěvníkům, možnost překážkové jízdy, závody na čas

Doprava:  auto Ostrava-Brno: 170km

Doplněno:
Baterky na provoz dle požadavků mám. Akorát bych určitě potřeboval elektřinu na nabíječky ať mohu průběžně dobíjet.



peki

Aktualizoval jsem zákl. info do prvního příspěvku. Abych nemusel v SZ odpovídat na rozumné dotazy.
Podle toho jek se bude vyvíjet nabídka (co zajímavého nabídnete) budu doplňovat seznam.

Určitě sháním někoho kdo má NTX kostky/roboty. Vím že to v Brně o víkendech vždy bylo (přidaná hodnota pro mne je v opakovatelnosti tedy někoho z okolí Brna   


juraj

Mozem ponuknut 2 modely z Mindstorms. To sa planuje programovat tam za behu?

Skyrider

můžu třeba nabídnout jezdícího wall-e a kdo si s ním pojezdí dostane bonbónek >:D

MeNadruhou

Tak, mimo technic modely, mám i jednu sadu ev3, takže bych to viděl na kobru a případně  dvojkoveho krokodyla
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

peki

Citace od: juraj kdy 22.10.2015, 13:51:03
Mozem ponuknut 2 modely z Mindstorms. To sa planuje programovat tam za behu?

Ne ukazovat co to umí, zábavnou formou pro děti

Foton

Citace od: MeNadruhou kdy 22.10.2015, 21:34:24
Tak, mimo technic modely, mám i jednu sadu ev3, takže bych to viděl na kobru a případně  dvojkoveho krokodyla

Kobra je boží! Můžeme jí doplnit NXT2 škorpionem!
Ehm.
Postavit roboty můžu (NXT +EV3), ale jestli dostanu vycházku, to nevím.
Jsem teď furt o víkendech v čudu a tak je potřeba opečovat i rodinu :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peki

Citace od: Foton kdy 23.10.2015, 10:30:27
....ale jestli dostanu vycházku, to nevím.
Jsem teď furt o víkendech v čudu a tak je potřeba opečovat i rodinu :-)

Potřebuji lidi na které se budu moci spolehnout tak to ověř. Zase můžeš za víkend vyřešit pro někoho vánoce viz odměna.

Skyrider

napadlo mě ještě, že můžu přivést malé kolejiště ( malý okruh + dvě odstavné koleje)  s dálkovým ovládáním, a kdo bude chtít může si zajezdit.

LEGOFUN

Ahoj, také bych mohl, je-li ještě místo a zájem.

Mohu nabídnout až 3 RC Technik 4x4 modely na jízdu (překážková dráha) popř. RC bagr a RC náklaďák
V zásadě bych mohl přidat i RC vlaky

Praha - Brno 200km
Honza

Skyrider

1. jezdící wall-e
2. kolejiště 1mx1m

pojedu vlakem 164 km 114,- kč nebo autem 148 km

Izabella08

Hlásím se...nabízím disciplíny pro malé prcky i teenagery :)
Jedu autem OL-Brno  80km.

peki

Aktualizoval jsem seznam aktivit. Ještě mám stálé 2 volné pozice. Potřeboval bych někoho kdo má NTX (případně RCX) kostky roboty. V ideálním případě někoho z Brna a okolí.

Nebo jiné pro děti zajímavé aktivity.

papluh

Mám po kuse NXT2 a EV3.
Ak budú nejaké menšie pečiatky ako napr http://www.retrohracky.sk/modules/catalog/photos/medium/15276.jpg, tak môžem spraviť robota, čo to bude pečiatkovať..

Som z Bratislavy.

peki

Citace od: papluh kdy 25.10.2015, 22:12:26
Mám po kuse NXT2 a EV3.
Ak budú nejaké menšie pečiatky ako napr http://www.retrohracky.sk/modules/catalog/photos/medium/15276.jpg, tak môžem spraviť robota, čo to bude pečiatkovať..

Som z Bratislavy.

Bude to co si přivezete, NTX sztanoviště mi dává smysl, pouze pokud 1 (max 2) Lidi toho budou mít více. Tak jako na Lipně nebo během Brno technic víkendu.   

MeNadruhou

Beru exluziv crawlera, bude jezdit přes překážku (pro prcky přejetí překážky) + případně zacouvání  "do garáže"
auto/auta+přívěs a jízda po okruhu
Volvo a ohrádku, případně buldozer 2L28.
ev3 kobra.
Ne vše se musí použít.
Dotaz - dostaneme sadu baterek do modelů? (v Brně i boskovicích to jde většinou z budgetu akce)
Dotaz -Jaký bude dresscode?- můžu si vzít triko kostky či kidsfesťácký afol triko? , nebo dostaneme nějaká "lego bambulácká" na ten víkend ?
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

honzicek22

Z RC aut bych vzal následující . Je to trošku robustnější a méně náchylné na zničení. Pokud to teda nebude hlavním autíčkářům vadit.

peki

Citace od: MeNadruhou kdy 25.10.2015, 22:44:24
Dotaz -Jaký bude dresscode?

Ideální bude tričko kostek, Chceme prezentovat kostky. Pokud s tím má někdo nějaký problém (mentální nebo logistický např. od léta hodně přibral) tak to samozřejmě nebudu hrotit  ;)

Baterky budou, ještě se domluvíme. Ideální by bylo vymyslet co všechno je potřeba aby se to pak pro příště nemuselo znovu shánět. Předpokládám že máte zkušenosti s tím jestli je lepší koupit dobíjecí nebo spotřebovávat klasické. + odhadnout kolik toho bude třeba na oba dny. 

MeNadruhou

Citace od: honzicek22 kdy 25.10.2015, 22:48:28
Z RC aut bych vzal následující . Je to trošku robustnější a méně náchylné na zničení. Pokud to teda nebude hlavním autíčkářům vadit.
Problém je v technologiích - tzn. mohou nám v pohodě jezdit 3 RC (radio controled) modely, pak čtyři PF (po dvou funkcích) auta, dál pak NXT/ev3 wifi a SBrick/NXT/ev3/ bluetooth cokoliv do počtu cca 32 modelů . a pak ještě libovolný počet modelů na drát. Při překročení počtů nastává problém s vzájemným rušením dané technologie a musí se řešit např. pomocí vhodného odstupu stanovišť, přičemž RC, wifi a bluetooth jsou technologie rádiové, a PF je optická.

Já používám Bluetooth (sbrick a EV3) a PF. takže mě RC auta vůbec nevadí- tzn domluv se s měchem.
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

honzicek22

Přesně o tohle mi šlo, ať se zbytečně nerušíme. Bude hlavně záviset, kolik prostoru bude pro nás vyhrazeno.

milanv

Nabízím stanoviště LEGO Creationary - stavění vylosované věci podle obrázku. Několik sad vlastních kostek plus vlastní obrázky vhodnější i pro menší děti.

Přípravu předem zajistím a dorazím s jednou z dcer na obsloužení vícero dětí paralelně.
Pán na Žlutém hradě

Skyrider

klidně bych vzal nějaké kostky a buď by se stavělo něco co by chtěli , nebo můžu přinést nějaké malé lego sety a každý si z nich postaví nějaký alternativní model.

Martins

Ahoj,
začal jsem stavět EV3 robota, kterého by děti ovládali a plnili s ním nějaký cíl... Pro mě to je ale šibeniční čas, jakmile se posunu někam, kde budu mít jistotu, tak to potvrdím závazně.

;)

Tomik

Já nabízím LEGO WeDo, což je podobně jako MINDSTORMS programovatelná stavebnice, ale cílená na mladší děti. Mohl bych postavit bubnujícího opičáka a děcka by si pomocí senzoru vzdálenosti zabubnovaly melodii anebo by upravovaly vačky tak, aby ruce různě bubnovaly.

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr