Funkční světla do auta,vlaku,lampy ???

Založil rasik8, 17.08.2006, 22:15:22

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

rasik8

Můžete mi prosím někdo poradit jak se dělají funkční světla ??? ??? ???
Moje Brickshelf galerie http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Legac
Trains,trains,trains,...,ale jen 9v  http://mafiapage.wz.cz - stránky o MAFII - hře na PC

Dum Dum

No určitě by to chtělo nejaký 9V box a pár žárovek s propojovacími kabely. ;)
Následuj svou sílu....

Honzik

Přesně tak, je potřeba žárovka v brick 1x2 a propojovací kabely. Mám doma set 4565 a ten je standartně vybaven osvětlením...pak mám doma 4559, kde jsem díky Dum Dum osvětlení dodělal, jelikož nachystané to je, stačí pár úprav a konečně jsem osvětlil i santa Fe dle návodu. Zkoušel jsem dát do Santa Fe 2 žárovky – jedna svítí dopředu a druhá zespodu kabiny, takže to vypadá velice dobře a hlavně reálně...Takže vlaky osvětlit lze stačí mít jen žárovky a propojovací káble. Ještě jednou díky DUM DUMovi  ;D

myth

Nemusíš mať originálnu Lego svietiacu súpravu, môžeš si to urobiť aj sám. Sú potrebné biele alebo farebné LEDky, batérie, nejaké tie káble a trochu zručnosti. Už sa tým zaoberal TomG - osvetlil Santa Fe a tiež zmajstroval semafor. A ak nechceš robiť samostatné napájanie, vždy môžeš osvetlenie napojiť na koľajnice (u klasických 9V).

(Skús sa zoznámiť s tlačítkom Vyhledávaní, dokáže nám všetkým ušetriť kopu času...)
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

TomG

No jsou lidi co, kdyz to neni ciste jen lego, tak je to hur nez svatokradez :)

Napajeni z kolejnic ma jeden drobny nedostatek, pokud bys napajel osvetleni, tak napajeni koleji je regulovane tim lego regulatorem od -9 od +9 V, takze u diod by ti to svitilo jen v jednom smeru a taky svitivost by byla zavisla na rychlosti vlaku a tudiz napajeni na kolejich.
Pro stale osvetleni nezavisle na menicim se napeti na kolejich se bez baterii neobejdes.
Only the best can survive.

otaznik

Citace od: TomG kdy 18.08.2006, 11:25:57
No jsou lidi co, kdyz to neni ciste jen lego, tak je to hur nez svatokradez :)


Ne, je to horší než horší-než-svatokrádež!  8)

myth

Citace od: TomG kdy 18.08.2006, 11:25:57
No jsou lidi co, kdyz to neni ciste jen lego, tak je to hur nez svatokradez :)

Tiež patrím k tým, ktorí majú radšej pure Lego stavby. Ale zrovna u osvetlenia som ochotný ustúpiť, pretože originál Lego osvetlenie sa momentálne nevyrába a okrem toho je strašne zle použiteľné vo vlastných stavbách - je priveľké.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Raistlin M

Já osobně nejsem fanouškem úprav Lega, ale respektuji, že někdo použije Lego jako modelářský prostředek a ne jako Lego samotné. Když to má nějaký účel, klidně ať se Lego upravuje, jen ne prasit. Kolikrát na Brickshelfu vidím, jak někdo sprasí barvama a nožíkem dílek a říká tomu úprava.

O kousání, pálení zapalovačem, házení z libovolného počtu metrů a podobných vyjádřeních imbecility myslím hovořit nemusím. 8)

TomG

Citace od: otaznik kdy 19.08.2006, 23:13:18
Citace od: TomG kdy 18.08.2006, 11:25:57
No jsou lidi co, kdyz to neni ciste jen lego, tak je to hur nez svatokradez :)


Ne, je to horší než horší-než-svatokrádež!  8)

Presne na tebe jsem mysel, kdyz jsem tam tu poznamku psal :)
Only the best can survive.