Steampunkbear

Založil Hardegon, 10.12.2016, 11:04:51

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

Strašně dlouho jsem chtěl zkusit postavit něco stempunkového a vymýšlel jsem k tomu i zajímavé figurky. Pak mi do oka padli medvědi z LEGO Chima a nápad byl na světě. Jo, je to šílená kombinace. Ale ve světě jsem to nikde ještě neviděl a hodně mě to baví. Aspoň je to něco neokoukaného a člověk se nad tím nachvilku zastaví.

Prvním modelem byla vzducholoď, která je právě v praze na výstavě. Její fotky ještě žádné nemám. Ale vznikl zatím model druhý, a to továrna, kde všechny vynálezy medvědího lidu vznikají.

flickr

linhi

#1
Je to úlet,ale parádní! Jen bych třeba více rozryl.. nebo nějak opticky rozbil pudu kolem vozu atd.. Ale jinak jdu dále studovat..

Aki

Super. Říkal jsem ti to i o té vzducholodi, je to super a evidentně ti to sedí. ;)

milanv

Paráda, já si to ohromně užívám. Nejen jako pohled na opravdu nápadité dílko se spoustou detailů jako architektonický styl továrny hodící se ke steam punku, drobnosti všude kolem, i ty postavy se k tomu hodí... Sálá z toho na mě taková radost ze stavění a svoboda "si vymýšlet", že to mně osobně dává extra hodnotu: úplně mě to inspiruje, nejradši bych hned stavěl s tebou další díl! Fakt skvělý nápad.
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Pánové, díky. Jsem rád, že se líbí (a že to někoho vůbec oslovilo ;D ).

Citace od: milanv kdy 10.12.2016, 15:20:33
... úplně mě to inspiruje, nejradši bych hned stavěl s tebou další díl! Fakt skvělý nápad.

Budu jen rád. Sám bych chtěl ještě pár věcí přidat, tak proč z toho neudělat větší projekt?  :)

Kuba

Citace od: Hardegon kdy 10.12.2016, 15:47:09
Budu jen rád. Sám bych chtěl ještě pár věcí přidat, tak proč z toho neudělat větší projekt?  :)

Nový fabuland?  >:D

PS: Je to super, taky se mi to líbí. Zvolil si i kombinaci barev které fandím...

milanv

#6
Citace od: Hardegon kdy 10.12.2016, 15:47:09
Budu jen rád. Sám bych chtěl ještě pár věcí přidat, tak proč z toho neudělat větší projekt?  :)
Já to myslím vážně, opravdu mě to nadchlo. Povedeš společný projekt? Na kterou výstavu? Přidám se ti, pokud to budu jen trochu stíhat. Úplně jsi mi rozběhl fantazii. Černej Chimapříšerák s tajnou zlou továrnou. Využít Technic na hýbání se pár detailů. Pořádný parní stroj a transmise od něj k dalším strojům. Ještě trochu chromu. ...

P.S.: Když můžu teď nakupovat figurky Friends, proč bych nemohl koupit i pár Chima-příšer :)

P.P.S. pro Kubu: Jedna známá brigádnice mě včera protáhla pražským Muzeem Lega a Fabuland jsem si tam prohlíd. Tohle bude ale lepší! :)
Pán na Žlutém hradě

Kuba

Citace od: milanv kdy 10.12.2016, 16:19:12
P.P.S. pro Kubu: Jedna známá brigádnice mě včera protáhla pražským Muzeem Lega a Fabuland jsem si tam prohlíd. Tohle bude ale lepší! :)

JJ nový fabuland o třídu lepší. Fandím tomu  >:D

Je to prostě Psycho...  ;)

Hardegon

Citace od: milanv kdy 10.12.2016, 16:19:12
Já to myslím vážně, opravdu mě to nadchlo. Povedeš společný projekt? Na kterou výstavu? Přidám se ti, pokud to budu jen trochu stíhat. Úplně jsi mi rozběhl fantazii. Černej Chimapříšerák s tajnou zlou továrnou. Využít Technic na hýbání se pár detailů. Pořádný parní stroj a transmise od něj k dalším strojům. Ještě trochu chromu. ...

Pakliže na tenhle "nový fabuland" budem jen sami dva, asi bych speciální projekt nerozjížděl. Ale nějaká větší plocha s tímhle námětem by se mi líbila. Neuvažoval jsem však o žádné modulárnosti, napojování atd. Spíš samostné celky na jedno téma.

Kdyby se přidalo víc lidí klidně bych něco většího navrhnul.  ;)

Kuba

Citace od: Hardegon kdy 10.12.2016, 17:01:04
Kdyby se přidalo víc lidí klidně bych něco většího navrhnul.  ;)

uvidím jak s časem, ale na 32x32 baseplate bych snad něco zvládl do výstavy v Letňanech. Kovárnu nebo řeznictví, nebo tak něco :)


ThomasMorta

Je to vážně skvělé!
Přiznám se, že výhledově bych chtěl také zkusit nějaký steampunk - viděl jsem, jak někdo stavěl steampunkové minimechy pro scurriery z Nexo Knights a dost se mi to líbilo (a dřevěno-zlaté schéma k tomu také sedne).

Doufám, že nebudu offtopic, když se zeptám, odkud čerpáte inspiraci pro steampunkové zařízení? Ani ne tak ke vzhledu, ale k tomu, co v daném světě potřebují. (Třeba kdybyste věděli o nějaké popularizační knížce o parních strojích, byl bych opravdu vděčný).

Jinak chima medvídky nemám (asociaci na Fabuland jsem měl také), takže přidat bych se mohl leda s jinými figurkami. Ksyž jste mluvili o té kovárně: zrovna teď řeším, jak vyřešit kovářskou suknici z dílů, které se aktuálně vyrábějí, nebo se alespoň dají sehnat běžně v obchodech - a bohužel původní plastkový plášť, který si pamatuji z dětství se už nevyrábí a potisky suknice jsou vždy s žluným krkem...
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Hardegon

Znovu díky. Jednoho potěší, že i takovýhle úlet mimo klasická témata nějak zaujme.

Jak jsem psal víš, tak když se objeví víc nadšenců do podobného stempunk tématu, klidně i můžem vymyslet nějaký společný projekt. Asi bych chtěl zůstat u toho "fabulandu" a mít to se zvířecími figy (klidně i mimo Chimu, když vymyslíte).

Citace od: ThomasMorta kdy 10.12.2016, 20:52:40
Je to vážně skvělé!
Přiznám se, že výhledově bych chtěl také zkusit nějaký steampunk - viděl jsem, jak někdo stavěl steampunkové minimechy pro scurriery z Nexo Knights a dost se mi to líbilo (a dřevěno-zlaté schéma k tomu také sedne).
Doufám, že nebudu offtopic, když se zeptám, odkud čerpáte inspiraci pro steampunkové zařízení? Ani ne tak ke vzhledu, ale k tomu, co v daném světě potřebují. (Třeba kdybyste věděli o nějaké popularizační knížce o parních strojích, byl bych opravdu vděčný).

Já si pro inspiraci hledal na googlu, ale nakonec jsem se řídil tim, že to musí být "dřevu+žlutý kov", všecho jede na páru, tak spousta výfuků a sudů jako nádrže, ozubená kolečka a strojům netřeba dělat kapotu. Pak už jsem jen kombinoval díly, kterých jsem si všimnul.

Villa Legina

Pekné farby, tvary a línie. Je na tom naozaj niečo "fabulandovské", sympaticky to na mňa pôsobí, zaujalo. Nádhera by bola keby tam boli originál fabuland medveďkovia, trebárs s minifigovskými rukami, aspoň pre mňa.

jerzeeg

Hned, kdyz zacla Chima pred par lety vychazet, jsem tusil v tech zvirecich minifigach potencial..
Proto taky jich doma mame ranec, teda krome toho, ze se mi libi Chima samotna (sic!).

Uz ta vzducholod se mi libila a od te doby premyslim nad tim, co bych tak postavil v podobnem duchu :)
A tohle pokracovani je taky suprovni.

Robkteryten

hmm steampunkovej námět je super, mě se to moc líbí. Pokud by jsi to chtěl " rozjet ve velkém" a vytvořit společný projekt, rád se přidám. Jen né s mědvědy :D

Hacislav

JJ, vzducholoď mě taky zaujala už na výstavě.

vzducholoď foto by Emil  Emilovič, on Flickr

Ale tadle dílna je ještě lepší. Pěkně jsi vystihl steampunkovou malebnost.
Barevná kombinace a linie vypadají super. Mě se líbí jak je to nacpaný detailma, ale přitom to není roztahané na obřím prostoru.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Izabella08

Tento styl steampunk je úžasný...taková směska elegance a renesančních vynálezů.
Vždy jsem obdivovala přesně tento styl i ve filmech Adéla ještě...kdy Jack Carter měl  parádní noční obleček či
Tajemství hradu v Karpatech, tam to bylo vše v tomto stylu...díky vám alespoň znám i název...steampunk.
Hardegone, je to skvělý povedený kousek :)

Hardegon

Citace od: Hacislav kdy 11.12.2016, 03:30:32
JJ, vzducholoď mě taky zaujala už na výstavě.

Díky. Aspon je to tady oboje.

Společný projekt zatím vyhlašovat nebudu. Nijak jsem to nepromýšlel. Jestli ale někoho jiného tohle téma oslovilo, nechť se pustí do stavby a můžem to na nějaké výstav tématicky spojit případně dle domluvy SZ  ;)

Hardegon

Na flickr jsem přidal fotky auťáků z továrn  :)

Petronel

Paráda! Další originální záležitost! Také se mi to dost líbí.
Pokud by to byl projekt, tak by se mi také líbil, ale bohužel mám aktuálně velký nedostatek hnědých dílků kvůli své tajné věcičce, která je furt žere a žere a žere.

Ale víte co mi to hodně připomíná? Gumídky. :D A to tím nechci nijak zesměšňovat. Gumídci byli fajn. Zrovna před nějakým rokem jsme si na ně s přítelkyní vzpomněli a koukali na ně znovu každé ráno. Sice je to jen pohádka, ale zjistili jsme, že má kvalitní příběh a Disney tomu dal krásný kabátek. Kam se na to hrabou ty aktuální zvěrstva. (sry za malý OT  ;))

šipka

Super téma, je vidět, že jsi se oklepal z Bradavic a vrhnul se na menší radosti. Stejně jako houbovej domek, radost pohledět.

Bard

#21
Obě steampunkové stavby jsou skvělé a originální. Detaily nejen dotvářejí kvalitu MOCu, ale i podtrhují dojem steampuku.
Použití medvědů ve mě trochu vzbuzuje rozpaky. Určitě podtrhuje originalitu, ale s lidmi by to na mě působilo realističtěji (steampunk sám o sobě je realita sama, že? :)).
EDIT: Ještě jsem chtěl napsat, že mi tvá díla asociují Julese Werna. Abych se neztrapnil, tak jsem si k němu něco dohledával - a on je považován za praotce steampunku.

Igorus

Musím přiznat, že i mně to oslovilo  ;) Steampunk jako téma mám rád a ty prostě umíš  ;D

Martins

Podepisuji výše napsané... je to moc pěkné. Pro mě je to nové téma, až doteď jsem pořádně nevěděl co to je, ale tvoje stavby mě donutily trochu googlit. Jako téma na výstavu je to super, je to lákavé, nové, zajímavé a otevírá to možnosti. Obě stavby jsou parádní! Kdokoho asi zlákají k nějaké aktivitě a probudí v nich stavebního psa. Těším se na další díla!

ThomasMorta

Jestli půjdete do toho společného projektu, tak bych se pokusil také něco postavit - asi bych zkusil strážný balón a "přístav pro něj". Pokud by to stačilo, tak bych ten balón pojmul jako minivzducholoď velikosti NINJAGO 70603:


Ne bo bylo lepší něco v tomto stylu (FRIENDS 41097)?


Samozřejmě mi jde o typ tvaru a velikost - rozhodně bych chtěl využít ty balonové součástky, protože se mi hrozně líbí, ideálně hnědo černé pruhy, ale jinak bych to barevně upravil. A klidně si můžete říct, jestli chcete medvídky nebo jiná chima-zvířátka.

Přístav by asi tvořil většinu stavby - představuji si ho převážně dřevěný.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Hardegon

Asi tak... MOCi na tohle téma jsem si vymyslel pro zábavu a jako oživení fora. Společný projekt jsem z toho dělat nechtěl, ale je-li zájem, nabízím "volou spolupráci", tedy samostatné modely na téma steampunk. Nemám moc čas organizovat projekt a vlastně ani nevím jak. Hrozně mě těší, že téma vzbudilo zájem, ale nikdo se vlastně konkrétně nevyjádřil, co přesně chce stavět.

Technicky vzato sám beru tohle téma hodně volně a vytvořit z toho pelmel alá modulární město nechci, když nevím, co všechno se může objevit. K tomu mé modely nejsou stavěny tak, aby se daly napojovat a násilím to do nějakého projektu nacpávat nechci natož to přestavovat.

Tedy... máte-li někdo zájem, postavte vlastní model na téma steampunk, oživte si ho figurkami dle své zlovůle a na výstavě to můžeme dát tématicky k sobě. Ale dělat na všechno společné projekty neni potřeba.

Hacislav

Citace od: Hardegon kdy 10.12.2016, 11:04:51
... chtěl zkusit postavit něco stempunkového a vymýšlel jsem k tomu i zajímavé figurky. Pak mi do oka padli medvědi z LEGO Chima a nápad byl na světě. Jo, je to šílená kombinace. Ale ve světě jsem to nikde ještě neviděl a hodně mě to baví.

Nadšení ze skládání s těch tvých MOCů přímo září.
Je zajimavé jak stempunku kombinace s zoomorfními persinifikacemi opravdu dobře ladí dohromady.
U žádného Lego MOCu jsem to nikde (krom u tebe) neviděl.
Ale jinak to až tak neobviklá kombinace není. Asi všichni známe z dětsví cestu Willy Foga kolem světa.
Já, jsem před nedávnem četl komiks Grandville  a nad jeho stránkami jsem si vspoměl na tvé MOCi Harde.
Proto bych rád všem doporučil tenle komks pro inspiraci..

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest