Archivní: CHYBY NOVÉHO FÓRA (pro ugrade na verzi 2.0)

Založil Jindroush, 09.01.2016, 18:14:02

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Nové fórum

Je lepší už teď
Vypadá zajímavě a asi si zvyknu
Je hnusný už teď
Byl jsem tu naposled

Jindroush

1) Uklidněte se
2) Bouchněte do něčeho kolem, pozor na kůstky v rukou!
3) Ne, staré fórum se nevrátí, stejně jako mládí

Konstruktivně, známé chyby, ty nehlašte:
1) Není zde zkracovač url
2) SMF trader mluví zatím anglicky
3) Jazyk je czech/slovak/english
4) Zatím nefunguje kontrola pravopisu
5) Mapa se nevrátí
6) Vlastní položky profilu někam zmizely, zkusím je obnovit.
7) emaily nefungují
8) registrační smlouva je anglicky
9) chybí submenu směřující na homepage
10) nefunguje redir.pl z linkoviště
11) SMF trader blbne - pokud se zadává komentář kupujícímu, stěžuje si stejně na nevyplněný short comment
12) 10 nových příspěvků dole na titulce
13) Chyba SMF - nelze editovat reg smlouvu, pokud obsahuje český písmenka?
14) Najít službu, která hlídá, zda server žije
15) Google Analytics vráceno, zkontrolovat, zda analyzuje...
16) Chyba SMF - nelze překódovat do UTF8, fórum zůstane napůl rozbitý.

Co nehlásit:
1) Viz výše
2) Chyby v českém překladu fóra - zvláště citliví otazníci si je můžou štosovat do nějakého přehledu (ideálně excel - má dáti/dal) a posílat mi je ve větších dávkách, rozhodnu se, zda to stojí za prudu s opravováním.

Jak hlásit:
1) Co to dělá, v kontrastu s tím, co si myslíte, že by to mělo dělat.
2) Konfigurace stroje - jaký prohlížeč, jaký OS, jaké zařízení
3) Je možné hlásit i rozšíření k instalaci, ale nevím, zda se mi chce je instalovat - výrazně pak zpomalují aktualizace fóra.

Příspěvky níže budu odmazávat, jak budu chyby opravovat/uznávat do seznamu zatím neopravených chyb.

Díky,
J.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Chairudo

Mám pouze doporučení, pokud to jde tak to celé trochu barevně, kontrastně doladit.

Je to celé takové jednolité, vybledlé, slabé, mdlé - špatně se v tom čte, je to těžké na oči. Aspoň můj pocit.
ty lehce oranžové nadpisy a nicky mě taky tahají za oči.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Petronel

Súhlas s Chairudo!
Ideálně aspoň zase víc odlišit příspěvky pod sebou. Jako bylo původně - bílá vs modrá.

HD

#3
A ze jsem tak smělý se zeptat (  )- výrazné označování nepřečtené ho příspěvku v rámci diskuse ve výpisu témat je v plánu? Osobně mi to mírně stěžuje orientaci, kde je co nového.

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Doufám, že poděkování sem můžu taky přidat :)

Je za co poděkovat, protože to byl skok o několik verzí a přesto všechno důležité funguje. Včetně třeba zachování funkčnosti odkazů na konkrétní příspěvky atp. Dobrá práce.

Hlavní věc, co mi chybí, je tvoje vyjádření o obrázcích na fóru. Platí dále co na starém fóru, tj. že jakýkoli obrázek může kdykoliv bez upozornění zmizet? Nebo už máš lepší řešení, např. nějaké rozšíření fóra o modul na spolupráci s externím úložištěm obrázků atp.?

Užitečné vylepšení: rozšíření fóra, aby umělo "pěkné" adresy, které jsou srozumitelné a dají se někomu říct, poslat atp. Mělo by být snadné nainstalovat a zkušenosti s ním mají lidi velmi dobré, je udržované. Samozřejmě tedy pokud by zůstaly funkční i staré odkazy, aby se tím nezrušily.
Pán na Žlutém hradě

otaznik

Citace od: Chairudo kdy 09.01.2016, 21:32:07
Mám pouze doporučení, pokud to jde tak to celé trochu barevně, kontrastně doladit.

Je to celé takové jednolité, vybledlé, slabé, mdlé - špatně se v tom čte, je to těžké na oči. Aspoň můj pocit.
ty lehce oranžové nadpisy a nicky mě taky tahají za oči.
Pod toto se také podepisuji.

MÍLA

Tenhle systém není tak špatný, znám ho z jiných fór a webů, ale vzhled starého fóra byl aspoň originální.

Skyrider

#7
Novè forum je hezke, ale starši bylo hezci.Trochu mi vadí, že nejsou pro mě moc přehledne nepřečtena témata od poslední návštěvy. A připadá mi divné, proč jsou smajlici tak malý. :-\

tage

Všechno je vybledlé šedé, špatně se v tom orientuje  :-\

Jindroush

Koukněte na témata pro verzi 2.0, nejlépe na "Curve Variations", ať je těch úprav co nejméně.

Na první pohled vypadaly snesitelně tyto:
http://custom.simplemachines.org/themes/index.php?lemma=2625
http://custom.simplemachines.org/themes/index.php?lemma=2228

Další zde:
http://custom.simplemachines.org/themes/
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

VocucBat

#10
Za mě (a spolubydlícího na pokoji) ten první :) - pokud nenajdete nějaký další.

Petrjr

Pro zájemce o styl menu vlevo (v profilu, zprávách, administraci, ...) vypichuji třetí položku v nastavení vzhledu profilu uživatele (profil -> nastavení profilu -> Nastavení vzhledu )
"Použít klasické menu namísto rozbalovacího, pokud je to možné."


Přímý odkaz: http://www.kostky.org/forum/index.php?action=profile;area=theme


Foton

Za mě dobrý, o něco méně "težký" vzhled se mi líbí. Smajlíci jsou mi jedno, Trader taky. Důležité je že funguje RSS.
Z témat to první "blu".

Jediná věc co mi vadila ve starém a vadí i v novém je nepodtrhávání odkazů.
Například "!POZOR! NOVÉ FÓRUM! Chyby, nedostatky, nadávky - hlásit JENOM sem! POZOR!" mým očím říká:

  • důležité: !POZOR! NOVÉ FÓRUM!  + !POZOR!
  • a pak něco nedůležitého

podle mě by to mělo vypadat: !POZOR! NOVÉ FÓRUM! Chyby, nedostatky, nadávky - hlásit JENOM sem! POZOR!"
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Jindroush

S těma odkazama je to tak, že jsou vypnutý všude, protože skoro všechno je nějakej aktivní klikatelnej prvek. Možná by se v CSS mělo dát nastavit, že je něco "explicitní" odkaz...

Ale já tohle url vidím podtrženě

http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=49410.0
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

MÍLA

Ahoj, našel jsem něco jako chybu,
když si na hlavní stránce fóra u něčeho kliknu na ten rámeček tak někdy mi to ukáže nové příspěvky ale jindy mi to ukáže jen tohle oznámení
"Od poslední návštěvy nejsou žádná nová nepřečtená témata. Zkuste všechna nepřečtená témata."

udělal jsem si i fotku pro evidenci.


milanv

Citace od: milanv kdy 09.01.2016, 22:41:36
Hlavní věc, co mi chybí, je tvoje vyjádření o obrázcích na fóru. Platí dále co na starém fóru, tj. že jakýkoli obrázek může kdykoliv bez upozornění zmizet? Nebo už máš lepší řešení, např. nějaké rozšíření fóra o modul na spolupráci s externím úložištěm obrázků atp.?
Jak je to tedy s těmi obrázky?
Pán na Žlutém hradě

Ondrej

Citace od: MÍLA kdy 13.01.2016, 13:29:46
Ahoj, našel jsem něco jako chybu,
když si na hlavní stránce fóra u něčeho kliknu na ten rámeček tak někdy mi to ukáže nové příspěvky ale jindy mi to ukáže jen tohle oznámení
"Od poslední návštěvy nejsou žádná nová nepřečtená témata. Zkuste všechna nepřečtená témata."

Mně na Chromu to jde bez problému.

Jindroush

Citace od: milanv kdy 13.01.2016, 13:37:01
Citace od: milanv kdy 09.01.2016, 22:41:36
Hlavní věc, co mi chybí, je tvoje vyjádření o obrázcích na fóru. Platí dále co na starém fóru, tj. že jakýkoli obrázek může kdykoliv bez upozornění zmizet? Nebo už máš lepší řešení, např. nějaké rozšíření fóra o modul na spolupráci s externím úložištěm obrázků atp.?
Jak je to tedy s těmi obrázky?

Teď je to tak, že na serveru je 50GB místa, obrázky teď berou 6.5GB, takže se vyřešilo to, že už je místo.

Co není vyřešeno, jsou zálohy. V ceně hostingu jsou 2 nebo 3 snapshoty, takže pokud toto bude automagicky fungovat a zálohovalo by se 3x týdně celý snapshot, tak je to bez problémů a můžeme to provozovat s rizikem ztráty pár posledních dní ještě velmi, velmi dlouho.

Samozřejmě, pokud někdo najde nějaký pěkný modul, který umožňuje pohodlně vkládat fotky z cloudových úložišť, o to lépe (Google Photos, Flickr, Instagram apod)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Citace od: MÍLA kdy 13.01.2016, 13:29:46
Ahoj, našel jsem něco jako chybu,
když si na hlavní stránce fóra u něčeho kliknu na ten rámeček tak někdy mi to ukáže nové příspěvky ale jindy mi to ukáže jen tohle oznámení
"Od poslední návštěvy nejsou žádná nová nepřečtená témata. Zkuste všechna nepřečtená témata."

Nejsem si jist, zda se v tomto případě nejedná o vlastnost, nikoli chybu - i nahoře je rozdíl mezi "Nepřečtená témata od POSLEDNÍ NÁVŠTĚVY" a "Nepřečtená aktualizovaná témata". A ještě dál je "Všechna nepřečtená témata". Zkus si k tomu linku přidat ";all", zda to bude dělat to, co si myslíš, že by to dělat mělo...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

MÍLA

Citace od: Jindroush kdy 13.01.2016, 13:57:30
Citace od: MÍLA kdy 13.01.2016, 13:29:46
Ahoj, našel jsem něco jako chybu,
když si na hlavní stránce fóra u něčeho kliknu na ten rámeček tak někdy mi to ukáže nové příspěvky ale jindy mi to ukáže jen tohle oznámení
"Od poslední návštěvy nejsou žádná nová nepřečtená témata. Zkuste všechna nepřečtená témata."

Nejsem si jist, zda se v tomto případě nejedná o vlastnost, nikoli chybu - i nahoře je rozdíl mezi "Nepřečtená témata od POSLEDNÍ NÁVŠTĚVY" a "Nepřečtená aktualizovaná témata". A ještě dál je "Všechna nepřečtená témata". Zkus si k tomu linku přidat ";all", zda to bude dělat to, co si myslíš, že by to dělat mělo...

Skusil jsem to u Creatoru v alternativních, nejdřív nic jako u kolejiště a po přidání ";all" na konec, to ukáže nepřečtený příspěvek.

Petrjr

Citace od: MÍLA kdy 13.01.2016, 14:56:38
... a po přidání ";all" na konec, to ukáže nepřečtený příspěvek.
Nebo přímo jen klikáním "Nepřečtená témata od poslední návštěvy" -> vpravo dole tlačítko "Všechna nepřečtená témata"

milanv

Citace od: Jindroush kdy 13.01.2016, 13:54:09
Samozřejmě, pokud někdo najde nějaký pěkný modul, který umožňuje pohodlně vkládat fotky z cloudových úložišť, o to lépe (Google Photos, Flickr, Instagram apod)
Já jsem právě zjistil, že všechna taková rozšíření skončila nejpozději v roce 2011. Zkoušel jsem hledat i komerční, ale nenašel jsem zatím nic.
Pán na Žlutém hradě

Ondrej

Napadlo mě ještě po vzoru LUGPol udělat MOC měsíce, kde by to bylo jednoduše vše z MOC za měsíc co se publikuje a anketou kde by se pak hlasovalo. Klidně by to mohlo být nějak na boční liště jak to mají oni. Je pak jednoduchý čas od času podívat co tam mají nového. Viz.:http://www.lugpol.pl/

Engine

Nápad s MOCem měsíce se mi líbí. Aspoň nikomu neuteče to nejzajímavější napříč všemi tématy. Ani nemusí být nikde v žádné listě. Stačí že budou pokupě v jednom vlákně.

Ale je pravda, že úvodní stránce www.kostky.org by prospělo, kdyby měla pár obrázků s nejlepšími výtvory. Pravidelní návštěvníci fóra tam asi nechodí. Ale když někdo poprvé přijde na Kostky.org, nebude mít dojem, že tu chcíp pes.

bartas

Citace od: Chairudo kdy 09.01.2016, 21:32:07
Mám pouze doporučení, pokud to jde tak to celé trochu barevně, kontrastně doladit.

Je to celé takové jednolité, vybledlé, slabé, mdlé - špatně se v tom čte, je to těžké na oči. Aspoň můj pocit.
ty lehce oranžové nadpisy a nicky mě taky tahají za oči.
Zcela souhlasím, například když kliknu na 2016, všechny příspěvky - nadpisy i kdo založil, je slité, moc to unavuje oči. Nadpisy vláken dát, prosím, tučně.
Oranžová nic moc, zkusil bych zvolit jinou barvu nebo aspoň mírně výraznější odstín.

Luky1987

Nevím jestli je to chyba nebo vlastnost, ale na původním fóru jsem byl roky nonstop přihlášen jak na PC - vždy aktuální Mozilla, tak na telefonu či tabletu.
Nyní se musím při každém kouknutí na stránky přihlašovat ručně.
Přihlášení "na stálo" mám samozřejmě vybrané  ;)

znouzectnost

Nové fórum mi celkem vyhovuje, jen jedna věc mě pije krev.
Na úvodní stránce je Poslední příspěvek vždy tučně a pod tím je tučně i dnes/včera a strašně mě to mate.
U starého fóra jsem jen mrknul na tučné nápisy a teď to nejde.
Nevím jestli jsem sám nebo tím trpí i někdo další.
Šlo by to změnit?

germik

Citace od: Luky1987 kdy 21.01.2016, 07:49:43
Nevím jestli je to chyba nebo vlastnost, ale na původním fóru jsem byl roky nonstop přihlášen jak na PC - vždy aktuální Mozilla, tak na telefonu či tabletu.
Nyní se musím při každém kouknutí na stránky přihlašovat ručně.
Přihlášení "na stálo" mám samozřejmě vybrané  ;)

Tak mně to teda nedělá, jsem přihlášenej pořád... (pc, chrome)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Chairudo

K úvodnímu dotazu: Je možné tyto stránky trochu barevně doladit?
Kvůli splívání barev je to hodně nepřehledné a těžké na orientaci.

pro přirovnání mě napadá 50 odstínů šedi, nebo neutrální planeta z Futuramy.  ;) :(
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Měch

Já bych rád znovu viděl sloupec se jmény lidí, kteří založili dané téma. Teď je jejich jméno pod názvem tématu a velmi špatně se mi hledají témata založená určitým člověkem. Ctrl+F to částěčně řeší, ale pořád by bylo lepší kdybych jenom mrknul a viděl.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!