Společný projekt: Sousedé

Založil Petronel, 29.10.2014, 22:58:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Petronel

Citace od: Davroman kdy 02.05.2015, 10:43:37
Představujeme prádelnu. Pokud se bude líbit, navrhujeme umístit do P1.

Dokonalé! Spousty detailů a provedení je také výborné!
Akorát ten pes je tam podle mě trochu navíc.  ;D
P1 je tvoje!

davroman

Citace od: Petronel kdy 02.05.2015, 12:11:07
Dokonalé! Spousty detailů a provedení je také výborné!
Akorát ten pes je tam podle mě trochu navíc.  ;D
P1 je tvoje!

Díky za pochvalu, modul je připraven k expedici na Lipno.
Vzali by jsme si třeba i P2 a spojili tak naše moduly, ale nějak už nemáme nápad ...

PS: K tomu pejskovi, to je práce syna a pravda je, že na fotkách tak hezky nevypadá ... ale v reálu je to takový "ňunánek" :)   Vezmem ho sebou a uvidíme na místě, když tak jej nahradíme.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

VocucBat

#272
Sestra, když slyšela čeho všeho se účastním prohlásila, že postaví velkou kuchyň a to do rohového pokoje. Snad to z mou pomocí dostaneme do nějakého použitelného stavu. Snad to přes týden stihne udělat. Ted ještě pořešit dopravu  :'(.

EDIT: vypadá to že dnes bude mít hotovo i když přiznám se celkem jsem jí radil... Fotku dodám ku schválení.

VocucBat

Tak nafoceno, budu rád za všechny připomínky, je to bohužel z 50 % má práce :D. Pokud by Petronel dovolil účast v projektu, sestra bude ráda.

germik

Nejsem Petronel, ale líbí se mi to ;) - je to takové správně retro :D (jen tu okousanou bílou plate ve stropu prosím otoč nebo vyměň :-X ;))
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

VocucBat

zkusím něco najít, i když po několika stavbách už není skoro nic... :D

tomas.

Jo kuchyňka pěkná  ;) , možná bych jen tu kytku dal pryč, příp. dát něco menšího na stůl...

milanv

Pěkná kuchyňka! Myslím, že v reálu bude vypadat ještě líp než na fotce (oči líp uvidí za kytku a líp uvidí dozadu). A hlavně si myslím, že jste se dobře vypořádali s rohovou místností, kde je méně místa. SNOT na skříňky vzadu je pěkný detail, co ocení stavitelé :)
Pán na Žlutém hradě

davroman

#278
To vocucbat: Taky se mi líbí, hezky zpracováno s využitím toho, co bylo k dispozi.

To Petronel: Máme (syn) nápad na P2 - policisté vyšetřující zločin (vraždu)? Nad tím je P3 se zloději - šlo by to dohromady?
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Petronel

#279
Paráda Vocubate, nevypadá to zle. Jak psal Germik - takové správné retro. Asi to tak působí díky těm studům.  :D Ale je to dobré. Líbí se mi, že tam máte i dokonce odsavač par.  ;D
Ten jste ale klidně mohli dát třeba šedý -jako kovový, aby to nebylo vše tak jednolité. ;)

Hlavně ale vyměňte tu okousanou plate jak byla zmíněna. A ať ten strop pevně drží a nepropadá se (jak je vidět vedle okousaného dílu. Doporučuji dát přes ty úzké plate dlouhé tiles a ne také 2x1. Pokud nejsou v tmavě šedé, tak to zpevnit za nimi jinou barvou.
Super že aspoň někdo začal stavět ty rohové místnosti! Nabízí sice malinko míň prostoru, ale jsou víc otevřené - budou světlejší a také budou nejvíc vidět v té vitríně! Další zájemci o ně jsou jen vítáni.


Davromane promiň, ale vraždu opravdu ne. Má to být veselý projekt. Zločinů, násilí a krve je dost v televizi. Navíc už tam máme ty lupiče, to na zpestření asi stačí.  ;) A také pokud se mrkneš na mapku, tak toto políčko už je pár dnů dá se říct obsazené.  ;) Spíš by se hodilo zaplnit nějakou tu rohovou jak jsem psal.

Kuba

Dnes jsem konečně sednul na místnustku, a myslím že mám z 85% hotovo, někde to chci ještě uhladit, nad knihovničku chci na zeď pověsit ještě katanu a druhou dát na dřevěnou skříň místo šavle.

Fotka je hrozná, měl jsem dnes u sebe jen můj starý mobil, až to dokončím vyfotím ještě jednou. Ale sned se alespoň ty fleky, co znázorňují místnost sběratele historických zbraní, budou trošičku líbit. V reálu to ale vypadá fajn.   >:D

davroman

Citace od: Petronel kdy 04.05.2015, 19:46:13
Davromane promiň, ale vraždu opravdu ne. Má to být veselý projekt. Zločinů, násilí a krve je dost v televizi. Navíc už tam máme ty lupiče, to na zpestření asi stačí.  ;) A také pokud se mrkneš na mapku, tak toto políčko už je pár dnů dá se říct obsazené.  ;) Spíš by se hodilo zaplnit nějakou tu rohovou jak jsem psal.

OK, bereme na vědomí, nevšimnul jsem si, že je tento modul už obsazený (v pátek ještě nebyl).
O těch rohových zapřemýšlíme, ale moc nápadů už nemáme.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Petronel

#282
Citace od: Davroman kdy 04.05.2015, 20:55:27
O těch rohových zapřemýšlíme, ale moc nápadů už nemáme.

Zas nemusíte se do toho nutit samozřejmě... pokud není nápad tak se těžko staví. Třeba někdo jiný ho bude mít.  :)
Máme ještě pět rohových volných, to je celkem dost.

Jinak prohlížel jsem co ještě nebylo použito z mých nápadů a inspirací v prvním příspěvku a určitě by šlo použít toto:

Citace- malířské doupě (malíř, štětce, spousty obrazů po zdech a všude jinde - vytvořené nálepkou nebo i nějaký SNOT technikou. Klasické, či abstraktní)
- rodinný obývací pokoj: veliký gauč přes celý modul (rovný, nebo do "L" umístěný úhlopříčně) který je zaplněný minifigy k prasknutí. (rodinkou s dětmi vedle sebe, na sobě..  ;D). Doplnit vzadu o pěknou stojanovou lampu, obraz či poličku na stěně s dekorativními předměty a krásný modul je na světě.
Ten gauč by mohl být buďto úhlopříčně a nebo do "L" po obvodu zdí a uprostřed (v tom volném otevřeném rohu vepředu) třeba malá televizka.  ;D

Oboje si umím představit, že by šlo použít na rohový modul. Takže pokud má někdo zájem...  ;)

Hana129

#283
Třeba pokoj
věštkyně ( karty, koule)
nebo trosečníka - Robinsona (houpací síť..), milovníka džungle
cirkusáka, vědce- chemika,
PC maniaka (programátora)

milanv

#284
Dobře - smím si zabrat dvě rohové nad sebou? Nebo mám nechat stavět taky někoho jiného?  >:D

Totiž ten nápad s chemikem je úplně boží - a díra ve stropě nad vybuchlou zkumavkou a o místnost výše ta díra využitá (např. rodina ze všech sil držící propadlého otce v díře)... To je tak lákavé!

EDIT: Tak letmým pohledem do pracovního kalendáře zjišťuju, že fakt už ne. Tak to berte jako nápad do pléna - pokud to někoho taky zaujalo, rád přenechám.
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Ta propadlá místnost už tu je, postará se o ni Danyboy a PC maniaci také budou, Tomas. staví LAN party ;)
Ale ty ostatní nápady jsou dobré a použitelné! Takže pokud někdo bude chtít, pište SZ.
I pro Hanu129 máme ještě místo ;D

Petronel

#286
Upravil jsem naší mapu bytovky aby bylo vidět jak jsme na tom, kdo má postaveno a nafoceno a kdo ne.
Čas nás tlačí, už za pár dní je stěhování, myslete na to a dokončujte a foťte prosím!

Seznam hříšníků vidíte na mapě jako obvykle v prvním příspěvku a navíc i zde, aby ho nikdo nepřehlédl:
>:D




Děkuji MilanV za obchůzku po bytovce a pomoc s kontrolou stavu místností.  ;)
(větší kvalita fotek je v prvvním příspěvku)

Sihaja

Nafotím, už mám hotovo.
Chci se zeptat, mám dokončit tu cyklodílnu? Hodila by se klidně někam do sklepa, ale nepracovala jsem na ní nijak dál než co jsem tu postovala.

Petronel

Přidala se k nám: ,
čili chci říct Mrs.Tygris  ;D

Po dohodě se staví spižírna (zásoba různých dobrot) do rohového modulu K3. Rád bych, aby jsme efektivněji využili potenciál a spojili to rovnou s kuchyní. To znamená do pokoje J3 by bylo super umístit nějakou pěknou kuchyň a propojit ji dveřmi s rohovou spižírnou.
Moc rád bych viděl nějakou moderní vybavenou stylovou kuchyň ideálně i s barovým pultem jak navrhuji už hodně dlouho v těch tipech na začátku.

Ujal by se toho někdo?  :)
Buďto někdo další kdo by se chtěl k nám nastěhovat, nebo někdo již z nastěhovaných. :)
Také připomínám, že každá místnost v našem projektu, je zařazena do SOUTĚŽE o Lego ceny, které budou brzy zveřejněny.
Takže máte jednu z mála posledních možností, jak se ještě zapojit a obsadit jednu ze zbývajících místností.

Mrs.Tygris

tak spižírna hotová doufám že se aspoň trochu líbí

Ps.: omlouvám se za kvalitu fotek, líp to mobilem neumím a foťák má bracha, dopravu na Lipno: dovezu osobně

Petronel

Paráda! Máš to pěkné. Tak kdo bude chtít vedle tu kuchyňku a mít přístup k takovým zásobám?  :D

Mrs.Tygris tu dark bluish gray opravdu víc nemáš?? Budeš jediná, kdo bude mít podlahu v jiném odstínu.  :-\
Jakékoliv plate v té barvě dolu na kraje...

Mrs.Tygris

ani jednu , bohužel těch pár co mám sem zde použila, ale myslím si že se to v tom množství místností ztratí ( snad )

milanv

To přeci není problém: odsaď ty spodní dvě řady plate o jeden stud dovnitř a na místě ti tam někdo z nás docvaká jednořadou "kamufláž". Třeba já - už jsem si kvůli Petronelovi stejně musel DBG dokoupit :)

Já bych zase poprosil o kytičky (květy: 3742): zjistil jsem, že ty, co mám, nejsou všechny správně vylisované a některé pak nedrží na stropě. Nemohl byste mi někdo na Lipno přivézt trochu kytek? Aspoň 2 od každé barvy (bílá, žlutá, světlá růžová, tmavá růžová. Dík.
Pán na Žlutém hradě

Atom


Petronel

Dobré. To je pořádná bitva.  >:D

Měl bych ještě pár postřehů:
není nutné, aby vše bylo přikováno k podlaze nebo ke zdi, samozřejmě v modulech nemůže být vše vložené na volno, ale když bude párek jen ležet na zemi a banán na stole, nevadí to. Tyto dílky tam klidně jen vlož. Není tam potřeba ten nevzhledný úchyt.
Oplácané zdi jsou také dobrý nápad. Ta ryba, dortík... ale mrkev zabodnutá, banán a jablko mi tam moc nesedí. Je to trochu nepřirozené, až nadpřirozené.  ;D
Jinak je to pěkné ozvláštnění do naší bytovky.  ;) Pak už jen strop modulu dle uvedených pravidel...




A info pro ostatní:
nabídka kuchyně už neplatí. Nikdo se nepřihlásil, kdo by chtěl mít vedle tolik dobrot, takže Tygřice se tam stěhuje sama. Vaše chyba.  ;D  ;)

Ale volné místnosti ještě jsou. Zabírejte, stavte, soutěžte!
A "o" nebo "po" víkendu se těšte na nějaké fotky ode mě.  ;)

Mrs.Tygris

Citace od: milanv kdy 07.05.2015, 12:37:12
To přeci není problém: odsaď ty spodní dvě řady plate o jeden stud dovnitř a na místě ti tam někdo z nás docvaká jednořadou "kamufláž". Třeba já - už jsem si kvůli Petronelovi stejně musel DBG dokoupit :)

Já bych zase poprosil o kytičky (květy: 3742): zjistil jsem, že ty, co mám, nejsou všechny správně vylisované a některé pak nedrží na stropě. Nemohl byste mi někdo na Lipno přivézt trochu kytek? Aspoň 2 od každé barvy (bílá, žlutá, světlá růžová, tmavá růžová. Dík.

Tak podlaha je vyřešená co se týče té barvy, květy můžu zapujčit

milanv

Díky za ty květy - potkáme se na Lipně. A jestli potřebuješ, třeba na tu kuchyň, nějaké tmavě šedé, tak řekni - kontroloval jsem, že mi z posledního nákupu zbylo relativně dost.
Pán na Žlutém hradě

Atom

Když jsou děti samy doma

Petronel

#298
Schodiště

tak minulý víkend postaveno a teď konečně nafoceno:








Jedná se o takovou "vložku" mezi samostatné moduly.
Uprostřed jednoho ramene naší bytovky tvaru "U" bude toto schodiště a uprostřed druhého Milanův výtah.  :)
Schodiště obsahuje i vstupy do čtyř bytů dle mapy a také aktuální návštěvníky - donáška pizzy (snad byla objednaná  ;D) a postarší nápadník s kyticí. Přemýšlím, že je možná pak ještě mezi sebou prohodím. Nápadník asi nemá namířeno do ateliéru, spíš by se hodil k bytu Šipky.
Šipko nastěhuješ si do předsíně nějakou starší dámu plnou očekávání?  :D

Zbývá už jen dopracovat kout s dveřmi v zeleném. Buďto tam příjde hasičák, nebo nějaká minifigová akce, uvidíme jak se dohodnu s Papluhem.  ;) Jinak schody jsou plně funkční a "neodfláklé" na výstavě bude krásně vidět jak vedou dolu a možná i trochu ty za dveřmi směřující na půdu.

Mám však na vás jednu prosbičku:
chybí mi dvoje černé dveře, kdo je může na výstavu zapůjčit dejte prosím vědět. A také bohužel nemám zmrzlinový kornoutek v tan barvě. Ten by nápadníkovi seděl více než černý, který pak vypadá jako smuteční kytice. Pokud někdo aspoň jeden kus ideálně odprodáte, dejte také prosím vědět.  :)
Moc děkuji!

PS: ještě pro zajímavost doplním, že stavění tohoto schodiště byl pěkný boj! Původně jsem plánoval postavit schodiště normal v jedné barvě bricků. Avšak moje zásoby již byly vyčerpány a neměl jsem dostatek bílých ani béžových. Navíc jsem bojoval i s provedením, aby schodiště vycházelo rozměrově.
A když jsem to chtěl vzdát a žadonit zde kdo to za mě hlavně kvůli nedostatku dílků v daných barvách postaví, tak mě najednou napadlo, že by to šlo udělat takto zkusit každé patro jiné.
Snad se výsledek líbí.  :)

Aki

Výsledek je super, je to mnohem veselejší než jednobarevný nápad.  ;)