Společný projekt: Sousedé

Založil Petronel, 29.10.2014, 22:58:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

#360
BlueRose: já žasnu! Tohle že je první dílo z malého lega? To teda klobouk dolů!

Jo, stavebně bych tam některé věci doladil, pokud máte kostky: např. ten hrbolatý koberec pod stolem.

Ale ten celkový dojem je boží. Rozlícenou Janžurku jsem poznal hned, ani mi nemusel nikdo říkat, který je to film. A barevné ladění místností a jejich styl je perfektně vystižený. Styl nábytku, kamna(!!)... tohle není žádný anonymní všeobecný legopokojíček, to jsou dva pokojíky jasně z českých cca sedmdesátých let - perfektně jste to vystihli.

Fakt jsem se ohromně pobavil, moc díky za to, že dnes vstávám, jedu do práce a pořád se musím při tom všem vevnitř v duchu chechtat!

EDIT: Abych nezapomněl, ty dvě hnědé plotny 1x1 už mám pro vás připravené v zavazadle na Lipno.
Pán na Žlutém hradě

Petronel

#361
Tak zas postupně.  :)

Hardegone za střechy díky. Píšu si tě. Rohová už není potřeba, mrkni na plánek střechy v prvním příspěvku. Můžeš ale pomoci ještě tím, že postavíš nebo jednu z nich změníš na tu krajovou o kus širší a s béžovou fasádou z boku. (veškeré info zde)

Pokud je tu ještě někdo, kdo nám pomůže se střechou, napište mi prosím. Znovu opakuji, že pokud nedáme dohromady celou střechu, nemůžou být nikde ani popisky a nebude to vypadat dobře.

jetaM a šipka
- paráda, díky za foto. Jediné k čemu mám výhrady je ten proklatý všudypřítomný obraz s plachetnicí.  ::) Už to trochu vypadá, jako když ho všichni koupili od kopírovacího malíře v domě a vy ho tam máte dokonce dvakrát. ;D Opět žádám: pokud je to trochu možné, prosím o výměnu. Existuje stovky dílů s potiskem či nálepkou a nebráním se ani custom.
U rohového modulu prosím doplnit 2x2 tmavě šedé plate do zbývajících rohů stropu a tile. Jinak bezva!

BlueRose - tak to je něco! Velmi autentické, věrné předloze a velmi povedené! Opravdu to nevypadá, že je to vaše první stavba ze standardních kostiček.  ;D

Prosím všechny uvedené stavitele, plus ostatní kteří ještě tak neučinili, aby
provedli korekci názvů místností a doplnili jméno a příjmení do tohoto tématu.


Děkuji!

Petronel

#362
Jelikož někteří již balí a připravují se na předání modulů nějaké spojce, co je dopraví na Lipno, přišel čas na toto:


Co zkontrolovat před stěhováním!

  • je pořádně všechno secvaknuté a zpevněné. (zdi, plate,tile atp.)
  • nekouká a nevyčnívá do boku modulu nějaký dílek nebo výstupek!
  • zespodu na modulu jsou v druhé a předposlední řadě studů díry – viz obrázek v pravidlech.
  • model má správnou celkovou výšku! Celkem 8 bricků a 4 plate (2 na podlahu, 2 na strop)
  • uvedené 2 vrstvy na podlahu a jedna (ta horní) na strop jsou z pohledové strany v barvě Dark Bluish Gray!
  • na stropě v rozích plate 2x2 jinak jen tile! (2 tile nechat přesahovat vpravo, do vedlejšího modulu a zároveň nechat prostor a počítat s napojením zleva sousedními tiles)
  • rohové moduly jsou pohledové ze dvou stran – tmavě šedé tiles na dvou stranách. 2x2 tmavě šedé plate také v každém rohu a pravidla pro hladké tiles jako viz. víše. Pouze se nejedná o dvě protilehlé strany!
  • moduly, které dle plánu mají okno či dveře, mají vytvořený otvor přesně na daném místě (okna i v dané výšce), tak jak je dáno v pravidlech! Dveře a okna nevkládejte a nepřibalujte! (vše je psáno v pravidlech)
  • modul je nafocen a jeho konečné provedení zveřejněno v tématu projektu (jinak nebude zařazen do soutěže!).

Po překontrolování všech bodů celý modul pořádně zabalit, aby vše přežilo cestu. Volné dílky bezpečně přibalit v pytlíku a přiložit do modulu. Fotodokumentace je také důležitá pro případnou opravu modulu či umístění volných dílků. Proto pokud hrozí nějaké poškození, či máte v modulu volné díly a části, mějte vše prosím řádně nafoceno! Takové pracovní fotky (klidně v nízké kvalitě mobilem) vkládejte jen do stěhovacího vlákna.

HD

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

BlueRose

Citace od: milanv kdy 18.05.2015, 08:01:32
BlueRose: Tohle že je první dílo z malého lega?

Je, vážně nestavím, jen prodávám... Hodně vypomohly děti, vlasy, výrazy a oblečení jsou kompletně jejich práce. Byla jsem spíš jen poradce pro barvy a interiér ze sedmdesátých. Kamna jsou původně tesákova skříňka, ale podobnost s Petrami byla tak nápadná, že jsme zapátrali po vhodném komínu a uhláku.

Tmavěmodré dlaždičky na vyhlazení koberce máme na cestě, snad stihnou dojít. Za hnědé plotny dík!

Petronel

Dovolil jsem si ještě upravit seznámek "Co zkontrolovat před stěhováním" (najdete ho o kousek výše, či v prvním příspěvku)
Děkuji Milanovi za opravu - vrstvy v tmavě šedé barvě jsou povinné samozřejmě jen tři. Na strop stačí ta horní s tiles a plate 2x2.

A nepodceňte prosím také převoz. Vše pořádně zabalit, ať se moduly neponičí a nestrávíme několik hodin s jejich opravami. Volně vložené dílky pečlivě přibalte a pokud hrozí nějaké poničení, či máte ty volné dílky a části ideálně vše mějte raději z každého úhlu nafoceno, ať při případné opravě modulu či vkládání volných dílků víme co a jak. (stačí třeba mobilem, jen ať víme potom na místě co a jak)
Takové pracovní stěhovací fotky prosím zveřejňujte v tématu pro stěhování.

Sanna

Tak hororový pokoj je téměř hotov. Ještě nějaké drobnosti a minifigi a je to.

Puclik

Na radu Petronela provedena drobná finální úprava v modulu "Návštěva podomního prodejce".  http://krcmar.rajce.idnes.cz/Sousede3/

Puclik

Dokončen druhý modul "Stará singrovka". Více fotek na http://krcmar.rajce.idnes.cz/Sousede4/

HD

Ten "nepochopitelněapřecimechanickyjednodušepracujícístroj" značky nejspíše Singer je perfektní!
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

BlueRose

Citace od: HorcikDesigns kdy 20.05.2015, 21:01:23
Ten "nepochopitelněapřecimechanickyjednodušepracujícístroj" značky nejspíše Singer je perfektní!

Ovšem ta rtěnka alias krejčovská křída taky.

milanv

Jo. A líbí se mi, že mě někdo podpořil v mé kytičkové mánii :)
Pán na Žlutém hradě

Atom

finální verze  ;D

Aki

Můj malý příspěvek tomuhle fajn projektu.  ;)

Petronel

Aki moc díky. Zachránil si nás.
Nenapadlo by mě, že se střechama bude taková komplikace. Díky!

matka

Tak vám představuji další sousedy. Z nedostatku použitelných nápadů částečně kopíruji svou vlastní vinětu Když tatínek hlídá. Nějak došla inspirace :(.
PS: omlouvám se za foto...
Paní na Žlutém hradě

milanv

Vždyť to máš pěkné! Krásné využití tak zdánlivě obrovské kostky jako 3001pb007.

Jen si říkám, že nahoře máš půlplackovou díru, nebo ne? Což je divné - máš stejný SNOT jako já na Hluchátkách, kde to vychází.
Pán na Žlutém hradě

matka

Díky Milane. Mezera nahoře je, ale kamufluje ji plate připlácnutá vzadu ke stropu, takže vidět nebude.
Paní na Žlutém hradě

Petronel

Matko krása, dobře provedené! Ta flekatá malůvka na stěně to krásně dokresluje. A to torzo klučiny také, ani nevím že takové je.
Co jediné můžu podotknout k zamyšlení (třeba na příští famózní viněty) je zvolení jednotlivých barev. Dá se říct, že celá místnost je pouze ze dvou barev a ta všudypřítomná bílá se tam trochu slévá a splývá (oba minifigové bílé torzo, gauč, za nim bílý pes a bílé poličky+další doplňky), minimálně ty police mohly být třeba hnědé a buďto gauč, nebo pejsek v jiné barvě.

Ale to je jen můj poznatek, jinak se mi to líbí.  ;)

Citace od: matka kdy 25.05.2015, 10:45:11
Z nedostatku použitelných nápadů částečně kopíruji svou vlastní vinětu Když tatínek hlídá. Nějak došla inspirace :(.
Co to vykládáš? A proč tak smutně? Vždyť jsem ti psal, že bych si moc přál zpracování této tvé dokonalé viněty. Takže to byla vlastně taková práce na objednávku.  ;D Možná ti připadá, že ti došla inspirace, ale já myslím, že jde spíš o to, že je tu 64 místností a každý něco vymyslel a s něčím přišel, to ale nejde do nekonečna a do spousty parádních nápadů se pustili ostatní a "sebrali" je tak dalším.  ;)

Petronel

Přátelé,
pomalu finišujeme a jsme v cílové rovince těsně před nastěhováním.
Chybí nám už jen jedna důležitá věc (mimo tedy fotek všech zbylých nezbedníků, kteří je ještě nezveřejnili):
a to kus béžové zdi z tan bricků z boku jedné z Akiho střech (viz. jeho foto výše)

Je tu prosím někdo kdo těchto pár Tan bricků má a ujal by se toho? Já již žádné nemám.
Dejte prosím vědět co nejdříve. Ideálně hned.  :)

milanv

Pokud je to jen z boku střechy (tj. ten trojúhelník), tak není problém, to dáme z kostek, co beru s sebou.
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Super, díky Milane.
Jinak připomínám abyste si v ideálním případě ve vlastním zájmu střechy označili svým nickem. Buďto pěkně nápaditě jako Aki, nebo aspoň nějakým vloženým papírkem (můžete tak učinit i na zadní straně svých modulů,ušetříte tím práci s rozeznáváním při bourání výstavy).


Petronel

#383
V pátek proběhla výstavba bytovky a zabydlení všech sousedů.
Vše proběhlo úspěšně a nebyly žádné větší komplikace.
Jsem moc rád že nakonec všechny moduly dorazily a nebylo potřeba využít třech rezervních. Vše nejen dorazilo, ale ti kteří moduly posílali měli vše krásně zabalené, označené a popsané!

Rád bych tedy nyní všem třiceti lidem, kteří se do projektu zapojili strašně moc poděkoval za spolupráci a za to, jakou odvedli práci na svých modulech. Všechny jsou něčím úžasné a každý je originál!
Navíc mimo asi dvou jedinců (a jednoho vyššího kostkařského důstojníka  >:D) všichni postavili místnosti o správné velikosti a se všemi náležitostmi pro rychlou a jednoduchou instalaci.
Práci jsme tedy měli hlavně s opravou některých detailů v místnostech a umisťování volných částí dle fotek a instrukcí od majitelů.
A dále se střechami, instalací popisek a pak tedy dohledáváním správných modulů a skládáním k sobě.  ;)

Velké díky patří i mému instalačnímu týmu. Jsem moc rád, že mi pomohla přítelkyně, protože odvedla velký kus práce s opravou modulů dle připravených fotek a hodně pomohla s popiskami. A samozřejmě velké díky patří i Milanovi za jeho velký přínos jak zde na foru, tak i při instalaci. Pomohl dost i materiálně, když chyběly dílky na podporu střechy či na některé moduly.
A abych nezapomněl - Hardegon také pomohl s materiálem na dodělky a jeden chalan zo Slovenska se taky podílel na výstavbě. ;) Papluh s mou přítelkyní postavil celou velkou zeď z horní strany našeho "U" aby nebyly vidět "vnitřnosti" z boku.

Zde si můžete prohlédnout nějaké rychlé fotky, které jsem pořídil:
   

   

   

A zde je prozatím jedna pěkně nafocená finální strana od Hacislava. Pak sem přihodíme i zbylé dvě.


Takže ještě jednou díky všem spolupracujícím a všem účastněným sousedům!

PS: Ještě bych jen dodal a ubezpečil všechny co se báli, že v místnostech nebude dostatek světla. Je to přesně tak jak jsem vícekrát psal a jak jsem sliboval! V kurtu je dost světla a když jsme instalovali moduly hned za sklo, je do každého pokojíku parádně vidět a jsou výborně prosvětlené úplně všechny včetně přízemních!  ;)

Bruno

Fakt se vám to moc povedlo. Pokukoval jsem jak stavíte a musím říct, že výsledek je přímo úžasný!

papluh

Citace od: Petronel kdy 01.06.2015, 20:02:54
...
PS: Ještě bych jen dodal a ubezpečil všechny co se báli, že v místnostech nebude dostatek světla. Je to přesně tak jak jsem vícekrát psal a jak jsem sliboval! V kurtu je dost světla a když jsme instalovali moduly hned za sklo, je do každého pokojíku parádně vidět a jsou výborně prosvětlené úplně všechny včetně přízemních!  ;)

Dopadlo po svetlotechnickej stránke lepšie ako som očakával. Veľmi tomu pomohla dobrá poloha v strede výšky vitríny a to, že to bolo od kraja po kraj. Chudák dom pod nami dopadol horšie.
Do budúcich podobných projektov by som poznamenal, že farba stien a zaplnenosť interiéru veľmi ovplyvňujú sveteľnosť. Ten fanúšik heavy metalu tam mal tmu ako ... sa na správneho metláka patrí :)

davroman

Petroneli, já bych chtěl poděkovat hlavně tobě za nápad, trpělivost s námi všemi a dotažením celého projektu do úspěšného konce - dát 30 stavitelů dohromady není vůbec jednoduché. Pro mě jsou Sousedé jednou z NEJ staveb na letošním Lipně. Díky.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Mtron

V pondělí jsem byl s rodinou na výstavě. Musím říct, že váš projekt mě nadchnul. Parádní práce a smysl pro detail. Ovšem abych nechválil musím utrousit jednu poznámku. Vystavění modelu v té vitrine bylo zvoleno poněkud nešťastně. Model ztratil na kráse a přehlednosti. Myslím, ale že to projekt musí pokračovat i na dalších výstavách.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Kuba

Bude se projekt postupovat dále do Brna? nebo se po Lipně rozebírá?


Petronel

#389
Citace od: Mtron kdy 08.07.2015, 13:34:20
Vystavění modelu v té vitrine bylo zvoleno poněkud nešťastně. Model ztratil na kráse a přehlednosti.

Já si naopak myslím, že to bylo perfektní místo. Ano oproti ostatním modelům je tato vitrína narvaná (nebo ostatní jsou moc prázdné?  >:D), ale je právě výborné, jak je to pohledové ze všech stran a že návštěvníci mají okýnka 1,5cm před sebou, ne 10-20 čísel. Tzn. můžou si prohlédnout zblízka všechny detaily. Nevím jak ostatní, ale já jsem byl s tím jak byl projekt umístěn absolutně spokojen. Nenapadá mě lepší místo pro umístění tohoto projektu.


Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 08.07.2015, 14:19:38
Bude se projekt postupovat dále do Brna? nebo se po Lipně rozebírá?

Díky za tuto velmi dobrou otázku, chtěl jsem s tim přijít. Také ještě dlužím soutěž se sousedy. Musím to s pekim připravit. Přiznávám, že teď tu jsou trochu jiné letní starosti.  ;D
Ale k věci:
Já jsem rozhodně pro. Když to přesuneme do Brna, jel bych tam s někým to zase nainstalovat. Musí však souhlasit všichni sousedé. Protáhlo by se nám to tedy do března/dubna 2016.
Když by někdo opravdu nechtěl, tak třeba se nabídne někdo jiný, kdo do bourání Lipna postaví ještě nové okýnko místo něj, ale pokud to bude více lidí, tak to nemá smysl.

Proto tedy otevírám diskuzi a ptám se všech nastěhovaných sousedů:

"Sousedé!"
Jste PRO přestěhování po konci výstavy v Lipně ještě na výstavu Brno Olympia?

Pište prosím sem.