alt. model první kolo

Založil peter, 18.06.2018, 07:49:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

linhi

#30
Ahoj,tak i já se pokouším,použil jsem sáčky 30497 a 30499
Hlavní byl stroj,ptáček vznikl jen ze zbytků,ještě k tomu mini autíčko a zbylo pár dílků..

Foton

Tak jsem se do toho dneska pustil. Smíchal jsem 3 polybagy:

  • 30540-1: Yellow Flyer
  • 30356-1: Hot Dog Stand
  • 30404-1: Friendship Flower

a výsledkem je: Raketové auto pro překonání rychlostního rekordu
Ze zbytků jsem ještě upachtil odpočinkovou zónu s grilem, slunečníkem a větrákem.
Podobnost řídících pák s párky je čistě náhodná.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

janopr

Začal jsem těmi Creatory, tedy sety:

30543 - Christmas Train
a
30540 - Yellow Flyer

Postavil jsem vlak s vrtulí  ;D (Něco podobného vyvinuli v meziválečném Německu, vlak jezdil docela rychle, ale neujal se.) U vlaku je ještě železniční budova, která má 2 funkce - 1) aby bylo kam umístit semafor, 2) aby se spotřebovaly ještě nějaké kostičky  :)
Klady modelu: pevnost, barevná učesanost, funkčnost
Nevýhody: asi přílišná jednoduchost, dost dílků zbylo, rozpoznatelnost/malá známost předlohy

Foton

No rozhodně to máš hezky barevně sladěné.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Stimpi

Chlapec a bájné zvíře (mezi námi "Harry Potter na Klofanovi")

Je to jen rychlé foto, LDD také hotový. Kombinace 30407 a 30497

peter

Tentokrát jsem si vzal trio primárně dívčích setů a sice 30552, 30404 a 30401. Skusil jsem to trochu z jiné stránky a pokusil se o nějaký funkční model. Po několika přestavbách a úpravách vznikl tento stojánek na fotografii/obrázek o formátu 9x13 cm.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Pool

#36
Akrobatické letadlo 30358 + 30526 + 30540

Jako druhý model jsem zkusil něco většího a udělal akrobatické letadlo. I přes větší rozměry jsem překvapen dobrou pevností a jediné co mně při hraní odpadávalo, byla při otočkách helma z hlavy pilota :D.

Stimpi

Pokusil jsem se o stavbu ve stylu Friends ... snad i takto může vypadat model dle zadání.
Kombinace 30404, 30552, 30401

Bar na Pláži

Celá sestava se skládá ze stánku, stolku se slunečníkem a pódia s umělkyní. Stánek je vybaven pípou a vlaječkou, nechybí ani obsluha. U stolku je několik židliček a křesílek, na stole dobroty. Slunečník jde samozřejmě sklápět. Poslední částí je pódium s mikrofonem, na kterém hraje a zpívá umělkyně v kostýmu mořské panny. U pódia nechybí zesilovač s reproduktorem, aby byla dobře slyšet. Poslední částí je květina, která jako dekorace doplňuje scenérii.

Stimpi

Odtahovka

kombinace 30532 a 30526

Foton

Tahač vypadá moc dobře.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

30358 Dragster + 30499 Robot vehicle free build =>  Speeder a výzkumné vozítko
Hlavní je samozřejmě speeder se zatahovacím podvozkem (povšimněte si využití nesymetrie 'dvojprackového' dílku na přední noze :-), nadnášecími propulsory,hlavní trubínou a dvěma řídícími turbínkami.
Za zbytku jsem už jen z legrace splácal cosi jako výzkumné vozítko.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Stimpi

Traktor s příslušenstvím na zimní údržbu cesty

kombinace 30499, 30543 a 30358.

Sestava se skládá z holého traktoru, který je možný doplnit o stříšku s dveřmi ve stylu starých Zetorů, přední radlice, a přívěsného posypového vozíku. Radlici i vozík je možné odpojit a radlici také zdvihat. V posypovém vozíku je nasypána sůl, posypový mechanizmus je vybavený ovládací pákou a pokud je vozík odpojen je možné ho zaaretovat v poloze sklopnými rameny.

LDD je, samo jako pro ostatní, hotovo
Sti

Chairudo

Traktor je hustý, po domácku vytobený malým zemědělcem  ;D už to vidím jako polybag.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Měl jsem volnou hodinku před odjezdem na dovču. Bagy 30407 - Harry's Journey to Hogwarts a 30382 - Baby Velociraptor Playpen.
Ladies and gentlemen, please give a very warm welcome to Harry and The Beasts!

Raptor (nebo co to je) hraje ocasem na bicí a má už napůl snězenou svačinku.
Harry je vegetarián, takže nevíme kolik už ze svačinky snědl.
Hedvika hraje zobákem na tubular bells a jí až po koncertě (a nemá ráda malé hranate šedivé myšky).

Hratelnost asi omezená, ale byla to prča. A možná je přichycení bubnu nelegální.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Martins

#44
Heavy BATtle train je těžký bitevní vlak, který se skládá z rychlé výsadkové mašiny, těžkého reaktorového a zásobovacího vozu, vybaveného otočným laserovým dělem a lehkého výsadkového vozu s létajícím modulem středního doletu. K soupravě je také zásobovací stanice, která kdykoli dodá palivo, energii, střelivo, potraviny i lékařský materiál. Vlak lze přepojit i na přepadový rychlík, takové malé bitevní Pendolino. Hratelnost maximální!

Použito: 30543, 30526, 30358, 30499

Přikládám i LXF, využil jsem vytvořených seznamů kostek, ale nějaké mi chyběli... Finální verze se maličko liší od fotek, přestavěl jsem vršek základny, aby vše bylo v souladu s LDD.

Stimpi

Citace od: Foton kdy 15.07.2018, 10:05:12
Měl jsem volnou hodinku před odjezdem na dovču. Bagy 30407 - Harry's Journey to Hogwarts a 30382 - Baby Velociraptor Playpen.
Ladies and gentlemen, please give a very warm welcome to Harry and The Beasts!

Raptor (nebo co to je) hraje ocasem na bicí a má už napůl snězenou svačinku.
Harry je vegetarián, takže nevíme kolik už ze svačinky snědl.
Hedvika hraje zobákem na tubular bells a jí až po koncertě (a nemá ráda malé hranate šedivé myšky).

Hratelnost asi omezená, ale byla to prča. A možná je přichycení bubnu nelegální.

můžem to spojit s mojim barem :D

Stimpi

Citace od: Martins kdy 15.07.2018, 21:23:36
Heavy BATtle train je těžký bitevní vlak, který se skládá z rychlé výsadkové mašiny, těžkého reaktorového a zásobovacího vozu, vybaveného otočným laserovým dělem a lehkého výsadkového vozu s létajícím modulem středního doletu. K soupravě je také zásobovací stanice, která kdykoli dodá palivo, energii, střelivo, potraviny i lékařský materiál. Vlak lze přepojit i na přepadový rychlík, takové malé bitevní Pendolino. Hratelnost maximální!

Použito: 30543, 30526, 30358, 30499

Přikládám i LXF, využil jsem vytvořených seznamů kostek, ale nějaké mi chyběli... Finální verze se maličko liší od fotek, přestavěl jsem vršek základny, aby vše bylo v souladu s LDD.

To vidím na mini M-tron ;)

Stimpi

Hlídkové letadlo.

složené ze setů 30356, 30382 a 30540

Letadlo sloužící k hlídání deštného pralesa. Má velkou kabinu a průzor aby bylo vidět dozadu pod letadlo. Zároveň je vybaveno bytelným podvozkem. Na křídlech je zelený emblém stráže deštného pralesa. K letadýlku je i stojánek aby mohlo "letět".
;)

PS: všechny sety jednou použity, jedu druhé kolo ;) ... super, až na to třídění :D

Chairudo

Papoušek a Mitsina letecká škola - vznikly ze setů 30552, 30404, 30540, 30401

- měl jsem takový letecký den  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

grohl

#49
Posilující Batman  30526 + 30497 (protože licencované názvy pak nebudou, říkejme mu třeba robot)
vysoce pózovatelná figurka s ohebnými klouby a činkou

grohl

#50
Harryho kouzelný hrad 30382 + 30407

grohl

#51
Objímající monstrum 30404 + 30552 + 30401
tentokrát se jedná o kombinaci 3 polybagů - 2 Friends a 1 Disney Princess. Obluda má vysoce artikulované paže a otevíratelnou tlamu.

grohl

#52
Elektrická lokomotiva Krokodýl 30543 + 30358

Chairudo

#53
Harry Potter steampunk AT-ST Dino hunter

- ze setů 30382, 30497, 30407

Tohle mi opravdu pěkně zkrátilo dlouhou noční v práci ;D
Bradavice zažívají novou éru mechanického věku.
Plně funkční vycházkový AT-ST má rameno se dvěma lasery, iontovým dělem a zaměřováním.

- přefoceno s trochu lepším pozadím
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Chairudo: U papouška mně baví že se udrží na větvi (pokud v tom tedy není nějaká Chairudovina  ;) )

Grohl: supr, píš prosím z kterých setů kombinuješ. Lokomotiva Krokodýl je povedená

Ostatní supr, chvilku jsem sem nekoukal.

Včera mi volal i Marty713 také už má něco hotového (urguji u Jindry přístup Martyho do této složky)

Chairudo

Citace od: peki kdy 18.07.2018, 10:45:30
Chairudo: U papouška mně baví že se udrží na větvi (pokud v tom tedy není nějaká Chairudovina  ;) )

je to pořád jen pár gramů a to ty dílky unesou  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hroch

Turistický vláček.
Jako první alternativní model jsem zkombinoval 30358 - Dragster a 30543 - Christmas Train. Postavil jsem turistický vláček tažený traktorem.

Hroch

Formule.
Jako druhý model jsem se dal do stavby Formule kombinací 30526 - The Mini Ultimate Batmobile a 30532 - Turbo. Protože mi zbylo dost dílů, postavil jsem ještě jednu ze zbyků. To je ale již spíše Ninja vozítko.

Izabella08

PŘEHLÍDKA  NÁKLADNÍCH  VOZů se stromkem v popředí i v pozadí:)
( cisterna, přívěs, zdvižka a náklaďák)

Použité sety: 30543+30499

Izabella08

TROSEČNICE S CHOBOTNIČKOU a RYBKAMI a nějakými vlnkami :)

použité sety:  30401+30404