Najnovší prírastok do zbierky

Založil Rudy, 31.07.2006, 17:08:38

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Rudy

Na Slovensku si musíme na dobré veci ako vždy dlhšie počkať. Napríklad taký   8285 - Tow Truck , by mal byť oficiálne v predaji až po 1. októbry, tak som si zadovážil na preklenutie dlhej chvíle tieto veci.  Musím pripomenúť, že zbieram len veci od Technic a všetko, čo sa podobá na bývalý program od LEGA Model Team. Tam patria aj niektoré sety od CREATOR a DESIGNER SET. Teším sa hlavne na skladanie Ferrari F1. V nedeľu dám fotky. Teraz sa idem realizovať.
:D :D :D :D :D

Raistlin M

Ten Creatror...4896, mám taky. Plánuju v sobotu stavbu. Nechávám si to na specielní momenty. Přecijen...občas se mezi bordelem člověk chce pobavit. ;)
Zkusim ho pak zkombinovat s novým motorovým setem.

Rudy

Motor som rozmýšlal pridať  tiež, ale vo vitríne by mi bol na dve veci.

Raistlin M

Citace od: Rudy kdy 31.07.2006, 17:23:11
Motor som rozmýšlal pridať  tiež, ale vo vitríne by mi bol na dve veci.
A co ti brání to auto s tim motorem prohnat... ;) ;)

Rudy

Takže Ferrari F1 som poskladal. Pri porovnaní s tými predchádzajúcimi modelmi mám pocit, že pevnosť modelu je o niečo slabšia. Keď som ju prenášal, tak som ju držal za spodok podvozku, lebo predné krídlo a zadné krídlo sú 2 samostatné diely, ktoré sú k modelu len prichytené a chytiť ich čo i len nedopatrením hlavne ten predný diel znamená, že to začne vydávať divné praskavé zvuky.  Inak celkový dojem z nej je perfektný. Teraz  musím už len čakať, kedy predstavia nový model na rok 2007. 

MwK

 :o :o :o :D
Fakt slusná zbierka!!!Nikdy som tolko legovych formul nevidel pokope... ::)
Ale najlepsia a najkrasia je asi ta BMW...
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

TomG

Abych rekl pravdu, tak se mi nelibi ani jedna ta technic formule. Ale ta 4896 vypada zajimave.
Only the best can survive.

J_BOB

fakt parada :) imho je tiez najlepsia BMW a ta ferrari nova, je ten "dorast" ? pocul som, ze je mensia....ale vzdy som si ju predstavoval vacsiu  ::)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

otaznik

Citace od: J_BOB kdy 02.08.2006, 09:54:02
fakt parada :) imho je tiez najlepsia BMW a ta ferrari nova, je ten "dorast" ? pocul som, ze je mensia....ale vzdy som si ju predstavoval vacsiu  ::)

Ne, nová formule (8674) je ta větší. Ta menší (8386) je z minulého roku.

J_BOB

sry, ja mam casovo bordel...jj viem, ze ta najnovsia je velka ale aj tu z 2005 este oznacujem za "novu"....divny som, ze? :P
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

MwK

Citace od: J_BOB kdy 02.08.2006, 11:30:46
sry, ja mam casovo bordel...jj viem, ze ta najnovsia je velka ale aj tu z 2005 este oznacujem za "novu"....divny som, ze? :P
Bude nova dovtedy kým si ju nekúpiš... ;)
A nato že si divný sme si zvykli... :-* ;D ;D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

myth

Pravidlá, bod 5. J_BOB a MwK majú prikázané pri písaní príspevkov dodržiavať všetky pravidlá slovenského pravopisu. Inak budú ich príspevky bez ohľadu na obsah mazané.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Shi-So

Citace od: otaznik kdy 02.08.2006, 10:09:20
Citace od: J_BOB kdy 02.08.2006, 09:54:02
fakt parada :) imho je tiez najlepsia BMW a ta ferrari nova, je ten "dorast" ? pocul som, ze je mensia....ale vzdy som si ju predstavoval vacsiu  ::)

Ne, nová formule (8674) je ta větší. Ta menší (8386) je z minulého roku.

Tu mensi jsem mel a to mi tehdy prisla obrovska :o

Rudy

Na fotke je celá moja zbierka. Ja každú stavebnicu postavím a už na zvyšné veky vekov ich mám uložené na policiach. Vitríny su presklenné a sú na mieste, kam nesvieti slnko, takže žiadne sfarbenie kociek nehrozí. Tie nerozbalené krabice znamenajú, že som sa dostal do štádia, kedy už nemôžem stavať ďalšie veci, lebo ich nemám kde dať. Nové veci musim ukladať do skríň, a dúfať, že raz sa mi podarí našetriť na väčší byt, čo je ale dosť ťažké, lebo z LEGA  vychádzajú stále nové a nové veci. Ale hádam nejako už len bude.  ;)

MwK

:o :o :o :o :o :D
Existuje Technic ktorý nemáš  ???
Je to sila zbierka!Sú tam všetky techniky ktoré obdivujem...
Keby som nezbieral SW tak by som určite chcel toto... ::)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Raistlin M

Citace od: Rudy kdy 09.08.2006, 10:18:20
Na fotke je celá moja zbierka. Ja každú stavebnicu postavím a už na zvyšné veky vekov ich mám uložené na policiach. Vitríny su presklenné a sú na mieste, kam nesvieti slnko, takže žiadne sfarbenie kociek nehrozí. Tie nerozbalené krabice znamenajú, že som sa dostal do štádia, kedy už nemôžem stavať ďalšie veci, lebo ich nemám kde dať. Nové veci musim ukladať do skríň, a dúfať, že raz sa mi podarí našetriť na väčší byt, čo je ale dosť ťažké, lebo z LEGA  vychádzajú stále nové a nové veci. Ale hádam nejako už len bude.  ;)

To, že to necháváš sestavené je větší problém než si myslíš.

1) Už na kostkách tolikrát zmiňovaná pravděpodobnost prasklin bricků a dílků vůbec. (V případě techniců je ohrožených dílků myslím mnohem víc)
2) Některé spoje technicu budeš dávat hodně těžko od sebe.

Jinak pěkné. 4896 mám už sestavenou a o motor si přímo říká. Doporučuji nenechat v krabici.  ;)

Jindroush

Šíleně se zakusujou ozubený kolečka do axle pinů.
Starší technic piny nejdou z děr ven.
Jakejkoli stud nacpanej do technic díry se zakousne už po pár týdnech a nejde kloudně ven.
Praskaj ty průhledný tlumiče - v mojem 8448 mi prdly oba, takže u těch formulí se na to můžeš těšit taky.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Rudy

Čítal som všetky tie články a príspevky tu na fóre ohľadne skladovania LEGA. Ale ja si neviem predstaviť, že by som mal všetko uložené a rozrobené  v krabici. Pre mňa by to nemalo zmysel. Teraz prídem do izby a keď sa na to všetko čo mám pozriem, tak sa my nálada hneď zlepší. Jasné, plast pracuje, ale s tým sa nedá nič robiť. A ak náhodou niečo praskne, alebo sa zlomí, tak si kúpim tie diely na BrickLinku. Alebo ma LEGO unudí a ja sa ho zbavím prv, než mi niečo začne praskať,  pukať a lámať sa. Ono vždy existujú 2 možnosti.



Citace od: MwK kdy 09.08.2006, 10:31:31
:o :o :o :o :o :D
Existuje Technic ktorý nemáą ???
Je to sila zbierka!Sú tam vąetky techniky ktoré obdivujem...
Keby som nezbieral SW tak by som určite chcel toto... ::)

Nemyslím si, že mám veľkú zbierku. Tu na fóre je pár ľudí, ktorý majú niekoľko 100 setové zbierky.  Mojím snom je ale ešte nájsť tieto dva sety.

8462  Tow Truck z roku 1998

http://guide.lugnet.com/set/8462

8448 Super Car z roku 1999

http://guide.lugnet.com/set/8448

Ale nie použité. Nové a nerozbalené. Niekde v nejakom zapadákove, kde by už ležali strašne dlho na pulte v predajni.Veď minulý týždeň sa mi podarilo v Bratislave kúpiť LEGO MODEL TEAM  5533 Red Furry z roku 1999. Originál zabalený. Veď sa hovorí, že nádej zomiera posledná.

MwK

Niesom si až tak istý či je to ono ale v Nitrianskom tescu majú nejakú ošúchanú krabicu za 2500sk a je v nej niečo modré...Takže je možne že to je 8462...Ale opakujem niesom si až tak istý!
Hej je pravda že zopár ľudí tu ma toho viac ale ti si sem dal fotku,tak sa rozplývam nad tvojou zbierkou... ::)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Rudy

Moje ďalšie prírastky do konca augusta, ako vždy originál zabalené. Hlavne som rád, že sa mi podarilo zohnať z Čiech lietadlo 3451 Sopwith Camel. Ostatné veci ako vždy z obchodov, kde sa zastavil čas. Malé veci som postavil, lebo sa ešte dali napratať do vitríny, ale ostatné krabice LEGA pekne na skriňu.

Rudy

Na a ešte som zabudol na tento model 8428. Inak Slovákom, alebo tým ktorý majú cestu okolo NITRY ( hlavne teraz, keď tam je Autosalón Nitra ) sa oplatí občas zájsť do hypermarketu TESCO, lebo niekedy sa im podarí vyhrabať zo skladu vec, ktorá má pekných pár rokov. Myslím tým teraz LEGO, nie potraviny.  ;D ;D ;D

MwK

Kolko ta stal ten 8252?
Lebo ja ho viem zohnat za 1250sk...Je to dobra cena? ???
IMHO zas fajn! ;)
Ps:Kto ti dohodil 8428...pochvál ma. ::) :)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Rudy

Ja som platil 699,- korún slovenských za 8252.

http://guide.lugnet.com/set/8252

Podľa toho, ako veľmi to chceš, sa musíš rozhodnúť. Je to relatívne 2 krát toľko čo som platil ja, ale je to z roku 1999, takže šanca to ešte niekde nájsť za dobrú cenu je dosť nízka.

PS: Pochvala za dohodenie informácie na 8428 patrí MwK.

Rudy

Kedže Slováci mali včera ďaľší náboženský sviatok a Rakúšania nie, tak som si včera u nich kúpil toto. Prešiel som 3 obchody Toys´r´us v Rakúsku , ale po Boeingu 787 Dreamliner ani stopy. A na ten som sa tešil najviac.  Ale ako sa hovorí - keď nepší, aspoň nech kvapká.

Rudy

Konečne už aj na Slovensko dorazil Tow truck a  Fire truck. V Čechách je to už dávno a my Slováci ako vždy posledný. Už my chýba len ten Boeing 787 Dreamliner a tento rok si už moja peňaženka oddýchne.

Pitrs.cz

Máte už někdo http://guide.lugnet.com/set/8421 ? Nevím jak ostatní sety ( zatím mám jen 2, tohle a http://guide.lugnet.com/set/8527 ) ale tenhle mi příjde super.  Pěkný, funkční a dostatek dílků na další výtvory.

Rudy

Po mojej dlhšej odmlke spôsobenej zdavotnými komplikáciami som sa znovu vrhol na nákupy. Setom 10124 sa mi vďaka pomoci Llevelyn  podarilo doplniť moju zbierku lietadiel, kde mi už chýba iba nový Boeing.

Rudy

Ďaľši prírastok do mojej zbierky.

Rudy

Ďalšie MISB stavebnice.

petras81

Citace od: Rudy kdy 30.05.2007, 16:39:15
Ďalšie MISB stavebnice.
8438 je fakt peknej technic... mensi, ale promakanej... a navic jsou tam dva pneupisty navic... celkem 4ks... ja jsem ji sehnal z ebay jako MISB za cca 1000 a nelituju teto investice... ale jak to tak ctu, tak se nestacim divit... proc nechces 8880, 8868, 8865.... atd... vsechny tyhle sety jsou absolutne super...