LEGO zákaznický servis, rozbité a chybějící dílky

Založil Matthes_CS, 13.01.2018, 13:21:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Matthes_CS

Asi dva roky (teď už tři) zpátky, dostal táta k Vánocům Sandcrawler 10144, který postavil a do nedávna byl vystaven ve skříni v poličce a nic se s ním nedělo, kromě čistění. Nyní sem se rozhodl ho rozebrat a přitom sem narazil na dílek ROOF TILE 2X2/45° v hnědé, který měl kus ulomen, a když sem ho vzal do ruky, rozlámal se ještě víc.
Našel sem si stránky zákaznického servisu LEGA a hledal sem, jak se postupuje při rozbitém dílku a kolik takové stojí, ale nic moc sem nenašel a tak sem vyplnil formulář, který se mi na hlavní stránce nabídl, že se tam poté dozvím cenu. Ale dostal sem jen odpověď, že formulář byl přijat ke zpracování. A dnes e-mail, že dílky sou zaslány.
Dílek bude tedy zdarma, nebo za ně budu muset něco platit? Žádnou fotku rozbitého dílku chtít nebudou?

A pak ještě dotaz, kdysi dávno (když jsem ještě nebyl tak zdatný na internetu) jsme zakoupili nerozbalený set starší set a v něm chyběl dílek. Dnes už si ani nevzpomenu co to bylo, ale když se něco takového stane u staršího nerozbaleného setu a ten dílek je ještě ve výrobě, dá se to také reklamovat?

Děkuji za odpovědi, případně vaše zkušenosti se zákaznickým servisem.

Chairudo

Mě překvapuje, že je vůbec možné reklamovat dílek ze 3 roky starého setu a vadu, která není výrobní, ale asi vznikla manipulací  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Clermont

Moje dcera dostala před dvěma lety na Vánoce Lego vlak 60052. Ano přiznávám - koupil jsem si ho trochu tak sám pro sebe  ::)
Ale kdyby manželka viděla co všechno si kupuji sám sobě, tak by mě zabila  >:D

Při stavění jsem si odběhl a dcera vzala nálepky a polepila s nimi celou krabici. Takže nálepky byly v pr...

Nedávno jsem se dostal také na stránky lega kde je možnost reklamovat dílky v originálních krabicích.

Závěr asi už tušíte.  :-X

Omlouvám se Legu za lhaní, ale ten vláček bez nálepek vypadal tak smutně.  :'(

Omluva by mohla být, že jsem si nedávno ten stejný vlak koupil ještě jeden neboť je krásný a chtěl jsem si tu mašinku postavit funkční v co nejmenší velikosti a tak teď jezdí po kolejišti dvě modré funkční mašinky.  ;)

RTG

Citace od: Chairudo kdy 13.01.2018, 13:26:52
Mě překvapuje, že je vůbec možné reklamovat dílek ze 3 roky starého setu a vadu, která není výrobní, ale asi vznikla manipulací  :)

Ja som takto reklamoval prasknute torzo z 7208 a tu hasicsku hadicu - uz mala nejake 2 roky. Napisal som im pravdu, ze bola zlozena a rozlozena asi 6x a je vo vitrine. Ospravedlnili sa a poslali mi vsetky nahradne.

A mam dalsie dobre skusenosti, ale rozpisovat to nebudem, lebo im tam vzdy napisem pravdu. Mozno preto nemaju zatial s tym problem a teda neslo vzdy o nove stavebnice.
Najnovsie cakam tiez na chybajuci diel, co uz zaslali.


@Matthes - ak ti poslali mail, ze ti to uz poslali, tak to platis nebudes. Keby chceli doplnujuce info, pytali by sa predtym.
Aktualny Pocet dielikov: 47080
                    minifigov:     304

papluh

Citace od: Chairudo kdy 13.01.2018, 13:26:52
Mě překvapuje, že je vůbec možné reklamovat dílek ze 3 roky starého setu a vadu, která není výrobní, ale asi vznikla manipulací  :)

No osobne sa mi pri manipulácii ulomí nejaký clip alebo podobná namáhaná časť. Pokiaľ to nebolo poškodené napr chemicky nejakým čistidlom tak pri normálnej manipulácii som nevidel, že by niekto zlomil brick. Ak sa rozpadol následné celý diel to vyzerá byť na technologickú chybu pri výrobe, zlé nastavenie parametrov vstreku alebo chyba materiálu.
Myslím, že podľa popisu v TLG dobre vedia ako sa to prejavuje...

Matthes_CS

Citace od: papluh kdy 13.01.2018, 14:58:39
Citace od: Chairudo kdy 13.01.2018, 13:26:52
Mě překvapuje, že je vůbec možné reklamovat dílek ze 3 roky starého setu a vadu, která není výrobní, ale asi vznikla manipulací  :)

No osobne sa mi pri manipulácii ulomí nejaký clip alebo podobná namáhaná časť. Pokiaľ to nebolo poškodené napr chemicky nejakým čistidlom tak pri normálnej manipulácii som nevidel, že by niekto zlomil brick. Ak sa rozpadol následné celý diel to vyzerá byť na technologickú chybu pri výrobe, zlé nastavenie parametrov vstreku alebo chyba materiálu.
Myslím, že podľa popisu v TLG dobre vedia ako sa to prejavuje...

Při manipulaci se mi zatím ulomily jen křehké dílky, jako nějaké listy, základy pro květiny apod. V dětství, nebo když přišli na návštěvu děti, tak se stávalo, že někdo šlápnul na dílek, kdy se lémali stojany na značky a některé starší podvozky.

Že vzali reklamaci takto starého setu mě také překvapilo, proto mě napadla otázka se starými sety, které se koupí v MISB stavu. Ale s tímto dílkem se nemanipulovalo, set opravdu stál sestavený a vystavený, maximálně byl oprašován nebo přenášen. Ulomený růžek měl, ještě než sem jej sundal a pak už se skoro rozsypal.

Poco

Ja som minulý rok reklamoval set zakúpený v roku 2009. MISB, kúpil som ho ja, ale potom som sa na 7 rokov odsťahoval mimo Európy, tak tam len stál... a práve minulý rok som si povedal, že je ho už načase otvoriť / postaviť. 80 percent 1x1 dark red tileov prasklo, nedali sa nacvaknúť na study, ako keby bol otvor príliš malý. A pri troche sily sa skrátka zlomili. Aj 1x2 mali ten istý problém, tak som poslal tweet na Lego Group čo to má znamenať a odporučili mi vyplniť ten formulár na ich stránkach. Samozrejme sa ale jednalo o nejakých 40 dielov, takže ten automatický systém reklamáciu neuznal. Hneď som tam zavolal (v noci, do USA), museli to prejsť s nejakým supervisorom, ale za 5 minút vybavené. Len ma poprosili, aby som im nadiktoval číslo závodu, kde bol set vyrobený. 40 dielov dorazilo za pár dní. (len pre info: jednalo sa o 10197 Fire Brigade)

Cavelon

Presne tieto dark-red tile 1x1 sme dostali primiešané aj v jednom zo starších Lugbulkov. Mne sa takto zatiaľ rozpadlo cca 10-20 kúskov.

Matthes_CS

Tak dneska přišel balíček a zrovna na narozeniny  :)

V dopise se omlouvají, vysvětlují jak se to mohlo stát a komu poslali můj komentář, aby se to už neopakovalo a děkují za něj a nakonec přejí veselé stavění.