(Vlastní) Alternativní modely z "ošklivých" Creator setů roku 2017

Založil Tomik, 30.05.2017, 08:28:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Díky pekimu se mi podařilo zapojit do jednoho projektu, v rámci kterého jsem od Lega obdržel všechny sety LEGO Creator z první poloviny roku 2017. Byly mezi nimi takové, které se mi líbily a nejspíš bych si je stejně koupil (zelený kabriolet, hydroplán), ale i takové, které se mi vůbec nelíbily. A právě z těch nelíbivých jsem začal stavět alternativní modely nejdříve.

Prvním ošklivákem je robot 31062. Sám robot není tak strašný jako jeho oficiální alternativní modely - divnopták a robopes s raketovým motorem na zadku. :o



Já si řekl, že z toho postavím draka se svítícíma očima, ale ve finále jsem ho musel trochu skřížit s tyranosaurem a vznikl z něj drakosaurus. ;D Díky hodně plochým nohám (do armády by ho určitě nevzali) je neuvěřitelně stabilní a nepadá na hubu. Tu má samozřejmě otevírací, svítí mu očí (tlačítko pro svícení je zezadu hlavy) a dá se mu pohybovat s pařáty, nohama, hlavou a ocasem. S výjimkou pařátů je model celkem pevný a měl by snést i dětské zacházení. Zde jsou fotky:



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Druhým ošklivákem je plážový domek 31063. Při prvním pohledu na krabici ve mně tento model probudil zdání Potěmkinovy vesnice - domek, nebo lépe dva domky na pláži nemají téměř žádnou hloubku. O to větším překvapením pro mě bylo, když jsem oba domky "zavřel do jednoho" a vznikla mi z nich celkem pěkná bouda budka. Každopádně, kdyby na krabici vyfotili domek v pozici uzavřené budky, asi by jen těžko obhájili cenu 849,- Kč. Celkově mi přijde tento set hodně předražený, ale nejspíš to bude jen tím, že obsahuje dva minifigy, které pro mě nemají téměř žádnou užitnou hodnotu.



Doplňkem hlavního modelu je malá želva s pěknými očíčky a právě ty mě inspirovaly ke stavbě nějakého většího zvířete. Nakonec se jím stal celkem předvídatelně žralok. Ten dostal na hraní surfařku (jedná se o modýlek, který je součástí jednoho z oficiálních alternativních modelů, tj. stavěný podle návodu) a ze zbylých dílů vznikla ještě bouda pobřežní hlídky.


Žraloku, máš prostřeno!


Lepší ryba v tlamě, než surfařka na pláži... ;D


Nuda na pláži
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ThomasMorta

Citace od: Tomik kdy 30.05.2017, 08:28:55
Prvním ošklivákem je robot 31062. Sám robot není tak strašný jako jeho oficiální alternativní modely - divnopták a robopes s raketovým motorem na zadku. :o

Já si řekl, že z toho postavím draka se svítícíma očima, ale ve finále jsem ho musel trochu skřížit s tyranosaurem a vznikl z něj drakosaurus. ;D Díky hodně plochým nohám (do armády by ho určitě nevzali) je neuvěřitelně stabilní a nepadá na hubu. Tu má samozřejmě otevírací, svítí mu očí (tlačítko pro svícení je zezadu hlavy) a dá se mu pohybovat s pařáty, nohama, hlavou a ocasem. S výjimkou pařátů je model celkem pevný a měl by snést i dětské zacházení. Zde jsou fotky:

Ad robot - samotný robot se mi celkem líbí, ale opravdu kroutím hlavou nad přítomností zkosené desky 5x5 - v alternativních modelech není použita a v hlavním modelu je použita na stavbu kamene, který může mít jakýkoli tvar... Nejlépe se tenhle typ součástek využívá ve dvojicích, takže fakt nevím, proč ho tam dali...

Jinak drak je celkem povedený!

Citace od: Tomik kdy 30.05.2017, 08:51:50
Druhým ošklivákem je plážový domek 31063. Při prvním pohledu na krabici ve mně tento model probudil zdání Potěmkinovy vesnice - domek, nebo lépe dva domky na pláži nemají téměř žádnou hloubku. O to větším překvapením pro mě bylo, když jsem oba domky "zavřel do jednoho" a vznikla mi z nich celkem pěkná bouda budka. Každopádně, kdyby na krabici vyfotili domek v pozici uzavřené budky, asi by jen těžko obhájili cenu 849,- Kč. Celkově mi přijde tento set hodně předražený, ale nejspíš to bude jen tím, že obsahuje dva minifigy, které pro mě nemají téměř žádnou užitnou hodnotu.

Uzavřený domek opravdu vypadá mnohem lépe než ta rozevřená varianta. Co se týče ceny, mám takovou konspirační teorii: Když jsem porovnával ceny se zahraničím, tak mě překvapilo, že LEGO letos skokově zdražilo v CZK, ale ne v USD a jen trochu v EUR. Vypadá to, že za to mohli šachy s uměle udržovaným kurzem - základní cena je nejspíš ta v USD a zbytek se odvozuje. No a české ceny se vypočítávají z EUR, což je problém, pokud se uměle udržovala cena vysoko...
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

sohibil

Citace od: Tomik kdy 30.05.2017, 08:51:50
Při prvním pohledu na krabici ve mně tento model probudil zdání Potěmkinovy vesnice - domek, nebo lépe dva domky na pláži nemají téměř žádnou hloubku.
Tiež nechápem, o čo sa TLG snaží vymýšlaním tých jednostranných kulís, ktoré sa v poslednej dobe objavujú snáď vo všetkých City setoch. Ešte aj tie staré "deravé" boli lepšie.

Pred búdou klobúk dolu, tá sa ti fakt podarila. Možno by som skúsil obetovať pár brickov zo žraloka aj na zadné steny ale zase škoda. Žralok tiež nie je najhorší, aj keď je trochu predimenzovaný. Čumák mohol mať trochu "špicatejší".

Pre jaštera som vymyslel prezývku - Dracaraptor :D Inak predné končatiny by som skúsil dať skôr na spodok tela, ako z bokov. Alebo aspoň trochu bližšie k sebe.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

ThomasMorta

Citace od: sohibil kdy 31.05.2017, 21:09:49
Citace od: Tomik kdy 30.05.2017, 08:51:50
Při prvním pohledu na krabici ve mně tento model probudil zdání Potěmkinovy vesnice - domek, nebo lépe dva domky na pláži nemají téměř žádnou hloubku.
Tiež nechápem, o čo sa TLG snaží vymýšlaním tých jednostranných kulís, ktoré sa v poslednej dobe objavujú snáď vo všetkých City setoch. Ešte aj tie staré "deravé" boli lepšie.

Kdyby to nebylo tak drahé, tak je náhodou ve složené podobě ten plážový domek docela hezký
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

milanv

Povedené modely, a to je ten problém... (...těch stavebnic)

Abych to vysvětlil: ty modely se ti opravdu povedly. Aspoň tedy podle mě jsi z obou stavebnic "vymáčkl" minimálně tolik, co původní designér, přestože ty sis nemohl volit díly. Opravdu dobrá práce! U toho drakosaura se mi líbí krytí kloubů (blatníky). Taková drobnost, a jak to hned udělá dojem kompaktnějšího zvířete místo "vykloubence". Domeček dopadl ještě lépe, je to celá scénka, a moc milá. Jen to obojí právě ukazuje na slabiny těch stavebnic. U domečku je ještě víc vidět neodůvodnitelnost té ceny. Tím, že ses (naprosto správně) pokusil postavit model, aby byl hezký, ne aby něco maskoval. U drakosaura je zase vidět, jak málo je tam použitelných kostek - obdiv k tobě a o to větší jistota (bohužel), že běžné dítě se nemá k tomuto šanci přiblížit. Tj. nemá moc jak (úspěšně) stavět vlastní modely.

P.S. pro odlehčení: Jen fotka drakosaura zezadu vypadá jako od paparazziho: zrovna v poloze a při činnosti, kdy většina nechce být veřejně... :)
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Díky všem za komentáře a chválu.

Citace od: milanv kdy 01.06.2017, 12:56:51
Domeček dopadl ještě lépe, je to celá scénka, a moc milá. Jen to obojí právě ukazuje na slabiny těch stavebnic. U domečku je ještě víc vidět neodůvodnitelnost té ceny. Tím, že ses (naprosto správně) pokusil postavit model, aby byl hezký, ne aby něco maskoval.
K tomu domku bych ještě dodal důležitou poznámku - zbyla mi cca třetina dílů setu a budka je zezadu otevřená jen kvůli hratelnosti (střecha by se špatně oddělovala a vnitřní prostor by byl příliš malý i pro dětské prstíky).

Citace od: milanv kdy 01.06.2017, 12:56:51
P.S. pro odlehčení: Jen fotka drakosaura zezadu vypadá jako od paparazziho: zrovna v poloze a při činnosti, kdy většina nechce být veřejně... :)
A víš, že mě vůbec nenapadlo tohle připodobnění?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Přihodím sem ještě jeden alternativní model ze setu 31059 (silniční motorka). Tento set sice není ošklivý, ale díky tomu, že jde o motorku, má poměrně specifickou paletu dílů, ze které se těžko staví něco jiného než motorka.



Mým cílem bylo postavit něco jiného než další motorku a protože na dragstera už v setu návod je, přišel na řadu traktor. Původně to měl být klasický Zetor, který jsem kvůli nedostatku dílů musel zredukovat na veterána vyskytujícího se většinou ve formě vraků na americkém venkově.



Do svého modelu jsem se snažil zahrnout co nejvíce detailů jako výfuk, motor, volant, budíky, sedačku a světlomety a zároveň mu dát osobitý vzhled. Při pohledu na předek si můžete všimnout podobnosti s tváří s vyvalenýma očima, nosem a pusou. Pro upevnění světlometů jsem použil nepříliš používanou (ale povolenou) techniku zaražení konektoru mezi study.





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Tentokrát mám pro vás speciální příspěvek do série alternativních modelů postavených z letošních ošklivých setů:

Na začátku to byl roztomilý psík, kterého se záhy zmocnil šílený vědec.



Ten na něm začal dělat různé experimenty s toxickými látkami, které z něj nakonec vytvořily zelenou krvelačnou bestii.



A nebo to bylo jinak? Všechno začal jeden ošklivý zelený dinosaurus postavený ze setu 31058. Ten se rozpadl na hromádku kostek a potom, co na ní spadlo několik kouzelných psích chlupů, proměnila se v roztomilého zeleného psíka, kterého byste ale učitě nechtěli potkat v noci na ulici... ;D





Ať už to bylo tak či onak, seznamte se s mým toxickým psem. Mým cílem bylo udělat ho co nejděsivějšího a myslím si, že se mi to povedlo. Pes má pohyblivé nohy (přední jen velmi omezeně), ocas a hlavu s otevírací tlamou a pohyblivýma ušima. Při stavbě mě trochu inspiroval roztomilý Milo z filmu Maska.



A nakonec ještě pár obrázků:



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

davroman

Tomiku, palec nahoru. Za psíka, ale i za vtipnou prezentaci. Nasmáli jsme se.  ;D
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks