(vlastní)42060 alternativní model do soutěžě

Založil janopr, 03.04.2017, 12:00:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

janopr

Představuji svůj alt. model do 4. kola naší soutěže.

Lego Technic 42060 alternative MOC by Jan Novák, on Flickr

Inspiroval jsem se u jiného letošního Lego Technic setu a sice u nakladače 42061 (Telehandler). http://brickset.com/sets/42061-1/Telehandler
Nakladač má následující funkce:

-zatáčení všech kol pomocí Hand of God

Lego Technic 42060 alternative MOC by Jan Novák, on Flickr
Lego Technic 42060 alternative MOC by Jan Novák, on Flickr

-pohyb ramene nahoru i dolů

Lego Technic 42060 alternative MOC by Jan Novák, on Flickr

-rameno lze ještě vysunovat (prodloužit) podobně jako u modelu LEGO Technic 42062 http://brickset.com/sets/42062-1/Container-Yard

Lego Technic 42060 alternative MOC by Jan Novák, on Flickr
Lego Technic 42060 alternative MOC by Jan Novák, on Flickr
Lego Technic 42060 alternative MOC by Jan Novák, on Flickr
Výroční kostičku ke 40 letům Technicu jsem použil jako SPZetku. Kabina je vychýlena na jednu stranu, aby uvolnila místo pro lžíci.
Lego Technic 42060 alternative MOC by Jan Novák, on Flickr
Model je (řekl bych) dost pevný, je možné jej vzít za rameno i za Hand of God steering čudl a nerozpadne se. (Syn si s ním ráno hrál asi 2 hodiny a nic neupadlo, vše drží.) Zatáčení funguje parádně, s modelem se dobře jezdí i na minimálním prostoru (narozdíl od A modelu >:D ;D ) Rameno je sice umístěno na boku, ale model je velmi stabilní a nepřepadává.
Ještě povinné fotky podvozku a spare pieces:
Lego Technic 42060 alternative MOC by Jan Novák, on Flickr
Lego Technic 42060 alternative MOC by Jan Novák, on Flickr
(Na flickru jsou ještě nějaké fotky.)

janopr

Musel jsem udělat malou změnu, předek a zadek nakladače nebyl v ideální "rovině", byl o půl kostičky posunutý a celý model se tak nepatrně kroutil. Zadní část jsem tedy upravil, aby vše lícovalo.
Pro porovnání stará verze:
Lego Technic 42060 alternative MOC by Jan Novák, on Flickr
A nová verze:
Lego Technic 42060 alternative MOC update by Jan Novák, on Flickr

Foto celého (nového) modelu:
Lego Technic 42060 alternative MOC update by Jan Novák, on Flickr

A ještě fotka z druhé strany, kde je vidět celé rameno.
Lego Technic 42060 alternative MOC update by Jan Novák, on Flickr
Co se změn týče zatím vše, ale kdo ví, třeba mně napadnou ještě nějaká zlepšení. ;)

Tomik

Dobrý nápad a zajímavé provedení. Nějak mi uniká rozdíl mezi novou a starou verzí - přijdou mi stejné. Ja zásadní věc vidím hlavně "podobnost s realitou". Tvůj manipulátor postrádá kabinu nebo alespoň nějaké sedadlo, na kterém by mohl sedět řidič...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Faire

Kabina je tam naznačená celkem jasně, ne?

janopr

Kabina je to oranžové vpředu, na střeše má majáček, ale je opravdu jen naznačená.
Jinak ten Velorex jsem zkoušel, ale včas jsem si to rozmyslel.  :D Nenapadly mě k němu žádné funkce a ani by asi nebyl moc hezkej. Tak třeba v příštím kole, taková růžová Friends 3kolka...

Tomik

Citace od: janopr kdy 07.04.2017, 02:57:24
Kabina je to oranžové vpředu, na střeše má majáček, ale je opravdu jen naznačená.
Tak to jsem bohužel nepochopil. Myslel jsem, že oranžový předek je kryt motoru či něco podobného. Ono když slyším manipulátor, vybavím si něco takového:



Takže logicky mi tam chyběla ta kabina na boku...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr