(anketa) Jak byste popsali svůj vztah k LEGU?

Založil mph1, 02.05.2006, 15:01:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Myslíte, že jste:

Absolutní sběratel - kupuji všechny sety, téma ani peníze nehrají roli
Sběratel - kupuji pouze své oblíbené téma (témata)
Stavitel - sety si vybírám podle obsahu, téma nehraje roli
Hračička - LEGO mám na hraní a pro děti
Co je to LEGO? ;D

mph1

Zajímalo by mne, z jakého důvodu vlastně sbíráte/kupujete LEGO, tak se ukažte.

Pro nerozhodné: Vyberte převažující možnost

betakaroten


Aki

#2
Citace od: mph1 kdy 02.05.2006, 15:01:33
z jakého důvodu vlastně sbíráte/kupujete LEGO,

Jó to kdybych věděl.  ::) >:D

Citace od: betakaroten kdy 02.05.2006, 15:22:20
Duplicita... ne-li triplicita.
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=1558.0
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=2606.0
To se patří napsat po kliknití na tlačítko Nahlásit moderátorovi  >:D

Jarmila

#3
Citace od: mph1 kdy 02.05.2006, 15:01:33
Zajímalo by mne, z jakého důvodu vlastně sbíráte/kupujete LEGO, tak se ukažte.

Protože nejsem normální.  ;D ;D ;D
A protože jsem hračička.  :D
A v televizi jsou každou chvíli nějaké blbosti.  :D
A protože co v mých letech s načatým večerem. Do civilizace je daleko, do hospody se mi nechce. Dítě usne po večerníčku, manžel při večerních zprávách.  :D
Tak vezmu kostičky a přebírám. A stavím si. A rozebírám. A přebírám. A hraju si.  :D
A protože pletení vlněných ponožek mne nebaví.  :D
A štupování děravých ponožek jsem již dávno zavrhla.  :D
A peří taky nederu.  :D
A protože mi do baráku ještě nedorazil internet. Kdyby jo, tak si s jinými ukecanými AFOly posílám maily.  :D

A najít skutečný důvod mého hraní si s legem je práce pro psychologa.  :D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

sam.no

Citace od: Jarmila kdy 02.05.2006, 16:21:08
Citace od: mph1 kdy 02.05.2006, 15:01:33
Zajímalo by mne, z jakého důvodu vlastně sbíráte/kupujete LEGO, tak se ukažte.

Protože nejsem normální.  ;D ;D ;D
A protože jsem hračička.  :D
A v televizi jsou každou chvíli nějaké blbosti.  :D
A protože co v mých letech s načatým večerem. Do civilizace je daleko, do hospody se mi nechce. Dítě usne po večerníčku, manžel při večerních zprávách.  :D
Tak vezmu kostičky a přebírám. A stavím si. A rozebírám. A přebírám. A hraju si.  :D
A protože pletení vlněných ponožek mne nebaví.  :D
A štupování děravých ponožek jsem již dávno zavrhla.  :D
A peří taky nederu.  :D
A protože mi do baráku ještě nedorazil internet. Kdyby jo, tak si s jinými ukecanými AFOly posílám maily.  :D

A najít skutečný důvod mého hraní si s legem je práce pro psychologa.  :D


u nás je to obdobné, jen manžel by řekl, že je to práce pro psychiatra  ;D ;D ;D
prostě úchylka >:D >:D

mph1

Citace od: betakaroten kdy 02.05.2006, 15:22:20
Duplicita... ne-li triplicita.
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=1558.0
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=2606.0

Já si myslím, že to není problém. Anketa s podobným námětem se snad může po půl (třičtvrtě) roku zopakovat. Jsou tu noví lidé, mohly se změnit preference...

EDIT: Navíc moje nabídka odpovědí je přeci jen trošku jiná, ne?

Cavelon

Citace od: mph1 kdy 02.05.2006, 19:39:29
Já si myslím, že to není problém. Anketa s podobným námětem se snad může po půl (třičtvrtě) roku zopakovat. Jsou tu noví lidé, mohly se změnit preference...

EDIT: Navíc moje nabídka odpovědí je přeci jen trošku jiná, ne?

Áno, súhlas. Ja si myslím to isté. :)

MildaPajda

kdyz to je tezky... ja ho kupuju, protoze je mi lito ho nechat jen tak valet v regale nebo u nekoho doma (kdo ho nechce) a me udela radost... ;)
krom toho se mi moc libi kolik vecicek se z lega da posravit... ;)
jen zene obcas lezu na nervy... ;)
uz aby zas byla zima, a nedalo se byt dlouho venku a doma moc pracovat... to je potom prebiraci vikend... ;) parada.. :)
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Numbi2

Citace od: mph1 kdy 02.05.2006, 15:01:33
Zajímalo by mne, z jakého důvodu vlastně sbíráte/kupujete LEGO, tak se ukažte.

... u mě to bude pozůstatek záliby z dětství, kdy po delší pauze mě nedávno přepadlo 100% LEGO šílenství ;D ;D ;D a když se tím jednou infikujete, tak je jenom otázkou času, kdy se vaše zhouba (hlavně pro čas a peněženku ;)) projeví naplno >:D >:D >:D

... a kromě toho jsem i přes můj věk (starší AFOLové prominou  :)) docela hravý, tvořivý, baví mě to strašně móóóóc a hrozně nerad bych se někdy dopracoval ke 100% dospěláctví, kdy bych tenhle kousek dítěte v sobě ztratil ...
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

Jarmila

 >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
Navrhuji zakázat přístup na tyto stránky věnované Legu těm srandistům, kteří v anketě zaškrtli políčko "Co je to Lego?".
>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
To je do nebe volající drzost, ba přímo rouhačství (HERESY, BLASPHEMY - to jsem pochytila od "rdk"  :D).
Na pranýř s nimi. S těmi vtipálky.  ;D ;D ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Myska

Vyberu si nějaký set podle obsahu a pak si s ním hraju  :)

Naprosto jsem těm prťavejm kostičkám propadla a domácnost chátrá ...

Micho

Citace od: Myska kdy 04.05.2006, 12:57:56
....
Naprosto jsem těm prťavejm kostičkám propadla a domácnost chátrá ...

Keby len domácnosť ! Niekde aj celé firmy ... !  ;D

muzzo

Už je to lepší, už se mi o něm někdy nezdá.  ;D

Shi-So

Citace od: muzzo kdy 04.05.2006, 17:46:57
Už je to lepší, už se mi o něm někdy nezdá.  ;D

Taky bych se rad nekdy dopracoval do tohoto stavu ;) >:D ;D 8)

Rever

Sice jsem zaškrtl políčko  Stavitel - sety si vybírám podle obsahu, téma nehraje roli, ale spíše bych chtěl mít možnost vybrat  Stavitel - sety si vybírám podle obsahu, téma hraje roli. Chci stavět hlavně hrady a zámky, takže hlavní téma pro mě je hrady a Harry Potter.

JACKTRAVIN

Ahoj

Já jsem zaškrtl první variantu. Lego prostě zbožňuju. Měl bych se někdy pochlubit co mám na chatě za sbírku. Uveřejním nějaká fota v budoucnu. Fakt je, ale ten, že u mne je Lego doslova koníčkem. V dětství jsem si s Legem hrál a před 5 lety jsem ho na chatě opět vyndal z krabic, postavil, nechal si zhotovit od truhláře speciální stůl a začal sbírat a zvětšovat sbírku. Tak od každého něco.

Ravenhorn

sběratel kupuji jen to co právě chci.  ;D
Castle, Pirates a Star Wars.

hana

Láska na druhý pohled.První pohled byl špatný pohled.  ;)
Je to závislost.Pokud vidím co nemám a potřebuju, prožívám pravá muka.
Můj vztah je velmi osobní a k Legu se musí celá rodina včetně dítěte chovat náležitě a s úctou.
Díky Legu jsem znovu poznala ten krásný pocit z dětství a Vánoce zase mají smysl.  :D

inetovka20

Jsem taky závislý na legu... moje okolí si myslí, že jsem pako  ;D

" Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl, a když kouká aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je! "  Jan Werich

lsdage

Citace od: inetovka20 kdy 12.08.2007, 12:13:23
Jsem taky závislý na legu... moje okolí si myslí, že jsem pako  ;D
Jsme taky zavisly a co si moje okoli mysli je mi nekde (razim teorii, ze uchylky je potreba pestovat  >:D )

TomKQT

Nemůžu hlasovat, protože mi žádné varianta nevyhovuje.
Lego nekupuju, všechny co mám jsem dostal jako kluk (v relativně krátkém rozmezí, nejdříve Lego nebylo a pak jsem už z toho vyrostl).
Ale i z toho že jsem se ocitl na tomhle fóru je vidět, že vztah k němu mám pořád, to ostatně je vidět i z toho v jakém stavu ho mám uchované.
Takže sběratel? Ne.
Stavitel? Už ne. I když čas od času si nějaké vytáhnu, i na "stará" kolena  ;D
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

otaznik

Citace od: TomKQT kdy 29.08.2007, 18:15:01
Nemůžu hlasovat, protože mi žádné varianta nevyhovuje.
Lego nekupuju, všechny co mám jsem dostal jako kluk (v relativně krátkém rozmezí, nejdříve Lego nebylo a pak jsem už z toho vyrostl).
Ale i z toho že jsem se ocitl na tomhle fóru je vidět, že vztah k němu mám pořád, to ostatně je vidět i z toho v jakém stavu ho mám uchované.
Takže sběratel? Ne.
Stavitel? Už ne. I když čas od času si nějaké vytáhnu, i na "stará" kolena  ;D

Opravdu zvláštní. Zatím nevím o nikom zde na foru, kdo by měl jen nakoupené LEGO a teď sbírku dál nerozšiřoval (nebo se o to nepokoušel).

Jarmila

Citace od: otaznik kdy 29.08.2007, 21:11:27
Citace od: TomKQT kdy 29.08.2007, 18:15:01
Nemůžu hlasovat, protože mi žádné varianta nevyhovuje.
Lego nekupuju, všechny co mám jsem dostal jako kluk (v relativně krátkém rozmezí, nejdříve Lego nebylo a pak jsem už z toho vyrostl).
Ale i z toho že jsem se ocitl na tomhle fóru je vidět, že vztah k němu mám pořád, to ostatně je vidět i z toho v jakém stavu ho mám uchované.
Takže sběratel? Ne.
Stavitel? Už ne. I když čas od času si nějaké vytáhnu, i na "stará" kolena  ;D

Opravdu zvláštní. Zatím nevím o nikom zde na foru, kdo by měl jen nakoupené LEGO a teď sbírku dál nerozšiřoval (nebo se o to nepokoušel).

Klídek. Necháme tohoto nového člena dozrát. On se časem vytříbí.  ;D ;D ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

TomKQT

Citace od: otaznik kdy 29.08.2007, 21:11:27
Citace od: TomKQT kdy 29.08.2007, 18:15:01
Nemůžu hlasovat, protože mi žádné varianta nevyhovuje.
Lego nekupuju, všechny co mám jsem dostal jako kluk (v relativně krátkém rozmezí, nejdříve Lego nebylo a pak jsem už z toho vyrostl).
Ale i z toho že jsem se ocitl na tomhle fóru je vidět, že vztah k němu mám pořád, to ostatně je vidět i z toho v jakém stavu ho mám uchované.
Takže sběratel? Ne.
Stavitel? Už ne. I když čas od času si nějaké vytáhnu, i na "stará" kolena  ;D

Opravdu zvláštní. Zatím nevím o nikom zde na foru, kdo by měl jen nakoupené LEGO a teď sbírku dál nerozšiřoval (nebo se o to nepokoušel).
Někdo musí být první, ne?
Já to neberu jako sbírku v tom pravém slova smyslu. Nejsem sběratel LEGO. Je to moje oblíbená stavebnice, mám na ni spoustu vzpomínek, dokonce i novějšího data, nikdy jsem mé krabice nevyhodil někam na půdu nebo do sklepa, i teď je mám asi metr a půl od počítače (ve skříni). V posledních letech jsem se jím zabýval z "technické" stránky - zjistit přesné rozměry a vymodelovat na počítači ve 3D.
Ale sbírat? Kupovat další? To mi zatím na mozek nepřišlo.
Mimochodem, když rodiče viděli, že LEGO pořád občas "oživím", mamka "vyhrožovala" že mi se srandy na Vánoce nějaké zase koupí, jako vzpomínku na dětství. Bohužel to zatím neudělala :D
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

Darth

Citace od: TomKQT kdy 29.08.2007, 22:11:02
Někdo musí být první, ne?
Já to neberu jako sbírku v tom pravém slova smyslu. Nejsem sběratel LEGO. Je to moje oblíbená stavebnice, mám na ni spoustu vzpomínek, dokonce i novějšího data, nikdy jsem mé krabice nevyhodil někam na půdu nebo do sklepa, i teď je mám asi metr a půl od počítače (ve skříni). V posledních letech jsem se jím zabýval z "technické" stránky - zjistit přesné rozměry a vymodelovat na počítači ve 3D.
Ale sbírat? Kupovat další? To mi zatím na mozek nepřišlo.
Mimochodem, když rodiče viděli, že LEGO pořád občas "oživím", mamka "vyhrožovala" že mi se srandy na Vánoce nějaké zase koupí, jako vzpomínku na dětství. Bohužel to zatím neudělala :D

Mno, když jsme u toho vyhrožování - když máti začne hudrovat, že už nejsem malý, že za to vyhazuju moc peněz a podobně, tak se jí zeptám, jestli mám jít ty peníze radši prochlastat - nato uzná, že Lego je vlastně docela fajn koníček  ;D

A když ti začne hudrovat, že ti na vánoce koupí Lego, tak nadšeně souhlas a aspoň nedostaneš další pantofle a ponožky, ale fajn stavebnici.

Sbírání se vyplatí, člověk má radost hned 4x - když mu přijde nový set, když otevře krabici, když model postaví a když si odfajfkuje další UCS ze seznamu chybějících. A to je přesila proti smutným zprávám - ta je v podstatě pouze jedna, a to když přijde výpis z účtu...

otaznik

Citace od: TomKQT kdy 29.08.2007, 22:11:02
V posledních letech jsem se jím zabýval z "technické" stránky - zjistit přesné rozměry a vymodelovat na počítači ve 3D.


A není to trochu zbytečná práce, když tohle už někdo (několikrát) udělal a dal volně k dispozici? Neber to jako útok, jen mě to zajímá.  :)

TomKQT

Citace od: otaznik kdy 29.08.2007, 22:45:44
Citace od: TomKQT kdy 29.08.2007, 22:11:02
V posledních letech jsem se jím zabýval z "technické" stránky - zjistit přesné rozměry a vymodelovat na počítači ve 3D.


A není to trochu zbytečná práce, když tohle už někdo (několikrát) udělal a dal volně k dispozici? Neber to jako útok, jen mě to zajímá.  :)
Odpověď má dvě části:
- Bezvadně jsem se na tom naučil různé techniky modelování v tom 3D software a to modelování jako takové mě bavilo.
- Hledal jsem (pozn.: pár roků zpátky) hotové kvalitní modely zadarmo na internetu, ale nenašel. Jestli máš v rukávu nějaký odkaz tak sem s ním (resp. možná tu na fóru něco bude, zkusím pohledat). Co jsem tenkrát našel byla tak akorát nějaká figurka, která ale měla do reality hodně daleko.
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.