"Jak jsem se potkal s legem"?

Založil Maci, 03.08.2005, 21:48:01

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

"Jak jsem se potkal s legem"?

Jako dítě jsem ho měl a kupuji si ho teď pro sebe
36 (67.9%)
Jako dítě jsem ho měl a kupuji ho pro děti
1 (1.9%)
Jako dítě jsem ho měl a kupuji si ho pro sebe a svádím to na děti
7 (13.2%)
Neměl jsem lego a teď si dělám radost pro sebe
2 (3.8%)
Neměl jsem lego a teď ho kupuji pro děti
1 (1.9%)
Neměl jsem lego a teď si dělám radost a svádím to na děti
6 (11.3%)

Celkem hlasů: 47

Maci

Mezi vláčkaři padl návrh na vytvoření ankety a protože je to téma  které může zaujmout všechny, tak jsem jí zařadila sem.

Police collector

Já ho potkal jako malý v Brně, pak sem dostal doktoru a od té doby Lego sleduju. Poté co jsem přišel o podstatnou část sbírky (vhozena omylem do popelnice) jsem začal s budováním nové. Čest práci soustruzi a soustružky ku prostěchu AFOLOVě demokratické vlasti !
Terminated.

myth

Ako som sa dostal k Legu? Odpoveď je tu.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Micho

Chýba mi tam ešte jedna možnosť: Neměl jsem lego a teď si dělám radost pro sebe aj děti (a sem tam to na nich svádím).

Maci - dá sa to tam ešte pichnúť?

Dickie

Citace od: Micho kdy 03.08.2005, 22:42:09
Chýba mi tam ešte jedna možnosť: Neměl jsem lego a teď si dělám radost pro sebe aj děti (a sem tam to na nich svádím).

já jsem to zahrnula pod tu poslední z uvedených

u nás se to taky má "neměla jsem lego a teď si to vynahrazuju pod průhlednou záminkou, že až Kuba povyroste, budeme rádi, že to lego máme"  ;D
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

Micho

Ja mám radosť, keď vidím, že decká niečo tvoria a ich to baví ... Oni stavajú určite viac. Ja som hlavne teoretik a investor. Ale sem tam aj ja niečo postavím. Tak 80% k 20% v prospech detí ... Teda volím predposlednú možnosť aj keď časť pravdy je v poslednej ...   ;)

muzzo

Citace od: Police collector kdy 03.08.2005, 22:30:09
Já ho potkal jako malý v Brně, pak sem dostal doktoru a od té doby Lego sleduju. Poté co jsem přišel o podstatnou část sbírky (vhozena omylem do popelnice) jsem začal s budováním nové. Čest práci soustruzi a soustružky ku prostěchu AFOLOVě demokratické vlasti !

Tak ten omyl bys měl popsat podrobněji. :o

Maci

Znám lidi, co se jim tchyně ( nebo tchán) nikdy s dárkem nezavděčí, ale já jsem asi fakt výjimka. Úplně první lego jsem totiž dostala od manželovy maminky. Byl to Závěrečný souboj Harryho Pottera a původně ho dostala dcerka k Ježíšku, ale já jsem jí ho okamžitě zabavila pod záminkou, že by to ještě neuměla sestavit. A v lednu jak začali výprodeje tak už jsme obě utíkaly do obchodu přikoupit další lego.

Mates

Citace od: Micho kdy 03.08.2005, 22:42:09
Chýba mi tam eąte jedna moľnos»: Neměl jsem lego a teď si dělám radost pro sebe aj děti (a sem tam to na nich svádím).

Maci - dá sa to tam eąte pichnú»?

Já bych měl taky ještě jednu možnost:
Jako dítě jsem ho měl a kupuji si ho pro sebe a budu na to svádět děti   :D ;D

Můj úplně první set byl traktůrek č.625 a od té doby se to se mnou veze...  :D ;D

peter

Citace od: Mates kdy 05.08.2005, 08:44:03
Můj úplně první set byl traktůrek č.625 a od té doby se to se mnou veze... :D ;D

No já se nestačim divit :o i já jsem tohle Lego dostal první. Rodiče mi tenkrát k tomu ale ještě daly BASIC set 740. Bylo to na vánoce roku 1987, což mi bylo sedm let ;) Od té doby jsem si již nepřál žádné jiné hračky a to platí do dnes ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

myth

Citace od: Mates kdy 05.08.2005, 08:44:03
Já bych měl taky ještě jednu možnost:
Jako dítě jsem ho měl a kupuji si ho pro sebe a budu na to svádět děti   :D ;D

Jj, táto možnosť by bola ideálna. V jej neprítomnosti som zahlasoval za "jako dítě jsem ho měl a kupuji si ho pro sebe" ;)
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Dickie

Citace od: myth kdy 05.08.2005, 10:26:05
Citace od: Mates kdy 05.08.2005, 08:44:03
Já bych měl taky ještě jednu možnost:
Jako dítě jsem ho měl a kupuji si ho pro sebe a budu to svádět na děti   :D ;D

Jj, táto možnosť by bola ideálna. V jej neprítomnosti som zahlasoval za "jako dítě jsem ho měl a kupuji si ho pro sebe" ;)

vždyť to je evidentně "Jako dítě jsem ho měl a teď ho kupuju pro (budoucí) děti", jen si s tím zatím hraju sám, aby ho dostaly už vyzkoušený  ;D
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

Aki

Citace od: Dickie kdy 05.08.2005, 10:41:28
vždyť to je evidentně " jen si s tím zatím hraju sám, aby ho dostaly už vyzkoušený  ;D
To teda ne! Je moje a na to ať mi nikdo nešahá! Děti mají svoje lego a s tím ať si řádí do alelůja!
Abych se nezdál jako úplný necita, tak občas jim to svoje půjčím, ale to musí být setsakra hodné, aby si takovou odměnu zasloužili!  ;)

otaznik

Citace od: peter kdy 05.08.2005, 09:52:20
Citace od: Mates kdy 05.08.2005, 08:44:03
Můj úplně první set byl traktůrek č.625 a od té doby se to se mnou veze... :D ;D

No já se nestačim divit :o i já jsem tohle Lego dostal první. Rodiče mi tenkrát k tomu ale ještě daly BASIC set 740. Bylo to na vánoce roku 1987, což mi bylo sedm let ;) Od té doby jsem si již nepřál žádné jiné hračky a to platí do dnes ;D

To je dost zajímavé, vzhledem k tomu, že set 625 je z roku 1978 a tys ho dostal o 9 let později...

Mates

Citace od: peter kdy 05.08.2005, 09:52:20
Citace od: Mates kdy 05.08.2005, 08:44:03
Můj úplně první set byl traktůrek č.625 a od té doby se to se mnou veze... :D ;D

No já se nestačim divit :o i já jsem tohle Lego dostal první. Rodiče mi tenkrát k tomu ale jeątě daly BASIC set 740. Bylo to na vánoce roku 1987, coľ mi bylo sedm let ;) Od té doby jsem si jiľ nepřál ľádné jiné hračky a to platí do dnes ;D
Na vánoce roku 87 jsem ten set měl již pěkně "jetej", ale velmi rád! Později jsem k němu dostal set 6382, z něhož mi již několik dílků chybělo a nyní to dávám dohromady...  :D

Mates

Citace od: otaznik kdy 05.08.2005, 11:10:40
Citace od: peter kdy 05.08.2005, 09:52:20
Citace od: Mates kdy 05.08.2005, 08:44:03
Můj úplně první set byl traktůrek č.625 a od té doby se to se mnou veze... :D ;D

No já se nestačim divit :o i já jsem tohle Lego dostal první. Rodiče mi tenkrát k tomu ale jeątě daly BASIC set 740. Bylo to na vánoce roku 1987, coľ mi bylo sedm let ;) Od té doby jsem si jiľ nepřál ľádné jiné hračky a to platí do dnes ;D

To je dost zajímavé, vzhledem k tomu, ľe set 625 je z roku 1978 a tys ho dostal o 9 let později...
Za komunismu bylo možné všechno....  :D ;D >:D Myslím, že nějaká časová prodleva tam ale bývala, než se nové sety LEGA dostaly na pulty ČSSR  ::)

otaznik

Citace od: Mates kdy 05.08.2005, 15:17:54
Za komunismu bylo možné všechno....  :D ;D >:D Myslím, že nějaká časová prodleva tam ale bývala, než se nové sety LEGA dostaly na pulty ČSSR  ::)

No, já ten set dostal asi v roce 1980, pochybuju, že by se o 7 let později dal normálně koupit. V té době jsem se o LEGO HODNĚ zajímal, navíc Tuzex byl za rohem a já kolem výlohy a někdy i v krámě šmejdil každej den. To byly časy, vzpomínám, jak jsem za výlohou viděl nádhernou krabici s 6367. Ten set jsem ale nikdy neměl...

Jindroush

I když to vemeš tak, že já v Čechách koupil boxed 5571 s rokem výroby 1996 loni?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 05.08.2005, 17:09:08
I když to vemeš tak, že já v Čechách koupil boxed 5571 s rokem výroby 1996 loni?
Řekl bych, že to byl trošku jiný případ, teď je LEGO téměř všude, navíc tebou zmiňovaný set je docela drahý, kdežto 625 je skoro to nejmenší. Neříkám, že by to nebylo možné v té době koupit, jen mě to hodně překvapuje.

Colonel32

no, ja dostal jeden set (modre koleje) asi 20 let po te, co se prestal vyrabet... blbe se prodaval, a nejake firme se zasekl na skladu, no...

Vejr

První lego jsem dostal na Vánoce 1989 (bylo mi 5 let) a byl to set 6394. Lego jsem si ihned oblíbil a brzy jsem začal dostávat další sety. Další byly myslím 6386 a 6357, což mi jen podpořilo v zaměření na město, ale pak jsem dostal i nějaké rytíře (ale jen menší sety) a piráty, nakonec i něco z vesmíru :) Nějaké lega jsem si koupil i sám, ale většinou jsem je dostával (Vánoce, narozeniny, svátek). Poslední lego jsem dostal někdy v polovině roku 1996 (6543) a pak už začali i jiné zájmy atd. a lego šlo postupně více stranou. Ani přesně nevím kolik mám vlastně setů.. tipuji tak kolem 20ti (teď jsem línej to počítat), ale dost jich malinkých. Lego se mi dlouhý čas válelo v lodnách pod postelí, jen občas si s ním hráli neteře, synovci... Asi před dvěma lety jsem chtěl dát lego dohromady... postavit všechny sety a nějak to rozumně uskladnit, ale udělal jsem to jen tak z půlky :) Hodně dílků se mi za ty roky poztrácelo, pár jich je polámaných a potřebují nahradit. Tenkrát se mi nepodařilo najít žádný zdroj kde bych si mohl dílky dokoupit, jen v zahraničí a to se mi zrovna nechtělo, ale teď se mi povedlo najít Vás, www.kostky.org a když jsem si zde pročetl nějaké diskuze a prohlédl fotky, dost mě to na-motivovalo dát to svoje lego konečně dohromady. Tak teď dělám velkou inventuru kostek abych zjistil co všechno budu muset dokoupit. Zatím největší nedostatky jsou světýlka (placky 1x1 průhledné), páčky a vůbec hlavně ty malé dílky. Asi nejvíc mě zaráží jak jsem mohl poztrácet úplně všechny penízky... měl jsem jich asi 48 (asi 6 truhel) a nemám ani jeden :) No snad to všechno půjde sehnat. Já vlastně ani nikdy neviděl své lego všechno postavené, vždy něco chybělo, tak se na docela těším až to budu mít zas pohromadě a postavené. Zatím ale moc neplánuji že bych začal kupovat i nové či použité sety.

Colonel32

zacinat MetroPSTckem? tak na rozjezd to skutecne neni spatne  ;D Jinak, svetylka ani packy nebudou zadny prolem, spise se modli, aby ti tam nechybely nejake raritni dily, treba modrej rack winder, nebo ty dve placky, co jsou nad vjezdem do myci linky, to byses docela prohnul...

Vejr

Hehe... tyhle unikátní dílky mám naštěstí všechny, včetně všech těch Tile 2x2 s nestandardními obrázky - ty by se asi fakt blbě sháněli. Jsou to asi 2 hodiny co jsem ten set kontroloval podle http://www.peeron.com/inv/sets/6394-1 a asi až na tohle mi chybí jen maličkosti :) Ale zjistil jsem že na této stránce jsou chyby... třeba zde není vůbec uvedený 1x Yellow Brick 1 x 4 :) a Yellow Plate 1x1 mají být 4 a ne jen 2 :) a do třetice Plate Yellow 1x4 je tu uveden že má být 7x ale kam ten sedmý použít to nevím :) Na střechu je jich potřeba jen 6 a jinde ho není potřeba :) A ještě se mi nelíbil OldBrown Minifig Hairbrush - uvádějí že má být jen jeden, ale myslím že mají být minimálně dva :)
Už jsem podle toho kontroloval několik setů a tohle byla zatím první nesrovnalost, jinak je to dobrá pomůcka :)

betakaroten

Jak jsem se potkal s legem? Jako dítě jsem ho měl a kupuji si ho pro sebe a svádím to na bráchu (je o 13 let mladší), i když už se nám slibně rozvíjí spolupráce (tj. všechno je na podlaze u něj a já mám uklizeno ;D ). Jenže teď půjdeme oba do prvního ročníku - brach na ZŠ a já na VŠ, kde začínáme až v říjnu a já se bojím, abych ho moc neodtrhával od učení :(