(vlastní) Zábavní park + horské dráhy

Založil Chairudo, 24.06.2016, 12:09:15

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

#30
Přesně tak, kopec před zatáčkou je výjezdový, pak čeká pasažéry krátká kochací jízda v cca 60 metrech s následným sešupem.
Na fotce to není moc vidět ale každý kopeček je o cca 15cm/15% menší než ten předchozí.
U vlakových kolejí je minimální tření, tak doufám že tam víc jak 20% ztráty výšky nebude, kdyby ano, můžu tomu třeba na každém druhém kopečku pomoci dalším tažným lanem ve vrchní části.
Taky můžu ten první kopec ještě zvětšit.
Nějak to vymyslím  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Citace od: Chairudo kdy 10.08.2016, 01:14:54
Omlouvám se velice za tento kacířský dotaz, ale zná někdo dobrý způsob jak ohýbat vlakové koleje?

Chtěl bych udělat trasu pro velkou horskou dráhu z těchto plastových kolejí, jednoduše proto že je to nejlepší řešení co se týče nejmenšího tření. Potřebuji pár rovných kusů pozohýbat nahoru/dolů v +- 10 stupňových úhlech abych vytvořil souvislou vrstvu.

díky
S tím ohýbáním kolejí mě napadla ještě jedna možnost - rozřezat napůl koleje z horské dráhy Friends 41130. Tak by jsi z každého dílu dostal konkávní a konvexní polovinu , které ti po slepení udělají požadované oblouky pro údolí a vrcholy.

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

Friends koleje mají úplně jiný rozchod, jsou uzoučké. I tak jsou ty obloučky moc malé, musí být tak čtvrt-půlmetrové.
ale díky za nápad :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Vytvořil jsem celkem slušný design horské dráhy na cca 2x6 baseplate 48 se kterým jsem spokojený, když se mi podaří sehnat potřebné díly tak bude příští léto/podzim někde stát :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Marty713

Jsi si jistý tím kopcem uprostřed? Vypadá to zajímavě a přiznám se, že jsem ještě na žádné horské dráze neviděl průjezdy konstrukcí (ale já těch drah vůbec moc neviděl). Měl bych strach o ztrátu energie. Je tam dlouhé klesání, ale s malým kopcem, které končí do zatáčky na úrovni jednoho "panelu" a pak do kopce až na 4 panely...

Vlastně máš dva vrcholy nad sebou a přitom vyšší je ten druhý. Kdybys to prohodil, možná by to bylo lepší. Ale nevím, ty jsi odborník. :)

Foton

Průjezd konstrukcí "mimo úrovňové křížení trati" tam musí být alespoň 1. Jinak by trať musela být "pomačkané O".
Spíš by mě zajímalo kde bude nástupiště. V zatáčce?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Marty713

#36
Citace od: Foton kdy 01.09.2016, 12:09:05Průjezd konstrukcí "mimo úrovňové křížení trati" tam musí být alespoň 1. Jinak by trať musela být "pomačkané O".

To je jasný, ale 5krát už mi přijde vážně netradiční. :o

Nástupiště by mělo být asi těsně před vlekem, takže tam, kde je ta kraťoulinká rovinka? :)

Já to myslel nějak takhle:

Chairudo

#37
Citace od: Marty713 kdy 01.09.2016, 15:36:58
To je jasný, ale 5krát už mi přijde vážně netradiční. :o

Ehm, doufám, že se nezděsíš, když to uvidíš 15X  >:D



Citace od: Marty713 kdy 01.09.2016, 10:48:44
Jsi si jistý tím kopcem uprostřed? Vypadá to zajímavě a přiznám se, že jsem ještě na žádné horské dráze neviděl průjezdy konstrukcí (ale já těch drah vůbec moc neviděl). Měl bych strach o ztrátu energie. Je tam dlouhé klesání, ale s malým kopcem, které končí do zatáčky na úrovni jednoho "panelu" a pak do kopce až na 4 panely...

Vlastně máš dva vrcholy nad sebou a přitom vyšší je ten druhý. Kdybys to prohodil, možná by to bylo lepší. Ale nevím, ty jsi odborník. :)

Tak by to za normálních okolností bylo, ale u Lego modelu který se řídí trochu jinými fyzikálními zákony než skutečný několikatunový vozík, je místo cca 5-10% ztráty převýšení po sjezdu, kolem 35-40% a vagónek by tak nedojel. Takže počítám se dvěma tažnými výjezdy, ten hlavní a druhý bude ten poslední větší uprostřed.
Takové jsou moje představy, jak to bude ve skutečnosti uvidím,  až dorazí díly a začnu stavět.

Citace od: Foton kdy 01.09.2016, 12:09:05
Spíš by mě zajímalo kde bude nástupiště. V zatáčce?

S nástupištěm jsem zatím nepočítal, jestli bude tak v rovince hned před výjezdem.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Marty713

Citace od: Chairudo kdy 01.09.2016, 22:48:31Ehm, doufám, že se nezděsíš, když to uvidíš 15X  >:D

Přiznávám, že se mi při pohledu na tu propletenou potvoru udělalo trochu mdlo. Fujtajbl! :o >:D

Chápu. Pokud tam budou dva vleky, tak to pak beru zpět. Ta ztráta energie je vážně vysoká. Na druhou stranu se díky dalšímu vleku nemusíš tolik omezovat a dráhu ještě o kus prodloužit nebo udělat zase o něco zajímavější. Záleží jak vysoko bude druhý vlek stoupat.

Držím palce a moc se těším na prototyp! :)

Chairudo

Tak jsem konečně sehnal všechny díly a vytáhl z LDD můj nový řetízkáč, tentokrát zcela neúmyslně lehce laděný do Friends.
Velikostně 24x24 studů a výška asi 25 bricků, přidávám i druhé foto k porovnání se šneky  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

U toho řetízkáče mě opravdu zaujalo upevnění sedaček k řetězům - do plate se zobáčkem je strčený držák malířského válečku, na který je navlečený stud z konce řetězu. Neber to jako narážku, ale trochu mi to připomnělo okřídlenou hlášku "Proč to dělat jednoduše, když to jde i složitě?" ;D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Igorus

Pěkný  ;D Beru do Friends městečka  ;)

milanv

Pěkné. A taky mě zaujalo to zavěšení sedaček, líbí se mi. Je to superpevné, dělá to zároveň opěradlo k sedačce a úchyt pro bezpečnostní řetízek. Na miniaturním prostoru několik funkcí naráz.
Pán na Žlutém hradě

Chairudo

Úplně jsem zapomněl že tu mám vlákno ;D
- tak posílám alespoň momentku jak projekt pokračuje, teď už mám na hotovo jednu délku a pracuji na té nižší zatáčce.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

skywalker007

Tak tohle je fakt dobrý a velký,kolik to měří? Můžu se jen zeptat,jak si ohýbal koleje a kde jsi sehnal tolik těch děravých hnědých panelů?

Chairudo

podstava má 120x620cm, max výška asi 125cm. Ohýbám horkovzdušnou pistolí, není to žádná sranda nahřát to na správnou teplotu abych ohýbal, ale nedeformoval  :D
Panel seženeš na Bricklinku nebo na BRICKS & PIECES po 200x, nevím kolik jich tam ještě je.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

papluh

Tie koľaje si ohýbal dokiaľ ti to vyšlo čo sa týka pohybu ? Aby to šlo dostatočne rýchlo a nevyletelo.

Chairudo

Kolejí sem naohýbal kolem 50 v různých úhlech jaké jsem si myslel že budu potřebovat, pak jsem část pospojoval a postavil na hotovo a testoval jak se to chová. Když to nefungovalo, tak jsem to rozebral, něco vyměnil, přestavěl, posunul, změnil úhel, výšku... a zase testoval jak se to chová. A takto jsem každý metr dráhy přestavěl tak na 10x.
Je to extrémně titěrná práce jen pro ty nejtrpělivější lidi na světě.
Kdyby to bylo jen statický model tak už je dávno hotovo, ale aby to jezdilo s 95% úspěšností, tak to si ještě pohraju :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Citace od: Chairudo kdy 09.05.2017, 01:55:34
....... práce jen pro ty nejtrpělivější lidi na světě......

No já bych použil jiné slovo, ale vypadá to opravdu velkolepě  ;) Nějaké testovací (krátké video) by nebylo ?

Pool

To je brutální stavba  :o :o. To tě doma musí mít rádi, že jim to tam tak stavíš nebo už máš na to stavění speciální byt?  >:D.

A už se těším na video ukázku, jak to pěkně jezdí  :).

Vasyk

Tome, toto je vážně úlet. Jsi borec, že jsi se nenechal odradit a dotáhneš to do konce.

davroman

Až tohle uvidí tenhle, tak jsem zvědav, co zněj vypadne.   ;D ;D ;D

Citace od: miho kdy 26.04.2017, 09:37:07
"... jestli jim ty kostky někdo dá, anebo to prostě nějakej blázen, ty vole, staví doma a pak to vystaví."

Tomáši, je to neuvěřitelná stavba. Těším se, až to jednou uvidím naživo.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Chairudo

Díky za ohlasy :D

Poole, musel jsem si pronajmout místnost s rovnou podlahou, u mě v paneláku není rovinka ani prostor ;D

A zde je malá ochutnávka
https://www.youtube.com/watch?v=wzVAfFb7iA4
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

over86c

Video je fakt super, vypadá to hodně dobře.

honzicek22

Koukám, že jsi kapečke pokročil od "obyvákové" verze. Akorát to na fotkách ani tom videu tak nevynikne jak ve skutečnosti...

werny

Paráááda!
Horší než v Legolandu:)

Daniel

Na videu to vypadá dost dobře, jsem zvědav až to uvidím v reálu a až to bude jezdit celé. Zatím drsný projekt! ;)

mirek

Nemám slov. Grandiózní.

...ale přece. Dovol mi Tomáši malé vylepšení: vozíčky bych udělal podstatně barevnější a křiklavější.
                                                                        instaloval bych dvě LED diody napojené na baterii... při jízdě by to bylo velice efektní...jen světelná
                                                                        čára na fotce.
Promiň, ujíždím nejen na kostkách, ale i na LED osvětlení.

peki


milanv

Dráha jako taková je suprová. Další posun kupředu, další ukázka, co všechno je možné.

No a kolik práce ti pak ještě po odladění dráhy samotné zaberou detaily okolo, to se uvidí. Myslím, že hromadná výroba stromů do kolejiště bude proti tomu selanka :)

A budeš mít něco i do Olomouce, třeba menšího?
Pán na Žlutém hradě