1000steine-Land 2006

Založil 1000steine, 01.04.2006, 13:56:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

1000steine

Hi@all!

I would like to invite you to this year's "1000steine-Land", the AFOL meeting and public expo of the german LEGO Fangroup 1000steine.de.

I got an email from Jindroush this week, asking for some more information; so I thought I should tell you a little bit more here. For any questions I suggest to contact Jindroush, since I'm not able to step in here regulary or drop me a note (in English or German) at rene@1000steine.com THANKS!

The event will be held in August, with this timeframe:

Friday, 18.8.2006: AFOLs Day only. Access for AFOLs only, this means, 1000steine-members and AFOLs from other NGs like you from kostky.org etc. On this day, we will have much time for ourself, without any public visitors. We will have some workshops, games etc. (all unplanned thus far).

Saturday and Sunday, 19./20.8.2006: Public Expo

Monday: Tear down.

People who would like to show their MOCs, can set up Thursday noon, the whole Friday and Saturday before we're open to the public; so there's much time to arrange all without getting stressed.

Showing MOCs is FREE of course.

Tickets for Saturday and Sunday are available on the main entrance during the two days (Euro 5.00) but I will send FREE tickets for kostky.org-folks who are showing MOCs a few weeks before the event  :)

If possible, please show the models and MOCs at least the whole Saturday and Sunday, so that we have no empty tables during the public expo. Though it's possible to tear down earlier on Sunday in case you would like to get it home the same evening, of course!

The attending fee for the AFOLs Day on Friday isn't calculated yet, we will have lunch, maybe a special event kit etc.pp., but we don't know the exact cost at the moment.

We have a special arrangement with a local hotel, we used it the last times too and all were happy with it. Most of us and our friends will be staying there, so it could be of interest for you. We get a special rate: The price per night and per room (not per person!) is Euro 55.00 including breakfast. E.g. if you're 2 persons arriving Thursday and leaving Sunday, this would be 3 nights = Euro 165.00. They have single rooms and double bed rooms, price is the same for both.

If you need a room, please contact me at rene@1000steine.com.

Also we have the opportunity to get meals much cheaper during the weekend for a couple of people, I think we will use this option like last year for all people who are showing MOCs.

Seeing forward to meet you in August,
have a good weekend,

René
www.1000steine.de



Jindroush

#1
Psal jsem Renému Hoffmeisterovi, šéfovi 1000steine.de, o nějaký info týkajicí se 'německého Brickfestu', tj.  1000 Steine Land.

Velmi zkráceno:
Rád by vás tam pozval.
Informace půjdou všechny přes mě (Jindroushe), protože sem pravidelně nebude chodit.

Datum: 18.-20.8.2006
Místo: Berlín

Pátek, 18.8.2006: Den pouze pro AFOLy, bez veřejných návštěvníků.
Sobota/Neděle 19.-20.8.2006: veřejná část

Vlastní MOCy je možno nainstalovat od čtvrtka poledne, celý pátek a část soboty. Vystavování MOCů je zdarma.

Lístky na so/ne se budou prodávat na místě po 5 euro. Pokud někdo z nás přiveze MOC, dostane volňásek. MOCy by bylo nejlépe vystavovat celou so/ne, aby nebyly prázdné stoly.

Vstupné na pátek ještě není určeno, bude v něm oběd, možná i nějaké materiály (event kit).

Pokoje jsou k dispozici v hotelu, cena je 55 euro za pokoj a noc. Pokoje jsou jedno a dvoulůžkové.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)


Aki

#3
Je nějak stanovena velikost MOCu? Jako jestli tam přijedu s jedním autíčkem a hned mám volňásek a tak.? >:D

Jindroush

Ta vostuda by za 5 ojro nestála, ne? Viděl jsi ty fotky?  8)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

Citace od: Jindroush kdy 02.04.2006, 09:32:56
Ta vostuda by za 5 ojro nestála, ne? Viděl jsi ty fotky?  8)
Tož viděl, ale taky znám Čecháčky.  ;) Neptám se k vůli sobě (já ani autíčka nestavím), ale pro úplnost informace.. ;) >:D

PS já bych tam mohl vyrazit, tak až dodělám tu věž a pár dalších věcí okolo ní...  ::)

Colonel32

Vhledem k tomu, ze aki tu neni jediny, kdo stavi hrady, tak by se dal udelat i nejakej trochu vetsi projekt, a pospojovat to dohromady do vysledneho dila... jenze me trochu desi predstava, ze tam nekam vystavil treba Plukovnika Foxe, A lup, pujde okolo nezbedne decko nebo ujetej sberatel, a barding od ninju, (10usd) cernej shortsword (12usd) a komletni kolekce bilejch kridel (cca 10usd, avsak skoro nesehnatelne) zmizi v propadlisti dejin....

Shi-So

Citace od: Colonel32 kdy 02.04.2006, 12:14:15
Vhledem k tomu, ze aki tu neni jediny, kdo stavi hrady, tak by se dal udelat i nejakej trochu vetsi projekt, a pospojovat to dohromady do vysledneho dila... jenze me trochu desi predstava, ze tam nekam vystavil treba Plukovnika Foxe, A lup, pujde okolo nezbedne decko nebo ujetej sberatel, a barding od ninju, (10usd) cernej shortsword (12usd) a komletni kolekce bilejch kridel (cca 10usd, avsak skoro nesehnatelne) zmizi v propadlisti dejin....

Chapu tvoje obavy ,ale mam pocit ,ze v nekterych vecech jsou ve svete trochu dal nez my... ::)

Colonel32

Citace od: Aki kdy 02.04.2006, 12:16:06
Však tam přece nemusí jít o vystavení vzácných dílků, ale o ty stavbičky ne?  >:D >:D

jo, ale nerikej, ze byses i s tema stavbama bezproblemu rozloucil...

Colonel32

Citace od: Shi-So kdy 02.04.2006, 12:18:29
Chapu tvoje obavy ,ale mam pocit ,ze v nekterych vecech jsou ve svete trochu dal nez my... ::)

Nechci byt pokusny kralik....

Dansson

No, už sem o tom, že pojedu uvažoval dříve, takže sem se chtěl zeptat jestli to rovněž někdo plánuje.
Jinak, když sem si to vše četl tak mě jako první hned napadlo to co Colonela, asi jsme na takové situace bohužel zvyklí.............

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 02.04.2006, 12:14:15
Vhledem k tomu, ze aki tu neni jediny, kdo stavi hrady, tak by se dal udelat i nejakej trochu vetsi projekt, a pospojovat to dohromady do vysledneho dila... jenze me trochu desi predstava, ze tam nekam vystavil treba Plukovnika Foxe, A lup, pujde okolo nezbedne decko nebo ujetej sberatel, a barding od ninju, (10usd) cernej shortsword (12usd) a komletni kolekce bilejch kridel (cca 10usd, avsak skoro nesehnatelne) zmizi v propadlisti dejin....
IMHO to tam nehrozí, na takovémhle druhu výstav jsou stoly s modely cca 1 metr od návštěvníků, navíc je tam páska, která to odděluje.

Jindroush

V ČR nejlépe elektrický ohradník >:D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

hobby

Kéž by se našel někdo té ochoty, že by se ujal nevděčné role organizátora zájezdu. Jel bych, nejen kvůli legu, ale i kvůli samotnému Berlínu. Naposled jsem tam byl ještě za Honeckera. Teď už je to docela jiné něsto.

Peetrs

Citace od: hobby kdy 05.04.2006, 08:42:33
Kéž by se našel někdo té ochoty, že by se ujal nevděčné role organizátora zájezdu. Jel bych, nejen kvůli legu, ale i kvůli samotnému Berlínu. Naposled jsem tam byl ještě za Honeckera. Teď už je to docela jiné něsto.

Pokud by byl zájem, tak mohu zjistit a zajistit na kolik by vyšel autobus na jednodenní zájezd do Berlína. Ráno (v noci) tam, přes den výstava a večer zpět. Muselo, by se, ale najít dostatek lidí. Čím víc duší, tím lacinější bus! ;)


P.S. V případě zájmu se tím, ale začnu zabývat až cca za 14 dní, teď nějak nezvládám a nestíhám zkoušky! :'(

Hansel

Zájezd asi nebude, co? Teď už je asi pozdě něco domlouvat :(
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

Jindroush

Na letošním 1000 Steine Land byly zajímavé modely. Například:
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Nebo těchto 6 modelů.  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 19.08.2006, 23:47:49
Nebo těchto 6 modelů.  ;)

A právem byli zvoleni MOCem této výstavy  ;D ;D ;D

Cavelon

Citace od: otaznik kdy 19.08.2006, 23:48:56
Citace od: Jindroush kdy 19.08.2006, 23:47:49
Nebo těchto 6 modelů.  ;)

A právem byli zvoleni MOCem této výstavy  ;D ;D ;D

Kto sú títo šťastlivci? 8)

rdk

Citace od: Cavelon kdy 20.08.2006, 09:55:08
Kto sú títo šťastlivci? 8)

Peter, Mates, Colonel32, rdk
otaznik, Jindroush

8)

chadzi

ha, tak konecne vidim celou bandu pohromade. co takhle trochu usmevu ?  ;D

Jindroush

Hehe, to bylo poslední foto z toho dne, všichni sme byli už tak trošku skleslý  8)

(650mb fotoček je připravováno k uploadu na Brickshelf, stay tuned)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

chadzi

tak to uploadovani ti nepreju...

Jindroush

Tak jsem to nakonec prořezal na 613 fotek / 122 MB.

Fotili: rdk, peter, otazník, mates, já.

Pravděpodobně jsou tam tím pádem duplicity, ale snad to je přehledný  ;) Je tam prakticky vše, co bylo v pátek (tj. AFOL's day) k vidění.

Pokud by někdo chtěl nějaký komentář, popř. zvětšit z originálu nějaký detail, ozvěte se.

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=200907
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jonas

Díky za zajímavou a skutečně rozsáhlou fotoreportáž.
Jonas - Můj Brickshelf

chadzi

tak toho Harry Trumana bych chtel videt na vlastni oci - jaky to bylo? btw to stavel amik zijici v DE, nebo nemec?

Jindroush

#27
Mno, já s ním nemluvil, ztratil jsem na chvíli řeč  8)

Podle tohoto
Citace
This is by a LEGO builder from Munich, Germany named Malle Hawking.
je to Němec. (viz také jeho 1000 steine profil)

Jinak říct, co bylo 'nejlepší' je dost těžký, ta laťka je tak vysoko...

New York, Noppingeny, oba béžový kostely a letadlovka byly asi best of the best.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Raistlin M

Kdo postavil koho?
Já tam žádnýho Trumana sculpture nevidím a proč by si Jindroush povídal se sculpturou?
Pokud Jindroush nemluvil se sculpturou, z jakých kostek se staví živí lidé? 8)

chadzi buď do jedné věty komentoval 5 věcí a jen Jindroush mu rozumí, nebo jsem něco přehlídl.

rdk

#29
Citace od: Raistlin M kdy 22.08.2006, 09:19:06
chadzi buď do jedné věty komentoval 5 věcí a jen Jindroush mu rozumí, nebo jsem něco přehlídl.

Chadzi měl na mysli letadlovku USS Harry S. Truman. ;D

viz. http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=201003