Lego vláčky na dřevěných Brio kolejích

Založil Leguán, 10.09.2006, 15:44:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Leguán

Na přání Petrajr sem dávám pár fotek našich Lego vláčků. Je mi jasné, že spoustu Lego puristů to zhnusí, ale ti z vás co máte děti a dřevěnou vláčkodráhu se můžou nechat inspirovat. Nejsou to žádné super modely, ale hračky pro děti... Pokud máte taky nějaké vlastní vagónky, sem s nimi!

Vznikly tak, že rodina chtěla, abych koupil víc dřevěných vagónků, tak jsem si řekl, že radši ušetřím a postavím jim vagónky z Lega. Původně jsem vymyslel větší vagónky s koly na otočných podvozcích, jako jsou třeba tyhle:

Leguán

Jenže jsem zjistil, že budou vhodné až děti povyrostou, protože kvůli otočným podvozkům je potřeba větší cit v ruce při jejich usazení na koleje. Tak jsem udělal jednodušší s pevným podvozkem. Tady je pár příkladů, měli jsme jich víc, cisterny, nákladní vozy atd., ale už jsou rozebrané...

Micho

Náhodou sú celkom dobré! Super na hranie! 8)

Petrjr

Ty vypadají naprosto náááádherně.
Rozhodně je použiji jako inspiraci (heh, inspiraci, nejspíše opajcnu komplet).  >:D

sam.no

Tak to je super, to by mě fakt nenapadlo, takhle to zkombinovat :) :)

Fakt super!!! :D

Petrjr

A jako fakt skvělý nápad (rozhodně mne by to nenapadlo) je ten nákladní vagónek, který veze auta, která se dají také dát na koleje.

Leguán

Díky všem za pochvaly.

Citace od: Petrjr kdy 10.09.2006, 15:57:49
A jako fakt skvělý nápad (rozhodně mne by to nenapadlo) je ten nákladní vagónek, který veze auta, která se dají také dát na koleje.

Ty nákladní vagóny co vozí auta, která taky můžou jezdit po kolejích vyrábí i Brio.

Citace od: Petrjr kdy 10.09.2006, 15:54:57
Rozhodně je použiji jako inspiraci (heh, inspiraci, nejspíše opajcnu komplet).  >:D

Při stavbě akorát pozor na ten držák magnetu, já už jsem se setkal se třemi druhy, a ani Peeron ani Bricklink je nijak nerozlišují. V jednom ty magnety drží napevno, ve druhém se mohou trochu otáčet, a ve třetím se mohou otáčet hodně. Aby mohly vagónky zatáčet, je potřeba třetí typ, viz foto.

Leguán

Ještě jedna fotka toho držáku magnetu, ten prostřední je ten dobrý, ty boční jsou ty špatné. Možná jich je ještě víc typů, ale já mám jen tyhle tři.

Petrjr

#8
Citace od: Leguán kdy 10.09.2006, 16:29:55
Citace od: Petrjr kdy 10.09.2006, 15:57:49
A jako fakt skvělý nápad (rozhodně mne by to nenapadlo) je ten nákladní vagónek, který veze auta, která se dají také dát na koleje.

Ty nákladní vagóny co vozí auta, která taky můžou jezdit po kolejích vyrábí i Brio.

  Aha, díky za info. Já v tom přehled nemám. Koupil jsem pár kolejí, ale poté, co mne zklamal jejich vlak na dálkové ovládání (shodou okolností první větší investice do dřevěných vláčků) jsem už nic dalšího nekupoval. Proto mne tak nadchla myšlenka zkombinovat to s Legem.


Citace od: Leguán kdy 10.09.2006, 16:29:55
Při stavbě akorát pozor na ten držák magnetu, já už jsem se setkal se třemi druhy, a ani Peeron ani Bricklink je nijak nerozlišují. V jednom ty magnety drží napevno, ve druhém se mohou trochu otáčet, a ve třetím se mohou otáčet hodně. Aby mohly vagónky zatáčet, je potřeba třetí typ, viz foto.

  A jéje. Já s vláčky teprve začínám (pominu-li chabé pokusy z před 20 lety, kdy jsem měl jen rovné koleje a na ně se pokoušel něco sestrojit). Mám pár držáků/magnetů z BL (plus nějaké sety co čekají na prosinec). Takže pro nás bude zpočátku složité tam vůbec dostat magnet  /a nevypadalo to blbě/ ;D , a teď ještě že by měl mít držák speciální vlastnosti. No, je vidět, že to rozhodně není taková brnkačka, i když to navenek vypadá jednosuše.

hobby

Výborný nápad. Moc hezké 4-studové vláčky a další z dobrých příkladů univerzálních možností a všestranného využití LEGA! Je to i šťastná náhoda, že rozchod kolejí je kompatibilní s modulem studů.

MwK

Waw :D!
Sú také milé!Fakt pekne!A majú rozmanite modifikácie(najkrájši je ten ktorý nesie autíčka ;))
Keď tak rozmýšľam,tie kolesa dokonale nahradzujú podvozok... :)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Honzik

Nadarmo se neříka :" V jednoduchosti je krása! " . A právě tady to bylo úspěšně naplněno. Je to opravdu krása. Viděl jsem i Santa-Fe v provedení 4 čudlů, ale bohužel jsem ten link smazal.Honza

Raistlin M

Už několikrát jsem tuhle galerii otevřel a hrozně se mi to líbí. Je to hodně povedené, hlavně se mi líbí souznění dvou naprosto odlišných systémů. Tohle je podle mě případ, jak by měl AFOL fungovat. Lego do každé situace. ;D Trochu nadsázka, ale je to ideální případ.
Začínám o tom uvažovat, protože náš trpaslík si stále hraje i s těmi dřevěnými vláčky. 8)
Paráda.....spousta z nás se může od Leguána nechat inspirovat. 8)

Llevelyn

A vyjede Brio lokomotiva i do kopce? Na ten most, když má za zády vagonky? a kolik jich utáhne.. 8)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

betakaroten

Citace od: Honzik kdy 11.09.2006, 18:41:30
Nadarmo se neříka :" V jednoduchosti je krása! " . A právě tady to bylo úspěšně naplněno. Je to opravdu krása. Viděl jsem i Santa-Fe v provedení 4 čudlů, ale bohužel jsem ten link smazal.Honza
Bylo to tohle? http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=3838.0

Llevelyn: Vždyť to může táhnout i legová.

Petrjr

#15
Citace od: Llevelyn kdy 11.09.2006, 19:08:36
A vyjede Brio lokomotiva i do kopce? Na ten most, když má za zády vagonky? a kolik jich utáhne.. 8)

  Mám zkušenost s Brio RC lokomotivou a dřevěnými vagónky. Když jsou nové baterie (accu nefungují) tak vyjede i vytáhne. Ale nesmí se zastavit - ani bez vagónků - to musí couvnout a vyjet znova.

  Počet vagónků takřka neomezený. Praktická zkušenost: Jakmile jede, potíže má jen sama se sebou a s vagónky co jsou ve stoupání - a tam se vejdou tak tři - a ty vyveze. Pak už to utáhne. Už když Ale jakmile jsou jen trochu slabší baterie, tak rychle klesne na 2-1-0 vagónek, pak dlouho žádný a pak ani ona sama.

EDIT: Zkušenost s Brio IR RC lokomotivou.