Soutěž CaP - Hrad

Založil Hardegon, 10.10.2018, 23:38:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

Vážení a drazí,
po dlouhé době vyhlašuji novou soutěž pro hradaře. Tématem je hrad.

Termín na přihlášení MOCu je 30. duben 2019, tedy celých 6 měsíců.

Podmínky soutěže:
- musí se jednat o dosud nepublikovaný nebo nevystavovaný model (vyjímku uděluji richchiemu a jeho rozestavěnému hradu, bude-li se chtít účastnit)
- model musí být prezentován v CaP tématu a v tomto vlákně bude jedním příspěvkem prezentován s odkazem
- můžete přihlásit model již teď a přidávat proces výstavby (třeba k tomu porota přihlédne)
- neomezuji velikost MOCu
- neomezuji téma MOCu (fantasy, reálné, inspirované nějakým originálním LEGO hradem)
- hodnotit se bude celkový vzhled, zajímavé techniky, propracovanost, kvalita prezentace (no prostě subjektivní hodnocení)

Porota:
Hardegon (zatím sám, může se časem změnit)

Seznam přihlášených:

Odměny:
bude aktualizováno

Organizátor si nechává právo v průběhu soutěže upravit nebo doplnit pravidla vzhledem k nečekaným okolnostem, případně soutěž pro nezájem zrušit. Hlavním záměrem je oživit téma Castle and Pirates.
Případnou diskuzi, návrhy nebo dotazy prosím směřujte sem. Zde budiž jen prezentace modelů.

Kuba

Chtel jsem stavet hrad a pevnost. Takze rozhodnuto, prvni postavim hrad. Prihlasuji se, a doufam ze to stihnu.

richchie

#2
prihlasujem sa aj ja  (a dakujem za udelenie vynimky). Snad to dovtedy stihnem konecne dokoncit ;)

patkutil

Rád bych se také přihlásil...dohromady s Wernym a Janepaul bychom postavili netradiční hrad:)
patkutil

linhi


Ryxe

#5
Hlásím se se stavbou Necropolis Sursa de eșec   http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=51939.new#new   ;)

danyboy

#6
Přihlašuji se s hrádkem podle skutečné předlohy, kdesi tam od nás za Urálem(y)

SobCZ

jsem ještě noob ;)

Kuba

Můžu hrad vystavit před uzávěrkou sotěže na výstavě v Ostravě, pokud hrad stihnu do výstvy dát do nějakého obstojného vystavovatelného stavu, ale ještě nebude třeba finálně dopilován?

Asi nás bude více takových?  ;)

Borun

Tak já bych se taky přihlásil se svým hradem a piráty.Moc ,který jsem minulý rok vystavoval jsem celý přestavěl a zvětšil. Hotový bude na ostravskou výstavu.A tam ho I poprvé nafotím.

Sanna

#10
Hlásím svůj model do soutěže http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=52167.0

klubo


Kuba

tímto přihlašuji svůj hrad Kubštejn


odkaz na vlákno: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=52085.0


richchie

#13
oficialne sa aj ja hlasim do sutaze s mojim dielom "Obliehanie mesta Tharbad"

link: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50574.msg243207#msg243207

1 by richchie, on Flickr


Chikos

Ahoj všem, hlásím se do soutěže: "Hogwarts castle great hall"
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=52266.0

linhi

Bohužel bych potřeboval ještě tak 14 dní a tak nestíhám panové  >:D

Borun

#16
Jak jsem psal už dříve,na ostravské výstavě jsem nafotil můj MOC a vložil na můj fb.http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=52287.msg269433#msg269433

Pool

Citace od: Borun kdy 28.04.2019, 17:47:19
Jak jsem psal už dříve,na ostravské výstavě jsem nafotil můj MOC a vložil na můj facebook.

Na FB si tady nehrajeme, máš ho někde tady prezentovaný? Viz pravidlo "model musí být prezentován v CaP tématu a v tomto vlákně bude jedním příspěvkem prezentován s odkazem".

Borun

#18

patkutil


Hlásím se do soutěže s mým prvním hradem...jde o hrad lorda Icelandera:) ...viz. odkaz níže.



http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=52288.new#new
patkutil

Hardegon

Upozorním na blížící se konec přihlašování do soutěže. Konec je 30. dubna 23:59.

klubo

bude nějaké vyhodnocení?

Hardegon

Citace od: klubo kdy 02.06.2019, 22:33:23
bude nějaké vyhodnocení?

Vyhodnocení se tvoří, ale výstava v Plzni má aktuálně přednost. Snažím se to už dodělat.

Hardegon

#23
Vyhlášení vítězů (konečně)
Nejprve se omlouvám všem soutěžícím, že to tak dlouho trvalo. Příprava výstavy v Plzni mi zabrala nečekaně hodně času a nechtěl jsem sem hodit jen finální pořadí. Navíc výstava vydělala na ceny, tak se to i hodí  :)

Seznam přihlášených:
Kuba - hrad Kubštejn
Ryxe - Necropolis Sursa de eșec
Danyboy - Slezskoostravský hrad
SobCZ - Horská pevnost
Sanna Elfské město Nyanda
Klubo - Klubův první hrad
Richchie - Obliehanie mesta Tharbad
Chikos - Hogwarts castle
Borun - Pirátská pevnost
Patkutil - Hrad lorda Icelandera

Ceny pro vítěze:
1. místo 400,-Kč na nákup v BL obchodě Little Big Store
2. místo 300,-Kč na nákup v BL obchodě Little Big Store
3. místo 200,-Kč na nákup v BL obchodě Little Big Store

Ceny v hodnotě 600,-Kč do soutěže vložila výstava Kostky v Plzni. Každou cenu navýšil Little Big Store o dalších 100,-Kč. Děkujeme.  :)

Výsledky od konce:

10. místo - Patkutil - Hrad lorda Icelandera
Na poslední pozici je velmi originální hrad. Během výstavy v Olomouci jsem si ho prohlížel a docela jsem se jím bavil. Nápad i provedení nasvědčovalo té krásné dětské radosti při stavbě. I mě samotného to inspirovalo k podobným blbinám s legem, které už se tu poslední dobou moc neobjevují.
Dlouho jsem uvažoval vyšoupnout tento hrad na lepší než 10. pozici, aby to byla motivace (nejen pro Patkutila) stavět další takové originality. Nakonec jsem se rozhodl udělit pochvalu před nastoupenou jednotkou za originalitu a 10. místo v této soutěži. Tedy: Chválím a děkuji za účast!



9. místo - Chikos - Hogwarts castle
Téma Harryho Pottera se tu na Kostkách moc často neobjevuje, ale těch Velkých síní jsem již viděl ve světě mraky. To nijak nesnižuje kvalitu modelu, ale jen je to trošku okoukané téma v konkurenci originálních nápadů.
Musím vypíchnout zajímavý kontrast této stavby. Zatímco se zvenku jeví jako jednoduchá všední stavba, interiéry mi přijdou skvěle vystihnuté. Tajemná komnata je fakt skvělá. Ale i třeba detaily na různých stavebních prvcích (LBG sochy nad stoly, prostor učitelského stolu, vyřešení hlavního vstupu...) se mi líbily a nějaký nápad si z nich volně vypůjčím.



8. místo - SobCZ - Horská pevnost
Jednoduchá stavba, která určitě neurazí. Hodně jsem v tom viděl své hradařské začátky. Mám i stajný problém s estetickým cítěním, tak mi taky dělá problém správně "zdobit" MOCi. Naštěstí je na Kostkách spousta skvělých stavitelů, kterým se dají krást půjčovat si nápady.
Určitě musím zmínit, že na první model je to velmi dobré. Sice má člověk ze začátku problém s množstvím dílů, ale na této stavbě zbylo i na interiéry, běhá tam poměrně hodně figurek a má to i vlastní malý příběh. Jsem rád, že tahle soutěž mohla "přivítat" hradařského nováčka.



7. místo - Klubo - Klubův první hrad
Precizní práce, bylo hezké sledovat postupný vývoj a přerod počítačové verze na reálnou. Taky ta inspirace starým hradem, na který jse mkoukal v katalogu, mi byla velmi blízká.
Přes všechny tyhle pozitiva je to ale menší kousek s méně detaily. Ano, vychází to z nějaké předlohy a má se jí to podobat. Ale na vyšších pozicích jsou již více promakané hrady, které ale nemají uvnitř tu krásnou vzpomínku na naše dětství.



6. místo - Danyboy - Slezskoostravský hrad
Jediný hrad v soutěži stavěný podle reálné předlohy. To modelu dává velká plus. Stavba samotná je poměrně strohé jednoduché dílo, ale pokud se to má podobat originálu, nedají se tam moc vymýšlet experimenty.
Pro mě tedy velmi zajímavá stavba, něco málo jsem si přečetl i o tom skutečném hradu a jsem rád, že nejen Linhy staví české hrady v takovémhle rozměru.



5. místo - Borun - Pirátská pevnost
Na šesté místo Boruna vyhouplo vlastně to, že jedním modelem obsáhnul soutěž o nejlepší hrad i soutěž o nejlepší loď. Tu druhou zmiňovanou vlastně i vyhrál.
Samotná pevnost mi přijde velmi vydařená. Zajímavá je svojí členitostí a rozložením. Na výstavě jsem si model prohlížel a nějakou dobu jsem u něj zůstal. Navíc tím zapadnutím do většího modelu to dostává úplně jinou úrověň. Parádní model a doufám, že se časem bude (nejen hrad) rozrůstat.



4. místo - Richchie - Obliehanie mesta Tharbad
Další MOC, který mi připomíná, jak jsem s hrady začínal i já. Jen je to o dost lépe provedené.
Ze začátku, když Richchie začal prezentovat stavbu modelu, bál jsem se, že to buď nedopadne dobře nebo to bude nuda. A ono vůbec. Výsledek je velmi zajímavý, celá kompozice je celkem povedená a ty mraky figurek tomu dávají určitou majestátnost.
Je opravdu skvělé vidět, že když staří hradaři už moc v tématu CaP nepřispívají, nahrazují je noví machři.



3. místo - Sanna - Elfské město Nyanda

Kde se vzal, tu se vzal tenhle bílo-zlatý MOC. Sanna přidává stavby poměrně málo a tohle mě velmi překvapilo, a to velmi mile.
Téma elfů a elfských fantasy staveb (vidím v tom asi nejen já jistou inspiraci pánem prstenů) je na Kostkách poměrně vzácné a o to víc si ho musíme vážit.
Kde začít? Zasazení do terénu je parádní. Práce se skálou, vodou a zelení se mi moc líbí a vypadá to hodně "elfsky". Architektura budov na mě působí velmi odlehčeně a ty výzdoby a parádičky tomu hodně přidávají na efektu. A tím se dostávám i k tomu nejvýraznějšímu, a to jsou barvy. Ta zlato-bílá kombinace spolu se Sand Green střechami je něco tak neokoukaného, že to byla trefa do černého. Paráda, paráda.



2. místo -  Kuba - hrad Kubštejn
Když jsem vyhlašoval celou hradařskou soutěž, těšil jsem se na přesně takovéhle hrady. Těšil jsem se na to, co tu dlouho chybí a to jsou ty šedé masivní promakané hrady s příkopy, padacími mosty a vesnicemi kolem. A jo, vyšlo to, máme tady Kubštejn.
Je tam vidět jasný odkaz na ty staré hrady, které tu byly nějakých 8 let zpátky téměř na denním pořádku. Kuba ale krásně naboural i tu pravoúhlost a hned to vypadá o level lépe. Celá kompozice a rozložení hradu mě hodně baví a působí to na mě velmi pozitivním dojmem. Je to prostě krásný tradiční masivní hrad, u kterého se každý malý kluk na výstavách zastaví.



...a fanfára...
1. místo - Ryxe - Necropolis Sursa de eșec
Tohle prostě bylo jasné vítězství. Tenhle Ryxeho model jsem viděl na dvou výstavách a stejně ho nemám celý prohlídnutý. Možná taky trochu proto, že u něj bylo stále plnou (kostkařů i návštěvníků) a nedalo se ho v klidu vychutnávat. To svědčí tedy o dvou věcech - na další výstavě u něj zase budu dlouhou dobu a že získává i cenu návštěvnickou.
Ryxeho stavitelkský styl je opravdu světový unikát. Možná, kdyby u toho byla cedule "Model opravdu není slepený", že by se to šířilo ještě rychleji a lépe. Právě u tohodle modelu jsem nejen já často odpovídal na otázku, jestli modely lepíme vteřiňákem.
Rozepisovat se o jednotlivých částech tohodle MOCu asi nemá smysl. Nejlépe si otevřít galerii fotek a kochat se.



Gratuluji tedy vítězům, čest poraženým. Děkuji vám všem za účast na soutěži a trpělivost, že vyhodnocování probíhá tak dlouho (skoro stejně dlouho, jako vyhlašování Classic Castle Contest). Děkuji Little Big Store za štědrý dar výhercům.
U další soutěže se pokusím na porotce více zatlačit, aby to bylo rychlejší.

Děkuji tedy ještě jednou, snad to někdo dočetl až sem a snad se brzy v tématu CaP objeví další soutěž.


Ryxe

Chtěl bych za tuto soutěž moc Markovi poděkovat, sekce Castle dlouho spala a pro některé stavitele byla soutěž jistě impulzem pustit se do nějakého hradního MOCu. Některé ze soutěžních MOCů jsem si měl na živo prohlédnout na výstavách a musím říci, že se mi moc líbily. Prim asi hrál Kubův hrad, ale třeba u Danyho Ostravského hradu mě hrozně překvapilo, jak si dokázal pohrát a použít zajímavých technik u kopie hradu, který třeba mě přijde naprosto fádní (Myslím originál), takže jako MOC se mi to moc líbilo :-). Určitě vzpomenu i Borunovy piráty. Je super, že se tomuto tématu někdo věnuje a jeho dioráma se opravdu líbilo. Je takové neotřelé, zase trochu jiné, než jsme zvyklí.
Samozřejmě mě moc potěšilo a děkuji za umístění :D.
Doufám, že se zase nějaká podobná soutěž v budoucnu uskuteční.

Kuba

#25
Dekuji  ;)

A dekuji za vyhlaseni souteze, ktera me nakopla postavit dalsi hrad. Jsem rad, ze muj hrad pripomina sede skvosty let minulych, ale neni to nahoda. Kdyz jsem se stal clenem kostek, byly ty hrady co tu tehdy vznikaly mym cilem a snem. Jsem rad ze se mi po letech podatilo sen splnit. Ale prichazi nove cile a dotahnout se alespon z 50% na soucasne skvosty prinasi nove vyzvy. Proto skoda ze se nestihli v terminu hrady Ryzmburk nebbo Stary dub, to by totiz byl pruvan v poradi a napr. Si netroufam tvrdit kdo by byl pak prvni, jestli Stary dub nebo Necropolis. Oboji jsou takove pecky, ze nejlepsi by bylo delene prvni misto.  ;)

Hardegon

Citace od: Kuba kdy 23.06.2019, 21:41:00
... napr. Si netroufam tvrdit kdo by byl pak prvni, jestli Stary dub nebo Necropolis. Oboji jsou takove pecky, ze nejlepsi by bylo delene prvni misto.  ;) .

Za pořadatele soutěže tak trochu děkuji, že jsme tuto obtížnou situaci nemuseli řešit  ;D

richchie

#27
ja taktiež ďakujem za možnosť zúčastniť sa hradarskej súťaže. Keď som pár rokov dozadu začínal tu na kostkách som obdivoval  tie majestátne hrady čo tu boli prezentované. Vtedy som si povedal že musím aj ja si raz niečo podobné postaviť. Bolo mi cťou súťažiť s takými menami ako sú Ryxe, Kuba, trocha ma mrzí že Linhi a gearcs sa nestihli zapojiť (aj keď by to znamenalo automaticky pokles o dve miesta pre mňa). Tiež som čakal že sa aj  Hardegon zapojí s nejakým dielom (počítal som že bude nesúťažné, vzhľadom na to že by hrozil konflikt záujmov...).
Už len to, že som mohol súťažiť so staviteľmi, ktorých považujem za svoje vzory od čias kedy som sa registroval bol skvelý pocit, obsadiť krásne štvrté miesto je preto pre mňa veľká pocta. Chcem poďakovať za skvelé umiestnenie ako aj výnimku ktorá mi bola udelená na prihlásenie do súťaže.  Budem sa opakovať, ale som rád že aj vďaka môjmu neustálemu spamovaniu tu na fóre v čase kedy v sekcii Castle  bolo ticho, sa rozhodlo v rámci oživenia, že bude táto súťaž.  Vyhlásenie súťaže ma nakoplo konečne moje dielo dokončiť, je dosť možné že nebyť tejto súťaže tak doteraz nemám hrad hotový...
P.S: čo sa týka umiestnenia na prvých troch miestach, na 100% sa poradie zhoduje s mojim vlastným hodnotením.
P.S.2 : ako už tu bolo písané, v prípade že by gearcs dokončil svoj Starý dub skorej a zapojil sa tiež do súťaže tak by muselo byť delené prvé miesto :-)

Hardegon

Citace od: richchie kdy 24.06.2019, 07:30:03
Tiež som čakal že sa aj  Hardegon zapojí s nejakým dielom (počítal som že bude nesúťažné, vzhľadom na to že by hrozil konflikt záujmov...).

Chtěl jsem a hrad byl v procesu výstavby. Ale dovezl jsem ho na Kostkování ještě nekompletní, tam jsem ho dodělal a přihlášku už nestíhal. Navíc se mi trošku znelíbil (protže stál mezi Kubo, Ryxem a Sannou a byl jako chudý příbuzný), tak jsem ho začal likvidovat po návratu domu. Verze 2.0 bude lepší.

Chikos

Jsem rád, že jsem se mohl konečně zúčastnit své první soutěže i když to pro mě nedopadlo úplně nejlépe  ;D, ale na to že to je teprve můj druhý model jsem ani nic lepšího neočekával. Ze závěrečných hodnocení všech modelů si odnáším cenné zkušenosti a poznatky které snad doufám zužitkuji ve svém dalším modelu stavby hradu a přilehlé vesnice.  :D