Ondrejova sbírka

Založil Ondrej, 22.08.2008, 11:48:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mr. Cube

#60
6590 - s tím jsem si jako dítě hodně vyhrál.  :) Pěkné kousky, nostalgie.

Ondrej

Tak po delší době některé nové přírůstky (špatně odlitý volant na 6363 jsem v setu ponechal):











otaznik

Pěkné. Ty dvě krabice u 6363 mají nějaký význam?

milanv

Tak pro mě je tohle těžká romantika. Když pominu ty figurky na poslední fotce tak jsou to moje první sety a můj poslední :)
Pán na Žlutém hradě

Ondrej

Citace od: otaznik kdy 22.08.2014, 18:55:05
Pěkné. Ty dvě krabice u 6363 mají nějaký význam?
Význam je v tom, že mi ji bylo líto nechat na ebay samotnou tak jsem ji vzal se 6364 ještě jednou.
Citace od: milanv kdy 22.08.2014, 23:15:41
Tak pro mě je tohle těžká romantika. Když pominu ty figurky na poslední fotce tak jsou to moje první sety a můj poslední :)
Tak doufám, že to není úplně poslední set co jsi koupil.

Ondrej

Přidávám pár fotek větších starších setů z 9V, Classic town a Model team co jsem sehnal od posledního příspěvku. Až bude jednou čas tak snad nafotím vše postavené.






otaznik

Pěkné!
Jak vypadají ty krabice uvnitř?

Ondrej

Tady požadovaný striptýz krabic :) Sety jsou kompletní jen bohužel ta 5561 byla přelepená izolepou a stržená, jinak je krabice pěkná. 4563 nemá plastic tray tak není moc co ukazovat.





phoenicis

Nádhera sa na to dívať. Super stav ;)

otaznik

Citace od: Ondrej kdy 01.02.2015, 11:00:19
Tady požadovaný striptýz krabic :) Sety jsou kompletní jen bohužel ta 5561 byla přelepená izolepou a stržená, jinak je krabice pěkná. 4563 nemá plastic tray tak není moc co ukazovat.
Paráda!

Ondrej

Citace od: otaznik kdy 01.02.2015, 11:40:27
Citace od: Ondrej kdy 01.02.2015, 11:00:19
Tady požadovaný striptýz krabic :) Sety jsou kompletní jen bohužel ta 5561 byla přelepená izolepou a stržená, jinak je krabice pěkná. 4563 nemá plastic tray tak není moc co ukazovat.
Paráda!
Citace od: phoenicis kdy 01.02.2015, 11:30:01
Nádhera sa na to dívať. Super stav ;)

Děkuji, ale ještě je tam prostor pořád sehnat někde i lepší krabici, ale je to celkem náročný aby splňovala požadavky. Líbí se mi ale sám musím uznat, že některé mají nedostatky.

Ondrej

Pár classic town přírůstků:

Marty713

Ondro, to je slast. ;)
Krásné kousky v parádním stavu. Opravdu skvělá sbírka! :)

Ondrej

Citace od: Marty713 kdy 21.03.2015, 12:04:39
Ondro, to je slast. ;)
Krásné kousky v parádním stavu. Opravdu skvělá sbírka! :)

Děkuju, až bude čas tak na flickr budu přidávat sestavené po jednom, ale kdo ví kdy to bude.

Marty713

Možná se ptám jako úplný blbec, ale není to škoda sestavovat? Myslím hlavně kvůli žloutnutí, opotřebení a možným prasklinám.

Ondrej

Citace od: Marty713 kdy 21.03.2015, 12:19:29
Možná se ptám jako úplný blbec, ale není to škoda sestavovat? Myslím hlavně kvůli žloutnutí, opotřebení a možným prasklinám.
Když se to udělá opatrně tak myslím, že jim to jednou rozhodně neuškodí, kdyby to byly MISB tak je nechám tak. Když se použije oddělovač kostek a trocha opatrnosti při skládán/rozebírání tak myslím že to bude ok. Je to přece jen hračka a byla by škoda si je nesložit. Sestavím to vyfotím a hned rozeberu takže žloutnutí by snad nemuselo během chvíle nastat. Navíc je ještě jednou prohlédnu a vyměním špatné díly.

otaznik

Citace od: Ondrej kdy 21.03.2015, 11:54:23
Pár classic town přírůstků:

Paráda, tři sety z té fotky bych do Classic town nezařadil, ale to na tom, že to jsou krásné kousky, nic nemění.

Ondrej

Citace od: otaznik kdy 21.03.2015, 17:13:44
Paráda, tři sety z té fotky bych do Classic town nezařadil, ale to na tom, že to jsou krásné kousky, nic nemění.

Dle BL ano, ale samozřejmě už je to novější éra s modrýma krabicema, ale myslím že datum výroby už je řadí taky do klasiky města.

Ondrej

Sice ne až tak příspěvek do sbírky, ale po koupi 10692 mi zbyl plastovej dekl z krabice, kterej mi bylo líto vyhodit, tak jsem si ho pověsil. Dá se do něj vsunout plate takže jde uchytit bez vrtání do něj jednoduše na vlasec.




Ondrej

Přivezen jeden z posledních z přírůstků:


Ondrej

Konečně přidávám nějaký posun v sekci Model Team, sety ve verzi v tmavě modré krabici mi chybí už jen 5540 a v šedobílé už jen 5563. Až budu mít vše tak nafotím jako komplet sestavené. Prozatím dávám foto světle modrých, jsou kompletní včetně plastic traye, návodu, nálepek, extra parts a plakátů. Musím říct, že tyhle původní mají také něco do sebe, až budu mít 5540 v tmavě modré dám srovnání krabic.


Ondrej

Menší posedlost krabicema, ale za to jsou figové pěkně uloženi. Kompletní série nafoceny v albu:

Ondrej

#82
Po delší době přidám první polovinu setů ze série Hobby sets, další věci dle času. Tato série byla vydávána od roku 1975 až do roku 1978. U.S.S. Constellation se dočkala reedice, ale tu neřadím do původní série a nebudu si ji pořizovat stejně jako ostatní reedice.

EDIT: Koukám, že jsem přispěl víc než po roce, to jsem toho zapomněl celkem dost nafotit.








Ondrej

Po delší době sbírání konečně kompletní série 1-16 a speciální mimo Team GB, ten bohužel asi oželím vzhledem k ceně.
Na Batmanovi a sérii 17 se pracuje, ale s těmi novými to nebude tak těžké dosbírat.






















otaznik

Ukazuje to tvou dobrou výdrž. Já sbírání Minifigure sérií vzdal asi u 5. série, protože to TLC začalo chrlit příliš rychle (ze stejného důvodu jsem přestal s Architecture sérií).

šipka

Moc pěkné,  také jsem trochu ujetý do beden a tady mi zatím k úplnosti chybí 2. série :(   

Ondrej

Pokračování série Hobby sets: