Lugbulk 2012 SPACE a SW

Založil peki, 13.12.2011, 11:54:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Máme k dispozici 15 dílků, které půjdou za sekci space a SW do seznamu dílků viz info k lugbulk 2012

Diskutujme zde o dílcích které by se vám hodili. Kandidátem jsou dílky kterých vezmeme hodně za lepší cenu. Kandidovat se dají pouze tzv. aktivní lego dílky.

Diskuse o předchozích pace SW dílcích v min lugbulcích zde

Zodpovědný za nominaci dílků je: Robbed 


4151,Black
3068b,Red
3001,Red
30517,Black
2429c01,Light Bluish Gray
4186,Light Bluish Gray
3684,Tan
6881,Light Bluish Gray
2465,Dark Bluish Gray
2465,Light Bluish Gray
2412b,Dark Bluish Gray
3068b,Tan
30562,Tan
3035,Dark Bluish Gray
2429c01,Tan
3685,Light Bluish Gray
4286,Light Bluish Gray
30145,Dark Bluish Gray
85941,Trans-Light Blue



Seznam dílků:

1. Plate 8 x 8 with Grille - Black
2. Tile 2 x 2 with Groove - Red
3. Brick 2 x 4 - Red
4. Support 2 x 2 x 10 Girder Triangular - Black
5. Hinge Plate 1 x 4 Swivel Top / Base Complete Assembly - MdStone
6. Baseplate 48 x 48 - MdStone
7. Slope 75 2 x 2 x 3 - Tan
8. Tile 6 x 6 - MdStone
10. Brick 1 x 16 - DkStone
11. Brick 1 x 16 - MdStone


12. Tile, Modified 1 x 2 Grille with Bottom Groove / Lip - DkStone
13. Tile 2 x 2 with Groove - Tan
14. Panel 4 x 4 x 6 Quarter Cylinder - Tan
15. Plate 4 x 8 - DkStone
16. Hinge Plate 1 x 4 Swivel Top / Base Complete Assembly - Tan
17. Light Bluish Gray Slope 75 2 x 2 x 3 Double Convex
18. Light Bluish Gray Slope 33 3 x 1 - MdStone
19. Brick 2 x 2 x 3 - DkStone
20. Cylinder Half 2 x 4 x 5 with 1 x 2 cutout - TrLtBlue



-------------------------------------------------------
Tile 8 x 16 with Bottom Tubes - DkStone (v TOWN)
Panel 4 x 10 x 6 Rock Rectangular - DkStone (v TOWN)


Dark Bluish Gray Slope 75 2 x 2 x 3 - DkStone (možná budou v castle)
Dark Bluish Gray Slope 75 2 x 2 x 3 - MdStone (možná budou v castle)
Plate 2 x 16 - DkStone (navrhnuté v town)
Plate 2 x 16 - MdStone (navrhnuté v town)

Daniel

#1
Mám ve Space sice jen jedno dílo, ale i tak si za Space sekci dovolím navrhnout dílek:
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=2429c01 LBG

Případně pokud ještě někdo bude chtít, tak: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=6179 v LBG, tento nutně nepotřebuji, jen návrh...

Mtron

já bych navrhoval dílky pro společný SPACE projekt, samozřejmě bych sám nějaké dílky uvítal pro stavbu Mtronské základny.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Robbed

Daniel: jasně
Mtrone, nějaké konkrétní návrhy ? nějaké červené kostky nebo cokoliv ?
Nějaké další návrhy ? Luky, Togaran .. kdokoliv jiný ?


Mě napadá třeba baseplate 48x48 - light bluish gray

Nebo Slope 75 2 x 2 x 3 dark bluish gray


Zatím máme 3 konkrétní návrhy, možná těch 15 lotů je zbytečně moc.
Já ještě ani pořádně nevyužil dílky z předchozích lugbulků. Osobně se vidím spíš na podporovatele toto kolo.

Mtron

Určitě 15 dílků moc není, neboj v sobotu jsem hodím ty co bych bral :-) mám na to vyčleněno kolem 20.000,-  ;D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Colonel32

Někdo z SW sekce minule držkoval, že jsme zlí, že mu nechceme povolit tanové díly, které nutně potřebuje na nějaké velké SW dioráma. Překvapuje mě, že na SW a Space Lugbulku seznamu doposud žádné diorámatické díly nejsou, když jsme na to letos vyhradili garantovaný prostor.

Mtron

hlavně klid colonel, nech si castle, a nás v klidu přemýšlet. Žádný spěch. Dle mého soudu není co uspěchat. Budu rád, když to necháš moderovat Robbeda a zdržíš se komentářů. Předem děkuji.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

STARHAWK

Citace od: Colonel32 kdy 15.12.2011, 22:33:48
Někdo z SW sekce minule držkoval, že jsme zlí, že mu nechceme povolit tanové díly, které nutně potřebuje na nějaké velké SW dioráma. Překvapuje mě, že na SW a Space Lugbulku seznamu doposud žádné diorámatické díly nejsou, když jsme na to letos vyhradili garantovaný prostor.

Tak to som bol ja. A ako Stalker poznamenal, niektory ludia toho maju v praci momentalne dost. Tan diely som chcel na Tatooinske stavby. Tento vikend sa na to pozrem a dam do plena nejake diely.

S.t.a.l.k.e.r.

To Robbed: otazka uz bola polozena vo vlakne LB 2012, akym sposobom sa budu prioritizovat diely? Podla poctu kusov o ktore je zaujem, priemernej ceny na BL, ci inak?

Colonel32

STARHAWK:

Super  ;D

Tak právě kvůli tobě byl systém LB přepracován tak, abys měl větší šanci ty díly získat, pokud to moderátor sekce (který situaci rozumí lépe) uzná za vhodné.

Togaran

Momentální nastavení systému se mi zdá v něčem dobré, v něčem špatné. Každopádně není na nás abysme to kritizovali, spíš buďme vděční, že se o to někdo stará.

Já za sebe tento Lugbulk vynechám (do léta budu ještě mimo ČR a ke stavění se moc nedostanu a co bude pak je nejistá budoucnost ;D) a přidám se k podporovatelům.

Před vánoci toho máme všichni hodně, snad se najde čas nějaké díly vybrat než bude uzávěrka :)

Myslím, že stejně pro space to budou díly celkem běžné povahy, žádné speciality, takže s těma bude velká šance, že projdou. Nebo máte někdo v plánu objednávat něco extra?  >:D
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Colonel32

Citace od: Togaran kdy 15.12.2011, 23:41:07
Momentální nastavení systému se mi zdá v něčem dobré, v něčem špatné. Každopádně není na nás abysme to kritizovali, spíš buďme vděční, že se o to někdo stará.

Konkrétně?


Cavelon

Citace od: Robbed kdy 15.12.2011, 21:54:03
Mě napadá třeba baseplate 48x48 - light bluish gray

Nepatrím síce do "fachu", ale o toto mám aj ja záujem.
A možno navrhnete aj RED Brick 2x4 (pamätám si ako som kedysi nakupoval stovky týchto kociek pre Mtrona). Ak áno, tak aj za tento dielik sa prihováram. ;)

peki

Citace od: Togaran kdy 15.12.2011, 23:41:07
Momentální nastavení systému se mi zdá v něčem dobré, v něčem špatné.

Cílem současného nastavení výběru dílku je:
1) podpora jednotlivých sekcí = sekce má garantovaný počet dílků
2) přímá podpora stavitelů/vystavovatelů v cekci (což je v sekci max 5 lidí). Věřím že počet přidělených dílků nebude problém vyčerpat.

Zcela záměrně, jsem nekladl žádná další omezení např. počet lotů*počet dílků * cena dílku v lugbulku - cena stejného nákupu na BL. Pokud někdo staví a vystavuje (bude vystavovat) ať si řekne a v rámci sekce se s obdobně aktivními lidmi domluví.   


Colonel32

Ze soukromé zprávy to navíc vypadá, že Togoran systém úplně nepochopil.

Takže: vás seznam má být DELŠÍ než je limit sekce. Neřešte, co se objednává v jiných sekcích, udělejte seznam podle svých potřeb. Pokud více sekcí navrhne stejný díl, tak se jen vezmou další díly ze seznamu (které jsou v tuto chvíli po čarou) sekcí, odkud průniky pocházely.

Luky1987

Citace od: Colonel32 kdy 16.12.2011, 11:24:16
Ze soukromé zprávy to navíc vypadá, že Togoran systém úplně nepochopil.

Takže: vás seznam má být DELŠÍ než je limit sekce. Neřešte, co se objednává v jiných sekcích, udělejte seznam podle svých potřeb.

Zajímavé, že tohle jsem dostal ve sekci Town vynadáno, když jsem vybral více dílků do obecné diskuze ;)
K výběru dílků pro Space bych bral jakékoliv šedé plates od rozměru 2x8 a větší (obrázkový výpis dělat nebudu, každý ví, co jsou plates)
Určitě bychom zde měli dát prostor Mtronovi, třeba tři čtyři dílky čistě dle jeho výběru na jeho dílka, která jsou ozdobou každé výstavy.
Z patnácti dílků si myslím, že je to tak akorát...

Colonel32

Citace od: Luky1987 kdy 16.12.2011, 11:44:38
Zajímavé, že tohle jsem dostal ve sekci Town vynadáno, když jsem vybral více dílků do obecné diskuze ;)

Ne. Za to ne. Jedna věc je dlouhý, seřazený seznam za celou sekci. A druhá věc je neseřazená hora dílů od jednoho uživatele, která navíc obsahuje konstrukční duplicity.

Robbed

Co nějaké bricky ?

Dark Bluish Gray Brick 1 x 4
Dark Bluish Gray Brick 1 x 2
Dark Bluish Gray Brick 1 x 16

Light Bluish Gray Brick 1 x 16


a nebo:
Dark Bluish Gray Slope 75 2 x 2 x 3

peki

Citace od: Robbed kdy 16.12.2011, 11:59:54
Co nějaké bricky ? Dark Bluish Gray

Ano  :o jsou důležité i pro vláčkaře když stavějí skálu z burpů/lurpů. Na burpy/lurpy se mne také ptalo celkom hodně lidí (je to jeden z dílků který když už se do něj jde tak ve větším počtu)

Robbed

Citace od: Stalker kdy 15.12.2011, 23:19:05
To Robbed: otazka uz bola polozena vo vlakne LB 2012, akym sposobom sa budu prioritizovat diely? Podla poctu kusov o ktore je zaujem, priemernej ceny na BL, ci inak?

Podle toho jak se domluvíme. Uvidí se, až sem všichni dají své návrhy.

Mtron

#20
já každopádně mám zájem o tyto dílky, které bych ocenil na stavbě další základny a je jich velký nedostatek.

http://www.peeron.com/inv/parts/4151 black
http://www.peeron.com/inv/parts/3068b red a nebo šedá
http://www.peeron.com/inv/parts/3001 red zde pokud by byla tuna :D
http://www.peeron.com/inv/parts/4073 transneon green
http://www.peeron.com/inv/parts/6082 šedá
http://www.peeron.com/inv/parts/30517 black

všem děkuji za pochopení.

MTRON OUT
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

STARHAWK

#21
Konecne som si nasiel cas aj ja a pridava diely do plena aj ja. Kedze mam v plane pustit sa do Tatooine budov, je v mojom wishliste dost Tan dielov. V poslednych lugbulkoch ich tam ani moc nebolo ta sa tam hadam niektore uz dostanu. Inak potom podstatne farby na stavanie SW lodi a budov su pre mna LBG a DBG.

UPDATE:
- dal som vistiznejsie obrazky
- zacal som ukladat podla dolezitosti

Farba: LBG Tile 6 x 6  Posledny vyskyt v r.: 2011   Na podlahy, strechy, posuvne dvere
Farba: DBG Tile 8 x 16 with Bottom Tubes  Posledny vyskyt v r.: 2010   Na obklady stien budov, steny velkych hangarov a budov, priemerne 1Eur cena -> pri nizkej cene dobry stavebny material.
Farba: Trans-Light Blue Cylinder Half 2 x 4 x 5 with 1 x 2 cutout  Posledny vyskyt v r.: 2011   V tej farbe je to zatial len v jednom velkom SW sete. Na klonovacie valce, bacta tank, nadrze na palivo... Zatial som ich videl len v malom pocte na predaj na BL.
Farba: LBG Slope 75 2 x 2 x 3 Double Convex  Posledny vyskyt v r.: 2011   SW stavby ako Endor bunker
Farba: Tan Slope 75 2 x 2 x 3 Double Convex  Posledny vyskyt v r.: 2010   Bol zatial len v exclusive setoch v tejto farbe. Momentalne len v dvoch obchodoch a chcu 1 Eur/kus. Ak by ich TLC vedelo dodat v Lugbulku bolo by fajn.
Farba: LBG Turntable 2 x 2 Plate, Base  Posledny vyskyt v r.: 2011   Na clenitost povrchov lodi a stien.
Farba: Tan Panel 4 x 4 x 6 Quarter Cylinder  Posledny vyskyt v r.: 2007   Strechy, boky, obluky nad vchodmi pre Tatooinske stavby.
Farba: Tan Slope 75 2 x 2 x 3  Posledny vyskyt v r.: 2010 v promo sete   Na BL ich je o dost menej ako vo farbe DBG ktora je navrhnuta. Boky stien Tatooinske stavbt, Tatooine teren. V pripade ze by ten diel uz nebol dostupny tak potom Slope 75 2 x 1 x 3 - ten je uplne aktualny
Farba: Tan Tile 2 x 4  Posledny vyskyt v r.: 2011   Tattoine budovy - strechy, dlazba
Farba: Tan Tile 1 x 2 with Groove  Posledny vyskyt v r.: 2011   Tatooine budovy
Farba: Tan Hinge Plate 1 x 4 Swivel Top / Base Complete Assembly  Posledny vyskyt v r.: 2011   Otzka tohto dielu je ci je to ratane ako jeden alebo dva dieliky. Vytvaranie stien s inim uhlom pre Tatooine budovy. Hodi sa aj hradarom na zamky.
Farba: LBG Hinge Plate 1 x 4 Swivel Top / Base Complete Assembly  Posledny vyskyt v r.: 2011   Otzka tohto dielu je ci je to ratane ako jeden alebo dva dieliky. LBG sa hody aj hradarom.
Farba: DBG Tile, Modified 1 x 2 Grille with Bottom Groove / Lip  Posledny vyskyt v r.: 2011   Podlahy space budov, lodi. Na steny, povrchy lodi.
Farba: Tan Tile, Modified 1 x 2 Grille with Bottom Groove / Lip  Posledny vyskyt v r.: 2011   Dekoracie stien Tatooine stavby.
Farba: Tan Brick, Round Corner 4 x 4 Macaroni Wide with 3 Studs  Posledny vyskyt v r.: 2004   Strechy, boky, obluky nad vchodmi pre Tatooinske stavby.
Farba: DBG Panel 1 x 4 x 1  Posledny vyskyt v r.: 2011   Na upravu kolajnic na sci-fi kolaje po vzore Mtrona - zakladna 2.
Farba: LBG Tile 1 x 2 with SW Computer Pattern  Posledny vyskyt v r.: 2011   Dobre na paluby lodi, ako ovladacie prvky, Death Star a pod.

Robbed

STARHAWK: máš to seřazené podle nejvyšší priority ? jelikož reálně do seznamu dostanou tak 3-4 dílky..

S.t.a.l.k.e.r.

#23
Tu su diely ktore by sa hodili mne. Pokial sa uz niektory z dielov v predchadzajucich LB vyskytol tak sorry.
Okrem tychto dielov podporim akekolvek plates a bricks v rozmeroch od 1x1 do 12x2 a slopes 2x1 az 4x2 vo farbach Tan, White, DkStone, MdStone, Green, DkGreen, Black, RedBrown.

Plant Brick, Round 1 x 1 with 3 Bamboo Leaves - Green
Plate 4 x 8 - DkStone, Tan, DkGreen, White
Slope, Inverted 75 2 x 1 x 3 - Tan, DkStone
Slope 75 2 x 2 x 3 - DkStone, MdStone, Tan, White
Plate 8 x 8 with Grille and Hole - DkStone
Slope 33 3 x 1 - White, MdStone
Brick 2 x 2 x 3 - White, MdStone

Assam

Tento diel som navrhoval minulý rok, dávam ho sem zas, možno by sa niekomu hodil.

Rock Panel 2 x 4 x 6 - Reddish Brown, Dark Bluish Grey

STARHAWK

#25
Citace od: Robbed kdy 18.12.2011, 10:02:15
STARHAWK: máš to seřazené podle nejvyšší priority ? jelikož reálně do seznamu dostanou tak 3-4 dílky..

Nie, nie je to podla priority. Uz om zacal urcovat prioritu, pozeram dostupnost a ceny na BL. Doplnim info. Kedy je deadline ?

Zatial sa zhodnem s ostatnymi na tomto:

Plate, Modified 8 x 8 with Grille  S tymto celkom suhlasim. Doby diel do space. Neviem ktora farba sa viac hodi ci black od Mtrona alebo DBG od Stalkera. Kedze Mtron je vystavovatel a chysta nieco velke tak sa priklonim k nemu, pretoze z jeho listu je to skor diel ktory by som vyuzil aj ja.

Support 2 x 2 x 10 Girder Triangular Vertical - Type 3 - 3 Posts, 2 SectionsOpet by sa mne hodil viac DBG ale ak to Mtron potrebuje v ciernej tak som za. Vcelku dalsi vhodny space diel, podoprel by som nim zeleznicu asi.

STARHAWK

#26
Citace od: Daniel alias Legacek kdy 13.12.2011, 19:40:10
Mám ve Space sice jen jedno dílo, ale i tak si za Space sekci dovolím navrhnout dílek:
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=2429c01 LBG

Ten som hodil aj na moj zoznam a aj v Tan farbe. Zaujima ma ale ci to pocitaju ako jeden dielik alebo sa to musi objednat zvlast horna a spodna cast.

Robbed

Aktualizoval jsem první příspěvek s aktuálním seznamem dílků. Zatím jsou tam dílky o které projevilo zájem víc lidí (nebo Mtron ;D).

v návrhu na zbytek jsou pořád:

- bricky 1x16, DkStone, MdStone
- dílky ze seznamu Stalkera (které už nejsou v prvním příspěvku)
- dílky ze seznamu STARHAWKa (které už nejsou v prvním příspěvku)
- lukyho plates (šedé 2x8,2x16 ?)

takže piště co by kdo podpořil :)

STARHAWK

Peki, Robbed>

1) Zatial tam v hlavicke nevidim ani jeden diel, ktory som navrhoval ja.
2) Za Tile 2 x 2 by som skor dal Tile 6x6 - vydlazdi sa vecsia plocha a mensie Tile LBG tu uz niekolko krat boli. Navyse pozuvne dvere sa robia tazsie z viac malich kusov.
3) Ani jeden Tan diel nevidim, ostatne farby sa objednavaju stale a DBG maju hradary.
4) Ked us zakladne brick tak skor vecsie rozmery nez 1x2 a 1x4. Od 1x6 a vyssie - nie sme hradary takze nemusime stavat stavby tehlovim stylom snad nemam pravdu ?

5) Tan Slope 75 2 x 1 x 3 - Hollow Stud -> menim na Tan Slope 75 2 x 2 x 3, jednostudove uz nejake mam a aj tak vpodstate vecsinou potrebujem sirku 2, navyse to tu chcel aj Stalker.

STARHAWK

Citace od: Robbed kdy 19.12.2011, 10:57:43
v návrhu na zbytek jsou pořád:

- bricky 1x16, DkStone, MdStone

takže piště co by kdo podpořil :)


Napr tieto diely by som dal miesto tych 1*2 a 1*4 - na Space budovy / lode skor potrebujem vyplnit vecsiu plochu steny a nevadi mi ze nebudu mat telickovity vzor co u hradov vadi