Společný projekt: Krajina strašidel

Založil milanv, 20.01.2019, 22:46:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

Motivační přednáška

Ještě nevíte, jaké vybrat strašidlo? Odborně poradíme!


Odborná přednáška

Pán na Žlutém hradě

Izabella08

Citace od: milanv kdy 06.02.2019, 17:11:01
Motivační přednáška

Ještě nevíte, jaké vybrat strašidlo? Odborně poradíme!


Odborná přednáška


Milane, to je fakt super ;D

milanv

Vítám další dva stavitele! Počet volných parcel nezadržitelně klesá a stále všichni ze ctěných přátel svobodné a bílé paní Evelíny nemají kde hlavu složit (pokud ji mají). Nejvíce bych se, jako právní zástupce Evelíny, přimlouval za černokněžníka a jeho laboratoř - taková příležitost vyřádit se na jeho vybavení, ingrediencích i výsledcích (úspěšných i ... ehm... :) )
Z dalších např. ohnivý mužík, vlkodlaci nebo tančící víly (pokud by je někdo z vás dokázal postavit).
Pán na Žlutém hradě

milanv

Už máte jízdenku na Hradní Hromadnou Dopravu?

Všem strašidlům se na vědomost dává, že můj kočár už krouží a čeká na své pasažéry.

Podrobnosti ve starším svitku.

Těšíme se na vás,

Evelína

...a její věrný miláček!
Pán na Žlutém hradě

HD

#34
Máš můj obdiv, jak se Ti podařilo poprat se se všemi omezeními a nacpat motor a pravděpodobně i BB (jaký?) do tak malého, detaily přetékajícího prostoru. škoda toho externího řemenu, osobně bych se poohlédl po jiné barvě než žluté, která skutečně svítí.

Jízda kočárem bude asi opravdu strašidelná. :D Takové kymácení a zadrhávání to je skoro jak na horskou dráhu. :D Ještě bych do úvodního příspěvku dopsal maximální povolené stoupání trati, a to s uvažováním nějaké bezpečnosti, aby bylo dosaženo vždy ;) . Nezachytil jsem také exaktní vyjádření místa pro průjezd, kolik musí všude kolej vyčnívat nad okolní povrch (opět bych uvažoval nějakou bezpečnost proti kymácení a bočním výchylkám. ;)


Mohl bych poprosit o detailní dokumentaci vnitřku kočáru a VPJ, nebo alespoň jejich podvozku (u VPJ hrudního koše a lopatkového pletence)?

Ale aby komentář nevyzněl špatně, spadla mi čelist, nevěřil jsem tomu, že se podaří vytvořit kočár bez přípojného vozíku s "nádrží" (akumulátorem, článkem). Je to vážně o třídu výš než můj pokus s ořem železným (přestože, ten se na rovinkách tolik nezasekával a nekymácel (měl jsem níž těžiště), zatáčku jsem ale nezkoušel)

PS: když má kočár na sobě ta velká kola (technic pulley), nešlo by v zatáčce zabránit naklápění vlivem odstředivosti přídavnou položkou z dlaždic?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Martins

Tak to je masakr, objevil jsem to teprve včera a nechtělo se mi věřit... Je mi to úplně jasné: indukční napájení, magnetické polštáře, 6ti stupňová automatická převodovka, pneumatické odpružení, kevlarové brzdy... kolik ti tak zbylo místa?  >:D

Mám k tomu jedinou poznámku, zpomalil bych to...

milanv

Díky!

Připomínky rozhodně beru: gumičky bych nejraději černé (dělají se?), kočár zpomalit - buď srazím napětí nebo seženu menší gumičku, aby uprostřed mohly být half-bushe. Kymácení je nejmenší možné po 4 týdnech zkoušení a ladění, takže na jeho další vylepšení musím nejdřív sebrat morál, co vám mám povídat. Byly chvíle (a nebylo jich málo), kdy jsem v návalu zoufalství uvažoval i o indukčním napájení a magnetických polštářích :D

Konstrukci popíšu ve vlastním vláknu, ať se tady věnujeme strašidelné krajině jako celku. Hlavně jestli jsou všem jasné parametry trati (viz odkaz Podrobnosti ve starším svitku). Pokud ne, pište co ohledně trati chybí nebo co vám není jasné a potřebujete to pro svůj modul!

@HD: To je právě ono, na rovince, klidně i nakloněné, je všechno v pohodě s mnoha konstrukcemi... Zatáčky jsou ta výzva. Jak prosím tě myslíš své P.S.?

@HD: Jako battery box používám zatím tematicky středověce-kočárovou variantu a jsem s ní spokojený, ještě se tam vejde i čouhající hnát na ozdobu :) Velké díky prybovi, který mi ve správný moment připomněl, o kolik menší a lehčí jsou Li-Pol baterie!

Pán na Žlutém hradě

HD

#37
Díky za objasnění. Tak truhlu na baterie jsem ještě neviděl. :D

Gumičky se černé určitě dělaly někdy na přelomu tisíciletí v Technic a Racers sadách, bohužel všechny moje zásoby stihly zpuchřet a popraskat, tudíž potřebné přepětí pro přenos výkonu s nimi docílit nelze.
V P. S. jsem se snažil popsat nápad na přídavnou zídku vedle hlavní, která by, i za cenu smyku kol, zachytávala výslednici součtu tíhové a odstředivé síly.

Pro její bílou jasnost Evelínu jsem zkusil vytvořit náčrtek, snad mu bude rozuměti.

https://drive.google.com/open?id=10kfznpSHh5s3-uwuqCwb1JasgB9254Xd
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Petronel

Tak díky Martinům jsem si toho videa také všiml! :D Nějak mi to předtím uteklo.

Milane dobrá práce, že se to nakonec povedlo. Poskakuje to dost, ale tím pádem to vlastně na mě působí strašidelněji, takže neva. 8)

Gumičky by se hodily černé. Nelze v tomto případě použít nějakou neLego variantu?

Poslední věc co se mi nezdá je, že ty kostlivcové koně nehýbou nohama, půjde s tím něco udělat? >:D ;D
Je to super. ;) Těším se na kompletní okruh, snad s ním ostatní pomůžou.

milanv

Citace od: HD kdy 07.03.2019, 14:59:54
Gumičky se černé určitě dělaly někdy na přelomu tisíciletí v Technic a Racers sadách, bohužel všechny moje zásoby stihly zpuchřet a popraskat, tudíž potřebné přepětí pro přenos výkonu s nimi docílit nelze.
V P. S. jsem se snažil popsat nápad na přídavnou zídku vedle hlavní, která by, i za cenu smyku kol, zachytávala výslednici součtu tíhové a odstředivé síly.
Díky za tip na gumičky i za náčrtek pomocné kolejnice. Zatím nevím, jak to udělat bezpečně průjezdné pro vodící kolíky, které by musely jet ve škvíře mezi kolejnicemi a nikde se nezadrhnout. Ještě si to nechám projít hlavou.
... a kdyžtak to navrhnu na následující radě DPHHsbpE (Dopravní Podnik Hlavního Hradu svobodné a bílé paní Evelíny)

@Petronel: nelegové gumičky jsou ke zvážení, ale musel bych sehnat podobně kvalitní a kulaté (v průřezu). Zjistil jsem už na tom Stavění Technicu pro děti (co pořádáme na výstavách), že klasické levné se čtvercovým průřezem dělají problémy, navíc kvůli své nekvalitě často praskají.
Pán na Žlutém hradě

HD

Tak to věz, že gumičky, o kterých jsem já pojednával, čtvercový průřez mají.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

hawran

Bricks Forever!

milanv

Citace od: hawran kdy 25.03.2019, 08:26:09
Jestli by byl zájem, mám strašidlo :)
No, je to vlastní kreace, to je dobré, ale jak jsem psal už výše a i do SZ: prosím už žádné kostlivce a jim podobné. Chce to trochu pestřejší krajinu! A který modul by sis vlastně vzal?
Pán na Žlutém hradě

hawran

Čau,
tak na mně prý zbylo F-ko (bez podzemí) - bezhlavý řitíř na bezhlavém koni...
Prej... řikal Milan... :)

K.
Bricks Forever!

Petronel

#44
Citace od: hawran kdy 01.04.2019, 16:39:44
Čau,
tak na mně prý zbylo F-ko (bez podzemí) - bezhlavý řitíř na bezhlavém koni...
Prej... řikal Milan... :)

K.

Tak to možná Milan trochu popletl. Bezhlaveho rytíře stavím už já. Kostlivci s jeho hlavou budou hrát fotbálek...  ;)

Tak ale může jich být více.... ;D

milanv

Jo, hrdě se k tomu hlásím, že jsem to popletl :) Zapomněl jsem, že u kostlivého fotbálku nebude jen jeho hlava, ale i on celý.
Takže: právo první volby má Petronel - ať si řekne, jestli mu druhý vadí. Mně přišľo, že to bude něco jiného, já bych tam klidně rád oba - protože ten hawranův má být v háječku, číhat na pocestné.
Ale jelikož jeho úloha je jen číhací, může tam být i jiné číhací strašidlo.
Tak co vy dva na to, Petře a Karle?
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Mně je to fukajs. Ty jsi organizátor. :D Jestli Hawran má i bezhlavého koně, tak to je taky nápadité...  ;D

A staví vůbec někdo třeba:
- tříhlavého velkého psa, vlkodlaka nebo něco takového?
- velkou pavoučí královnu s hejnem malých pavouků
- vodní potvoru v tom jezeru (zubatou lochnesku nebo něco takového)
- krvežíznivého řezníka s krvavou sekerou...?

no nápady pro ostatní by určitě ještě byly. :)

milanv

Přesně tak! Nápadů ještě je... Napsal jsem i výše seznam. Nevím proč ani nikdo nevzal šíleného kouzelníka/alchymistu. Tak jsme se ho ujal zatím já s Ditou - ale kdybyste ho někdo chtěl na modulu G, řekněte. S možností buď laboratoř v chýši nebo pod zemí nebo obojí (propojené) - plus máme nachystaný tunel jakožto VIP linku do pekla :)
Pán na Žlutém hradě

hawran

Klucí, jestli stavíte bezhlavýho řitíře, tak já postavim tříhlavýho psa - čím víc hlav, tím víc pes, no né? :) No problemo
Bricks Forever!

milanv

#49
Jo, tříhlavý pes bude skvělý! Zapsal jsem tě do seznamu - modul F.
Pán na Žlutém hradě

milanv

#50
Pohled z pekla

Práce na (v) pekle jsou v plném proudu. Až tak, že pomalu začínají docházet prázdné kotle...

Posílám pracovní fotky a k nim pracovní poznámky:

1. karbaník míří tajným východem do mlýna za kámošema mastit mariáš
    @šipka: OK takto čert v rádoby mysliveckém?

2. kotle jsou zatím jen s hříšníky
    @Ryxe: co studna z tvého hradu? Mám tam přistavět ještě kotel s čertovským gulášem?
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Tak tady to musíme taky trochu rozvířit, ať tu jen nechcípá tříhlavý pes. :D



můj dílek do projektu:
Fotbalový zápas a strašidýlko na odpočinku


Fotky zatím provizorní focené narychlo večer.
Jedná se o fotbalový zápas bílých a černých kostlivců.
Toto přátelské utkání se hraje s hlavou bezhlavého rytíře a neutrální šedý rozhodčí přísně trestá každý "malý" faul >:D
No a dole odpočívá jedno strašidýlko co má zrovna v práci "padla". :D

Milane může být? Nebo je to příliš? ;D A sousedé, dejte prosím vědět zda vyhovují výšky a tak...
Díky


milanv

Jak jste na tom?

Připomínám, že do Olomouce moc času nezbývá - pošlete fotky, jak jste na tom. I kdyby rozpracované verze, ať můžeme doladit třeba dráhu kočáru, barevné ladění a další návaznosti.
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Milane, Milane.  >:D
To jsi mě trumfnul teda o chvilinku. ;D


Jo a vy ostatní strašidýlka, dejte si prosím pozor při stavbě na výšku modulu. Chce to pořádně číst co píše Milan někde v úvodu. Já to bral tedy, že: 1 plate ve vzoru = 1 brick.
Ono to ale správně je 1plate ve vzoru = 1brick +k výsledku přičíst 1plate.
Nenechte se tedy také nachytat. :D Takže můj díl je o 1plate nižší, vyřeším to vložením druhé baseplate pod to, či čtyřmi tiles pod baseplate. ;)

milanv

Petře, veliké díky!

Zaprvé za modul jako takový, dal jsi mi zabrat, abych tě trumfnul v rychlosti  >:D
A pak za tu všechnu legraci, co jsi do toho vložil! Paráda, to má šmrnc, to má šťávu. Jak pravé fotbalové utkání.
Ten na zemi ať laskavě přestane simulovat, Neymar jeden!

Strašidýlko na odpočinku je taky boží, to ti rozhodně schvaluju jako vedoucí projektu :)

Jen prosím o jednu drobnost: nadrob na ten terén ještě. Kamínky a jiné nerovnosti. Zabiješ tak obě mouchy jednou ranou: jediná chybka tvého modulu je v přílišné uhlazenosti a zároveň při okraji tak i zamaskuješ ten rozdíl jedné plate.
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Milan už podobu rozestavěného hradu má, tak i pro ostatní, že se neflákám...

HD

#56
Děsivé... Skoro se bojím se na fotky modulů podívat znovu.  >:D


Na Pekle mohu oči nechat, to ve mě vyvolává skoro až nostalgii - i když asi vynikne v celé své kráse až bude plně nasvíceno; číslovaní kostlivci nemají, stejně jako poled... pardon, půlnoční přestávka, nejmenší chybu; a hrad vypadá i přes pokročilé stádium rozpadu, projevujícím se náhlými změnami stavebního směru, ne však slohu, stále celkem udržovaně, skoro jako zapřičiněním sil nadořirozených... Dokonalé.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Martins

Parádní stavby!
Já mám rozestavěno a peru se přesně jak píše Petronel, s výškovými rozměry... snad to trefím. Milane, podle mě v tom pekle máš prohřešek proti pravidlům. Chápu to tak, že odspodu jsou 3 bricky černé, pak ale mají být LBG. Nevím jak to bude vypadat, když to tam tvůj soused bude mít... A nebo je to jedno? Mě se zrovna ty černé dost nehodí, mám jich hrozně málo...

milanv

Citace od: Martins kdy 15.04.2019, 07:07:01
Já mám rozestavěno a peru se přesně jak píše Petronel, s výškovými rozměry... snad to trefím. Milane, podle mě v tom pekle máš prohřešek proti pravidlům. Chápu to tak, že odspodu jsou 3 bricky černé, pak ale mají být LBG.
Ne ne! Pohledové strany jsou všechny černé. Koukněte všichni na podrobná pravidla, kapitolka Výškopis.
Tam je i jak je to s těmi bricky a plate. Je to jednoduché, ale pro jistotu koukněte na obrázek.

Martine, o tobě vím, že už máš také rozpracováno, ba možná skoro hotovo. Tak se taky pochlub, ať můžeme doladit právě takovéto detaily a nedorozumění včas. Třeba právě přesné umístění koleje pro kočár - jsi domluvený s Hardegonem?
Pán na Žlutém hradě

Martins

Ahoj, jsem ztracen, teď už tomu popisu ve Výškopisu nerozumím vůbec.  ;) Měl jsem za to, že barvy (stěn i terénu) a výšky definuje ten model v měřítku. Ok, beru to tak, že záda jsou černá, teď vůbec nevím, z čeho to postavím...

S Hardegonem dohodnutý nejsem, zatím není nad čím se dohadovat, i když tu dráhu už postavenou mám... Trochu se bojím, že Hardegon se tam nevejde, dráhu má totiž hned u zdi hradu a pak musí ještě udělat zatáčku. Chci ho vidět... :-) Já mám zase problém s tím, že dráhu mám křížem přes modul a do té větší části se mi sotva vejde to, co tam chci mít... takže žádné velké posouvání dráhy tam nebudu chtít připustit...