(vlastní) Drezína a jiné vozidla

Založil VocucBat, 10.09.2012, 17:55:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

VocucBat

Představuji vám, svou drezínu. Nemá žádnou předlohu (pokud v ní něco vidíte, tak sem s tím ;D)

Budu rád za každou kritiku.






Ondra

Libi se mi, velmi originalni.

Michal Budinský

Pekný nápad  :) Dal si si záležať na detailoch ,dobre sa na to pozerá.Možno ešte nejkaý klaxson dať  na kabínu,no to je len a len na tebe ;)

peki

Zkusil bych ještě připravit motorizovanou variantu, když jsi se nebál použít klasická vlaková kola. Vidím podle kolejí že asi nebudeš mít 9V motor a PF komponenty tam nervat nedává smysl.  Připravit tedy "cvičně" variantu pouze s PF motorem, který by se při výstavě nahradil 9V motorem  >:D . Jezdící drezinu na kolejiště zatím nemáme.

VocucBat

No to by bylo hezké, ale nevím jak by se dala kola uchytit k podvozku.

peki

Citace od: vocucbat kdy 11.09.2012, 14:55:16
No to by bylo hezké, ale nevím jak by se dala kola uchytit k podvozku.

Třeba pomocí Train Base 6 x 16

martinlx

Drezína se mi líbí, k té motorizaci - když se nepoužijí kryty kol, tak máš v každém rohu 2 study. Něco takového jsem měl (PF tender pro lokomotivu Toy Story 3 Western Train včetně přijímače a battery boxu), bylo to funkční, ale ne moc pěkné. 9V motor nepotřebuje nic, tak by to mohlo vyjít. Jde jenom o to, místo té plate co je to na ní teď vystavěné, udělat nějaký rám který sedne na motor případně vymyslet nějaké vlastní detaily podvozku.

VocucBat

Citace od: peki kdy 11.09.2012, 15:19:14

Třeba pomocí Train Base 6 x 16

Tak jsem to přestavěl - z jednotlivých dílů jsem postavil přesně něco takového (fotky dodám později)

GentlemanA15

Je to parádne vozítko an kolaje :), len by ma zaujímalo, tá oranžova/červená kabína, v akom sete bola? V cargo traine je žltá :)

krystof


otaznik

Citace od: GentlemanA15 kdy 11.09.2012, 19:33:52
Je to parádne vozítko an kolaje :), len by ma zaujímalo, tá oranžova/červená kabína, v akom sete bola? V cargo traine je žltá :)
http://www.bricklink.com/catalogItemIn.asp?P=45406&colorID=5&in=A

Colonel32

Nebyla by fotka drezíny zezadu?

VocucBat

#12
Dobře fotku ze zadu dodám.

PS. Všechny fotky dodám odpoledne - nestíhám

otaznik

Citace od: Ondra kdy 10.09.2012, 18:02:05
Libi se mi, velmi originalni.
Já nevím, mně to přijde takové obyčejné. Jo, je to drezína, těch tu moc není, ale to je vše.

VocucBat

#14
Tak posílám ty fotky. Omlouvám se za kvalitu.

Citace od: otaznik kdy 12.09.2012, 11:49:17
Citace od: Ondra kdy 10.09.2012, 18:02:05
Libi se mi, velmi originalni.
Já nevím, mně to přijde takové obyčejné. Jo, je to drezína, těch tu moc není, ale to je vše.

Tak mi poraď co bys tam upravil.

otaznik

Citace od: vocucbat kdy 12.09.2012, 15:41:39
Tak mi poraď co bys tam upravil.
- Určitě bych kabinu postavil z jednotlivých dílů.
- Oželel bych motor a dal drezíně kola dále od sebe.

VocucBat

Tak tu drezínu jsem právě za účelem zbavení se toho kabinového dílu stavěl. >:D
Ta kola má od sebe vzdálené tak jako v prvním přizpěvku. (postavení podvozku pro motor byla reakcí na pekiho).

VocucBat

Včera jsem konečně ke své spokojenosti dostavěl citelnou úpravu setu 4837. (citelná proto, že z původního setu toho moc nezbylo)

PS. Očekávám, že se některým líbit nebude.






Anatyt

No mne sa páči! :D Pekné využitie veľkých vlakových kolies! Minifig tam byť nemusel, ale inak pekné. :)

VocucBat

Vznikly dvě verze kabiny. ta druhá je aktuální.





1. verze byla mnou zamitnuta pro velikost kabiny





I druhá verze má svůj nedostatek - uchycení kabiny v zadu.

PS. Omlouvám se za kvalitu fotek - foceno večer

Icewalker

Mě se původní drezína líbí, přestože má kabinu jen z jednoho kusu. Řešení je jednoduché a zároveň elegantní.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

VocucBat

#21
Můj poslední výtvor EDIT - MOD - úzkorozchodná parní lokomotiva: