LEGO Ship Racing - LSR

Založil peter, 08.09.2009, 13:16:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jamesek

Citace od: xtepn01 kdy 28.09.2009, 22:56:20
Tak ještě jedna poznámka k vodotěsnosti ... nezapomeňte přelepit také připojené konektory, ať se nezkratují shora.
Takže chápu-li to dobře, při dobré ochraně PF přijímače (co BB?) je poté celý systém dokonale vodotěsný a v další fázi nás bude čekat závod ponorek? Jak se šíří IR signál ve vodě? Stačí udělat z receiveru periskop a vše bude fungovat? A co na to Otazník? A Jan Tleskač? ;)

eNTy

BB nevím, jedu na LiPo. Do ponorek bych nešel. Ono stačí teď, kdy se mi při prudké zatáčce leje voda přes palubu  :)

Woyta

Citace od: xtepn01 kdy 28.09.2009, 22:56:20
Tak ještě jedna poznámka k vodotěsnosti (a následkům jejího nedostatku) PF elementů. Při dnešním testování jsem narazil na největší slabinu systému a to je volič kanálů na PF přijímači. Stačí kapka, která následně vevzlíná do útrob přijímače a vyzkratuje jej. Přijímač pak přestane reagovat, případně reaguje opožděně/nepravidelně/spíná motory sám.
Po vyklepání/vysušení vše funguje dál bez problémů. Řešením byla elektrikářská páska přelepená přes volič. Následných cca 15 minut jízdy bylo bez problémů a to i při úmyslném stříkání vody na přijímač - nezapomeňte přelepit také připojené konektory, ať se nezkratují shora.
Ted ano ale dej tomu cas a fungovat to nebude. oxydace je sv... potvora. :)
I utopene mobilni telefony po vysuseni funguji ale casem to jde do kytek.
Takze to utesnit maximalne co to jde.  Kabelove pruchody vzit pro jistotu silikonem (jde pak snadno odloupnout). Motory kolem hridele utesnit vazelinou.

PS: V PC mam vodnika.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Jamesek

Citace od: xtepn01 kdy 29.09.2009, 08:51:56
BB nevím, jedu na LiPo. Do ponorek bych nešel. Ono stačí teď, kdy se mi při prudké zatáčce leje voda přes palubu  :)
Přišly potřebné díly a musím říct, že trpím podobným problémem. LiPo budou určitě mnohem lehčí - výhoda. Já jsem teď dal klasický BB úplně dopředu a i tak se mi zadní motory topily pod vodou. Teď mám dvě možnosti - věřit vodotěsnosti, nebo to ještě do soboty předělat ;)

eNTy

No, motorům opravdu voda nevadí, těm je to šumák. Ale zbytečně bych to nepokoušel  ;)

eNTy

Dodatečná informace pro závodníky a diváky:
Po závodech se přesuneme do pizzerie Tiamo, která je v docházkové vzdálenosti od závodiště. Udělám rezervaci pro 8 osob, kdo plánuje jen divákovat a chce se přidat, dejte mi vědět, ať můžu rezervaci rozšířit.

Kdo plánujete přijet autem, neměl by být problém parkovat zde:
http://mapy.cz/#mm=FP@x=133238416@y=136037472@z=16 (silnice mezi parkem a tratí)
nebo zde:
http://mapy.cz/#mm=FP@x=133234560@y=136028112@z=16 (parkoviště vedle tenisových kurtů)

Shmade

#36
Včera dorazil trup z BL, tak jsem se na to dneska vrhnul a postavil svojí první plovoucí lego loď, tak snad nepůjde tahle moje prvotina v závodě ke dnu. :)

eNTy

Vyfoť to zezadu, vypadá to tam moc zajímavě.

Jamesek

Citace od: xtepn01 kdy 02.10.2009, 08:49:12
Vyfoť to zezadu, vypadá to tam moc zajímavě.
Taky se přimlouvám za poodhalení práce tvých mechaniků.

Jinak včera jsme byli vyzkoušet trať (díky pořadatelům za výbornou volbu) a zdá se, že se máme věru nač těšit. Dnes doladím design své dunky a snad to nebude bezesná noc jako před LTR.

peter

Jen malá technická, podle mne, ti technici namontovali opačně poziční světla. Zelené by mělo být na pravoboku a červené na levoboku.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shmade

Ok, takže tady jedna fotka zezadu a jedna s otevřenými dvířky do prostoru BB a recieveru... Jinak s těma světýlkamä jsem si nebyl jistej, v jeden moment jsem přemýšlel, jestli to nemá náhodou být červené a modré... každopádně již opraveno. :)

Ondrej

Bude takováhle vrtulka stačit na pohon lodi?

Shmade


peter

Zatím co jsem mohl vidět, tak závod bude velmi zajímavý. Dnes večer zde jistě přibudou fotky i dalších soutěžních plavidel. Každá loď, je zatím něčím unikátní, takže bude jistě velmi zajímavé pozorovat, jak jednotlivé stroje zvládají nástrahy závodu.

Počasí by mělo také jakš takš přát, dokonce je hlášen i občasný vítr, který závody, zejména v druhé lokaci, udělá velmi zajímavé. Jak bylo možné včera, při večerních testech spatřit, tak každý závan větru či vodní proud, má velký vliv na výsledný směr plavby. Myslím, že závody budou opravdu zajímavé a i divácky atraktivní. Pokud tedy chcete vidět něco zajímavého, netradičního a opět si dovolím říct i světově uníkátního, tak neváhejte a doražte zítra na závody - bude se na co dívat :D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

Do úvodního příspěvku byla přidána informace o cenách pro tři nejlepší kapitány, vč. fotografie.

Abych nebyl pozadu, tak zde představuji mé soutěžní želízko - trimaran.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shmade

Hodně slušný, vypadá pěkně dravě. :)

Shmade

Jen dokumentačně-organizační poznámka: Kamerku jsem našel a beru, foťák mít nebudu, tak někdo vemte... :)

A chci vidět další lodě... šup šup :)

eNTy

Uf, tak jsem se konečně dostal k focení, na stativ jsem byl línej, omluvte prosím sníženou kvalitu obrazu...

Shmade

Já jsem fotky dělal taky na rychlo, u mě je to narozdíl od tebe ale vidět. :)   Každopádně jsem zvědavej jak se bude která loď chovat, zatím je každá opravdu něco jiného.  :o

peter

#49
První celosvětové závody LEGO lodí jsou za námi. Myslím, že kdo to viděl, tak bude se mnou zcela souhlasit, že to bylo něco neskutečně zábavného a velmi zajímavého. Během závodu se pořídilo mnoho filmového i fotografického materiálu, takže věřím, že v brzké době se budou moci přesvědčit i ti, kteří na závody nemohli dorazit.

Nyní něco málo k samotným lodím a samotnému závodu. Závodu se nakonec zúčastnili čtyři soutěžní lodě a to Peterův trimaran, Shmade a Jamesek s člunem a Xtepn01 s katamaranem. Jelikož den sliboval pěkné počasí bylo rozhodnuto, že každá disciplína se pojede tříkolově a do hodnocení bude započítáván nejlepší výsledek.

Peterův trimaran:
- 1+1 PF medium - pohon lodního šroubu (čtyř-listá vrtule) / natáčení lodního šroubu
- PF světla

Shmadeův člun:
- 1x buggy + 1x PF medium - pohon lodního šroubu (čtyř-listá vrtule) / natáčení lodního šroubu

Jameskův člun:
- 2x PF medium - pohon dvou lodních šroubů (dvě dvou-listé vrtule)
- tzv. tankové ovládání
- PF světla

Xtepn01 katamaran:
- 2x PF medium - pohon dvou koles (pravo/levo bok)
- tzv. tankové ovládání


SPRINT:
Z počátku to vypadalo, že plavba proti proudu řeky bude nepřekonatelná překážka. Nakonec si však všechny lodě s touto disciplínou poradili více než dobře a tak cca 20 metrový úsek všechny lodě zvládly pod dvě minuty.

Shmade - 1:15,75 - 1:00,28 - 1:02,53 - 4 body
Jamesek - odstoupil - 1:16,44 - 1:26,62 - 3 body
Xtepn01 - 1:54,66 - 1:36,35 - 1:29,03 - 2 body
Peter - 4:46,06 - 2:09,94 - 1:48,13 - 1 bod

SLALOM:
Jezírko nakonec lodě potrápilo daleko více než protiproud řeky v předchozí disciplíně. Největší potíže lodím způsobovalo občasné listí a především chaluhy, které se velmi rády zamotávaly do lodních šroubů. Nakonec i zde však všechny lodě tratí propluly a dorazili do cíle.

Jamesek - 3:36,25 - 4:40,19 - 3:32,41 - 4 body
Xtepn01 - 3:54,59 - 3:40,84 - 3:35,62 - 3 body
Shmade - 4:14,75 - 4:22,22 - 4:02,18 - 2 body
Peter - 7:30,56 - 6:48,16 - 5:21,32 - 1 bod

Celkovým vítězem se tedy stal Jamesek se 7 body, druhý se umístil Shmade se 6 body, třetí je Xtepn01 s 5 body a na posledním čtvrtém místě skončila Peterova loď s 2 body.

Tímto gratuluji vítězi a všem zúčastněným děkuji za účast a věřím, že příští rok se opět sejdeme na již druhém závodě LSR!
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shmade

Závod byl super, díky Peterovi a Xtepnovi za organizaci a poskytnutí cen, a také Jameskovi za prvotní impuls k probádání tohoto odvětví...  Dobře jsem se bavil stejně jako diváci kterých se jak u jezírka tak u toku Rokytky vystřídalo celkem dost. Video se pokusím dát dokupy co nejdříve, aby se i místní fórum mohlo pokochat. :) Ještě jednou díky.

Meduin

Jako jeden z mála trvalých účastníků-diváků soutěže mohu závod zhodnotit jako sadu zajímavých soubojů loď x prud, loď x listí, loď x vodní řasy (což byl asi největší problém), ev. loď x závodník.
Na dvou charakterově rozdílných úsecích proběly dvě etapy soutěže, které přivedly svého vítěz na nejvyšší bednu. Vítězi nezbývá než gratulovat.
Pro další pokračvání soutěže je možné navrnout rozšíření závodu o primárně rychlostní soutěž na "klidné vodě" mezi body A a B., pokud možno bez vlivů proudu toku/větru, na nějaké "klidné vodě".

peter

Další fotografie si můžete prohlédnout na Brickshelf v galerii věnované LSR.

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shmade

Byla to prostě pohoda. :)

otaznik

Kucí, já byl celou sobotu v Hradci, doufám, že uděláte alespoň ještě jedno kolo!

Woyta

technic srouby se neosvedcili, ze je nikdo nepouzil?
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Shmade

Přesně tak, nikdo ho tam neměl, po závodě jsem ho přecijen vyzkoušel v praxi, i když jsem po domácích testech věděl, že vrtulka jeprostě lepší. Když jsem tam dal ten malej, tak rychlost byla tak třetinová až čtvrtinová oproti čtyřem listům vrtulky. Teď otázka zda by zvýšení otáček mohlo nějak pomoci? Do jistý míry asi jo, ale při stejných otáčkách je prostě slabší, ale i tak funkční, ale proti proudu v první disciplíně bych s nim určitě šanci neměl.

Woyta

Ja mam doma vrtule, srouby i ten kryt na srouby.
Takze muzu zkusit dat tam za sebe  3 srouby do krytu, co to udela. :)
Akorat jak to testovat? Nemam trup.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Jamesek

Citace od: Woyta kdy 05.10.2009, 12:31:03
Ja mam doma vrtule, srouby i ten kryt na srouby.
Takze muzu zkusit dat tam za sebe  3 srouby do krytu, co to udela. :)
Akorat jak to testovat? Nemam trup.


Motor, osa, vrtulka, sklenice s vodou. Jak moc ti to vtáhne ruku do sklenice je výsledek. Vylepšení je použít siloměr.

Shmade

Nebo si udělat pákový mechanizmus a tlačit na jedné straně do váhy... takhle jsem to testoval já.