Spolupráce s novým zajímavým partnerem

Založil peki, 06.05.2015, 16:06:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Citace od: katerina kdy 18.04.2015, 18:11:45
Dobrý den,
Chystáme se otevřít muzeum Lega v Brně. Obracím se proto na všechny fanoušky, kteří by měli zájem zapůjčit své modely, aby se ozvali. Děkuji


Ve skutečnosti se jedná o možnou spolupráci kostek (ideálně i Lega, případně dalších partnerů) s největším obchodním prodejcem hraček v ČR

Zatím jsme probrali základní možnosti typů spolupráce. Spíše do budoucna. Nicméně pokud by byl ze strany kostkařů zájem (a síla) tak by bylo možné zajistit "operativní  přesun" a "malou" akci ještě letos na podzim.

- modelů (části modelů) z Kidfestu do prodejny v obchodním centru v Praze (nájemné, pojištění,lego podpora pokud nás bude více jak 10)

- modelů/(části modelů) z Frýdku Místku do prodejny v obchodním centru v Ostravě.

Do budoucna by byl zájem o spolupráci (i paralelní ) v těchto hlavních lokalitách:
- Praha
- Brno
- Ostrava
- Plzeň

samozřejmě s možností organizace akcí i v dalších lokalitách. Jednou z výhod by bylo opravdu zásadní zviditelnění a propagace akcí kostek jako takových. 

Kuba

Jsem ochoten propůjčit hrad Chmelík a western městečko, ještě letos na podzim pokud bude v obchodním centru v Ostravě zájem. Hrad Chmelík je pohledový ze tří stran, ze čtvrté je nedodělaný. Museli by s tím tedy počítat.

O jaké obchodní centrum by se jednalo. V OV jsoutři velká OC?

Pak musím ale minimálně hrad rozebrat a přez zimu se chci vrhnout na další projekt, který chci stihnout dostavět do léta 2016.

linhi

Moje veci rad po Kidfestu zapujcim,vsechny tri modely jsou k mani.

DarkDrago

Tak to je super zpráva ;D

Jen mám pár otázek a asi by to zajímalo i jiné...

1. Na kdy je plánovaná prodejna v Brně a bude (časem) i nějaká ve Zlíně?
2. Jak bude vypadat výstavní plocha. Budou to vitríny, nebo budou modely volně "přístupné"?
3. Je nějak specifikována doba po jakou můžou/musejí být modely vystaveny?
4. O co je zájem?
   a. sbírky sestavené i ze starších setů (bráno pro kostkaře jako uskladnění)
   b. aktuální sety (jakožto podpoření prodeje)
   c. MOC


Jinak jsem schopný obsáhnout Brno, tak možná i Olomouc, když budu mít v práci volno ;D
Dračí páni s mocí ohně...

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Citace od: DarkDrago kdy 06.05.2015, 20:51:02
Tak to je super zpráva ;D

Jen mám pár otázek a asi by to zajímalo i jiné...

1. Na kdy je plánovaná prodejna v Brně a bude (časem) i nějaká ve Zlíně?
2. Jak bude vypadat výstavní plocha. Budou to vitríny, nebo budou modely volně "přístupné"?
3. Je nějak specifikována doba po jakou můžou/musejí být modely vystaveny?
4. O co je zájem?
   a. sbírky sestavené i ze starších setů (bráno pro kostkaře jako uskladnění)
   b. aktuální sety (jakožto podpoření prodeje)
   c. MOC


Jinak jsem schopný obsáhnout Brno, tak možná i Olomouc, když budu mít v práci volno ;D

Na všechno ještě odpověď nemám. Primárně je zájem o to dělají kostky respektive členové kostek = opravdu kvalitní výstavu = zajímavé MOC nebo diorámata z továrních setů + nějaký interaktivní program pro návštěvníky. Zájem tedy není o nic co mají (aktuální sety) ani o sbírky.

Letos (pokud bychom do toho šli) tak Praha ta je opravdu aktuální a vzhledem k akci ve Frýdku by byl možný přesun do Ostravy.

Délka akcí k jednání, ale určitě spíše měsíce než týdny. 

Aki

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 06.05.2015, 16:49:26
Jsem ochoten propůjčit hrad Chmelík a western městečko, ještě letos na podzim pokud bude v obchodním centru v Ostravě zájem.
Své westernové domky tam také klidně půjčím.

peki

Rýsuje se reálná možnost udělat výstavu ještě letos na podzim v Brně. Velmi předběžné datum říjen 2015- březen/duben 2016. Místo by bylo v obchodním domě  Olympie.

Odhaduji že rozsahem by šlo o cca max 2 skvošové kurty (terminologií Lipna). Expozice se teprve bude navrhovat, bude obsahovat i herní zónu atd. Zájem by byl (mimo jiné) o interaktivní věci:
- vlaky (zkusíme čistě PF provoz, obsluha v prodejně mění baterie), bude tomu přizpůsoben výběr vlaků (tovární sety)
- kuličkodráha (motory dodá provozovatel) spíše jednodušší hlavně stabilnější variantu s občasným zásahem obsluhy (sebrat kuličky, promazaní AFOLEM atd...)
- věci jako lunapark = zmáčknu tlačítko něco se hýbe (kolotoče jsou hodně stabilní)

- nějaké ovládání technic modelu, nemusí být MOC pokud by to byl problém stačilo by i u továrního setu/setů


"Pozitiva"
+ šlo by o pilotní projekt s novým silným partnerem, který by se mohl v budoucnu rozšířit do jednotlivých regionů   (např. kraje) s další aktivitou od AFOLů přímo na výstavě/prodejně (soutěže,stavební víkendy,ukázky .......)
+ některým AFOLům to může vyřešit "uskladnění" MOC
+ nájemné
+ s největší pravděpodobností půjde zažádat o podporu akce Legem (nákup setů se slevou, kostky na přehrabání, nějaké stavebnice zadara asi ne pro všechny)

"Negativa"
- chápu že letos pokud dobře počítám by šlo o (Lanškroun,Brno,Boskovice,Lipno,Kidfest,Frýdek Místek) asi 7 akci  >:D
- délka 6 měsíců
- pravděpodobný souběh (ale nemuselo by to tak být, mohlo by jít naopak o gradaci) Brněnského víkendu


Info uvádím ještě před instalací Kidfestu abych znal váš názor. Pokud bychom do toho šli tak vy šlo o výběr toho co kdo zapůjčí z :
Lipno
Kidfest
Frýdek Místek

Stále platí že je zájem o nové stavitele, ale vzhledem k termínu a okurkové sezóně si nedělám iluze že se objeví mnoho nových MOC.

Co si o tom myslíte?


milanv

Já mám zájem o podílení se na kuličkodráze - na KidsFest jsem to neměl šanci stihnout. Předběžně jsem se bavil s Pavlem (pryb), ale zatím jen předběžně, neznali jsme detaily. Je pravda, že 6 měsíců je dlouhá doba, takže by se tam nastálo daly spíš jednodušší věci. Byl by zájem v době trvání i o nějaké víkendovky s extra programem? To bychom mohli přivézt složitější moduly a být u toho.
Pán na Žlutém hradě

pryb

Já jsem pro, kuličkodráha je na tenhle termín zatim volná.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Chairudo

Jdu do toho ;D
Než aby MOCy seděly doma, rád je nechám běhat po světě, a ještě něco úžasného postavím 8)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

šipka

Také bych se klidně přidal bude-li potřeba. Přístav z kidsfestu by šel,  popřípadě pirátské lodě také.

ManDay

Kdyby byl zájem, klidně mohu poskytnout Trucky, co budu vystavovat ve FM + právě dávám do kupy další.

MiHo

Diskusi k tématu:
"vlaky (zkusíme čistě PF provoz, obsluha v prodejně mění baterie)"
jsem založil zde

Lego town

AK by bol záujem o menšie mesto classic town pozíciám :) :)

linhi

Mé stavby jsou také po Kidfestu k mání,chtěl jsem bourat,ale pokud je zájem tak rád ještě naposledy vystavím.
Trnín,římská pevnost a pod znakem kříže.

Kuba

škoda, že neklapla ta Ostrava, ale do Brna bych půjčil určitě western městečko. Hrad k vůli délky výstavy nevystavím. Na zimu už se bodnou totiž jeho kostky doma hodit na další stavbu. Pokud by někdo půjčil Lone Renger vlak, tak co ho kolem městečka roztočit??  ;)

honzicek22

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 09.06.2015, 21:23:54
škoda, že neklapla ta Ostrava, ale do Brna bych půjčil určitě western městečko. Hrad k vůli délky výstavy nevystavím. Na zimu už se bodnou totiž jeho kostky doma hodit na další stavbu. Pokud by někdo půjčil Lone Renger vlak, tak co ho kolem městečka roztočit??  ;)
Vlak půjčím, takže nebude problém.

MeNadruhou

Nabízím rypadlo k zapůjčení do brněnského  OC olympia
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Ondrej


peter

Citace od: peki kdy 09.06.2015, 17:56:55
Rýsuje se reálná možnost udělat výstavu ještě letos na podzim v Brně[/b]. Velmi předběžné datum říjen 2015- březen/duben 2016. Místo by bylo v obchodním domě  Olympie.

Velmi mi to připomíná akci "Putující výstava LEGO Jinak", kterou jsem se zde snažil rozjet již dříve. Bohužel tehdy o to v podstatě nebyl skoro žádný zájem :-\ Docela by mne zajímalo, zda-li náhodou nejde o stejného partnera, s kterým jsem toto plánoval.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki

#21
Citace od: peter kdy 10.06.2015, 08:03:48

Velmi mi to připomíná akci "Putující výstava LEGO Jinak", kterou jsem se zde snažil rozjet již dříve. Bohužel tehdy o to v podstatě nebyl skoro žádný zájem :-\ Docela by mne zajímalo, zda-li náhodou nejde o stejného partnera, s kterým jsem toto plánoval.

Myslím si že ne, ale už si to nepamatuji. Info o stávájícím zájemci je nahoře. Uběhlo několik let 2 roky? Zase jsme (kostky) dále. 

DarkDrago

Už je známo jak velké budou výstavní plochy? Tedy jako vitríny.
Dračí páni s mocí ohně...

peki

Citace od: DarkDrago kdy 10.06.2015, 16:16:08
Už je známo jak velké budou výstavní plochy? Tedy jako vitríny.

Ještě ne, teprve se bude dělat návrh.

peki

Dneska proběhlo na Kidfestu jednání mezi Legem, partnerem, kostky(peki) a J Bayerem. Akce začíná nabývat na obrysech.

mirek

Citace od: peki kdy 14.06.2015, 01:32:05
Dneska proběhlo na Kidfestu jednání mezi Legem, partnerem, kostky(peki) a J Bayerem. Akce začíná nabývat na obrysech.

Peki, ty jsi nezmar...DNES v 01:32:05.  Ky jsi šel spát ?

peki

Citace od: mirek kdy 14.06.2015, 07:52:30

Peki, ty jsi nezmar...DNES v 01:32:05.  Ky jsi šel spát ?

Chvilku potom, kecali jsme ještě se zahr. Afoly, tak jsem propagoval kostky a naše akce. Celkem se divili že jsem schopný dělat souběžně 3 akce. Zval jsem je hlavně na Lipno, někteří to mají "po cestě" (Rakousko,Maďarsko,Rumunsko).

peki

Citace od: DarkDrago kdy 10.06.2015, 16:16:08
Už je známo jak velké budou výstavní plochy? Tedy jako vitríny.

Vitriny budou jako na lipē:
-zástěna (1m široká, délka dle prostoru, kterého je hodně)
- vitrina (jako uprostřed skvoše na meší věci cca 90 cm délka 50 nebo 75 šířka)

Rámcová nabídka = co za to:
- 2500 Kč za 1m2 na 3 měsíce ( 5000 kč za 6 měsíců)
- nějaký příspěvek na dopravu (ubytování pro instalační tým, jidlo/pití)
- pomoc sdopravou exponátů (svoz z lipna) případně od jinud

podpora od lega
- kostky
- nákup stavebnic se slevou
- nějaké sety zadara

Mrs.Tygris

Mě osobně by třeba zajímalo zda hodlají vybírat vstupný a za kolik a jestli budou mít podmínku propagovat kostky.org a jejich akce ( za mě hlavně Brno víkend)

Hardegon

Pár svých MOC můžu taky nabídnout. Když se to rozjede měsíc po lipně, dodal bych i víc věcí, které mam rozdělané.