Nákup lega přes internet ze zahraničí

Založil Mira, 24.11.2004, 11:33:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

otaznik

Jen bych dodal, že bankovní převod může stát i několik stovek Kč (500-800 Kč; 300 Kč je IMHO minimum) a nikdo ti neřekne, kolik to bude. To uvidíš až poté, co převod naúčtuje zahraniční banka tvojí bance.

Při nákupu ze zahraničí používám JEN platbu cash v pojištěném dopise (cenné psaní).

Raistlin M

Mám další dotěrný dotaz. Není mi dostatečně jasné, zda vůbec musím vyplňovat na ebay tu možnost: jetzt bezahlen. A mam to vyplnit hned a nebo v momentě, kdy proběhne platba? Nespustím tím nějaký jiný proces?

Dík předem za odpovědi:)

Colonel32

ne, jeztzt bezahlen funguje hlavne tak, ze to posle majiteli email, ze brzo zaplatite, a pripadne vam to ukaze nejake data, ktera on pro vas (jako kupujiciho) predem pripravil, napr. cislo uctu...

Raistlin M

To jsem už musel absolvovat, neboť jedna pani se nenechala ukecat na poslání poštou. Dál jsem ale nezašel a i tak tam neměla IBAN a BIC, tak jí o to musim napsat.
Nebudu do toho jinak šťourat, není to snad třeba.

Colonel32

jetzt bezahlen odbud kdyz budes znat ceny, pac se stejne musis probojovat k "als bezahlt markieren" a pak "bewertung angeben"

cembry

Presne tak, nakonec dostanes "Bewertung abgeben" a budes jenom cekat na balicek  ;)
A pak si ho nechas pod stromecek, rozbalis a budes delat prekvapenyho, kdo ti to nadelil tak krasnej darek  ;D

Raistlin M

Pod stromeček jsme si už koupili Falcona http://guide.lugnet.com/set/4504

Tohle bude spíš takový doprovod. Koupil jsem několik hromádek s návodama. Už se těším na kompletaci. Jen doufám, že to nebude příliš smutná činnost (
tiše doufám v nějaké to slušné procento kompletnosti). Ani radši nebudu zveřejňovat kolik kilo jsem koupil, ale tak na dva měsíce mám o zábavu postaráno. ;D

J_BOB

"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Raistlin M

4100 v Berouně v obchodě: Značkové hračky. Stavebnici za 4100 jsem ale nehodlal otevírat jen tak. sice jsme už za poslední dobu dali do lega dost peněz, ale 4100 za se tbylo i na nás dost. ;)


J_BOB

tak to u nas stoji vyse 6000 :( to je cca o 1000 Sk drahsie jak u vas v prepocte  >:(  :-[
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

otaznik

Já osobně po vyhrané aukci zaplatím (vždy cenným psaním, každému se mi zatím podařilo vysvětlit, že je to tak nejlepší, navíc to cca 90% prodávajích absolutně nevadí), po zaplacení označením zboží jako zaplacené (als Bezahlt Markieren) a to je mimo napsání feedbacku poté, co zboží dorazí, vše, co z nabídky na Ebaye vybírám.

Raistlin M

#101
Tohle prodávají na ebay, jako LEGO!!!!!!!!!!!!!!!!

moc dlouhej link

J_BOB

no ono to myslim je vsetko lego okrem tych drakov a veci k nim. je to ta hnusna megablocks vec na ktoru chodi v telke ta divna reklama jak sa to liahne z vajca?
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Raistlin M

Z těch fotek je polovina Megablocks :(

lordvader

Nevím, jestli už tu podobný návod byl, ale před časem jsem začal s nakupováním přes E-bay a pro podobně smýšlející kolegy ze SWG jsem spáchal malý návod (důraz kladen na paypal). Kdo by si to chtěl přečíst, tady je adresa (je to na stránce SWG):

http://www.starwarsgalaxies.cz/view.php?cisloclanku=2005072502

Jen upozorňuju, že nejsem žádný spisovatel.  ;D Článek je zaměřen na Star Wars Unleashed figurky http://www.rebelscum.com/SWunleashed.asp, ale dá se stejně dobře aplikovat na Lego.

Raistlin M

#105
Tak se vrámci stého oficielního přízpěvku musím pochlubit tím, co jsem na ebay koupil. Jsou to jen ilustrační fota. Hodlám i s fotodokumentací založit zvláštní téma, kde to ukážu krok za krokem. Budu tak chtít motivovat další lidi, aby se na ebay nebáli.
První foto je "beznávodový" kiloware. Jsou tam ale velké části setů z 70tých let a i sety z Divers řady. (7,6kg)
Druhé foto bych nazval: " Vy třídíte kiloware? Proč? Já to kupuju kompletní a roztříděné" ;D ;D ;D Koupeno hlavně kvůli dvěma Model Teamům http://guide.lugnet.com/set/5550 a http://guide.lugnet.com/set/5590 (7,8kg)
Třetí je můj na kila největší nákup. Spousta návodů, ale uprostřed je vidět, že polovina je jich nalepených v sešitě Grrrrrrr. (19kg)

Sestavené a okomentované to tedy bude někdy v lednu.

Jindroush

#106
Drobné rozšíření o kupování kiloware na Ebay:

1) VŽDY se podívejte, zda zároveň prodávající nic z LEGO současně nenabízí - pokud ano, určitě na to použil díly z KW a bude tam toho víc chybět.

2) ROZHODNĚ se vždy ujistěte, že dotyčný s LEGO aktivně nekšeftuje - stačí se podívat na jeho hodnocení a jít po aukcích, jejichž čísla začínají 60xxxxxxxx a ty si projít - pokud prodává pravidelně, nemá smysl ani přihazovat - bude to hnusnej, špinavej, zničenej a přebranej bordel.

Taky by se mělo dát vyhledávat podle jména prodejce a ukončených aukcí, tam je většinou na první pohled vidět, že prodával LEGO.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Raistlin M

Ještě bych přidal:

3) Prohlédněte si hlavně v bewertungsprofil, co kde a jak kupoval. (Odkliknout Von Verkäufern) (Je to rychlejší, než se proklikávat i prodejema)
Zjistíte, zda třeba nenakupoval před měsícem o nějakých pár kilo lega víc. Na ebay jsem jen dnes objevil dva lidi, co koupili před nějakou dobou kiloware a nejdnou zase prodávají. 

Llevelyn

A pokud vám někdo pošle takový odpad, jako nám..bude z toho článek...prosím neodesílejte mu tento dopis, který jsme si nechali přeložit od kamaráda.


Liebes Scheissgesindelfritz,

due bloedes Arschloch sollst dir dein Scheisslego in deinen Scheissarsch
stecken
und deinen Muell lieber selber entsorgen und es nicht uns zuschicken, du
Schleimwichser.

Stirb langsam, du Arsch.

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

rdk


chadzi

dost sprosty  :D
btw ja to resim tak ze mam 3 znamy nemce s ebay accountem kteri obcas udelaji bububu a je klid. na ty kseftsmany to vetsinou plati - z cechu maji prd ale o nemcich vi ze by jim udelali na ebay pruser. jednou sem tak cekal 3 tydny na reakci mailem, pak napsal ten znamej a zbozi bylo druhej den na ceste  ;)

myth

Citace od: Llevelyn kdy 01.01.2006, 21:54:08
A pokud vám někdo pošle takový odpad, jako nám..bude z toho článek...prosím neodesílejte mu tento dopis, který jsme si nechali přeložit od kamaráda.

Môžem poprosiť o preklad? Nie všetci tu rozumejú po nemecky.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Raistlin M

#112
Citace
Môžem poprosiť o preklad? Nie všetci tu rozumejú po nemecky.

Pokud bychom to přeložili, tak asi od adminů dostaneme doživotního "banána"  ;D ;D ;D ;)

betakaroten

To nejde přeložit, neboť se tam vyskytuje mnoho idiomatických vazeb ... přibližně je adresát nabádán, aby raději sám vyhazoval odpadky a nečinil tak poštou, a aby exkrementy (které nazývá LEGO) umístil tam, kudy opustily jeho tělesnou schránku.
"Stirb langsam" = "Zemři pomalu"

Raistlin M

Citace od: betakaroten kdy 02.01.2006, 18:54:07
To nejde přeložit, neboť se tam vyskytuje mnoho idiomatických vazeb ... přibližně je adresát nabádán, aby raději sám vyhazoval odpadky a nečinil tak poštou, a aby exkrementy (které nazývá LEGO) umístil tam, kudy opustily jeho tělesnou schránku.
"Stirb langsam" = "Zemři pomalu"
Děkuji za ušetřenou práci s úpravou překladu. ;D ;)

Cavelon

To bolo to lego až také hrozné? Smradľavé, rozhrýzené, osr..é, ogrcané alebo aké vlastne? ???

KLF

Tiez by som sa rad pridal ku Cavelonovej otazke, ci bolo to LEGO nejak biologicky vazne znecistene ? Ja som X krat kupil/dostal LEGO a bolo zaspinene a nerobil som z toho dramu. V duchu som zanadaval, umyl a bolo. Ved nekupoval som NOVE LEGO !
Terminated.

Raistlin M

Cavelon+KLF: To Lego bylo opravdu v "prazvláštním" stavu + se chlapík dopustil lehkého podvodu. Stáhnu si nějaká zajímavá fota + info z ebaye a udělám tu o tom článek. Teď zrovinka dokompletovávám jeden velmi pěkný kiloware, tak na to nemám čas.

Cavelon


Raistlin M

Mám takový dotaz k ebay. Pokud najdu aukci, která je označena jako: "Do České Republiky nenabízím" a změním si adresu pro poslání na adresu německou, nebude mi z důvodu kontaktní adresy v ČR systém bránit přihazovat? V podstatě to chci koupit do Německa, ne? Je přeci jedno, kde zrovna sedím, ne? Nebo se pletu?