SP Osadníci - Modří seveřané

Založil Petronel, 05.12.2017, 22:36:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

Já se hlásím s řemeslníky: E-F 6-9. A když bude potřeba, vezmu i prostor se žentourem (E-F 3-5). To bych ale rád věděl co nejdřív - chcete ho někdo jiný nebo s ním mám počítat?
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Aktualizoval jsem plán.

Milane žentour má Waf, viz. mapa, můžeš ale vzít nějakou část u něj a domluvit se s ním na návaznosti stavby.
Jinak žádáš o všechno v přední linii. Platí to co jsem psal, že velikost staveb by měla mít nějakou posloupnost do hloubky kvůli dobré viditelnosti. V těchto předních řadách by ideálně neměly být žádné domy, popřípadě jen nízké drobné stavby.
Chceš tedy tento přední pruh?

milanv

V prvé řadě mám zájem na řemeslnické čtvrti. Ale pokud nikdo jiný nebude chtít prostor kolem žentouru (ten sám o sobě jsou jen dva čtverce), přidám si i to. Do plánu mi zatím dej řemeslníky a uvidíme, kdo a jak se ozve.
Pán na Žlutém hradě

jojik

  Tak já bych si vzal sloupec 6 řada A-D . Hradba s bránou

Petronel


Jezevec

Zdarte kolegové, při upravování radnice na menší plochu mně v hlavě utkvěla myšlenka tzv. podpěr. Tudíž že základní kamennou stavbu (hlavně věž) osekám na co nejmenší plochu, aby nezabrala moc místa. A pak ji expanduju do plochy až od vyšších pater s pomocí podpěrných trámů. Pohrál jsem si v LDD na dvou typech designu podpěrného systému. Zajímal by mě názor, který je lepší/hezčí. Dík

Přikládám fotky z různého úhlu, jeden typ je jakoby masivnější s dvojitými opěrnými trámy, druhý typ takový odlehčenější. Nemohl jsem si prostě pomoct, fascinovala mě ta možnost mít tam kostky do trojúhelníku, tak jsem měnil úhly, až to nějak vyšlo - aby ty podpěry svíraly pěkný úhel k hlavní zdi a umožnily to pěkně rozšířit do prostoru a zároveň aby to vypadalo realisticky nějak... :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

matka

Potřebuji upřesnit Petře, jestli ještě stoupat/nestoupat, případně o kolik. V tom mám trochu zmatek.
Taky by bylo super dostat z Ravenhorna, kde se usadí a doobsadit zbylá území, máme to nějaké děravé.
Nakonec ještě finálně zakreslit cesty a potok a umístění radnice.

Jsem schopná si něco přibrat, ale už by se mi to hodilo vědět.
Paní na Žlutém hradě

Jezevec

Členové klanu už došli a místo pořád zůstává, tak se po zralé ranní úvaze ještě hlásím o dvě pole navíc, to bych měl ještě zvládnout.

Můžu mít A (7,8,9) + B (7,8,9)? Jestli máš nějakou jinou představu o tom, kam umístit moji část s centrem a radnicí, tak mně napiš. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

jojik

 Tak já si přiberu ještě C 7-9 a D 7-9.

Ravenhorn

Já si vzal D 3 a 4  a možná bych mohl přidat ještě D5.

Spíš potřebuji pomoc jakými barvami a stylem budou cesty a potok.
Castle, Pirates a Star Wars.

Petronel

Aktualizoval jsem plánek a přidal i upravenou mapu

Na mapě přesně vidíte co kde bude, pokud tedy na vašem pozemku je např. voda, nebo hradba, tak bude potřeba postavit i toto.
Případné připomínky mi prosím hlaste.

Jojiku co budeš stavět za tou hradbou? Městské domy?


Petronel

#71
Jinak s tou výškou je to tak:
Moje moduly z řad 1. a 2. vedou do výšky 13brick+1plate.
A přesně do této výšky budou nejspíš stavět i naši jeskyňáři moduly vedle toho.
Řada 3. se pak již pokládá na ty jeskyně. Je jedno o kolik pojede nahoru, Matko můžeš to vyzkoušet jak to budeme zvedat, aby tam dobře ladila cesta a voda....
A přesně o tu samou výšku se pak vlastně budou muset zvednout moduly z řad 4.-9.



milanv

Jo, už se to začíná dobře rýsovat. Mám jen jednu připomínku k městečku jako takovému: když bude náměstí v rohu (s radnicí), tak budou diváci téměř všem městským domům koukat jen na humna. Kdyby se udělalo náměstí uprostřed, radnice vzadu ("v čele") a domy měšťanů okolo, tak na obě strany náměstí po bocích radnice bude vidět i čelně.

Já to budu u řemeslníků řešit tím, že zatímco oni se předpokládám rádi sousedům pochlubí nějakou ozdobou na čelní fasádě, pro nás bude mnohem zajímavější jejich skutečný život na dvorech s dílnami...
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Radnice bude opravdu velká budova očividně. Nechal bych ji takto vzadu.
Uvidíme co s Jezevcem a Jojikem vytvoříme za další domky. Když se dají do řady 7 a otočí doprava k radnici, tak budou vidět dobře... C8 a C9 může být nějaké volnější. Vše uvidíme jak se to bude vyvíjet.

Petronel

Voda a cesta:
pokud jsem to od sousedních vesnic pobral správně, tak cesta bude
dk.brown +v našem případě s kameny (lt.bluish gray a dk.gray). I ten svah chci udělat takový hornatý, kamenitý.
Potok by měl být z plate Dark Tan-Tan a na tom trans light blue dílky

milanv

A ještě styl budov. Chtěli jsme to jako horské (i hornické?) městečko. Takže kamenné budovy, méně dřeva? Kromě modrých střech nějaké společné prvky?
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Spodní patro budov by mělo být kamenné pokud to půjde.
Jinak střecha každopádně modrá či modro-tmavomodrá.
Další prvky můžou být také modré, např. modrá linka oddělující patra, modré ozdobné detaily na zdech, okenice, vlajky. Vše je vítáno.

Milane doufám ale, že ty neplánuješ žádnou velkou budovu. Psal jsem ti, že pokud chceš tyto přední políčka, tak je to spíš na přízemní stánky, človíčky, řemesla venku...

waf

Tak jsem začal se stavbou - posílám zatím hrubou stavbu žentouru - ještě to bude potřeba doladit a dodělat...

https://photos.app.goo.gl/oNmKshwbPxACYK0N2

milanv

@Petronel: jasně, s tím naprosto počítám: řemeslnické domky: nízké, jednopatrové, spíš chalupy s dílnami. Jasný rozdíl oproti předpokládaným vícepatrovým honosným domům kolem náměstí. A tím pádem se pro naše účely hodí dopředu.

Modrobílé vzory kolem oken je moc pěkný nápad. Stejně jako modrá linka vespod. No, už se těším na vymýšlení.
Pán na Žlutém hradě

matka

Citace od: Petronel kdy 23.04.2018, 22:37:53
Jinak s tou výškou je to tak:
Moje moduly z řad 1. a 2. vedou do výšky 13brick+1plate.
A přesně do této výšky budou nejspíš stavět i naši jeskyňáři moduly vedle toho.
Řada 3. se pak již pokládá na ty jeskyně. Je jedno o kolik pojede nahoru, Matko můžeš to vyzkoušet jak to budeme zvedat, aby tam dobře ladila cesta a voda....
A přesně o tu samou výšku se pak vlastně budou muset zvednout moduly z řad 4.-9.

Výšku 13+1 chápu, to už mi tučněji psát nemusíš  :)
Ale jde o to, co dál. Těžko si to matka zvedne, jak se jí zamane, když by se stejně musely zvednout i moduly všech dál a nachlup přesně postupně i Ravenhorn přede mnou. Není to zbytečně složité, když jeskyně stejně výš nebudou, nevypadalo by to i divně?
Taky nevím, jak bych nacpala na šířku 48 studů stoupání, potok a kostel  :-\
Paní na Žlutém hradě

Petronel

Divně to bude vypadat, když tam už bude rovinka a po tom stoupání bude takový ostrý umělý zlom. Stačilo by to postupně zvednout např. o dva bricky v té 3. lajně a bude to vypadat daleko líp.
Stejně jsem psal, že na těch jeskyních přeci nemůže být hned tráva. Proto moduly od řady 4. by byly na základu adpoň 2bricky ridish brown.

Jezevec

Mapa je super, Petroneli výborná práce, hned jsem z toho moudřejší. Jakmile budu mít namyšlené nějaké domky k radnici a design šibenice na náměstí, hned budu konzultovat, jestli to tak může být. Ale reálně to vidím tak, že na tom mém modulu bude stát radnice plus jeden, max. dva domky a šibenice s menším (opravdu menším) prostorem dokola pro shromáždění lidu.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

jojik

Jo počítám s tím , že budu muset postavit městské domy , teď jen kolik jich tam dát aby to nebylo přeplácané .

jerzeeg

#83
S Wafem jsme zatim planovali cca takto:
    baseplate a 1 plate, potom 5 brick šachta, potom dva brick skála, potom 5 brick šachta a 2 plate plus tile vrch

Ale nad tou druhou chodbou se mi zda moc malo skaly/zeme, melo by tam byt vice, aby to bylo trosku realne a nepropadlo se to.
Varianty jsou:
- ze dve chodby budou jen pod zentourem, kde ziska waf jeste nejaky prostor a dale bude jen jedna chodba..
- ze ty chodby budou nizsi
- ze to cele jeste zvysime, nad 13 bricku na vysku
- neco jineho ?
Thoughts ?


edit:
Dotaz c.2 - u me na tom rohu, mam celou bocni stranu delat plnou z DBG nebo taky nejake doury a parady jako z predni pohledove strany ?

milanv

No, mám pocit, že by to chtělo obrázek >:D
Tolikrát se tu objevila tajuplná konstanta 13 bricků plus plate, že podle mě pod tím vidí každý něco jiného.

Já Petra teda pochopil tak, že na rovině to bude těch 13b+1pl od vás podzemních (pracovně nazývané "DBG") a nad tím bude 1pl+2b+1pl tzv. "Reddish Brown" od nás horních. To vytvoří tu vrstvu, aby všichni nepropadli do dolů, a celkem budeme na 16b.
Druhá záležitost je ta návaznost na šikmý svah od Petra. Tam, jestli jsem to dobře pochopil, bude Petr končit ve výšce opravdu 13b+1pl a na stavitelích následného sloupce je vystoupat o ty 2b+1pl.
Ale to je můj výklad a autorský obrázek čelního pohledu by to zodpověděl líp. Petře?
Pán na Žlutém hradě

Jezevec

Citace od: jojik kdy 24.04.2018, 10:03:38
Jo počítám s tím , že budu muset postavit městské domy , teď jen kolik jich tam dát aby to nebylo přeplácané .

Jo jestli je nějaký preferovaný rozměr (plocha) standardního městského domu tak klidně přizpůsobím, pokud to je jedno tak si to nějak stanovím sám. A ještě jedna věc, když můj modul sousedí s Jojikem tak to hádám asi musím pořešit s ním, to napojení - myšleno jestli budeme sousedit několika domy zadky k sobě nebo nějakou uličkou atd, aby to prostě nějak pasovalo k sobě a nebylo to každý pes jiná ves...
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Jezevec

Taky jsem si říkal, aby moje budova nebyla tak hrozně hranatá, že vymyslím nějaké zdobené sloupy, případně oblouky nad okna pod střechou, něco podobného bývá na historických budovách. Cosi jsem narychlo vymyslel v LDD pro ilustraci mojí myšlenky, ale potřeboval bych poradit, jestli se do takových věcí pouštět či ne, případně jaké zvolit vhodné barevné schéma, aby ty bricky vzadu byly vidět těma škvírama obloučků. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

milanv

@jerzeeg: kam až budou sahat vaše chodby? Napadlo mě totiž, že by někde na čelní hraně mohla být i studna, jako "průřez" (tj. půlkruh) aby bylo vidět dovnitř - vedla by až dolů, dole by byla z trans-light blue i "voda", nahoře rumpálek, z něj dolu visí vědro... Co ty na to?
Pán na Žlutém hradě

Petronel

#88
Milan zde napsal ty výšky naprosto správně!

Jerzeeg:
Plán na šachty jako teorie dobré, nechám to plně na vás jak to postavíte. Jen vás poprosím aby to rozhodně nebylo tak pravidelné, jsou to jeskyně a vykopané díry, tak ať je to různě v nepravidelných výškách a úrovních. Domluvte se jen na přesné výšce v místě napojení.
Projdi odstavce co jsem zde psal k jeskynim, že nemůže být strop jen např.2 plate pod zemí. To však už nebude vaše starost, vy to klidně tak udělejte, ne však všude kvůli nepravidelnosti. Protože nad vámi budou ještě aspoň ty 2 plate a 2 hnědé bricky k horním modulům.
Jinak z krajniho boku to musí být také pohledové, žádné barevné bricky. Klidně může být i jednoduchá jeskyně vidět,tim líp.

Jojik a Jezevec:
pošlu vám dnes SZ ohledně těch městských domů


Milane
nápad se studnou je naprosto dokonalý! Počítám s ní že ji dáš mezi řemeslníky. Domluv se prosím s Jerzeegem přes SZ na provedení a umístění. Díky!

waf

#89
Tady je moje představa těch dolů. Určitá rovnost je v dolech přirozená, ale čím dále od vchodu, tím budu počítat se snížováním výšky šachty, případně i propadnutím, větším prostorem jeskyně apod.

https://photos.app.goo.gl/Kz87MObDvrMud92J2
opraven odkaz