(vlastní) Cisternový dvouosý vagon - ARAL

Založil peter, 23.02.2014, 19:59:51

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peter

Chtěl bych Vám představit další model, na kterém jsem opět pracoval velmi dlouho a sice cisternový vagon. Myšlenku s výrobou vlastní cisterny jsem v hlavě nosil opravdu velmi dlouho. Jelikož jsme měli doma celkem velmi slušnou sbírku TT vláčků, tak své simpatie si u mne získala celkem né moc běžná cisterna společnosti ARAL.

První díly jsem si pro tento model pořídil již v roce 2006 a sice při návštěvě 1000 Steine Land. Jednalo se o díl 30602 . Bohužel DkBlue barva je vcelku ojedinělá a tak další díly přibývaly opravdu velmi pomalu. Se stavbou jsem proto začal až v roce 2012, tedy šest let po koupi prvních dílů.

Model je 7 studů široký a cca 17 studů dlouhý. Na modelu jsem se pokusil udělat co nejvíce detailů, podvozkem počínaje a nesčetnými madly konče, tak jak to měl originální TT model. Stavbu jsem dokončil letos a jako poslední jsem minulý týden doplnil samolepky.

Níže přikládám první tři obrázky, než se dostanu k detailnímu nafocení. Snad se bude model líbit a třeba si v něm někdo najde i nějakou tu inspiraci.

YouTube:


Brickshelf:
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki

#1
Citace od: peter kdy 23.02.2014, 19:59:51
Snad se bude model líbit a třeba si v něm někdo najde i nějakou tu inspiraci.

Mně se líbí, určitě si to zkusím postavit. Jak je to spojené (tak už jsem to našel RAILBRICKS č. 10 str 25 )? Potom mne zaujala i ta lampa  ;D

Anatyt

Tak za toto dávam palec hore! Veľmi pekné prevedenie a aj diorámka pekná. ;)

Swis

Pěkná práce, tolik detailů. Jde vidět, že to nebylo hotové za týden. :) A mimo cisterny pěkné diorama.

Blake

Tak to je hodně povedená konstrukce cisterny. Na to spojení by nešlo použít klasické uložení magnetu s tlumiči, aby nebyly vagóny tak rozestoupeny?

otaznik

V reálu to vypadá ještě lépe, než na fotkách. Chtěl jsem od Petra odejít i s vagónem, ale nakonec to neklaplo.  ;)

ejancar

Propracovaná záležitost na první dojem, smekám  nad tvou trpělivostí!
Lego = každý den nový model/hračka!

Bard

Krásný výtvor! To píšu jako příznivce LEGA i TT.

peter

Citace od: Blake kdy 23.02.2014, 21:28:59Na to spojení by nešlo použít klasické uložení magnetu s tlumiči, aby nebyly vagóny tak rozestoupeny?

Přesně nevím co máš na mysli, každopádně standardní spřáhlový LEGO díl zde nelze použít. Ono se samotným spřáhlem, rep. uchycením magnetu jsem si hrál hodně dlouho a toto je myslím až pátá verze, se kterou jsem již vcelku spokojen.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

martinlx

Tak to je opravdu lahůdka!
K té lampě, co je to za díl co jí spojuje se stožárem?

Tomtombuy

Ta lampa mě také zaujala. Jestli se nemýlím, tak je to díl z CMF z kyblíku natěrače. (Link nehodím, píšu z telefonu.

Jinak perfektní práce! Nenapadlo by mě, že jde zmíněný díl použít s takovýmto výsledkem na nádrž cisterny.

Cavelon


Blake

Citace od: peter kdy 24.02.2014, 07:54:53
Citace od: Blake kdy 23.02.2014, 21:28:59Na to spojení by nešlo použít klasické uložení magnetu s tlumiči, aby nebyly vagóny tak rozestoupeny?

Přesně nevím co máš na mysli, každopádně standardní spřáhlový LEGO díl zde nelze použít. Ono se samotným spřáhlem, rep. uchycením magnetu jsem si hrál hodně dlouho a toto je myslím až pátá verze, se kterou jsem již vcelku spokojen.

Tento díl jsem myslel: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=4022 , nebo http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=91968c01 a přichytit to horní částí.

Michal Budinský

Nádhera   :o takto premakaný vagónik tu už dlho nebol  !

peter

Citace od: Blake kdy 24.02.2014, 21:42:32Tento díl jsem myslel: ...

Nebyl jsem si jist, ale myslel jsem si to. Potom k tomu platí již mnou výše uvedená odpověď:

Citace od: peter kdy 24.02.2014, 07:54:53
... každopádně standardní spřáhlový LEGO díl zde nelze použít.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

Citace od: peter kdy 23.02.2014, 19:59:51..., než se dostanu k detailnímu nafocení.

Velmi se omlouvám, že to trvalo tak dlouho, ale k nafocení vagonu jsem se dostal až nyní. V mé BS galerii, tak jsou konečně fotky tohoto wagonu. Jako bonus jsem udělal i krátké video, které najdeta na mém YouTube kanálu ;)

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.