SKÆRBÆK Fanweekend.dk 2017

Založil peter, 06.04.2017, 15:38:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peter

Citace od: peki kdy 06.04.2017, 14:53:00Aktuálně vím o registraci do této (podle Jana velké akce)

Proč jen podle Jana. Loni jsme tam byli jako průkopníci se Shmadem a udělali z toho rozsáhlou video reportáž ;)

Každopádně ano, je to asi největší, resp. nejvíce zeměmi a kluby zastoupená AFOL akce na světě.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Chairudo

Citace od: peter kdy 06.04.2017, 15:38:50
Aktuálně vím o registraci do této (podle Jana velké akce)

http://www.fanweekend.dk/

Každopádně ano, je to asi největší, resp. nejvíce zeměmi a kluby zastoupená AFOL akce na světě.

A jak byly ty prostory velké? Přijde mi to docela malé, v Kodani na Lego Worldu jsme měli asi 80x80m výstavu a tak 10.000m2 herní zóny.
Bylo i loni, že si musíš sám zaplatit ubytování a cestu? Koukal jsem a ubytko s naftou vyjde na tak 12.000,- tak to asi oželím.  :-\

Další Lego World bude na podzim v Nizozemsku, určitě jedu, pak dám echo jak začnou registrace.

V Květnu jedu s Ruským kolem do švýcarského Basilej na výstavu podobnou Lego Worldu, snad to bude taky tak pěkné.
https://www.facebook.com/bricklivebasel/
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Citace od: peter kdy 06.04.2017, 15:38:50

Proč jen podle Jana. ......Každopádně ano, je to asi největší, resp. nejvíce zeměmi a kluby zastoupená AFOL akce na světě.

Protože o tom nyní mluvil. Nepamatuji si názvy zahr. akcí, pouze vedu v patrnosti že několik lidí bylo někde venku  >:D Pokud bude síla a chuť to pořádat ve věčím roszahu tak supr. Ale to teprve ukáže čas.

peki

Citace od: Chairudo kdy 06.04.2017, 16:40:44

Další Lego World bude na podzim v Nizozemsku, určitě jedu, pak dám echo jak začnou registrace.

V Květnu jedu s Ruským kolem do švýcarského Basilej na výstavu podobnou Lego Worldu, snad to bude taky tak pěkné.
https://www.facebook.com/bricklivebasel/

Ty jsi hotový světoběžník  >:D Kdy vyrazíš mimo Evropu ?

Chairudo

Citace od: peki kdy 06.04.2017, 16:57:20
Ty jsi hotový světoběžník  >:D Kdy vyrazíš mimo Evropu ?
Až mi to někdo zasponzoruje ;D Ideálně USA, tam mají pěkné akce.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peter

Citace od: Chairudo kdy 06.04.2017, 16:40:44
A jak byly ty prostory velké? Přijde mi to docela malé, v Kodani na Lego Worldu jsme měli asi 80x80m výstavu a tak 10.000m2 herní zóny.
Bylo i loni, že si musíš sám zaplatit ubytování a cestu? Koukal jsem a ubytko s naftou vyjde na tak 12.000,- tak to asi oželím.  :-/

Tady jde především o uvědomnění si jednoho velmi důležitého detailu. LEGO World je komerční akce kompletně pořádaná firmou LEGO, Fanweekend je kompletně organizován AFOLy. Každopádně velikost výstavní plochy byla o dvou sportovních halách tj cca 2x 50x30m, což mi nepřijde nijak málo. Co se týká ubytování a cesty, tak ano, co si nezaplatíš to nemáš. Jelikož já raději preferuji právě čisté AFOL akce a ne komerční, tak jsem s tím od začátku počítal. Každopádně moje (naše) náklady nebyli nijak strašné cca 6.000,- tzn. 3.000,- Kč/os. Samozřejmě se to chce uskromnit a odprostit od luxusu, ale nemyslím si, že na víkend by to bylo něco neúnosného. V našem případě to tedy znamenalo jízda jedním autem, které po vyložení modelů sloužilo k spaní a pak vlastní jídlo. ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Sihaja

Ta dánská akce zní dobře a ráda bych na ní vyrazila. Jsem v Bruselu, takže bych jela odtud, ale na místě jsem schopna podílet se na instalaci a a tak.....

Chairudo

Kdo si plánuje program na zimu počítejte s tím že Říjen 18th - 24th je Legoworld v Nizozemsku - Utrecht.
Já na 275% jedu, jak se rozběhnou registrace dám sem info.
Když bude víc zájemců a nějaké větší auto můžeme naplánovat společnou cestu :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

#8
Citace od: peki kdy 06.04.2017, 14:53:00
Aktuálně vím o registraci do této (podle Jana velké akce)

Zatím to vypadá že se nám letos podaří za kostky zorganizovat výpravu "7 statečných":

peki
igorus
mirek
šipka
chairudo
vasyk
mtron
sihaja

Měli bychom mít registraci, potvrzené ubytování (to je asi jedna z nejdůležitějších věcí).  Ze společných projektů bychom vyvezli vesnici bude v Koskolandu končit.



Chairudo

Citace od: peki kdy 27.04.2017, 11:26:57
Zatím to vypadá že se nám letos podaří za kostky zorganizovat výpravu "7 statečných":

peki
igorus
mirek
šipka
chairudo
vasyk
mtron


Výpravu přežijí pouze 3 a 1 tam zůstane :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

#10

Igorus připravuje "hlášení ze služební akce", tak zatím jenom krátce. Supr akce, plná zážitků s doprovodným programem (Lego House, LEGOLAND, procházkou po pláži u moře).

AFOLů prý bylo přes 700
RLUR přes 40
Za kostky jsme přivezli cca 24 m2
- vesnice(igorus) 6 m
- Mtron(mntron) základna 4
- Kolotoče (Chairudo)4 m
- na samotě (šipka) 2m
- lodě (vasyk) 3,5 m
- rafinerie (mirek) 2m
- vlaky ČD (peki/mirek) 2m
- veterán (JimB půjčeno)

Úrovní našich MOC, které máme na výstavách jsme dosáhli určitě mezinárodní úrovně. Zahraniční akce mohou být takovým zpestřením. Chce to ale včas domluvit. Vzít v úvahu možnosti dopravy Afolů/MOC.

Věřím že tato první hromadná akce byla takovým novým směrem kam se v rámci fóra můžeme posunout. Tuto akci bych doporučil určitě příští rok zopakovat. Např. Švýcarů tam bylo letos asi 36 (v 6 chatkách).   

Hardegon

Očividně skvělá výprava s vydařenou zábavou. Snad se taky na nějakou další budu moct podívat  :)

papluh

Citace od: peki kdy 26.09.2017, 14:06:04

Úrovní našich MOC, které máme na výstavách jsme dosáhli určitě mezinárodní úrovně. Zahraniční akce mohou být takovým zpestřením. Chce to ale včas domluvit. Vzít v úvahu možnosti dopravy Afolů/MOC.


a tak isto si to všimnú aj fan média
http://zusammengebaut.com/skaerbaek-fan-weekend-2017-erste-bilder-der-mocs-34618/
http://zusammengebaut.com/skaerbaekfanweekendzweiter-tag-34729/
https://www.promobricks.de/skaerbaek-fan-weekend-2017-lego-ausstellung-der-superlative-bilder-3/42903

https://www.youtube.com/watch?v=G5nTdOqJEJg

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

mirek

Na výstavě jsme obdrželi jmenovky (podobné té, co je na obr.), které jsme po ukončení výstavy museli vrátit.
Bylo nám sděleno, že zavírací špendlík s plastem LEGO nevyrábí a musí je kupovat...

Nedalo mi to a tak jsem přemýšlel, jak zavírací špendlík upevnit na jmenovku. Myslím si, že se to povedlo.
Bude milé, když i na našich výstavách budeme mít podobné jmenovky.





Anatyt

Citace od: mirek kdy 27.09.2017, 10:59:43
Na výstavě jsme obdrželi jmenovky (podobné té, co je na obr.), které jsme po ukončení výstavy museli vrátit.
Bylo nám sděleno, že zavírací špendlík s plastem LEGO nevyrábí a musí je kupovat...

Tak toto mi príde DOSŤ trápne!

Chairudo

Citace od: Anatyt kdy 27.09.2017, 11:07:29
Citace od: mirek kdy 27.09.2017, 10:59:43
Na výstavě jsme obdrželi jmenovky (podobné té, co je na obr.), které jsme po ukončení výstavy museli vrátit.
Bylo nám sděleno, že zavírací špendlík s plastem LEGO nevyrábí a musí je kupovat...

Tak toto mi príde DOSŤ trápne!

Ani ne.
Fanweekend není pořádaný Legem, ale Lugem či skupinou Afolů stejně jako Olomouc a jiné víkendovky.
Když utratíš tisíce či desetitisíce za hromadu štítků, které můžeš použít i příště, není rozumnější si je nechat vrátit a nemuset do nich stále investovat, než aby ležely celý rok lidem v šuplíku?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Igorus

#17
Jak bylo avizováno Pekim, jde je krátký cestopis z naší expedice do země Legu zastlíbené.

Den první – cesta na sever
Naše kolona byla tvořena dvěma vozy. Posádka vozu A s řidičem Vasykem, Igorusem, Mtronem a Chairudem. Posádka vozu B (pořadí bylo zcela náhodné) pak řidičem Mirkem, Pekim a Šipkou. Sraz všech na čerpací stanici MOL na 85 km D8 proběhl bez problémů a po naložení hurá nach Berlin.
Do Skaerbaeck jsme dorazili něco málo před půl devátou. Jak celá cesta proběhla bez problémů, tak na posledním kulaťáku, z tisíce co jsme projeli, se naše kolona roztrhla (asi tím, že jsme jej projeli dvakrát). Naneštěstí tento manévr vyvolal podezření v místní policii hlídající koblihy na benzince a tak za chvíli majáčky a kontrola s jednou rukou (policejní) na zbrani. Ano, jet pomalu bílou dodávkou, kde řidič je snědý Vasyk a spolujezdec vousatý Igorus nebyl dobrý nápad. Když jsme jim konečně vysvětlili, že jedeme na výstavu, že v krabicích se netísní půlka kurdské vesnice a co je to Lego, mohli jsme dojet těch posledních 250 m a oddychnout si. Částečně jsme nainstalovali modely a pak se vydali na nocleh do nedaleké obce Arrild.



Den druhý – Lego House
Jakožto neplánovaný benefit (původně se měly vstupenky vylosovat jen pro pár šťastlivců, ale nakonec měli možnost se přihlásit všichni účastnici výstavy) byla akce  Lego House AFOL opening. Při čekání se mohl alespoň Mirek setkat se svými Facebookovými fandy. Poté, co byl dav vpuštěn do dvorany, jsme vyzvedli náramky s čipem a čekali než se otevřely turnikety do hlavní části. Mezitím jsme měli moznost se pozdravit a vyfotit s Kjeldem Kirkem Kristiansenem,  prohlédnout systém místní vývařovny (pomoci bricku si navolí strávník jídlo, to se pak naskenuje a elektronicky objedná).
Samotný Lego house je kombinace výstavy, hracích místností, muzea a kongresového centra. Část je přístupná bez vstupenky (hlavní dvorana, terasy na střeše, obchod, jídelní koutek), zbytek za turnikety.
V placené části je pak ještě ve dvoraně obrovský strom z bricků, kde na horních větvích jsou umístěny sety. Následuje velká místnost s třemi dinosaury. První je výhradně z dupla, druhý z bricků a třetí výhradně z technic dílů. Jsou pak obklopeny MOCy vybraných Afolu včetně povídaní o nich a fotografie. Následuje prostor s obřími MOCy (nejsou to stavby jako např. v Legolandech). Co se týká samotných hracích místností, tak zde je právě ideální využít náramek s čipem. Vytvořená stavba se uloží na profil (vytvořený při objednání vstupenky) a pak přes aplikaci v mobilním telefonu je možnost se k fotkám dostat. A nefotí se jen model, ale i návštěvnici.
Muzeum v suterénu je pak ideálním prostorem pro slintání. Ve vitrínách jsou vybrané sety z minulosti (v ústřední části dokonce v kombinaci MISB a postavený set) vše v luxusní kvalitě.
Závěr návštěvy ještě patřil organizačním věcem k výstavě (obdržení jmenovky, potisknuté kostky a drobné dárky) a nákupům v Lego Store včetně Pick a Brick Wall. Následně jsme se přesunuli zpět na výstavu a dokončili instalaci modelů a vrátili se na ubikaci.





Den třetí - Legoland
V sobou jsme se nakonec rozhodli, že se místo celého dne na výstavě vydáme do Legolandu. Rozhodnutí to bylo dobré a i přes to, že byl víkendový den, tak jsme absolvovali téměř všechny atrakce. Mezi památné okamžiky pak bude patřit situace, kdy si Mirek myslel, že jede na projížďku hradem, z čehož se vyklubala horská dráha ,,Dráček". Ale i přes to absolvoval všechny další atrakce.
Večer jsme se ještě zúčastnili (vzhledem k cenám jen v roli pozorovatelů) aukce, kde se dražily lahůdky raritních setů z Inside tour, setů pro asijské trhy, boxy s překvapením a další a další boží věci.


Den čtvrtý – výstava a domů
Výstava byla v plném proudu, ale představa podívat se i na něco non Lego byla lákavá. Vypravili jsme se tedy na nedaleký ostrov Rømø a to stylem autem až na pláž. Svačinka z pojízdného kiosku a zpět na výstavu. Ve čtyři hodiny zazněl závěrečný gong a mohlo se začít uklízet. Jestliže instalace trvala několik hodin, zabaleno bylo za chvíli. A poté co jsme s využitím ,,půjčeného" vozíku pořadatelů odvezli krabice a následně je naložili do aut, mohla se naše výprava navracet do naší domoviny.
 


Hodnocení akce
Co říct k tomu, když banda duchem mladých lidí opustí manželky a děti a vydá se do země Legu zaslíbené. Spíš když to vezmu z pohledu výstavy tak je fakt, že rozhodně jsme ostudu neudělali. Naopak, modely byly chváleny, obdivovány a foceny. Proběhly i diskuze se zahraničními spolky ohledně výstav. Takže uvidíme  ;)

A na závěr poučení
Vzít sebou pantofle
Vzít sebou lepící pásku
Vzít sebou batoh
Číst emaily

A na úplný závěr poděkování
Mirkovi - za to že nejen dělal neustálého řidiče, ale poskytoval nám ostatním energii a elán
Vasykovi - za to že odvězl nás a modely
a všem dašlím členům za účast :)

šipka

Ještě bych dodal jen poznámku a tím i vyjádřil hold Mirkovi a jeho neuvěřitelné energii, která je úžasná. Mirku díky !!

mirek


Martins

Hezký, dýchá to legem...

Díky vám všem za odvlečení našich modelů na světovou úroveň i za skvělou reprezentaci naší malé země a velké komunity!

Chairudo

A tady jsou fotečky ode mně:
LEGO House - modely se budou obměňovat, tak tam bude pořád nová zábava.
SKÆRBÆK Fanweekend

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Je otevřená registrace pro LEGO World Copenhagen 2018, tak se nestyďte a přihlašte se >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peter

#23
Já děkuji, že jste se ctí navázali na naše loňské úvodní představení našeho klubu ;)

PS:
CitaceMezi památné okamžiky pak bude patřit situace, kdy si Mirek myslel, že jede na projížďku hradem, z čehož se vyklubala horská dráha ,,Dráček".
Úplně si vybavuji svoji první návštěvu Legolandu v Německu, kde jsem přesně úplně stejně nasedl také do vagonku, že si jdu prohlédnout jen hrad ... ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.