(Vlastní) zámek Whitechapel

Založil Ryxe, 31.03.2020, 10:49:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Ahoj.
po nějaké době jsem se pustil do něčeho nového ne moc zchátralého ani temného. Dostal jsem totiž za úkol postavit zámek do společného projektu Modulární město https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=52532.0. Hlavní vůdce projektu Igorus snad omluví prezentaci v tomto vlákně :D.
Rád bych totiž tento hrado-zámek odprezentoval na internetu v historickém duchu a pak jen lehce poupravil pro Modulární město.
Co se týče stavby samotné, je to trochu něco mimo můj momentální styl a takový trochu návrat o pár let zpět. Nemohl jsem si ale odpustit někde tu omítku odloupnout >:D

hobby

Ten návrat o pár let není vůbec na škodu - pamatuji si Hlubokou a další. I ten jistý prvek temnoty a tajemna k zámkům a hradům patří. Je to tvůj styl a udělal jsi slušnou práci. OK! 8)

Chairudo

Připadá mi takový lidový s lehkým nádechem westernu, ale pořád ve tvém co dům dal stylu  ;D Super
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Borun

Pěkné.Màm rád tuto kombinaci barev u historických budov.

Ryxe

Tuto barevnou kombinaci zdiva jsem ještě nezkoušel a trochu jsem se toho velikého kontrastu obával, ale výsledek mě docela mile překvapil. Teď jsem začal stavbu roztahovat od té hlavní věže doleva, tak až to bude zase trochu ucelené pošlu další fotky😉

Villa Legina

Mozem okomentovat? Velmi sa mi paci, ako farebna kombinacia, tak aj olupane steny, strecha kridla napravo, velmi to dobre vyzera. Krasne je to. Jedine, co mne tam velmi prekaza, je ta veza nalavo, ako to je v hornej casti urobene, cela ta nadstavba vyzera dost predimenzovane a tak nejak divne...ale samozrejme ja sama neviem ako by sa to dalo urobit lepsie, ja len, ze to jedine mi tam nesedi...

Chikos

Krásné dílo se spoustou zajímavých detailů a technik. Barevné sladění je super. Na věži se mi nejvíce líbí využití halaparten. Těším se na konečný výsledek :)

Ryxe

Citace od: Villa Legina kdy 01.04.2020, 13:16:01
Mozem okomentovat? Velmi sa mi paci, ako farebna kombinacia, tak aj olupane steny, strecha kridla napravo, velmi to dobre vyzera. Krasne je to. Jedine, co mne tam velmi prekaza, je ta veza nalavo, ako to je v hornej casti urobene, cela ta nadstavba vyzera dost predimenzovane a tak nejak divne...ale samozrejme ja sama neviem ako by sa to dalo urobit lepsie, ja len, ze to jedine mi tam nesedi...
Jasně, že můžeš okomentovat. Naopak jsem rád za konstruktivní kritiku 😉. Já sám také ještě úplně nevím, jestli ten ochoz takto ve finále nechám, nebo ještě projde nějakou přeměnou. Uvidím, až bude celý kolem dokola a jak bude vypadat se střechou. Je poměrně přezdobený, díky těm točnám. Nadruhou stranu jsem zase chtěl odlehčit jinak masivní šedou plochu. Uvidíme, jak to bude finálně vypadat.
Citace od: Chikos kdy 01.04.2020, 14:11:51
Krásné dílo se spoustou zajímavých detailů a technik. Barevné sladění je super. Na věži se mi nejvíce líbí využití halaparten. Těším se na konečný výsledek :)
Díky 😉

milanv

Citace od: Ryxe kdy 31.03.2020, 10:49:48
Co se týče stavby samotné, je to trochu něco mimo můj momentální styl a takový trochu návrat o pár let zpět. Nemohl jsem si ale odpustit někde tu omítku odloupnout >:D.
Vypadá to dobře a určitě je potřeba si zase na chvíli zkusit něco jiného, to znám - takže win-win :)
Líbí se mi právě ta barevná kombinace, myslím omítka a kamenné prvky. Nápadů na detaily je tam také už teď dost, o to se vůbec nebojím. Mně se třeba líbí ty levé dveře.

A k odlupování: to není nic proti ničemu, aspoň to oživí jinak příliš velké jednobarevné plochy. Třeba kdyby to byl zámek ve stylu éry komunismu nebo navrácený v restituci, kde nový majitel marně shání peníze... Bylo by zajímavé k tomu mít příběh!
Jediné, co mi nesedí, je barva těch oprýskanců: klame to, jak je přesně stejná jako těch ozdob, splývá to pak co je co.
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Citace od: milanv kdy 01.04.2020, 15:34:51
Citace od: Ryxe kdy 31.03.2020, 10:49:48
Co se týče stavby samotné, je to trochu něco mimo můj momentální styl a takový trochu návrat o pár let zpět. Nemohl jsem si ale odpustit někde tu omítku odloupnout >:D.
Vypadá to dobře a určitě je potřeba si zase na chvíli zkusit něco jiného, to znám - takže win-win :)
Líbí se mi právě ta barevná kombinace, myslím omítka a kamenné prvky. Nápadů na detaily je tam také už teď dost, o to se vůbec nebojím. Mně se třeba líbí ty levé dveře.

A k odlupování: to není nic proti ničemu, aspoň to oživí jinak příliš velké jednobarevné plochy. Třeba kdyby to byl zámek ve stylu éry komunismu nebo navrácený v restituci, kde nový majitel marně shání peníze... Bylo by zajímavé k tomu mít příběh!
Jediné, co mi nesedí, je barva těch oprýskanců: klame to, jak je přesně stejná jako těch ozdob, splývá to pak co je co.
Díky Milane, tu stejnou barvu zdiva pod omítkou a ozdob jsem právě udělal schválně z toho důvodu, že takové ty ozdoby, krakorce jsou ze stejného materiálu jako zdivo, jen nejsou omítnuté. Ono to pak na fotkách splývá (stálý problém, neumím fotit 😄). V reálu to ale vypadá trochu jinak.

Ryxe

Tak půdorys už je tak nahrubo hotový. Teď už zbývá doladit budovy a pustím se do terénu. Vedle kaple se rýsuje menší palác a rohová hranatá věž. Ochoz na té hlavní věži jsem musel předělat, jelikož tak, jak jsem ho původně zamýšlel deformoval půdorys věže a poslední strana už nešla napasovat vůbec.

gearcs

Vypadá to dobře a těším se na výsledek, kombinace barev zajímavá a líbí se mi střecha. Přesto si nemůžu odpustit a rýpnout si ohledně té osmiboké věže, kde jsou místo rohů díry, na to jsem si ani u jiných staveb nikdy nezvykl.

milanv

Pěkně ti to roste! Mně se nejvíc líbí to nenápadné: jak jsi musel změnit úplně měřítko a přitom aby si toho nikdo nevšiml: z poměrně realistického v tvých předchozích stavbách na tohle "setové", pořád ale s hodně detaily, aby to vypadalo dál jako opravdové :)
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Citace od: gearcs kdy 08.04.2020, 08:23:12
Vypadá to dobře a těším se na výsledek, kombinace barev zajímavá a líbí se mi střecha. Přesto si nemůžu odpustit a rýpnout si ohledně té osmiboké věže, kde jsou místo rohů díry, na to jsem si ani u jiných staveb nikdy nezvykl.
Díky Michale, já vím, určitě by šly ty mezery zakrýt, jak to děláš třeba ty a bylo by to určitě hezčí. Tenhle zámek ale stavím z toho, co je doma a nemám dostatečný počet dílků, abych to mohl provést, tak jsem to udělal takhle "postaru"  :D

Zámek je už až na pár detailů hotov. Nejvíc dalo zabrat spasování ochozu a střechy na té hlavní věži. To jsem rozebíral a skládál asi 4x. Teď mě bude čekat terén, ale ten budu muset probrat s kolegy z Modulárního města, aby to všechno pěkně ladilo ;)

Villa Legina

Uuuuuh, pekný výsledok. Veľmi sa mi páčia tie trhliny v múroch, tá ornamentálna časť pôsobí veľmi sakrálne, má to však navyše nádhernú chmúrnu atmosféru. Zafungovala mi predstavivosť, ak by bola stavba nižšia a trochu širšia, trochu menej hradných prvkov, vidím kláštor Sv. Márie z lesov a temné scény, ktoré sa odohrávajú vo vnútri.

Len tá veža, to ma stále ruší, jej horná časť, je silne predimenzovaná, aj ten kontrast čiernej a bielej na nej veľmi bije, takáto hnedá strecha na nej tiež tam akosi nesedí, aspoň mne sa tak vidí. To ma vyrušuje pri fantazírovaní. Ale inak top.

poMOCník

Ty zdobené části a ty trhliny mě naprosto uchvátily. Krásně se na to kouká a celkově je to vynikající architektonický počin.

Dovolím si také jednu připomínku, ale možná to ostatní vidí jinak. Zdá se mi, že trhliny jsou rozmístěné kolem dokola celé stavby tak nějak rovnoměrně - i když každá je unikátní a sama o sobě tam naprosto pasuje. Ve skutečnosti bývá jedna část stavby nebo jedna stěna zasažena daleko více, protože je více namáhána deštěm a větrem směřujícím jedním směrem nebo naopak některá strana byla nedávno opravovaná.

Už se těším až se to připojí k okolnímu terénu a k městu! Okolo toho zámku bude ještě park nebo les?

Villa Legina

Citace od: poMOCník kdy 26.04.2020, 11:24:21
...Zdá se mi, že trhliny jsou rozmístěné kolem dokola celé stavby tak nějak rovnoměrně - i když každá je unikátní a sama o sobě tam naprosto pasuje. Ve skutečnosti bývá jedna část stavby nebo jedna stěna zasažena daleko více, protože je více namáhána deštěm a větrem směřujícím jedním směrem nebo naopak některá strana byla nedávno opravovaná.

...Okolo toho zámku bude ještě park nebo les?

Mne sa zdaju trhliny ok. Ja to vnimam tak, ze stavba je ulozena v hlbokom lese,, cize pred poveternostnymi vplyvmi ju chrania huste vysoke porasty vsade naokolo. Trhliny su sposobene sadajucimi zakladmi lebo to stoji na nie optimalnom terene v kombinacii s neudrzbou zvonka ...  :)

peki

#17
Opravdu pěkné. Budeš v tom pokračovat - že by jsi k tomu Necropolis Sursa de eșec nyní udělal "bílé" království  ;)

Ryxe

Villa: Máš pravdu, že ta střecha na hlavní věži by asi šla udělat lépe, zatím mě ale nic lepšího nenapadlo a to jsem to kolikrát předělával. Asi je to na mě moc uhlazené 😁. Třeba mě, nebo někoho jiného ještě napadne, jak to zlepšit 😉.

poMOCník: To jsi mě tedy dostal 😄. Abych pravdu řekl, s povětrnostními vlivy jsem vůbec nepočítal, ty díry v omítce jsem tam dával, jak se mi to zrovna líbilo či hodilo. No, každopádně je to dobrý tip pro příště 😉

Peki: To asi není reálné, pokavad bych se do něčeho podobného pustil, tak už by mě asi fakt čekalo bezdomovectví 😄. Jelikož už s mladým máme Lego ve třech ze čtyř místností, další velký projekt v rámci zachování klidné rodinné situace asi neprojde 😄

Daniel

Jojo, vypadá to velmi zajímavě - naživo bude asi ještě lepší :) . I když asi je potřeba dát zapravdu některým připomínkám, které jsou zde celkem konstruktivní..  ;) Například taky se mi ty "fleky" zdají být pravidelné - nehledě na to, že často jsou tyhle opadané části pod okapem, nebo kde to třeba zatéká děravou střechou atd...

Ryxe

Daniel: Ano souhlasím, osobně mám rád i kritické postřehy (konstruktivní). Už se mi kolikrát stalo, že jsem ve víru stavení něco opomněl, nebo udělal něco, co nevypadá úplně dobře, někdy si toho všimnu už na fotkách, někdy mě na to někdo upozorní a příště je na co dát si pozor. Ale když nad tím tak přemýšlím, ještě nikdy se mi nepodařilo vytvořit něco, u čeho bych mohl i sám za sebe říct, že to nemá jedinou chybu a kdybych to jednou měl stavět znovu, tak to postavím úplně stejně 😄