(vlastní) Milanovy vignetty

Založil milanv, 30.12.2013, 04:19:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

Posílám svou první vignettu a těším se na vaše názory.
Pro pamětníky: Ano, trošku jsem si zavzpomínal na výstavu v Brně...

Cipísek se narodil

...a Manka nemá mnoho pochopení pro Rumcajsův způsob vyjádření radosti:

"Co to Rumcajsi vyvádíš? Vždyť pro tu jednu ránu bys mohl mít synka vylekaného jako zajíce!"



EDIT: Celá vignetta je samozřejmě pure-lego a komplet drží, jak má. (Např. se dá se obrátit vzhůru nohama.)
Pán na Žlutém hradě

Icewalker

Parádní ;D
Zaujala mě konstrukce kolíbky, a neortodoxní je i zpracování klobouku. Pokrývky u Cipíska jsou předpokládám non-Lego.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

milanv

#2
Citace od: Icewalker kdy 30.12.2013, 23:20:16
Parádní ;D
Zaujala mě konstrukce kolíbky, a neortodoxní je i zpracování klobouku. Pokrývky u Cipíska jsou předpokládám non-Lego.

Jsem rád, že se líbí. Díky za komentář i za připomenutí, že jsem zapomněl zdůraznit, že celá vignetta je samozřejmě pure-lego. Jediná "modifikace" je vystříhání malých koleček z odstřižků (okrajů) lego-samolepky :) Doplnil jsem informaci do úvodního příspěvku.
Pán na Žlutém hradě

Martins

Moc pěkné! Je to viněta jak má být - propracovaná, vtipná, dobře nafocená...
Vykrývals to, že jo? Doporučuji to v takovém případě podhodit nějakým přechodem. Postav další!

milanv

Citace od: xtitus kdy 02.01.2014, 22:55:47
Moc pěkné! Je to viněta jak má být - propracovaná, vtipná, dobře nafocená...
Vykrývals to, že jo? Doporučuji to v takovém případě podhodit nějakým přechodem. Postav další!

Díky za pochvalu, to povzbudí. A od tebe pochvala focení obzvlášť!
Jo, chystám další dvě, jednu zase večerníčkovskou, druhou s vlastním námětem, takovou těžkou romantiku...

Technická: ano, nakonec jsem to vykrýval, ale rozhodně to nebylo v plánu, mám to nafocené proti bílému pozadí, ale neuměl jsem si poradit s vinětací, tak jsem to musel udělat maskou jak kdybych to fotil bez přípravy na koberci :(  Zpracování fotek se ještě musím pořád učit. Jsem rád ale za to, jak se povedlo světlo, kompozice atp.
Pán na Žlutém hradě

FilipS

Moc pěkná vignetta. Super nápad, netradiční použití dílku a pěkně nafocené. :)

milanv

Díky, Filipe, od tebe to potěší dvojnásob.
Pán na Žlutém hradě

Martins

Citace od: milanv kdy 05.01.2014, 00:05:20
Technická: ano, nakonec jsem to vykrýval, ale rozhodně to nebylo v plánu, mám to nafocené proti bílému pozadí, ale neuměl jsem si poradit s vinětací, tak jsem to musel udělat maskou jak kdybych to fotil bez přípravy na koberci :(  Zpracování fotek se ještě musím pořád učit. Jsem rád ale za to, jak se povedlo světlo, kompozice atp.

Hmm, chápu, já tak taky většinou dopadnu...  :) , že mě okolnosti donutí to vykrýt.
Co se kompozice týká, tak bych tu scénu maličko pootočil (po směru hod. ručiček). Bylo by podle mě lépe vidět Mance do obličeje a také by se projevila lépe perspektiva, kdyby se ukázal, alespoň maličko, pravý bok té podložky... Ale to je teorie  ;) a tohle je pěkná práce!

milanv

Jo, kompozice byla fuška. Tohle je jediný úhel, kde bylo bez překryvů vidět všechno, co jsem chtěl: Manky výraz (i když by mohl být vidět líp), Rumcajs, Cipísek, vizuální vztah mezi nimi - a na pozadí studánka, žába, hrníček a vchod do jeskyně. Strávil jsem nad tím hezkých pár chvil.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Ahoj.

Konečně se mi začínají scházet dílky z mých "rozhozených sítí", tak mohu dokončovat své dlouho vysněné projekty. Tenhle je obzvlášť vysněný, protože se jmenuje:

Klučičí sen

(přepis z deníku)

17. září

Druhý den Expedice. Oceán je tak nádherný. Zvlášť teď k večeru. Ať si slečna Thomsová vykládá ve třídě co chce, nad nudnými zažloutlými obrázky. Já to vidím na vlastní oči! To slunce! Ti delfíni! Nebo co to je, to je fuk. Pro mě jsou to delfíni. Kámoši.



P.S.: Samozřejmě jen a pouze LEGO díly bez úprav.
Pán na Žlutém hradě

matka

Líbí se mi, jak jsi ztvárnil nebe a západ slunce. A popis u vinětky taky pobavil.
Paní na Žlutém hradě

milanv

Díky za povzbudivý komentář!

Já mám k téhle vignettce takový speciální vztah, tak jsem byl celý napnutý, co tomu budete říkat, když uvidíte už hotový výsledek. Snažil jsem se zase o nové pojetí: využití průsvitnosti kostek na míchání barev, nový typ vody umožňující odrazy v hladině nebo žraloka pod hladinou...


A samozřejmě lodička z dílu, kterým to všechno začalo. Opravdu není z žádné stavebnice, ale LEGO ho vyrobilo. Vyhodit nebo ne? Dostal jsem nápad - a tím začal sen o tomto diorámatu. Neměl jsem na ten něj skoro ani jeden dílek. Počítač taky moc nepomohl, protože propagační dílek není v ldraw databázi a efekty s průsvitnými kostkami na obrazovce vůbec nejsou vidět. Takže tužka, papír, představivost, pátrání po bricklinku i kamarádech, omyly... A zatajený dech, když se díly konečně sešly a já poprvé zkoušel proti sluníčku, jestli mi to funguje... Zkrátka, tohle je i na poměry počítačového světa velmi virtuálně tvořená vignetta! :)

Mimochodem, už jste někdo ten díl dekódoval? A díly na polštářek a peřinku u Cipíska? :)
Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: milanv kdy 13.03.2014, 08:31:39
Mimochodem, už jste někdo ten díl dekódoval?

Připomíná mi to štít u něčeho co vzdáleně mnělo připomínat bionicle nebo rytíře a bylo to v heppy mealu u mekáče jako Lego tuším že někdy v roce 2007. V létě 2008 jsem ty ty potvory rozdával v Roztokách a u některých dětí jasně vítězily před lego setíkem vojáčka 8396 Soldier's Arsenal. Porvorák byl ze 3 dílů - štít,zbraň a potvorák? 

milanv

Peki: ty teda pamatuješ věci! Ano, asi myslíme asi oba to samé, popis sedí, ale já a   Bricklink to známe od Nestle. Konkrétně nějaká instantní kaše. Chutnala stejně dobře jako tohle pseudolego vypadá.

Tak už zbývá jen peřinka u Cipíska.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Přípravy na Lipno jsou v plném proudu. Konečně Rumcajs dostává kamarády a stihli i zajít k fotografovi:

Kdo by neznal Večerníčka? Všechny děti mu mávají...



Další fotografie jsou pro vás připraveny:


Očima dětíAhóóój!Film o filmu
Pán na Žlutém hradě

milanv

A jako bonus přijíždí

Maxipes Fík

Pán na Žlutém hradě

Mr. Cube


matka

Já se jen divim, že už tu není spousta komentů. Večerníček je zajímavý nápad, ale Fík, ten mě dostal. Skvělý uši, auto, a strašně se mi líbí, že ty husy jsou každá jiná, a furt jsou to husy...
Paní na Žlutém hradě

peki


Izmael10

Pekné nápady a ešte lepšie prevedenie.  :)

milanv

Díky za komentáře! Jsem rád, že se líbí, a dává mi to sílu dodělat jich pro lipenskou dětskou vitrínu víc. Už je další ve stadiu prototypu (chybí pár kostek) a děti mě zásobují dalšími požadavky. Zatím fakt nevím, jak některé splnit. Jak v minifig měřítku udělat třeba Rákosníčka?! To je výzva, co? :)

Pro kostkaře: myslím, že i z hlediska použití netradičních stavebních technik jsou to zajímavé kousky. U Večerníčka uchycení kola z bicyklu (co vím, tak krom původního rámu pasuje do jediné kostky...) a Fík, ale hlavně jeho auto, je nadupaný SNOTem, včetně použití jedné hodně staré techniky, dnes už asi pozapomenuté...
Pán na Žlutém hradě

milanv

Tapety

Klasická scénka z klasických Kuťáků

Pán na Žlutém hradě

matka

Teda mě sice přijdou divné ty čapky, ale to jak sis poradil s tapetou a to lepidlo všude kolem - super.
Paní na Žlutém hradě

wolfram

nehodila by se ta čepice z řezníka ze serie minifigů:

Martins

Fík je parádní, jenom promluvit!  :D

Pat a Mat mají problém s těmi čepicemi. Já bych zkusil i tu čepici, co mají v City vězni...
A asi bych udělal lepší podlahu, více barevnou, nějaký ten podstavec... Tapety jsou úžasné!

milanv

Díky za komentáře!

Přiznávám, že jsem se bál, že mi Pata a Mata někteří nejmenovaní zkritizuji, a to za něco úplně jiného. Naštěstí na to zatím nepřišli :D

Co se týče čepiček: nad nimi jsem váhal hodně dlouho. Řezníkova je jen bílá, stejně tak cokoli z CMF je jen v jedné barvě a v modré nic použitelného. Napadla mě i ta vězeňská hučka, jenže jsem si myslel, že je jen šedivá. Takže Martine (xtitus), díky za pošťouchnutí, našel jsem tmavě modrou. No a místo rádiovky zvažuju kulatou tile. Co myslíte?

Jinak obecně je s klasickými Večerníčky trochu potíž s nedostatkem detailů: když se podíváte na originály, tak zjistíte, že často je jen jednobarevné pozadí nebo pár naznačených kulis, jinak nic. I tady jsem musel dát výraznější barvu tapety a stůl s gulášem, který mají v originále už dávno odnesený. Fíka jsem zase musel udělat velikého, aby bylo na co koukat (v orginále je kromě Fíka v autě na obrazovce jen zelený kopec a šedivý pruh silnice, toť vše). A podobně teď přemýšlím nad Bobem a Bobkem. Tam na pozadí není často už vůbec nic... Je to sranda si s tím hrát.
Pán na Žlutém hradě

Raistlin M

Citace od: milanv kdy 20.05.2014, 12:11:18
Přiznávám, že jsem se bál, že mi Pata a Mata někteří nejmenovaní zkritizuji, a to za něco úplně jiného. Naštěstí na to zatím nepřišli :D

Myslíš ty zažloutlé bílé bricky? Ty se mi tam zrovna líbí. Jednak to vypadá jako potřené lepidlem, případně je jasné, že takhle hnusnou zeď musej tapetovat. ;D

milanv

Přesně tak jsem to myslel. Ale nemusel jsi to prozrazovat tak nahlas! :D

Mimochodem, víš jaký problém bylo je najít? Ona tahle barva Very Light Tan se na bricklinku špatně shání :)
Pán na Žlutém hradě

Raistlin M

Tyhle zrovna vypadají jako bright yellow, co se kupříkladu používala u Belville.

milanv

Děkuji vám všem za pošťouchnutí s čepicemi. Bylo šílené to stihnout ještě před Lipnem, ale mám novou verzi, líbí se mi teď mnohem víc. Ukážu na výstavě, fotku teď nestíhám.
Pán na Žlutém hradě