Články o LEGO v ČR

Založil Jindroush, 23.02.2005, 08:50:57

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Citace od: yoshimaka kdy 03.01.2023, 08:30:14..Prostě je potřeba tam mít nějakou upoutávku - třeba velký nápis - tak lidé i pochopí, o co jde a bude tam možná i tlačenice. Prostě to musí člověka trknout...

OK. Tak trkám :)

Prošli jste si tu galerii pod tím článkem? Je tam přes 130 fotek. A řada z dob kdy nám všem bylo o minimálně 10 let méně :)

galerie

otaznik

Citace od: peki kdy 03.01.2023, 09:20:11OK. Tak trkám :)
Ale diskuze nebyla o galerii fotek, ale o reálné stavbě ve výloze. A velkým nápisem nebyla myšlena velikost fontu tady na fóru.

Icewalker

Citace od: yoshimaka kdy 03.01.2023, 08:30:14Těsně před Vánoci nechodí lidé prohlížet výlohy - prostě spěchají honem honem něco ještě nasyslit - to je jedena úvaha. Druhá úvaha je taková, že by tam mohlo být cokoli - klidně vesmírná základna Spyrius (což je IMHO velmi okrajové téma i pro AFOLy) a efekt by byl stejný. Prostě je potřeba tam mít nějakou upoutávku - třeba velký nápis - tak lidé i pochopí, o co jde a bude tam možná i tlačenice. Prostě to musí člověka trknout...
Tak dnes (už po Vánocích, samozřejmě) si paní fotila elfí balící sluj ve výloze na Chodově :)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

peki

Citace od: otaznik kdy 03.01.2023, 18:10:32Ale diskuze nebyla o galerii fotek, ale o reálné stavbě ve výloze.....

No právě. A to se zde na fóru pohybují fanoušci LEGa (na rozdíl od obchodního domu). Jediná reakce na článek shrnující dění celého roku a celého RLUGU doplněný o rozsáhlou galerii, mně se to zdá stejné jako lidi v obchoďáku (vždy se mi vybaví scénka ze Šreka - Vánoční koleda, jak jde Šrek do města zjišťovat o čem jsou vánoce.

Tvoje reakce (pokud to nebyla ironie) to jenom podtrhla.   

Anatyt


yoshimaka

Citace od: peki kdy 04.01.2023, 08:41:38
Citace od: otaznik kdy 03.01.2023, 18:10:32Ale diskuze nebyla o galerii fotek, ale o reálné stavbě ve výloze.....

No právě. A to se zde na fóru pohybují fanoušci LEGa (na rozdíl od obchodního domu). Jediná reakce na článek shrnující dění celého roku a celého RLUGU doplněný o rozsáhlou galerii, mně se to zdá stejné jako lidi v obchoďáku (vždy se mi vybaví scénka ze Šreka - Vánoční koleda, jak jde Šrek do města zjišťovat o čem jsou vánoce.

Tvoje reakce (pokud to nebyla ironie) to jenom podtrhla.   

Inu, to je tak, když člověk reaguje na reakci, další reakce na sebe nenechá dlouho čekat a promptně reaguje.
Lust och fägring stor

otaznik

Citace od: peki kdy 04.01.2023, 08:41:38No právě. A to se zde na fóru pohybují fanoušci LEGa (na rozdíl od obchodního domu). Jediná reakce na článek shrnující dění celého roku a celého RLUGU doplněný o rozsáhlou galerii, mně se to zdá stejné jako lidi v obchoďáku (vždy se mi vybaví scénka ze Šreka - Vánoční koleda, jak jde Šrek do města zjišťovat o čem jsou vánoce. 
Mně se to právě stejné nezdá, ale to je asi jedno.

Colonel32

To že někdo nekomentuje ještě neznamená, že to nečte.

Přirovnal bych to k tomu, kdybys měl u vitríny mikrofon a slyšel akorát to, když někdo řekne, že to je hezký. Ale pokud se u toho někdo zastaví a kouká tiše, tak o tom nevíš a on si to klidně mohl prohlížet 5 nebo 10 minut.

Jaky


bubutymmy


Clermont

Kdopak jim to dělal ty modely nových trolejbusů pro Ostravský dopravní podnik, jen se pochlubte :)
Škoda Group

yoshimaka

Není to přímo článek a není prvoplánovaně o Legu, ale je tam zmínka :-) https://www.youtube.com/watch?v=jC4B4DSI3Ak
Lust och fägring stor

fulda

Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

Petronel

Dnes v Událostech večer na ČT1 byla reportáž o Legu, asi po 25min vysílání. Určitě to bude někde dohledatelné.

Týkala se hlavně vydání nové knihy o historii a rodině zakladatele (jestli jsem to dobře postřehl).
Ale byly tam i záběry z Kladna.

basgitara


Anatyt


poMOCník

Citace od: Anatyt kdy 30.08.2023, 12:49:51Slávnej stavebnici klesol čistý zisk. Firma Lego však zvýšila svoje tržby.

https://www.ta3.com/clanok/272840/slavnej-stavebnici-klesol-cisty-zisk-firma-lego-vsak-zvysila-svoje-trzby


Překvapila mě ta část s Čínou. Jak se jim tam daří, když v Číně je tolik konkurenčních levných kostek.

fanda

#947
Citace od: poMOCník kdy 30.08.2023, 20:47:48
Citace od: Anatyt kdy 30.08.2023, 12:49:51Slávnej stavebnici klesol čistý zisk. Firma Lego však zvýšila svoje tržby.

https://www.ta3.com/clanok/272840/slavnej-stavebnici-klesol-cisty-zisk-firma-lego-vsak-zvysila-svoje-trzby


Překvapila mě ta část s Čínou. Jak se jim tam daří, když v Číně je tolik konkurenčních levných kostek.
Vypadá to, že Číňani kupují originaly a Evropani čínské kopie.

Já jsem teď koupil poprvé v životě něco na Aliexpresu - nesložené konektory PF za babku, vypadají perfektně, ale ještě jsem je nezkoušel. Přišly razdva - musely být v Evropě. Laskavé TLG se na to vykašlalo pro jistotu úplně.

Objednal jsem k tomu i jedno světlo PF, bohužel je stejně hloupé jako z BB - potřebuje 4 vodiče. Takže pro napájení vzdálených světel (třeba semaforů), pokud nechceme tahat 4-žilový kabel, potřebujeme jedině TLG světla, která se však už nevyrábí. Číňané vědí, kde je kvalita ;-)


Anatyt


Stimpi


Colonel32


Matthes_CS

V Toulavé kameře bylo včera Království železnic a v 22. minutě je záběr na naší výstavku:
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1126666764-toulava-kamera/223562221500037/cast/1001561/