(Vlastní) Rýzmburk 1280

Založil linhi, 06.01.2019, 14:18:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

linhi

Pustil jsem se po několika letech do stavby hradu sám za sebe,jedná se o hrad Rýzmburk (Osek) okolo roku 1280 podle rekonstrukce
která mě zaujala na youtube a kde uvidím zda hrad budu pote rozšiřovat tak jak v reálu rostl.

Chairudo

S dovolením dávám odkaz na video   :D

Je to krásný hrad a pod tvýma rukama určitě vznikne další skvost :)
Koukal jsem i na jeho další vizualizace a Hrad Kalich by z Lega jako z velké části dřevostavba taky vypadal skvěle.

Jsi s autorem videa, nebo se správci hradu v kontaktu, že to budeš podle toho stavět? Typuji že by takový projek podpořili a Ivana by to mohli inspirovat ke tvorbě dalších vizualizací  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

linhi

Díky tobě že jsi se zeptal jsem se tedy dnes pokusil navázat kontakt :-D

cendix


linhi

Lehký pohled pod pokličku...

Igorus

Těším se na výsledek. Že to bude paráda o tom není pochyb  ;D

linhi

#6
Roste každým dnem,jsem již v kontaktu s pánem který tvořil model 3d a take s dalším člověkem,tuším že to bude zátěž,ale že to bude stát za to.

peter

Vím, že jsi o tom asi už dříve psal, nebo i někdo jiný, ale nechce se mi to hledat, tak se zeptám znova ;D Dost používáš ty bricky 1x2 s pinem. Zajímá mne o kolik levnější byly, když si jich ty tisíce ks pořizoval oproti standardním brickům 1x2?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

davroman

Citace od: peter kdy 18.01.2019, 07:55:26
Vím, že jsi o tom asi už dříve psal, nebo i někdo jiný, ale nechce se mi to hledat, tak se zeptám znova ;D Dost používáš ty bricky 1x2 s pinem. Zajímá mne o kolik levnější byly, když si jich ty tisíce ks pořizoval oproti standardním brickům 1x2?

Také mě zaujalo použití bricků s pinem a přemýšlel nad důvodem, zda je konstrukční nebo cenový.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Chairudo

Taky je pěkné vidět, že stejně jako Kuba dodržuješ pitný režim. Hradaři se nezapřou  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robbed

Citace od: davroman kdy 18.01.2019, 11:14:53
Citace od: peter kdy 18.01.2019, 07:55:26
Vím, že jsi o tom asi už dříve psal, nebo i někdo jiný, ale nechce se mi to hledat, tak se zeptám znova ;D Dost používáš ty bricky 1x2 s pinem. Zajímá mne o kolik levnější byly, když si jich ty tisíce ks pořizoval oproti standardním brickům 1x2?

Také mě zaujalo použití bricků s pinem a přemýšlel nad důvodem, zda je konstrukční nebo cenový.

0.014 USD za NEW OLD Gray dílek. Takže asi tak 10x levnější než normální Brick 1x2, přičemž použitej :D
Já jich vzal "jen" 1000, ale tuším, že ostatní je brali po deseti-tisících :D

Hardegon

Ty Bricky s pinem tady začal používat pár let zpátky linhi jako první. Tehdy jsem si udělal zásobu pár tisíc kostek za směšné ceny. Dodnes z nich stavim, v každym modelu z nich mam i nosné konstrukce a nikdy jsem se ještě nedostal na dno bedny.

Jinak hrad je super. Prostě tvoje parketa a na věrné rekonstrukce jsi celosvětové číslo jedna.

linhi

Díky Marku,jinak vše už zodpovězeno,tehdy byl dílek oproti normálnímu bricku strašně levný,mám jich také pár tisíc.

Daniel

Citace od: linhi kdy 18.01.2019, 18:01:54
...mám jich také pár tisíc.
...chtěl napsat pár desítek tisíc ;D ;D ;D

Jinak jak jsem si už psali, hrad bude super, už se také těším ;)

Ryxe

Jo, jo, tyhle dílky také byly mým kmenovým materiálem při stavbách. Tenkrát jsem první zkušební várku kupoval od linhiho velmi se osvědčily. Za pár kaček se dal sehnat materiál na stavby úplně jiných rozměrů, než jsem do té doby mohl stavět. A když to tak vezmu, jako hlavní stavební materiál jsem je držel kolem šesti let, takže to byla dobrá investice. Dnes už je mám dané stranou, už se mi moc nehodí, spíš jen občasně do vnitřků terénu a podobně.

Jinak jsem zvědav, až z hradu bude vidět víc. Určitě nezklameš ;)

milanv

Krásně to vypadá a hlavně se nemůžu dočkat, že zase přidáš svou vlastní stavbu na výstavy!
Pán na Žlutém hradě

Sanna

Tak u tebe to bude zase skvělý výsledek. Ostatně jako vždy  :D

linhi

Hrádek postupně dostává tvar..

peki

Koukám, že to nebude žádný prcek  ;)

Kuba

Kolik studu ma pudorys ta vez 30x30?

Je to fakt obrovske. Doufam ze se mi postesti to videt i na zivo.  ;)

sohibil

Vyhral si sa s tým, fakt som zvedavý na výsledok. Verím že to bude poriadna opacha.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

linhi

Nějaký ten posun na stavbě Ryzmburku,už jsem se pustil do druhé poloviny hradu,tedy teren pod palacem..

cendix

Super stavba. Musím ocenit, že jsi udělal i rohové krakorce u podsebití.

linhi

Ahoj,hledam človíčka kdo mě nafotí Rýzmburk?? Plzeň ?? Díky předem.. nějaké fotky,ale zítra hotovo..