(Vlastní) Alternativní model ze setu Nexo Knights 70321

Založil Tomik, 30.06.2016, 08:25:08

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Ano, čtete správně. Ta zběsilost, kterou Vám za okamžik představím, je skutečně alternativním modelem ze setu Nexo Knights! Na začátek bych ale rád uvedl věci na pravou míru: Tento model jsem stavěl na zakázku a set 70321 jsem si nekupoval, ale byl mi zapůjčen. Bylo to mé první (a doufám i poslední) setkání s řadou Nexo Knights. Když jsem ty kostky vysypal na stůl, tak se přede mnou objevila šílená zněť Technicu a Systemu (něco jako ten kiloware, který dostáváme od pekiho na výstavách) ve tmavých barvách, mezi kterými svítilo pár bílých zubů. Postavil jsem si tedy model podle návodu a velmi záhy vzdal všechny úvahy o tom, co to vlastně má být??? :o a začal stavět něco normálnějšího...

Během jediného víkendového dne nakonec vznikl tento "pekelný náklaďák". K jeho stavbě mě inspirovalo 6 kol-nekol, které se nachází v setu. Tahač má dlouhý čumák (po vzoru amerických tahačů) zakončený tlamou plnou zubů. Do kabiny se vejde "nastojáka" minifig červenáčka s plechovou hubou a nad zadními nápravami je osazen vystřelovač disků, který se dá i naklápět (kvůli lepší možnosti míření). Z dalších detailů mohu zmínit ještě volant a spoustu úchytů kolem kabiny na připevnění mečů a podobných sarapatiček. Postavičička* rytíře se ke mně bohužel nedostala (stopil jí kluk, který tento set dostane za odměnu), takže vám neukážu, jak se prohýbá pod koly tahače... :(







* musel jsem to napsat takhle, protože jinak by se to slovo automaticky přeškrtlo - evidentně jde o nějaký virus nebo chybu fóra >:D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Aki

Pekelná věc, ale nadchly mne ty vzduchové válce.  :D

Přeškrtnuté slovo post... je vlastnost fóra. Vezír takhle bojuje proti označování minifiga tímto slovem.  ::)

milanv

Úplně mám před očima plakát s tou typickou émerickou hláškou "neber to jako problém, ale jako výzvu" :)
Ale popasoval ses s tím solidně. Model mi stylem připomíná LEGO Movie a tak to taky beru: jako návrat do dětství, kdy jsme si taky nemohli vybírat, co zrovna dostaneme - nebo teda já rozhodně ne - a stejně jako v tom filmu jsem řešil otázku "jak z téhle hromádky dílů postavit motorku, protože prostě potřebuju motorku". A nahlíženo touto optikou jsi to zvládl fakt dobře.

To s p[/s]ostavičkou nechápu - tam měla být ještě jedna, úpící pod koly?

A jinak, z dílů mě zaujaly ty vuvuzely připíchnuté na konce nárazníku. Ty mohl někdo dát fanouškům do těch modelů sportovní soutěže...
Pán na Žlutém hradě

Marty713

Pekelně povedený. Přední maska má šťávu a líbí se mi, jak jsi ztvárnil světla. Vážně pěkný. ;)
Takový zakázky bych taky bral. :D


P.S. Sice všichni píšeme minifig, ale v duchu si stejně říkáme postavička nebo figurka. Pro ostatní dílky to platí taky tak a nakonec mi to podtrhává červeně jen to slovo "minifig". ;D

Tomik

Děkuji všem za komentáře. Potěšili jste mě víc. než moje žena. Když jsem jí ten tahač ukázal, tak mi ho okomentovala se slovy, že vypadá jako z LEGO City.

Citace od: milanv kdy 30.06.2016, 09:10:32
To s p[/s]ostavičkou nechápu - tam měla být ještě jedna, úpící pod koly?
Ano. Set obsahuje i figurku rytíře na "koni" (hybrid mezi koněm, motorkou a vznášedlem) a v rámci maximálního využití dílů a dotvoření scénky mi přišlo vhodné ho nějak "zapojit".

Citace od: Aki kdy 30.06.2016, 08:41:42
Přeškrtnuté slovo post... je vlastnost fóra. Vezír takhle bojuje proti označování minifiga tímto slovem.  ::)
Tohle moc dobře vím, ale až nyní se mi konečně naskytla příležitost si do této nechtěné funkce rýpnout... ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

"Nikdy neříkej nikdy!" aneb mám tu další alternativní modely ze setu ze série NEXO KNIGHTS. Tentokrát mi předhodili rovnou obludný Fortrex (takový ten hrad na pásech). Zprvu jsem odmítl z tak velkého setu cokoliv stavět, ale po ujištění, že nezáleží na tom, jak to bude velké jsem nakonec souhlasil.

Směrodatnou částí modelu byly pásy, takže bylo rozhodnuto o stavbě tanku. Mimochodem, vůbec poprvé jsem se pustil do stavby vojenské techniky. Tank Mk I nedopadl příliš dobře. Korunu tomu nasadila manželka svým komentářem, že to dělo vypadá jako penis. Inu, posuďte sami...



Rychle jsem se tedy pustil do kompletní přestavby na Tank Mk II. Spojil jsem dvojici pásů v jeden, nafoukl tělo tanku, do kterého se nakonec schoval i rotační kanon, a zmenšil dělovou věž. Výsledný tank vypadá o mnoho lépe, navíc použité proporce mu dávají takový old-schoolový nádech. Z funkcí stojí za zmínku střílející těžký kanon, taktéž střílející rotační kanon, otočná věž a otevírací poklop na věži. Tělo tanku je z konstrukčních důvodů nepřístupné. Pokud vám přijde v porovnání s hradem trochu malý, tak věřte, že spolkl pouze necelou polovinu dílů setu a je postavený výkradně z vlastního hradu. Ty létají udělátka jsou stavbou tanku nedotčena.





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

A mám tu ještě jeden (tentokrát snad už opravdu poslední) alternativní model ze série NEXO KNIGHTS - předělávku setu 70315. Mým cíle bylo mimo jiné postavit něco, co s válčením nemá vůbec nic společného. Takže dovolte mi představit vám Clayův dragster! Jde o nejrychlejší vozidlo na kolech v celém království. O jeho pohon se stará super-výkonný přeplňovaný osmiválec, který drží při zemi obrovské zadní křídlo. Dragster je doplněn startovním semaforem a hloučkem fanoušků. Takže:

Ke startu...
připravit...
JEDEM!!!





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr