(Vlastní) Alternativní modely ze setu 31056

Založil Tomik, 28.02.2017, 23:33:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Citace od: peter kdy 16.12.2017, 21:27:12
Sice tato témata o alternativních modelch moc nemusím, ale neznamená to, že je nesleduji. Každopádně skůtrem a kočárkem jsi mne velmi zaujal a modely se mi opravdu moc líbí. Skvělá práce!
Díky za pochvalu a komentář.

Citace od: Stimpi kdy 16.12.2017, 21:57:36
Tome, tím uložením předního kola jsi se přiblížil originálu víc než myslíš ;) Vespa má vepředu kyvku a toto to docela kopíruje ;)
Tak tohle je pro mě opravdu zajímavé zjištění. Na obrázky Vespy jsem se díval, ale tohoto detailu jsem si vůbec nevšiml.

Jinak, už mám hotový 20. model. Jakmile ho nafotím, tak ho sem přidám.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Číslem 20 se nakonec stalo vznášedlo. Co do objemu je to asi můj největší alternativní model ze setu 31056 a podle toho je také náležitě "dutý". Z funkcí stojí za zmínku otevírací kabina.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Foton

Ty jo, když vezmu v potaz, že Grohl tenkrát použil větší set(8271; http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=19276.0; myslím že 36 atrenativních modelů), tak ses mu asi právě vyrovnal.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Citace od: Foton kdy 08.01.2018, 11:24:03
Ty jo, když vezmu v potaz, že Grohl tenkrát použil větší set(8271; http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=19276.0; myslím že 36 atrenativních modelů), tak ses mu asi právě vyrovnal.
Díky za komentář a přirovnání ke grohlovi. Tento seriál alternativních modelů si dobře pamatuju a byl mi úvodní inspirací ke stavění alternativ.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

#34
Myslel jsem si, že po dokončení 20. alternativního modelu ze setu 31056 toho nechám, ale mýlil jsem se. Netrvalo to dlouho a postavil jsem 21. alternativní model - vysokozdvižný vozík. Z hlediska stavebních technik je to určitě nejsložitější a nejzajímavější model. Zejména pevné propojení věže s vidlemi se zbytkem modelu je ukázkou SNOTu "na druhou". Jak jsem to udělal je vidět v návodu na mém webu, kde jsou návody i na všechny ostatní modely z tohoto setu.





...a ještě jedna společná fotka:

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

hobby

To je opravdu pěkná kolekce, co jsi vytvořil. Pokud jsi k obsahu stavebnice nepřidal žádný jiný cizí dílek (což bych tě prosil, abys potvrdil), pak je to opravdu ojedinělý tvůrčí a kreativní přístup s přemírou fantazie. Bravo, tohle je pravý smysl lega 8)

Hroch

Krásná práce. Už aby tě Lego zaměstnalo.

peki


Foton

Tomiku, tohle by chtělo
1) zasponzorovat,
2) postavit všechny modely,
3) na krabicích postupně škrtat a dopisovat "X in 1"
4) a vystavit
Tohle je totiž přesně to co mám na stavění rád.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

Tome, paráda!

Vysokozdvižný vozík je moc pěkný, má krásné proporce a vypadá jako oficiální model. To napojení předku na zbytek auta jsem z fotek nevykoukal, mohl bys opravit odkaz na návod, abych se mohl dát podat? :)

No a ještě větší paráda je ta celá kolekce. To je prostě bomba! Fakt super. Tomuhle já říkám smysl lega. To bude bomba na výstavách i skvělý "zářez" do tvého CV :)
Pán na Žlutém hradě

Pool

Ještě na tom souhrnném obrázku bych přeškrtl na krabici 3 a místo toho napsal 21 >:D. Jinak je to dokonalé.

pitris47

Není co dodat. Nezbývá mi, než hluboce smeknout.

Robkteryten

Tome, moc pěkná kolekce nápadů :D
Hele na to, že se jedná o set se zelenýma kostkama, tak tam nevidím ani jeden strom,kytku anebo kaktus...  >:D

yoshimaka

Úžasné! A opravdu, chtělo by to ještě nějaké echt zelené výtvory: vodníka, brokolici, myslivce, Stropnického...
Lust och fägring stor

Izabella08

Tome, neskutečné...přitom vše tak dobře vypadající a jasně rozpoznatelné!!!

Tomik

Díky všem za komentáře! Přiznám se, že tolik jsem ji nečekal. ::)

Citace od: hobby kdy 10.01.2018, 08:19:13
To je opravdu pěkná kolekce, co jsi vytvořil. Pokud jsi k obsahu stavebnice nepřidal žádný jiný cizí dílek (což bych tě prosil, abys potvrdil), pak je to opravdu ojedinělý tvůrčí a kreativní přístup s přemírou fantazie. Bravo, tohle je pravý smysl lega 8)
Potvrzuji. Nic jsem nepřidával a používal vždy pouze dílky jednoho setu 31056 včetně těch, které ti zbydou po postavení hlavního modelu (LEGO vždy přidává po jednom náhradním dílku u plate 1x1, pinů a podobným malých kostek). V případě zájmu jsou seznamy kostek pro stavbu jednotlivých modelů na rebrickable.

Citace od: Foton kdy 10.01.2018, 12:58:50
Tomiku, tohle by chtělo
1) zasponzorovat,
2) postavit všechny modely,
3) na krabicích postupně škrtat a dopisovat "X in 1"
4) a vystavit
Tohle je totiž přesně to co mám na stavění rád.
Aktuálně mám set 31056 celkem desetkrát, takže se z toho nechá udělat pěkná sestava na výstavu. K dokoupení dalších by mě přiměla snad jen nějaká zahraniční výstava...

Citace od: milanv kdy 10.01.2018, 14:37:12
Tome, paráda!

Vysokozdvižný vozík je moc pěkný, má krásné proporce a vypadá jako oficiální model. To napojení předku na zbytek auta jsem z fotek nevykoukal, mohl bys opravit odkaz na návod, abych se mohl dát podat? :)

No a ještě větší paráda je ta celá kolekce. To je prostě bomba! Fakt super. Tomuhle já říkám smysl lega. To bude bomba na výstavách i skvělý "zářez" do tvého CV :)
Díky za upozornění. Odkaz byl v pořádku, jen jsem to PDF zapomněl nahrát na web. Teď už to funguje.

Citace od: Robkteryten kdy 10.01.2018, 16:38:54
Tome, moc pěkná kolekce nápadů :D
Hele na to, že se jedná o set se zelenýma kostkama, tak tam nevidím ani jeden strom,kytku anebo kaktus...  >:D
O rostlinách jsem trochu přemýšlel a zatím mě nenapadlo nic, co by se z těch kostek dalo postavit. Zkusím zapřemýšlet trochu více. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

#46
Díky za doplnění toho návodu a posílám dáreček :) (snad už všechny prohlížeče umí animované PNG)
Ještě jednou gratuluju a už se těším až to bude v Olomouci na výstavě. Teď bude už pro každého jasně vidět, o čem jsou alternativní modely!

Pán na Žlutém hradě

LukaMull

Citace od: Tomik kdy 09.01.2018, 23:24:45
Myslel jsem si, že po dokončení 20. alternativního modelu ze setu 31056 toho nechám, ale mýlil jsem se. Netrvalo to dlouho a postavil jsem 21. alternativní model - vysokozdvižný vozík. Z hlediska stavebních technik je to určitě nejsložitější a nejzajímavější model. Zejména pevné propojení věže s vidlemi se zbytkem modelu je ukázkou SNOTu "na druhou". Jak jsem to udělal je vidět v návodu na mém webu, kde jsou návody i na všechny ostatní modely z tohoto setu.

Tomiku, všechny aletrnativy jsou super. Sám jsem zkoušel vymyslet něco z Blue Power Jet ale skončilo to u jakéhosi torza. Takže  tuším kolik práce tohle dá. Klobouk Dolů. Paráda.

Ještě jeden dotaz, pokud to není tajné. V čem děláš návody? LPub 3D nebo něco jiného?

Tomik

Citace od: LukaMull kdy 10.01.2018, 23:14:12
Tomiku, všechny aletrnativy jsou super. Sám jsem zkoušel vymyslet něco z Blue Power Jet ale skončilo to u jakéhosi torza. Takže  tuším kolik práce tohle dá. Klobouk Dolů. Paráda.

Ještě jeden dotaz, pokud to není tajné. V čem děláš návody? LPub 3D nebo něco jiného?
Díky za komentář. Návody dělám ve starém LPubu (bez toho 3D). Jednu dobu jsem zkoušel i LPub 3D, ale přišel mi nestabilní (často mi padal).
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Citace od: Strider kdy 20.11.2017, 20:12:56
Sekačku na trávu, robota, nějakou kytku, in-line brusli, hudební nástroj, motorku, vznášedlo, kosmickou loď, raketu, nějaké ruční nástroje.
Mám tu dva nové modely a tak si můžu odškrtnout dalších pár nápadů ze seznamu. ;) Prvním je ruční nástroj - motorová pila! :o





A druhým je květina. Přiznám se, že s tím, jak vypadá (hlavně ten květináč), nejsem dvakrát spokojený, ale lépe to nešlo. Prostě stavět z auta kytku v květináči moc dobře nejde... ??? Mimochodem, mám tam jednu "nelegální" stavební techniku - najde jí někdo?

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Po nepříliš úspěšné kytce tu mám další dva alternativním modely, které jsou v pořadí již 24. a 25.!

Prvním z nich je tříkolový pickup volně inspirovaný Mazdou T2000. Největší zajímavostí tohoto modelu je kombinace podvozku širokého 3 study a kabiny s korbou širokých 6 studů - kdo to už někdy zkoušel, tak ví, že kombinování sudých a lichých šířek není úplně jednoduché.





Druhým modelem je neméně zajímavý sněžný skútr. Jeho zajímavostí je pásový podvozek postavený za pomoci obyčejných kol s pneumatikami a hromádky černých kostek.





Nakonec tu ještě mám jednu bonusovou fotku deseti vybraných modelů pohromadě - naživo budou k vidění na ostravské a olomoucké výstavě.

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Strider

#51
Citace od: Tomik kdy 25.02.2018, 21:39:47
Citace od: Strider kdy 20.11.2017, 20:12:56
Sekačku na trávu, robota, nějakou kytku, in-line brusli, hudební nástroj, motorku, vznášedlo, kosmickou loď, raketu, nějaké ruční nástroje.
Mám tu dva nové modely a tak si můžu odškrtnout dalších pár nápadů ze seznamu. ;) Prvním je ruční nástroj - motorová pila! :o
Za mně velká spokojenost. Vše těžké z mého seznamu, je už postaveno. Motorovou pilu jsem nečekal, ale je dobrá a má všechny důležité prvky. Z ní je už jen krůček k on-line brusli. Ten robot a kosmická loď jsou asi trochu primitivní nápady, že?

pitris47

Mě se naopak kytka hodně líbí.  Postavit z tohoto setu květináč s květinou je hodně limitující a za mě velký obdiv za nápad a provedení.
Mohu se zeptat kolik máš ještě nápadů s tímto setem?  Sám jsem přemýšlel co ještě by se dalo postavit a napadl mě jen ten robot...

Tomik

#53
Citace od: Strider kdy 19.03.2018, 23:24:45
Za mně velká spokojenost. Vše těžké z mého seznamu, je už postaveno. Motorovou pilu jsem nečekal, ale je dobrá a má všechny důležité prvky. Z ní je už jen krůček k on-line brusli. Ten robot a kosmická loď jsou asi trochu primitivní nápady, že?
Přiznám se, že inline brusle mě moc neláká a navíc by byla při délce 12 studů poměrně náročná na díly, kterých je v setu málo. O kosmické lodi jsem již uvažoval a narážím trochu na problém s aerodynamikou křídel, ale asi to bude zvládnutelné. Robota nejspíš zkusím jako další model, i když očekávám, že nebude vypadat nijak extra.

Citace od: pitris47 kdy 20.03.2018, 09:17:34
Mě se naopak kytka hodně líbí.  Postavit z tohoto setu květináč s květinou je hodně limitující a za mě velký obdiv za nápad a provedení.
Mohu se zeptat kolik máš ještě nápadů s tímto setem?  Sám jsem přemýšlel co ještě by se dalo postavit a napadl mě jen ten robot...
Žádné konkrétní plány nemám. V pátek jedu vlakem do Ostravy, takže tam asi po cestě něco vznikne a cestou zpět taky...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

stmirec

#54
Ahojte,

Čo sa týka modelov, tak za nás so synom super :) .. postupne staviame ;D.
No a ja som skúsil jeden z tvojich modelov "sfilmovať". Kosačku :)..

Link na video :
https://youtu.be/4t4Wj3isizo

Tomik

Citace od: stmirec kdy 31.03.2018, 18:33:56
Ahojte,

Čo sa týka modelov, tak za nás zo synom super :) .. postupne staviame ;D.
No a ja som skúsil jeden z tvojich modelov "sfilmovať". Kosačku :)..

Link na video :
https://youtu.be/4t4Wj3isizo
Wow, tak tohle ja fakt hustý! Hlavně oceňuju, kolik práce jsi si s tím musel dát -  stop motion video vyžaduje spoustu trpělivosti a času. Odkaz na tvé video určitě nasdílím na svém webu a rebrickable.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

stmirec

Citace od: Tomik kdy 01.04.2018, 08:46:35
Wow, tak tohle ja fakt hustý! Hlavně oceňuju, kolik práce jsi si s tím musel dát -  stop motion video vyžaduje spoustu trpělivosti a času. Odkaz na tvé video určitě nasdílím na svém webu a rebrickable.
Ďakujem :). J. musí to človeka hlavne baviť. Ale to platí asi na všetko okolo lega.

Tomik

Citace od: Tomik kdy 20.03.2018, 10:34:59
Přiznám se, že inline brusle mě moc neláká a navíc by byla při délce 12 studů poměrně náročná na díly, kterých je v setu málo. O kosmické lodi jsem již uvažoval a narážím trochu na problém s aerodynamikou křídel, ale asi to bude zvládnutelné. Robota nejspíš zkusím jako další model, i když očekávám, že nebude vypadat nijak extra.
Cestou do Ostravy a zpět jsem postavil tři nové alternativní modely ze setu 31056 - dvě kosmické lodě a robota.



Nejprve jsem hledal nějakou inspiraci a padla mi do oka vesmírná stíhačka Y-wing z hvězdných válek. Z omezené palety dílů se mi celkem dobře podařilo zachytit její charakteristický tvar, s barvami je to už trochu horší - ostatně posuďte sami:





Druhá kosmická loď je čistým výplodem mé fantazie. Má otevírací kokpit a rozdvojený čumák na způsob katamaranu.





Třetím modelem, který je celkově již 28., je robot. Kromě otáčecí hlavy má i celkem slušně pohyblivé ruce. Troufám si říct, že je jedním z nejlepších modelů, které jsem z tohoto setu postavil.





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Strider

Citace od: Tomik kdy 20.03.2018, 10:34:59
Robota nejspíš zkusím jako další model, i když očekávám, že nebude vypadat nijak extra.
Citace od: Tomik kdy 01.04.2018, 23:51:15
Třetím modelem, který je celkově již 28., je robot. Kromě otáčecí hlavy má i celkem slušně pohyblivé ruce. Troufám si říct, že je jedním z nejlepších modelů, které jsem z tohoto setu postavil.
No já si říkal, proč ta počáteční skepse. 8)

Tomik

Citace od: Strider kdy 02.04.2018, 11:24:25
No já si říkal, proč ta počáteční skepse. 8)
První prototyp vypadal dost uboze. Zachránil to až strýček Google, který mi ukázal pár pěkných obrázků pro inspiraci.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr