alternativní model ze 42060

Založil jojik, 15.04.2017, 16:13:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

jojik

    Představuji vám svoji alternativu na set 42060
Píše se rok 1952 a v Jižní Koreji vystupuje z B52  B.J. Hunnicutt,  aby nastoupil do vrtulníku, který ho má převézt do MASH 4077 .   


Citace od: Tomik kdy 11.02.2017, 19:21:13

Já bych to nevzdával. Když už jsem v koncích s nápady, tak to vždycky jistí letadlo nebo vrtulník. Jsou to takové ty nouzovky, které se dají snadno poznat a postavit. ;)
Já v koncích nebyl, já byl úplně bez nápadu. Lidově řečeno v ( ! ). Tak jsem si řekl , že využiju tuto radu . No ono zní to strašně jednoduše , ale provedení to je už o něčem jiném.To jsem se přesvědčil sám na svém chabém pokusu. Jo,když dva dělají totéž, není to totéž.

Velké letadlo je ze sáčku č. 1 a vrtulník je ze sáčku č. 2 .
Říkal jsem si, když má 42060 dva modely tak se pokusím udělat alternativu také ze dvou modelů.
Bohužel se mi nepodařilo ani do jednoho z modelů zakomponovat ozubená kolečka a pomocí nich roztočit vrtule nebo aspoň nějak  využít  ty ozubená kola . Což považuji osobně za velký nedostatek , kvůli němuž nebudu modely přihlašovat do 4 kola soutěže ve stavbě alternativního modelu.
   Když jsem ty modely ale už postavil tak je aspoň tady odprezentuji a rád si vyslechnu připomínky od zkušenějších stavitelů.

HD

Bombarďák Charlie vrací úder?

Tentokrát ale neminul.
Pěkná letka, líbí se mi, že jsi se držel i dělení sáčků :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Tomik

Zajímavé modely, z nichž se mi víc líbí ten vrtulníček. K letadlu bych dodal to, že není nutné za každou cenu vytvářet plné plochy, ale stačí je pouze naznačit jejich obrysem - pokud uděláš takto křídla, dostáhneš většího rozpětí a plochy a bude to více vypadat jako Technic.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

jojik

Tak jsem se pokusil o další verzi a snažil se využít i radu od Toma a tohle mi z toho vyšlo.

jojik

 A u toho jsem zjistil , že si neumím pomoct a většinu volné plochy musím něčím zaplnit  ;D

jojik

Když jsem se podíval na stůl kolik mi zůstalo ještě stavebního materiálu a viděl tam ty kola  tak mě napadl mini hot rod . Teda doufám , že se tomu aspoň trohu podobá .

ThomasMorta

Musím říct, že mě fascinuje, kolik různých modelů jsi dokázal postavit najednou! To skoro volá po zváštním uznání:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Tomik

Uznávám, že ta upravená křídla vypadají lépe než u prvního pokusu a překrytí "děr" pásama je dost vtipné. Trochu mi to připomnělo grohlova papouška. Ten hot rod je taky vtipný - takový traktoroidní. ;D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

HD

Hot-rod je luxusní - správně nesmyslně předimenzovaná zadní kola, velký motor, a ještě pózuje s letadlem... Dobrá práce :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns