Počet soukromých zpráv!

Založil Jindroush, 03.11.2005, 23:04:01

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Micho

Citace od: Jindroush kdy 19.07.2006, 14:10:30
11636 zpráv a mazat! A všichni!  8)

C32, chadzi, Cavelon, Abbott, Micho, Magesan... (inbox)
Cavelon, Llevelyn, corelxt, MiP... (outbox)

Nejsem žádnej GMail s gigabajtovým úložištěm a doživotním skladištěm soukromých záležitostí  ;D

To Jarmila: To si teda nám dala, spustila si lavínu ...  ;D

Jarmila

Citace od: Micho kdy 19.07.2006, 14:55:51
Citace od: Jindroush kdy 19.07.2006, 14:10:30
11636 zpráv a mazat! A všichni!  8)

C32, chadzi, Cavelon, Abbott, Micho, Magesan... (inbox)
Cavelon, Llevelyn, corelxt, MiP... (outbox)

Nejsem žádnej GMail s gigabajtovým úložištěm a doživotním skladištěm soukromých záležitostí  ;D

To Jarmila: To si teda nám dala, spustila si lavínu ...  ;D

K tomu mne nechtě poňoukl jiný z citovaných hříšníků.  ;D ;D ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Jarmila

Tak jsem příchozí zprávy z počtu 268 dnes ráno  zredukovala na 8 dnes odpoledne a odchozí 9 stránek (x30?zpráv) ztenčila na 32 zůstavších. Tak teď se tumlujte vy s mazáním zpráv.  :D Přeji hezký nezáživný večer.  :D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Petrjr

Citace od: otaznik kdy 19.07.2006, 14:11:19
Já mažu průběžně (denně), maximální stav je 30 zpráv.
Jsem na tom podobně. Ovšem pro inbox i outbox zvlášť A dané číslo nepovažuji za velké.

Citace od: Jindroush kdy 19.07.2006, 14:10:30
11636 zpráv a mazat! A všichni!  8)
Kolik je tedy rozumný průměr na uživatele? Docela by se hodila nějaké konkrétní cifra, Jindrouhsi. Když bereme v úvahu, že k dnešnímu dni je zde cca 130 lidí co má alespoň 10 příspěvků, tak pokud jsou aktivní tak i při 30+30 (in+out) zprávách to dělá celkem 3900 - 7800 (dle toho jak moc se duplikují). Je to moc nebo málo?





Jarmila

Citace od: Petrjr kdy 19.07.2006, 15:18:22
  Kolik je tedy rozumný průměr na uživatele? Docela by se hodila nějaké konkrétní cifra, Jindrouhsi. Když bereme v úvahu, že k dnešnímu dni je zde cca 130 lidí co má alespoň 10 příspěvků, tak pokud jsou aktivní tak i při 30+30 (in+out) zprávách to dělá celkem 3900 - 7800 (dle toho jak moc se duplikují). Je to moc nebo málo?

Konkrétně? 37 zpráv za 8 hodin, které jsem dostala. Odchozí ukládám, jen když tam jde o nákup, prodej a objednávky.

A to si s vybranými AFOLy ještě píšu mimo "kostky".  ;D ;D ;D Někdy.  ;D Když je okurková sezóna.  ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Jindroush

Citace od: Petrjr kdy 19.07.2006, 15:18:22
Citace od: otaznik kdy 19.07.2006, 14:11:19
Já mažu průběžně (denně), maximální stav je 30 zpráv.
Jsem na tom podobně. Ovšem pro inbox i outbox zvlášť A dané číslo nepovažuji za velké.

Citace od: Jindroush kdy 19.07.2006, 14:10:30
11636 zpráv a mazat! A všichni!  8)
Kolik je tedy rozumný průměr na uživatele? Docela by se hodila nějaké konkrétní cifra, Jindrouhsi. Když bereme v úvahu, že k dnešnímu dni je zde cca 130 lidí co má alespoň 10 příspěvků, tak pokud jsou aktivní tak i při 30+30 (in+out) zprávách to dělá celkem 3900 - 7800 (dle toho jak moc se duplikují). Je to moc nebo málo?

Já si myslím, že když se dokšeftuje/dořeší, může se smazat, takže 0  ;) 30 in/out je tak akorát. Ale 900+??
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

MwK

Tak uz aj ja patrim k tym "dobrym"... >:D 8) ;D
Z mojich cca 70 sprav (inbox aj outbox) som spravil 5... ::)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

J_BOB

premazane na 8 sprav...outbox nemam zapnuty a ni sa mi nechce...ked daco dolezie, idem cez ICQ/miranda kde mi archivuje historiu. :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

MiP

Citace od: Jarmila kdy 19.07.2006, 15:08:29
K tomu mne nechtě poňoukl jiný z citovaných hříšníků.  ;D ;D ;D
Ano, ta černá ovce jsem byl já  ;D ;D Tak jsem to taky trochu zredukoval  ;)

Teď si trochu rýpnu do Jindoushe  ;)
Já nějak nerozumím tomu, proč se rozčiluje, když tam je tolik zpráv, protože:
1) je to znak toho, že tento web není mrtvý
2) co může čekat, když jsou tu furt nový a nový lidé
3) ať mi neříká, že 10000+ zpráv rozhodí ten server, na kterém to jede. Ta databáze IMHO nebude nějak převratně velká, nebo se pletu?
4) když tu nejde nijak zálohovat, stačil by jeden buton [download dat] a trocha toho programování (mám to naprgat?  8))
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

myth

Citace od: MiP kdy 20.07.2006, 22:06:19
Teď si trochu rýpnu do Jindoushe  ;)
Já nějak nerozumím tomu, proč se rozčiluje, když tam je tolik zpráv, protože:
1) je to znak toho, že tento web není mrtvý
2) co může čekat, když jsou tu furt nový a nový lidé
3) ať mi neříká, že 10000+ zpráv rozhodí ten server, na kterém to jede. Ta databáze IMHO nebude nějak převratně velká, nebo se pletu?
4) když tu nejde nijak zálohovat, stačil by jeden buton [download dat] a trocha toho programování (mám to naprgat?  8))

Ide o to, že tento web primárne slúži na verejnú diskusiu, nie na súkromnú pomocou súkromných správ. Na to je lepšie využiť ICQ alebo e-mail. 10k správ znamená 10k položiek v databáze. To databázový server nerozhodí, ale rozhodne lepšie sa mu pracuje bez 10k zbytočných záznamov v tabuľkách.

Načo programovať tlačítko na zálohovanie, keď si môžeš nechať príchodzie správy posielať na mail? ;)

When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Jindroush

#40
Znovu opakuji: KOSTKY NEJSOU ÚLOŽIŠTĚ SOUKROMÝCH ZPRÁV. xadmin

Promažte si všichni inboxy i outboxy. V tomto případě jsem rozhodnut si najít v manuálu SQL, jak se to dělá, smažu ty zprávy hříšníkům všechny a pak nastavím tvrdý limit soukromých zpráv, už mě to nebaví.

Inbox: MiP (1684 zpráv!!!), rdk, J0hny54, drSEBY, peki, Colonel32, Poco, Cavelon, Abbott, nukum, Magesan, Aki, Honzik, Honza D., niessnet, Sipka, Jarmila, matny, chadzi

Outbox: MiP, Cavelon, rdk, drSEBY, LLevelyn, corelxt, MELLORY, marian20, niessnet, Poco, Jarmila, Raistlin, Hansel, Magesan, Honza D.


Jen pro upřesnění: týká se to _všech_, ti vyjmenovaní jsou jen největší hříšníci.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

Prosím prosím o dočasnou toleranci mého počtu. Postupně promazávám, ale příčinou vyššího počtu je organizace Svitav.  :-*
Normální stav mám vždy podstatně nižší.

niessnet

Omlouvám se a sypu si popel na hlavu. O tomhle vlákně jsem ani nevěděl. Na svou obhajobu ale chci říct, že jsem se chystal to promazat už dávno.  ;D
Teď už tam nemám téměř žádnou zprávu a v budoucnu se je budu snažit promazávat častěji.  ;)
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Magesan

Zprávy promažu, ale to těch řekněme 100k zpráv navíc má nejaký vliv na rychlost? Dle mých zkušeností ne (2GB+ databáze).

Jindroush

Nejde o rychlost, ale o princip.
Kostky nejsou soukromý mailový archivační systém.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

TomG

Kdyz jde o princip, tak je to dycky pruser  >:D
Only the best can survive.

Šejmus

tak ze svých 42 už mám jen 3, v odeslaných zprávách nemám nic, protože si je neukládám (nebo ony se mi spíše neukládají), co se týče příspěvků na téma- já mám málo zpráv- tak to neznamená že jsi divnej, spíše jen tolik neobchoduješ...
Fool of a Took!

Pepan

Poslušně hlásím, že jsem všechno smazal  ;D

Jindroush

Ještě bych rád upozornil, že v novějších verzích SMF přibyla do PM sekce i funkce 'Promazat zprávy', kde se jen vyplní maximální stáří ponechaných zpráv a zbytek jak z inboxu, tak outboxu, vymaže.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

MwK

Tak už aj ja "poslušne hlásim" že z mojich 165 sa stalo cca 30 a aj tie postupne poslem na nejaký "archivačný" mail... >:D >:D ::)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Mates

Citace od: Jindroush kdy 21.02.2007, 15:47:44
Ještě bych rád upozornil, že v novějších verzích SMF přibyla do PM sekce i funkce 'Promazat zprávy', kde se jen vyplní maximální stáří ponechaných zpráv a zbytek jak z inboxu, tak outboxu, vymaže.
To je docela dobrý, ale:
- chápu, proč se to dělá, kvůli nezodpovědným osobám, ale proč na to musí doplatit všichni?!;
- myslím, že nejsem jedním z těch, který by měl přehnaně moc SZ na Kostkách;
- mám ale uloženy a nesmazány zprávy typu: kontakt na členy fóra (tel,e-maily,ICQ);
- mám uloženy zprávy typu: jak co nastavit, nebo co použít, abych třeba do soukromé inzerce dostal nějaký obrázek...

Co teď? Nebudu mít možnost si je ponechat, protože se mi automatem smáznou, i když budu mít uloženo třeba jen 10 SZ a někdo, kdo jich bude mít 1000 bude mít stejná pravidla? :'( :'( :'(
Není možné si je přesunout do nějaké složky, na kterou by se automat mazání nevázal? ;) :-*

Mates

Jindroushi...ještě doplnění... první mnou nesmazaná a uložená zpráva je s kontaktem na tebe z 04.04.2005. Jak se mi to hodilo, když mi ukradli telefon a přišel jsem o vše.... ;) ;D >:D

Dickie

Citace od: Mates kdy 21.02.2007, 16:43:26
- mám ale uloženy a nesmazány zprávy typu: kontakt na členy fóra (tel,e-maily,ICQ);

přesně. na všech fórech, kam chodím, si kontakty, který jsem dostala tam, nechávám v PM příslušného fóra. pro pořádek.

Citace od: Mates kdy 21.02.2007, 16:43:26
Není možné si je přesunout do nějaké složky, na kterou by se automat mazání nevázal? ;) :-*

to není špatnej nápad, Matesi
Vezíre, taky se přimlouvám...
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

niessnet

Jak jsem tak tu funkci testoval, vydedukoval jsem, že se nejedná o funkci, která by automaticky mazala zprávy starší, než předem nastavenou dobu-tzn. Mates se nemusí obávat, že mu to samo vymaže zprávy.  ;)
Podle mě je to jen pomůcka pro promazání, kterou člověk _může_ využít při promazávání nebo může klasicky mazat ručně jednu zprávu po druhé. Zjistil jsem to podle toho, že po každém jednotlivém použití této funkce se nastaví hodnota 14 dní.
Je moje domněnka správná, Jindroushi? ???
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Jindroush

To není nastavení, to je funkce, která prostě smázne starší zprávy...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Raistlin M

Já na tom jsem podobně jako Dickie.
Stáhl jsem to z devíti stránek outboxu na 101 zpráv. Drtivá většina jsou kontakty a důležité informace.
Bylo by fajn, pokud by se dalo to někde zálohovat.
Na druhou stranu chápu, že podobnou věc, že je to vše důležité , může říct každý. A byli bychom tam, kde teď.
Nebránil bych se nějakým limitům. Třeba 150 outbox, 150 inbox (Návrh ... přesná čísla je třeba asi odhadnout i dle počtu lidí a tak. To asi by mohl určit strvořitel fora). Mělo by to ten efekt, že by se ten limit většinou u nikoho nenaplnil, neboť by si spousta lidí zvykla to průběžně promazávat.

betakaroten

Podle mě je standardní postup nechávat v poště "nedovyřízené" věci a po vyřízení odmazávat -> záleží to hodně na situaci, kolik se toho sejde (Svitavy! Je potřeba mít někde po ruce, kterým lidem byly poskytnuty dílky atd.).
Redukoval jsem na 10 zpráv (8 in, 2 out)

Llevelyn

Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

matny

Podarilo sa mi zredukovať PM na 140 kúskov, nižšie sa momentálne nedostanem, časť správ nemám ešte spracovaných a druhá časť obsahuje dôležité kontakty.
Tiež sa priklánam k návrhu, aby schránka bola limitovaná nejakým max. množstvom správ.
Aspoň administrátor nebude musieť každú chvíľu menovite upozornovať na hriešnikov.  :D  8)

nukum

Podařilo se mi zredukovat na nulu. Ale sakra, zrovna jsem teď zapomněl...