Dotazy, které si dříve či později každý rodič položí

Založil Pixie, 10.03.2006, 14:55:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Andry

Koukam, ze nez jsem se propracovala k odpovedi, uz se to tu pekne rozjelo..... No ja taky nepredstiram, ze muj dvoulety capart si sam sroubuje vesmirnou zakladnu, ale zatim mi zdatne asistuje se "sombovakem" v ruce a odmontovava co tatinek namontoval  ;D

Toolo se da obcas sehnat na MMB, ale je to tam bidne... takove nadherne sady co tu ukazoval Kanal znam jen z obrazku. Ale na prvni sroubovani bohate staci i ten bagr.....

A jeste potvrzeni - dorazily toboganky a jsou faakt super, kdo vahate, nevahejte!

Z.

Jak to bylo u nás.

Mám dva syny. První syn dostal své první Lego duplo v deseti měsících – jednalo se o box s kostkami, vozíčkem, panáčkem a pejskem. K prvním narozeninám pak dostal dodávku (pojízdný stánek) a farmu. Pak už to postupně přibývalo, hlavně zvířátka a dopravní prostředky.

1-2 roky: V tomto věku ho nejvíce zajímaly zvířátka a vozíčky, postupně se naučil spojovat vozíčky za sebe (i za jiná vozidla – traktor, dodávku atd.) a stavět na vozíčky zvířátka – dělal si dlouhé vlaky a vozil zvířátka po pokoji. Další byly kytičky – zdobil jimi stavby (které jsem mu postavila) a naučil se je spojovat do komínků. Zhruba v roce a půl začal spojovat kostky a stavět z nich komínky a později jednoduché stavby (schůdky apod.) ozdobené panáčky a zvířátky.

2 - 3 roky: Ve dvou letech dostal Lego toolo (hasičské auto a odtahovku). Zpočátku ho to velice zajímalo, učil se šroubovat kola, kabinu apod. Kola se nejprve naučil odšroubovávat, přišroubovávání mu šlo mnohem hůře a zvládl ho až před třetím rokem, kdy už si také sám stavěl jednoduché domky z kostek. Hodně si hraje také se stavebnicí tvořivá autíčka a vytváří jednoduché modely aut.

3 – 4 roky: Ve třech letech svoje první malé lego (autíčko creator 3 v jednom). Podle návodu s vydatnou pomocí a nápovědou byl schopen si jednotlivá autíčka postavit. Později si sám postavil zjednodušenou verzi závodničky, letadla apod. Postupně se naučil stavět podle návodu drezínu, kterou si oblíbil a stavěli jsme ji pořád dokola  – nakonec to zvládl více méně sám. Poté ji delší dobu nestavěl, to ale zase zapomněl.  Nejoblíbenější jsou cesty a dopravní prostředky. Stále si hraje i s duplem (malé lego totiž musí schovávat před bráškou). Kombinace ho zatím příliš nelákají.
Druhý syn má k duplu (a příležitostně i k legu) přístup od chvíle kdy začal lézt a podařilo se mu nějaké uchvátit.  V necelých dvou letech zvládá zapojovat vozíčky, dávat na ně zvířátka a staví komínky z kostek.  Je schopen spojovat i malé lego kostky (2x2 a větší), ale často je strká do pusy.

Lego primo jsme nikdy neměli, připadalo mi rozumnější začít rovnou s duplem.

PS: Ano, myslím si, že je vhodné do tohoto tématu přispět i s větším časovým odstupem. Ani nelze předpokládat, že se zde každý měsíc najde někdo nový s malými dětmi a jinými zkušenostmi. Tak proč zakládat toto téma znovu?


Neřád :-)

já mam dvě dcery v Duplu u nás jedou hlavně domečky a zvířata :-) jinak ho maji tak cca od 2 let starší
a mladší od narození (vtip u doktorky když se ptala kolik  kostek dá na sebe a žena řika Duplo kostek kolik chce ne ? )
jinak co jsem donesl tento kousek nastavil na letadlo je o zábavu na dost dlouho vystaráno :-)



Dctr

ad 1. Já jsem začal u dětí s legem v 1 roce, Duplo pro nejmenší, takové ty barevné tvary. starší syn to celkem ignoroval, mladší si s tím celkem dost vyhraje, počítám spíše proto, že vidí, že si s tím hraje starší bratr, tak opakuje. Prvně oba zvířata, nyní už jen vlaky.

ad 2. s tím přejitím zatím nevím, myslím si, že to asi přirozeně vyplyne. Když jsem četl tady tu diskuzi, chtěl bych jen podotknout, že mi přijde Duplo kreativnější než pokročilejší sady. V Duplu totiž máte omezenou možnost tvarů a barev a tedy musíte hodně improvizovat, představovat si a zjednodušovat. Na mašinku podle plánku už stačí jen zručnost. My teď jdeme cestou vláčků Duplo, které jistě do školního věku zabaví. Jedna věc je něco postavit z kostek Duplo, druhá věc postavit dráhu ze 100ks kolejí, výhybek, mostů + nádraží atd. Zatím si vyhraji i já :-) už se teším na pokročilejší vláčkodráhy.

Sihaja

#64
Já se hrozně těším až potomkovi budu moct pořídit Duplo a teď je tak krásný les s jeleny! Ale vzhledem k tomu, že ještě stále cestuje uvnitř, tak myslím, že si budu muset ještě chvíli počkat.

Většina lidí asi přemýšlí co potomkovi pořídit za kočárek a tak, ale mé myšlenky se soustavně upínají spíš na... Jaké Duplo první? a Jak dlouho by ještě lesní Duplo mohlo být ve výrobě, abych ho neprošvihla?
Zejména na druhou otázku by mě zajímala odpověď, takže možná obecně: Jak dlouho bývají duplo sety v prodeji než se vymění sortiment?

peter

Citace od: Sihaja kdy 21.08.2015, 11:20:39Zejména na druhou otázku by mě zajímala odpověď, takže možná obecně: Jak dlouho bývají duplo sety ve prodeji než se vymění sortiment?

Běžné LEGO řady jsou v prodeji 2 roky. Myslím, že koupit něco nyní a obdarovat tím své děti, či někoho jiného třeba za 5 i více let, není nic zvláštního. Každopádně jen aby jsi pak nebyla smutná jako jsem zatím já. Také jsem se těšil, až si budu hrát s dětmi a Duplem, které jsem postupně střádal. Bohužel do teď je to věc, která je naprosto na okraji jejich zájmu a jediné co je baví (dva kluci 3 a 1,5 roku) to házet po bytě, do koše a strkat do všemožných skovávaček a táto hledej :-\
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

KaPr

Citace od: Pixie kdy 10.03.2006, 14:55:12

věřím, že Duplo poslouží ke hraní i šestiletým – takže takovou skutečnější věkovou hranicí je podle mě asi sedm let.

Ja som sa niekedy hral s duplom keď som mal 8-9. ::)

mischidotcz

Citace od: KaPr kdy 22.08.2015, 19:29:41
Citace od: Pixie kdy 10.03.2006, 14:55:12

věřím, že Duplo poslouží ke hraní i šestiletým – takže takovou skutečnější věkovou hranicí je podle mě asi sedm let.

Ja som sa niekedy hral s duplom keď som mal 8-9. ::)

Moje neteře si rády z Dupla staví dodnes. Nemocnici, stáje, zoo, jeskyni... A mě Duplo velice drželo tak 3 roky zpátky.

milanv

Citace od: mischidotcz kdy 14.09.2015, 19:19:51
Moje neteře si rády z Dupla staví dodnes. Nemocnici, stáje, zoo, jeskyni... A mě Duplo velice drželo tak 3 roky zpátky.

Však podle tvé fotky ti tou dobou bylo tak minus dva  >:D

(Já vím - já mám podle své "fotky" pro změnu zase místo prstů půl trubky :) )
Pán na Žlutém hradě

jojik

Citace od: hana kdy 01.02.2007, 22:57:15
První Duplo radím kupovat hned při narození dítěte,nebo ještě lépe během těhotenství matky,neb můžete nakupovat výhodně ve slevách a následně máte sety,které by jste stejně později pracně sháněli :-*

Toto mohu jen potvrdit a doporučit .Dceři jsem první duplo set koupil jak jsem šel z porodnice domů . A to jsem o tomto foru nevěděl , jinak bych začal už s nákupy dřív  ;D A  nyní už začínám kupovat souběžně lego  s duplem ať nemusíme pak pracně shánět starší sety které se nám budou hodit.

STARHAWK

Citace od: jojik kdy 17.01.2016, 22:50:54
Citace od: hana kdy 01.02.2007, 22:57:15
První Duplo radím kupovat hned při narození dítěte,nebo ještě lépe během těhotenství matky,neb můžete nakupovat výhodně ve slevách a následně máte sety,které by jste stejně později pracně sháněli :-*

Toto mohu jen potvrdit a doporučit .Dceři jsem první duplo set koupil jak jsem šel z porodnice domů . A to jsem o tomto foru nevěděl , jinak bych začal už s nákupy dřív  ;D A  nyní už začínám kupovat souběžně lego  s duplem ať nemusíme pak pracně shánět starší sety které se nám budou hodit.

Tiez som duplo kupoval priebezne este ovela skor ako boli deti na ceste. Tie velke sety v 50% zlavach sa teraz dost dobre hodia a mame zasobu na 2-3roky dopredu. Co sme nespotrebovali my davame rodine naokolo, pripadne posunieme cez bazar dalej. A podobne robim aj s Firends, co sa mi paci a je za dobru cenu kupujem uz teraz.

Pavel9

Co si pamatuji o vlastních dětí, spojovat duplo kostky byly od třičtvrtě roku. Ideální je jim dát třeba šest kostek 2x4, když jich dostaly více tak s nimi jen házely, ale když jich měly pár, začaly je spojovat.

M@C

Ja koupil male prvni Duplo auticko asi v 3/4 roce, na 1 rok dostala dalsi sety - zviratka, vlacek (ten jednoduchy bez koleji), ted na Vanoce detske hriste a nejake dalsi... Nastesti ji to hodne bavi, ted v 1,5 roce si porad neco sklada  :) Taky ji hodne bavi kdyz za svoje Lego Technic s PF zapojim Duplo vlacek a vozim ho po pokoji  ;D
Ted pomalu zacinam pokukovat po Hubelinu, kulickova draha bude dalsi level zabavy s Duplem  ;D


STARHAWK

Citace od: M@C kdy 21.02.2019, 13:39:51
Ted pomalu zacinam pokukovat po Hubelinu, kulickova draha bude dalsi level zabavy s Duplem  ;D

Hubelino je fajn, mame aj my a bavi to stavat aj babi alebo im postavime drahu a oni uz len pustaju gulicku.